IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
    Кава полза, като мине срока за дивидента може да падне 20 ст.
    Може и с 40 да падне, тук си прав.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Кава полза, като мине срока за дивидента може да падне 20 ст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
        Със снимката на една дупка даже много се качи.

        Да не вземе да мине Цецка и да е хареса.Ти да видиш тогава.
        Те с тази дупка изкарват 10 ст. дивидент. Смятай ако вземат да я напълнят какво ще стане
        Last edited by 15%; 05.06.2019, 15:38.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Със снимката на една дупка даже много се качи.

          Да не вземе да мине Цецка и да е хареса.Ти да видиш тогава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Слабо.. Засега невЕрващите са все още мнозинство
            Когато повЕрват вече няма да е на 2 кинта обаче.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Най накрая малко интерес по позицията.
              Слабо.. Засега невЕрващите са все още мнозинство

              Коментар


              • Най накрая малко интерес по позицията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Всъщност, ако се загледаш върху немския пазар примерно, ще видиш че при REITs спад няма, дори има позиции с ръст.
                  Тях не следя, но и оттатък локвата е подобно. Рейтовете бият последната година пазара.

                  YTD VNQ +16.5% / SPY 10.1
                  1Y VNQ 9.8 % / SPY 1.0

                  Коментар


                  • [QUOTE=mpy_yordanov;n3473636]
                    Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Ако лихвите в САЩ бяха продължили да се качват, щяхме да си събираме зъбите по всички позиции в Бг, Европа и САЩ. Бяха стигнали 3,22%, сега са 2,14%,
                    така си мисля аз. Защото всички знаем, какво става когато САЩ кихне, Европа настива, а България хваща пневмония
                    Кой щеше да взима дивидентни АДСИЦ с 5% доходност на тотално неликвидна борса, ако 10-годишните ДЦК в САЩ са на 5%? Докато лихвите в САЩ са ниски и в ЕС, мисля че нещата са окс. Но не е гаранция. Защото FANG може да се срутят и да предизвикат криза за ликвидност и тогава ще продават наред всичко.

                    Пазари, непредвидима работа
                    Който го е страх от мечки да не ходи в гората, особено на кредит
                    Много точно написано, стопирането на покачването на лихвите бе голямо успокояване и основният стимул за ръст навън пролетта, немислимо е какво щеше да е вече при по - високи нива. Все пак и днес навън започна Европа на места с до -3% спад, тук нов +1%, всеки иска да продължи така, но обичайно е друга картината. От любимите сентенции ми е и на мен:
                    когато САЩ кихне, Европа настива, а България хваща пневмония
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • [QUOTE=mpy_yordanov;n3473636]
                      Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Ако лихвите в САЩ бяха продължили да се качват, щяхме да си събираме зъбите по всички позиции в Бг, Европа и САЩ. Бяха стигнали 3,22%, сега са 2,14%,
                      така си мисля аз. Защото всички знаем, какво става когато САЩ кихне, Европа настива, а България хваща пневмония
                      Кой щеше да взима дивидентни АДСИЦ с 5% доходност на тотално неликвидна борса, ако 10-годишните ДЦК в САЩ са на 5%? Докато лихвите в САЩ са ниски и в ЕС, мисля че нещата са окс. Но не е гаранция. Защото FANG може да се срутят и да предизвикат криза за ликвидност и тогава ще продават наред всичко.

                      Пазари, непредвидима работа
                      Който го е страх от мечки да не ходи в гората, особено на кредит

                      Поздрави


                      Графиката на лихвите в САЩ
                      https://finance.yahoo.com/chart/%5ET...QifX19fQ%3D%3D
                      При сегашната политика на ФЕД и ЕЦБ, премията риск/доходност в много от позициите не си заслужава по мое лично мнение. Понякога е по-добре 3% от ДЦК и облигации, отколкото акции в дружества с висок риск. Паричните политики на централните банки доведоха до високо търсене на активи с по-висока доходност и риск, Само времето ще покаже какво ще стане когато централните банки изгубят инструмента "понижаване на лихвите". Винаги изключително много ме е озадачавал страха на инвеститорите да държат кеш и да оценяват докъде един балон се е надул. Което не значи, че не може да бъде надут още. За мен лично голяма част от активите се намират в последната си фаза нагоре. За НИ дори не искам говоря. Мнението ми не е конкретно по тази позиция, а изобщо.

                      Поздрави и от мен

                      Коментар


                      • [QUOTE=mancev;n3473564]
                        Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Криза все още няма, хората, бизнесът има пари и недвижимите си въврят повечето, ако се получи спад в доходите, този сегмент страда най - силно. Вече при някои REITs в Западна Европа има спад и доходността в момента им е около 10%, като тамошните анализатори очакват по - ниски приходи и дивидент, ако се засилят негативните световни тенденции и от там наглед атрактивната цена и доходност.

                        2.30 бе преди да се разводни капитала и при сключени договори за наеми и реално очакван дивидент от 15-16 ст./акция, сега щеше да е 3 лв. дори без увеличението.

                        А според мен кризата е факт от миналата година. Виж цените на производствените предприятия и на автомобилостроителите. (Aurubis, Norsk Hydro, Daimler, BMW, Audi). И едва ли е само заради търговските войни. Петрола също е доста надолу последната седмица, въпреки санкциите срещу Иран, проблемите във Венецуела и т.н. Просто доста хора очакват спад на потреблението. Недвижимите имоти засега се представят сравнително добре (има и изключения разбира се), като очаквам там спада да бъде най-малък, заедно с фармацията. Ще видим какво ще стане. Определено тази година съм по-голям оптимист за БРЕФ в сравнение с миналата година примерно...

                        Благодаря и аз на Тони за записа на уебинара.

                        Не е препоръка, имам акции.
                        Ако лихвите в САЩ бяха продължили да се качват, щяхме да си събираме зъбите по всички позиции в Бг, Европа и САЩ. Бяха стигнали 3,22%, сега са 2,14%,
                        така си мисля аз. Защото всички знаем, какво става когато САЩ кихне, Европа настива, а България хваща пневмония
                        Кой щеше да взима дивидентни АДСИЦ с 5% доходност на тотално неликвидна борса, ако 10-годишните ДЦК в САЩ са на 5%? Докато лихвите в САЩ са ниски и в ЕС, мисля че нещата са окс. Но не е гаранция. Защото FANG може да се срутят и да предизвикат криза за ликвидност и тогава ще продават наред всичко.

                        Пазари, непредвидима работа
                        Който го е страх от мечки да не ходи в гората, особено на кредит

                        Поздрави


                        Графиката на лихвите в САЩ
                        https://finance.yahoo.com/chart/%5ET...QifX19fQ%3D%3D
                        Last edited by mpy_yordanov; 02.06.2019, 23:26.

                        Коментар


                        • [QUOTE=k.o.;n3473152]

                          Криза все още няма, хората, бизнесът има пари и недвижимите си въврят повечето, ако се получи спад в доходите, този сегмент страда най - силно. Вече при някои REITs в Западна Европа има спад и доходността в момента им е около 10%, като тамошните анализатори очакват по - ниски приходи и дивидент, ако се засилят негативните световни тенденции и от там наглед атрактивната цена и доходност.

                          2.30 бе преди да се разводни капитала и при сключени договори за наеми и реално очакван дивидент от 15-16 ст./акция, сега щеше да е 3 лв. дори без увеличението.

                          А според мен кризата е факт от миналата година. Виж цените на производствените предприятия и на автомобилостроителите. (Aurubis, Norsk Hydro, Daimler, BMW, Audi). И едва ли е само заради търговските войни. Петрола също е доста надолу последната седмица, въпреки санкциите срещу Иран, проблемите във Венецуела и т.н. Просто доста хора очакват спад на потреблението. Недвижимите имоти засега се представят сравнително добре (има и изключения разбира се), като очаквам там спада да бъде най-малък, заедно с фармацията. Ще видим какво ще стане. Определено тази година съм по-голям оптимист за БРЕФ в сравнение с миналата година примерно...

                          Благодаря и аз на Тони за записа на уебинара.

                          Не е препоръка, имам акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            да даже си го свалих за архива
                            https://www.dropbox.com/s/6tr99dy3i5...52019.mp4?dl=0

                            Благодаря Тони !

                            Жив и здрав !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                              Добре де, този уебинар качи ли се някъде последно ?
                              да даже си го свалих за архива
                              https://www.dropbox.com/s/6tr99dy3i5...52019.mp4?dl=0

                              Коментар


                              • Добре де, този уебинар качи ли се някъде последно ?

                                Коментар

                                Working...
                                X