IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
    е какво да правим.....чакаме...атерката,софка имоти и софка трейдинг да тръгнат нагоре....иначе за покупки в момента не съм се заглеждал много...защото едва ли ще има скоро спад...поне според мен....поне за сега....а при теб как е...некакви огледи...нещо
    че те тези трите са на доста високи нива, къде да ходят?
    чакам и аз ама май е рано още за влизане

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      ей какво правиш бе градски?
      какво пазариш напоследък или и ти чакаш в ниското?
      е какво да правим.....чакаме...атерката,софка имоти и софка трейдинг да тръгнат нагоре....иначе за покупки в момента не съм се заглеждал много...защото едва ли ще има скоро спад...поне според мен....поне за сега....а при теб как е...некакви огледи...нещо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
        то дали изобщо има такива....бфб и ухажване...звучи нелепо и дори риторично
        ей какво правиш бе градски?
        какво пазариш напоследък или и ти чакаш в ниското?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          нищо особенно - не се шашкайте! просто разбрах колко малко компании на бфб се отнасят добре и ухажват акционерите си(колкото и малки да сме ние)!
          то дали изобщо има такива....бфб и ухажване...звучи нелепо и дори риторично

          Коментар


          • нищо особенно - не се шашкайте! просто разбрах колко малко компании на бфб се отнасят добре и ухажват акционерите си(колкото и малки да сме ние)!

            Коментар


            • Нали сме дългосрочни

              Коментар


              • Е щом не ти се говори по въпроса,няма да питаме повече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                  Какво е станало бате Тони,та си така ядосан?!??
                  Нищо - те си знаят!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Какво е станало бате Тони,та си така ядосан?!??

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Тони,стара книга на акционерите едва ли ще ти даде нещо ценно,особенно ако е от времето ,когато естонците държаха над 50% и продаваха до 30ст.Последният им едър представител е естонският клон на Swedbank klients(нещо като ДСК),от Мариян: :Swedbank AS Clients намалява дела си във Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ от 5,0425% на 4,8771% на 6 февруари 2014 г.След това не се е качвал над 5%,информацията на страницата на БРЕФ е стара или от bse-sofia.bg не посочват коректен ф.ф.Частична информация за някои акционери-от общите събрания лятото,има приложени списъци.PIP,това BDCL изглежда доста примамливо,но макар и лаик в инвестирането,знам ,че високата див.доходност на развитите пазари върви с висок риск,благодаря за линка.Тук разчитам,че капиталовата доходност ще надмине дивидентната ,след ферментация на фрагментирания акционерен капитал и превръщането на пасивите в активи. Здраве и успехи на всички!

                        Коментар


                        • Моля, ако някой има книга на акционерите(колкото и стара да е тя), да ми я прати да погледна!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            И каква ти е файдата да чакаш с години на 2-3% дивидент та след време да стане 6-7%....евентуално
                            Ако е за капиталовата и че е подценено - ОК, ма и на други места има точно сега с голям дисконт и над 20% дивиденти ( 4-5% ги вземаш всеки 3 месеца).
                            При това много по диверсифицирано, все пак индекс следва.
                            А и няма да пострада толкова колкото рейтовете ако фед почне да вдига лихвите.

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=BDCL&ty=c&ta=1&p=d

                            Ей тигре - За много години!!! Бъди жив, здрав и все така да си ми коректор(в добрия смисъл на думата)!!!
                            Какво е това бе човек - нищо не му разбирам - освен че пада яко, какво има в тоя индекс?
                            Аз миналата година толкова шамари изядох навън(особенно Райфата), че явно чистсърдечно си признавам че не познавам тенденциите там за сега, за разлика от БФБ!

                            Колкото до бреф - как да се изразя - мисля че сега е времето да засадим дървото, което ще ни пази сянка след 2-3години, ако ме разбираш!
                            Поздрави!

                            п.п. На мен равния ми е казал в неща дет не разбирам да не влизам и е прав човека! Това шорти американски компании ли?
                            Last edited by tony1975; 17.01.2015, 14:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              тук продължавам да мисля че който има търпението да изчака 2 години(след 2016) би трябвало да види по-добър дивидент и може би капиталов ръст!
                              Аз да съм жив и здрав - мисля да почакам!
                              И каква ти е файдата да чакаш с години на 2-3% дивидент та след време да стане 6-7%....евентуално
                              Ако е за капиталовата и че е подценено - ОК, ма и на други места има точно сега с голям дисконт и над 20% дивиденти ( 4-5% ги вземаш всеки 3 месеца).
                              При това много по диверсифицирано, все пак индекс следва.
                              А и няма да пострада толкова колкото рейтовете ако фед почне да вдига лихвите.

                              http://finviz.com/quote.ashx?t=BDCL&ty=c&ta=1&p=d

                              Коментар


                              • //brefbg.com/bg/2014/page/4/?cat=5, има и снимки на поляните,бъдещи офиси Ниските цени на нефта,медта и др.суровини би трябвало да икономисат някой лев при строителството ,а при заетост от 80% и наем от10е.да добавят още 2млн.год.от 2017г.Тази и следващата година очаквам около 1.5 ст.-имат да погасяват по 2млн.за М.Бр.(последни).Тони,честит имен ден!Едрите перманентни продавачи са поне 2,а преди Коледа се включиха и Елана,но те продаваха на аукцион и АТЕRA;SFTRD;CHIM ,SVIL и др.Нищо лично,може би им трябват левчета за увеличение на капитал или обратно от голям клиент на техен фонд.Писах за DANUBE,защото новината на черно-белия колега е старичка-от 10.7%през 2013г.набързо свалиха до 2.8%на6февр.и стилът им подсказва,че след мартенското повишение вероятно са приключили.Сетих се за един заподозрян от теб евентуален продавач УПФ на алианц-май 2012г и 29май 2014 имат все по 2 977 348-малко под 5%Да напомня и как същите продадоха ЕЛАРГ като спекуланти на...1.07лв,а след година цената достигна 2.5лв.Та така...Хубав ден на всички!

                                Коментар

                                Working...
                                X