IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    ФНИБ АДСИЦ с 12% ръст на печалбата до 1,11 млн. лв. за първото тримесечие

    Ръста е чудесен, очакван. Всичко останало написано е все положително. По - интересното за мен е:


    Със строителството на магистрала "Хемус", като с тази визия са купувани и имотите в близост, и с по - високите цени на земеделска земя от времето има на придобиване, би трябвало да се реализира и добра печалба от тук. Надявам се да няма история ала продажбите "Младост 4", ситуацията е съвсем различна и това би трябвало да донесе нещо към дивидента за догодина.

    Ако успеят да реализират и Лозенец, Видин, все добре, по - малко заем за строежа и по - малко спящи активи, които носят само отрицателна доходност за акционерите.
    +
    Съгласихме се.

    Коментар


    • ФНИБ АДСИЦ с 12% ръст на печалбата до 1,11 млн. лв. за първото тримесечие

      Ръста е чудесен, очакван. Всичко останало написано е все положително. По - интересното за мен е:
      В края на първото тримесечие Съвета на директорите на „Фонд за недвижими имоти България“ АДСИЦ е взел решение за продажбата на земеделски земи, собственост на ФНИБ и имотите, разположени до Велико Търново. Балансовата стойност на земеделските земи е 502 хил. лв., а на имотите до Велико Търново е 1,22 млн. лв.
      Със строителството на магистрала "Хемус", като с тази визия са купувани и имотите в близост, и с по - високите цени на земеделска земя от времето има на придобиване, би трябвало да се реализира и добра печалба от тук. Надявам се да няма история ала продажбите "Младост 4", ситуацията е съвсем различна и това би трябвало да донесе нещо към дивидента за догодина.

      Ако успеят да реализират и Лозенец, Видин, все добре, по - малко заем за строежа и по - малко спящи активи, които носят само отрицателна доходност за акционерите.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Здравейте,
        Може ли някой да даде информация, какво ще стане след 11.12.2029, когато изтече срокът на дружеството?

        Коментар


        • Пълният текст - в брой 2 на сп. ГРАДЪТSynergy Tower е най-новия проект на „Фонд за недвижими имоти България“ АДСИЦ (ФНИБ). Дружеството е едно от първите специализирани инвестиционни дружества на БФБ - София за инвестиции в сектора на недвижимите имоти с 15-годишна история и проекти като "Камбаните Бизнес Център", East Tower, Kambanite Green Offices.

          Коментар


          • Депутатите одобриха споразумението между правителството и Международната банка за възстановяване и развитие (МБВР) за предоставяне на подкрепа за офис на Световната банка в България

            Коментар


            • Въведените в експлоатация офис площи в София са на най-високото си ниво от 8 г.


              https://www.investor.bg/bylgariia/45...ot-8-g-280773/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                Имайте предвид, че Световната банка ще проведе търг за площите, това е сериозна организация. Разговори всеки води с всеки и това не е новина за момента.
                Това е така, но дори Брефа да не ги вземат, то най-малко присъствието на световната банка в района ще подобри стойността му като цяло и е плюс.

                П.П€. И аз пак да си попитам - защо БРЕФ, та и МНИ плащат наеми на Есте при положение, че имат собстевни неотдадени площи?
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Имайте предвид, че Световната банка ще проведе търг за площите, това е сериозна организация. Разговори всеки води с всеки и това не е новина за момента.

                  Коментар


                  • Писах на БРЕФ дали има ъпдейт по преговорите за потенциалното отдаване на 10% от новата сграда, което се спомена в уебинара и отговорът е "засега не".

                    Коментар


                    • Ще ги приютим в новата сграда

                      Коментар


                      • Министерският съвет одобри проект на Споразумение между правителството на Република България и Международната банка за възстановяване и развитие („Световна банка“) за предоставяне на по...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          0,0996 ?

                          п.п. 31млн. кеш на фонда се държатт в една единствена банка - аз бих разпределил риска между поне 2 институции ...
                          Зависи. И от банката.
                          Но принципно и нашите банки не са институции!!!
                          Гледам на тях като на лихвари и мародери, но не винаги може и без тях. Но точно това не й е проблема на компанийката, според мен, Дори мисля, че е една от добрите възможности при така заварените условия
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            0,0996 ?

                            п.п. 31млн. кеш на фонда се държатт в една единствена банка - аз бих разпределил риска между поне 2 институции ...
                            Добре че изтика темата нагоре, та да се сетя за нещо! Защо БРЕФ, та и МНИ плащат наеми на Есте при положение, че имат собствени неотдадени площи и така ли ще бъде при евентуалното пускане на новата сграда?!?!
                            Иначе за банките не съм никак притеснен, все пак остава мнооого малко време до огромните разходи, а и може да не знаем всичко, т.е. кредита да се получи точно оттам и това да помага по някакъв начин.

                            П.П. В интерес на истината трябва да им признаем, че не изгоряха и с 1 лев при КТБ, а точно тогава имаха много пари.
                            Last edited by 15%; 01.04.2019, 20:51.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • 0,0996 ?

                              п.п. 31млн. кеш на фонда се държатт в една единствена банка - аз бих разпределил риска между поне 2 институции ...
                              Last edited by tony1975; 01.04.2019, 20:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                "Това е сградата, това е локацията", обаче минаха 40дни, а договор нет...
                                Каза надявам се до 30-45 дни да може да го обявим. Тоест до към края на месеца ама пак не е сигурно.

                                Коментар

                                Working...
                                X