IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
    Дори за секунда, не съм си и помислил, че в обявлението има измама. Най-малкото, че в такава измама забъркаш ли се, измъкване няма.
    Ама аз не виждам нищо лошо да се напише: уважаеми колеги, дружеството има договор с фирма Х, а в статията се пише за фирма У. Поздрави.
    Нали за такъв тип комуникация си мечтаем и не спираме да ревем по темите? Па и да не я пише Брешков . Връзка с акционерите заплата взема ли? Бош сигурно има не 5, сигурно са един куп фирми.
    Принципно си прав, но това са много бели кахъри и граничат с химерата. Те първо да кажат защо плащат наеми с МНИ на ЕСТЕ. След това да кажат какво стана с "почти договорената сделка" за морето. Не на последно място да обяснят кога очакват да има по-добри времена за продажба на парцелите в Младост 4, Търново, Видин и т.н. и т.н.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Дори за секунда, не съм си и помислил, че в обявлението има измама. Най-малкото, че в такава измама забъркаш ли се, измъкване няма.
      Ама аз не виждам нищо лошо да се напише: уважаеми колеги, дружеството има договор с фирма Х, а в статията се пише за фирма У. Поздрави.
      Нали за такъв тип комуникация си мечтаем и не спираме да ревем по темите? Па и да не я пише Брешков . Връзка с акционерите заплата взема ли?

      Но, ок, спирам. Тъп съм, крив съм. Да не правим като цкб темата
      Last edited by ewgeny; 27.06.2019, 21:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение


        Аз също имам информация, че Бош са няколко компании, но също така знам, че една бизнес сграда е 10 - 15 хил. м. кв. и ако дружеството си направи офис сграда, то всички свързани оод-та, ад-та и т.н. ще се прехвърлят там.
        Мисля, че трябва да се създаде нова тема в Инвестор - "Бош". Явно се интересуваме доста от дейноста им .

        Всеки договор има клаузи и неустойки. За себе си съм уверен, че и в този с Бош има такива и това е всичко, което ме касае за Бош.
        Договорът би трябвало да влезне в сила 2-3 месеца след разрешение за ползване. Поне такава бе процедурата при настаняването на първите наематели на Камбаните. Няма никаква логика договорът да влиза в сила някъде напред във времето и вярвам, че ако бе така, то би било изрично упоменато.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
          А аз си мислех, че всички искаме една комуникация с дружеството. Използвайки някаква възможност да ги "подразня" да се обадят, не беше подкрепен. Е ся кво, като акционери, искаме или не искаме,да си говорим директно по всякви въпроси с уд в тази тема?
          4f4 ти е обяснил по-долу. Не ги защитавам много БРЕФ-овете, защото и аз се дразня на доста техни постъпки, но специално в случая мисля, че нямаш право. Хората са обявили 6 годишен договор с Бош. Сега, дали Бош имат нужда от тези площи, колко фирми са регистирирали в БГ, имат ли друга сграда и т.н. си е техен проблем, който нас не би трябвало да ни касае по никакъв начин. Да ти кажа честно, ако бях На Брешков, дори нямаше и да ги питам тях, камо ли да го дискутирам в този форум. Как си представяш Брешков сега да започне да разказва колко фирми имат Бош в Бг, какви сгради имат, дали им стига мястото, колко служители имат към днешна дата, а колко мислят да имат след 5 години и т.н.?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • А аз си мислех, че всички искаме една комуникация с дружеството. Използвайки някаква възможност да ги "подразня" да се обадят, не беше подкрепен. Е ся кво, като акционери, искаме или не искаме,да си говорим директно по всякви въпроси с уд в тази тема?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
              Призовавам ви за малко по-критично четене и избягване "ама аз чух". Бош България не е 1 фирма, а са група от фирми, които подозирам, че знаят малко една за друга.

              От техния сайт


              Този офис дето го пускате в LinkedIn линка е за третото дружество. Ние имаме договор с първото. Никъде не се казва, че цялата група Бош ще се мести. А това да си строят сграда е в секция "една жена каза". Тук пуска е 2021-2022 мисля и са подписали 6 годишен договор което по-скоро значи, че в близките 8-9 години нямат такива намерения, после кой знае.
              Приемете моите лични суперлативи, за това че някой от дружеството все пак внася светлина по въпроса, макар и във формата на тази говорилня. Не е толкова фрапантно, че инвеститорите искат информация и когато няма такава почват да възникват съмнения.
              Не мисля, че има място да се сърдите, че изнасяте информация за 2021-2022, а цената днес го калкулира, защото хората работят с очаквания и прогнози и ако има риск нещо да не се случи реагират днес, а не след 3 години.
              Аз също имам информация, че Бош са няколко компании, но също така знам, че една бизнес сграда е 10 - 15 хил. м. кв. и ако дружеството си направи офис сграда, то всички свързани оод-та, ад-та и т.н. ще се прехвърлят там.
              Също обаче информацията имаме 6 годишен договор, ама не знаем от 2021 ли ще е или от 2022 звучи несериозно, защото след като не можеш да поемеш ангажимент са пусковия срок, то най-вероятно и наемателят има клаузи да ти каже че просто се отказва. Как да си го калкулирам това в модел с паричния поток за оценка на фонда - може да стане, а може и да не стане, но не се знае от кога?
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                Затова, за да не минават тролски глупости, е редно да напише два реда някой от ръководството, тук във форума и готово.
                Ами не, не е редно!
                Тролските глупости минават само пред теб, така че със сигурност не е редно някой от ръководството да пише два реда във форума. Това звучи дори глупаво.
                В края на миналия месец ФНИБ са уведомили за сключен 6-годишен договор с Роберт Бош.
                А че слушаш лелките в трамвая какво си говорят и да призоваваш мениджмънта да пише във форума е глупост!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                  Затова, за да не минават тролски глупости, е редно да напише два реда някой от ръководството, тук във форума и готово.
                  Е, това е несериозно - има си официални места, на които се подава информация от публичните дружества.
                  Но единият по-долу обвини директно ръководството в манипулация и невярно подадена информация за договора за наем - може би трябва да му се търси отговорност със съдействието на Инвестор.бг

                  Коментар


                  • Затова, за да не минават тролски глупости, е редно да напише два реда някой от ръководството, тук във форума и готово.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Не обръщайте внимание на 2 трола, които са се регистрирали вчера и първото им писане е веднага в тази тема. Със сигурност това е едно и също лице и модератор може да провери, че е съвападащ IP адрес. Такива евтини и нискоинтелигентни неподготвени опити за манипулации не минават от повече от 10 години.

                      Дори и да говорим за тези няколко процента наем, те не са от почти никакво значение, не са решаващи. Смешните опити за влияние на пазара озадачават обаче още повече защо цената катери последните седмици до тези нива, някаква голяма новина ли се очаква(договор за бъдещ наем за 50% примерно) или някой се опитва да влезе и набира бройки, но предлагането е никакво и поради това са драсканиците по - долу за влияние върху цената.
                      Чак пък катери - просто вече се отрази дивидентът в цената

                      Коментар


                      • Не обръщайте внимание на 2 трола, които са се регистрирали вчера и първото им писане е веднага в тази тема. Със сигурност това е едно и също лице и модератор може да провери, че е съвападащ IP адрес. Такива евтини и нискоинтелигентни неподготвени опити за манипулации не минават от повече от 10 години.

                        Дори и да говорим за тези няколко процента наем, те не са от почти никакво значение, не са решаващи. Смешните опити за влияние на пазара озадачават обаче още повече защо цената катери последните седмици до тези нива, някаква голяма новина ли се очаква(договор за бъдещ наем за 50% примерно) или някой се опитва да влезе и набира бройки, но предлагането е никакво и поради това са драсканиците по - долу за влияние върху цената.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Призовавам ви за малко по-критично четене и избягване "ама аз чух". Бош България не е 1 фирма, а са група от фирми, които подозирам, че знаят малко една за друга.

                          От техния сайт
                          Група Бош е в България от 25 години и има 190 служители и 3 дружества – Роберт Бош ЕООД, БСХ Домакински уреди България ЕООД и Бош Софтуер Иновейшънс ЕООД.
                          Този офис дето го пускате в LinkedIn линка е за третото дружество. Ние имаме договор с първото. Никъде не се казва, че цялата група Бош ще се мести. А това да си строят сграда е в секция "една жена каза". Тук пуска е 2021-2022 мисля и са подписали 6 годишен договор което по-скоро значи, че в близките 8-9 години нямат такива намерения, после кой знае.

                          Коментар


                          • Ако излезе, че анонса има "неистина", то това ще е твърде меко казано проблем. Призовавам ръководството бързо да разясни случая.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                              Между друго наистина си е така. Бош отвориха офис в София преди две седмици
                              Ако са открили офис това не е проблем, защото може да си имат 3-годишен договор и като отвори сградата на фонда 2021 - 2022 да се преместят. Въпросът е ако е истина, че са се засилили и те като много други да си строят собствена сграда, което за такаава компания не е за учудване, тогава имаме проблем с анонси, че напълнихме 8% от бъдещия проект!?!?
                              IM d best

                              Коментар


                              • Между друго наистина си е така. Бош отвориха офис в София преди две седмици
                                June 11, 2019: Konstantin Konov posted images on LinkedIn

                                Коментар

                                Working...
                                X