IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като спекулант на БФБ 2007 г с репа ще се увъртят. Колкото по-рано отрежат ливъриджа, махнат кредита до нула, само това ги спасява, иначе са следващите след бенча....
    Тези офиси ги строиха за чуждите ИТ фирми. Какво правят ИТ фирмите, които ги чакат да идват - ФБ до Юли 2021 хоум офис, Гугъл, също, тези големите дават тенденциите. Вече служителите в Америка ги водят директно теле-работници, не ги водят към офис, така се наемат и така ще си работят ЗАВИНАГИ. Така ги искат, така ги устройва, мода, тенденция, както искате го наречете. няма връщане назад по-стария начин в офисите, и това не е отрицателно и черногледо. Замислете се какъв ще е въздиха в София, за който остане там да живее. Чисто, спокойно, по-малко катастрофи, газове, разходи за автомобили и т.н. - зелена, дигилна икономика. Защо да се събират хорта в офис, като ще има и 3д срещи, сега са само в МС теамс, всички се виждат, говорят, работят спокойно, пестят по 1-2 часа за трансопрт и т.н. И пак не е как по ни харесва или искаме, а как големите фирми го наложат.

    Коментар


    • Добри новини.

      https://mysofia.bg/news/izbirat-izpa...NavHXJVoYSCK98

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Строиш офиси на кредит, ставаш бенч марч фонд имоти, пени акции по 5-6 ст за хазарт
        Ох, ох, ох
        Аз не съм фен на новата сграда от самото начало по ред причини, но нямат място за сравнение, кредитът тук няма да тежи така, с празна сграда пак ще се обслужва, но дивидентът ще се стопи.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Строиш офиси на кредит, ставаш бенч марч фонд имоти, пени акции по 5-6 ст за хазарт
          Ох, ох, ох
          Продавай и вземи на заем да ти е дубъл премията по Баба марта, че и с чужда стока ...

          Коментар


          • Цяла ски писта бяха посторили и метро имаше...ох, ох, ох
            Откъде тая мания по имоти в софия не знам. голяма мъка идва

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              Вземи се прекръсти black Swan, че стигане нямаш като се активираш
              то и аз съм си консерва , ама ти си и с вихрушка
              Избухва изведнъж, основно контра останалите, което пък като различно мнение е интересно, а и не може да го хванеш из темите, щом му дойде вдъхновението във форума.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • бенч марк фонд имоти, какво стана с тях, не съм им виждал темата скоро? търгуват ли ги още?

                Коментар


                • Строиш офиси на кредит, ставаш бенч марч фонд имоти, пени акции по 5-6 ст за хазарт
                  Ох, ох, ох

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    Ох, ох, ох.
                    Бях ви писал някой работи за офисите. Няма кой да слуша. Офисите умират. А тези в София загиват.
                    Един приятел, ИТ лидер, наемател на големи площи офис, най-големите - ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА НЯМА ДА СТЪПВАТ В ОФИС!
                    Като им казали, вероятно и догодина ще продължи така.
                    Това прави над една година работа изцяло дистанционно, хоум офис.
                    Какви навици са изградили тези служители? Какви пари са давали тези фирми за празни офиси?
                    Ако нещо работи една година дистанционно - кога ще има пак връщане в офиса? НИКОГА.
                    Така ще си продължи. Не че няма да има нужда от шернат офис за личен състав и т.н,. но говорим за съвсем други нужди и намалена офис площ
                    Ох, ох, ох
                    MS Office 365 - новите офиси на 21 в.

                    Вземи се прекръсти black Swan, че стигане нямаш като се активираш
                    то и аз съм си консерва , ама ти си и с вихрушка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Ох, ох, ох.
                      Бях ви писал някой работи за офисите. Няма кой да слуша. Офисите умират. А тези в София загиват.
                      Един приятел, ИТ лидер, наемател на големи площи офис, най-големите - ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА НЯМА ДА СТЪПВАТ В ОФИС!
                      Като им казали, вероятно и догодина ще продължи така.
                      Това прави над една година работа изцяло дистанционно, хоум офис.
                      Какви навици са изградили тези служители? Какви пари са давали тези фирми за празни офиси?
                      Ако нещо работи една година дистанционно - кога ще има пак връщане в офиса? НИКОГА.
                      Така ще си продължи. Не че няма да има нужда от шернат офис за личен състав и т.н,. но говорим за съвсем други нужди и намалена офис площ
                      Ох, ох, ох
                      MS Office 365 - новите офиси на 21 в.
                      Твърде черногледо, до края на годината може да е зле, уебинар не направиха сега след последните резултати, кой знае какви отстъпки може да са договорили за клиентите и да удари в печалбата, НО преди края на 2020 се очаква да започнат масови ваксинации, отделно за много хора като мен хоум офис не е идеален вариант и вечно по тази схема не може да се работи, все едно учениците само дистанционно от вкъщи, ефективността пада. Да, някои ще си останат в тях, но пък ще има нови изисквания за работното място, идва краят на open office ерата и това ще наложи наемане на повече пространства. Моите наблюдение са, че някои работодатели нямат търпение да върнат всички служители в офисите, но ще има и такива, каквито описа.

                      Хубаво мнение, но малко крайно, в началото на следващата година ще кажем със сигурност, до тогава цената тук е трудно да се прогнозира, от 1.5 до 2 всичко е възможно.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Ох, ох, ох.
                        Бях ви писал някой работи за офисите. Няма кой да слуша. Офисите умират. А тези в София загиват.
                        Един приятел, ИТ лидер, наемател на големи площи офис, най-големите - ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА НЯМА ДА СТЪПВАТ В ОФИС!
                        Като им казали, вероятно и догодина ще продължи така.
                        Това прави над една година работа изцяло дистанционно, хоум офис.
                        Какви навици са изградили тези служители? Какви пари са давали тези фирми за празни офиси?
                        Ако нещо работи една година дистанционно - кога ще има пак връщане в офиса? НИКОГА.
                        Така ще си продължи. Не че няма да има нужда от шернат офис за личен състав и т.н,. но говорим за съвсем други нужди и намалена офис площ
                        Ох, ох, ох
                        MS Office 365 - новите офиси на 21 в.

                        Коментар


                        • София е единствена сред шест столици в ЦИЕ със спад на наемите на офиси

                          https://www.investor.bg/bylgariia/45...ofisi--310783/
                          Last edited by dici; 25.08.2020, 08:01.

                          Коментар


                          • Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (ФНИБ) ще разпредели по 0,1241 лева брутен дивидент на акция, става ясно от поканата за общото събрание на акционерите на дружеството, публикувана чрез Бюлетин Инвестор.

                            Общо ще бъдат разпределени малко над 4,3 млн. лева, или 90% от печалбата на дружеството за миналата година.

                            Дивидентът се увеличава с малко над 2 стотинки спрямо миналогодишния (0,0996).

                            Фонд за недвижими имоти България АДСИ...
                            Последна цена: 1.8 лв.
                            5BU/BREF
                            Актуално към 12:54/14.08.2020 г.



                            Акционерите ще гласуват и обичайните точки за общо събрание – отчетите, докладите на управителните органи и одитора, избор на одитен комитет и одитор и т.н.

                            За последната година акциите на ФНИБ поевтиняват с 11,88%, а в последните 6 месеца – с 15,24%, заради коронавируса и кризата, която пандемията причини.

                            Към края на юни дружеството отчете спад на приходите и печалбата до, съответно, 3,561 млн. лева и 2,186 млн. лева, на фона на спада на приходите от наеми. Компанията е предоставила облекчения на наемателите си заради извънредното положение, но е оптимистично настроена, че в следващите тримесечия ще навакса изоставането.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Ти си фен, 200 000 акции, преди време Alonso имаше добър пакет, но хитро го разкара около временния връх, много хубаво се усети. Капиталовата за сега не се гледа, важно е дивидента да не пада, а след някоя година на ликвидацията да се намаже дебела филия.

                              Аз също намах от 2,17 средно нива, но от март съм наборда;- занулихги на 1,84 сега съм лакум, но може и да греша! Цар пазар и Времето са без спирачки,- като децата!

                              пп. не ме бъркайте с Големите, тук сега съм лек и флексабилен, помагам си за общата картина!
                              Last edited by inta53; 13.08.2020, 22:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Нетен дивидентен наближава 23К. , но капиталовата куца. От къде и коги ще кацне "бялата лястовица" с таз мъгла се не види!
                                Ти си фен, 200 000 акции, преди време Alonso имаше добър пакет, но хитро го разкара около временния връх, много хубаво се усети. Капиталовата за сега не се гледа, важно е дивидента да не пада, а след някоя година на ликвидацията да се намаже дебела филия.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X