IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Имаше 7 или 8 борси,които бяха търговски дружества..Най интересно,че и в Раднево имаше.. От първите акции само Алианц ,и ЦКБ и Развитие ги има..Абе луда работа ,без КФН акции и пирамиди..Много народ изгоря тогава..
    Сега като каза "Развитие" и се сещам, че и от тях имах... И после при масовата приватизация пак на тях "подарих" боновете си. И това се оказа схема. Когато дойде ред да си продам боновата книжка и след като платих на последника за депозитарна разписка, накрая парите (около 40 лв) ми стигнаха за да си купя една... флашка Kingston 256МВ за спомен.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      Да борсите бяха няколко, все отделни юридически лица, в няколко града. Сделките ставаха по телефона, а котировките следяхме във вестниците "Пари" и "Кеш"... Ако се разровя из боклуците у дома, може и да открия някое и друго "временно удостоверение" от онова време. Но както казват старите хора: "Всяко зло, за добро!". Все пак от тогава ми остана една хубава, голяма обеца на ухото и неслучайно цели 18 години след това изобщо не исках да чувам ни за борси, ни за акции и прочее. Сигурен съм, че ако не бях получил този урок навремето, вероятно щях да се "опаря" много по-жестоко през 2008 г. Така предполагам. Спомени...
      Както се казва всяко зло за добро ! Човек докато не се опари и не изяде шамарите няколко пъти няма как да върви напред !

      Коментар


      • Да борсите бяха няколко, все отделни юридически лица, в няколко града. Сделките ставаха по телефона, а котировките следяхме във вестниците "Пари" и "Кеш"... Ако се разровя из боклуците у дома, може и да открия някое и друго "временно удостоверение" от онова време. Но както казват старите хора: "Всяко зло, за добро!". Все пак от тогава ми остана една хубава, голяма обеца на ухото и неслучайно цели 18 години след това изобщо не исках да чувам ни за борси, ни за акции и прочее. Сигурен съм, че ако не бях получил този урок навремето, вероятно щях да се "опаря" много по-жестоко през 2008 г. Така предполагам. Спомени...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Имаше 7 или 8 борси,които бяха търговски дружества..Най интересно,че и в Раднево имаше.. От първите акции само Алианц ,и ЦКБ и Развитие ги има..Абе луда работа ,без КФН акции и пирамиди..Много народ изгоря тогава..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            И аз съм имал ТБС Хотели, че даже и Ийст Уест Интернешънъл... ха-ха-ха Когато рокендрола беше млад. Иво Орозов ми ги продаде в онези години. Беше брокер тогава.
            Опааа, ще си кажете вие ще си кажете ! Май ще се окаже, че всички стари инвеститори сме минали през тези схеми ! Хранката и Иво Недялков, както и други са ни първите обици на ухото ! Загубихме пари, но интереса към инвестиции и акции остана ! Сещам се и за Лекс и Тракия Комерс, мисля, че бяха. Първите акции съм си ги купувал още преди да завърша средното и във всеки по голям град имаше борса !

            Коментар


            • Добре, че груеца е инвестирал от баничките на децата си, че ако беше взел за себе си, тука щеше да има зверски спад. Имам акции и не се кефя Груеца да ми е съакционер, прекалено е рисково.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                Усмихна ме с ТБС Хотели.
                Малко от колегите тук могат да ни разберат.
                А аз даже и на ОСА им ходих. Амбасадор ни водиха да разгледаме....
                И аз съм имал ТБС Хотели, че даже и Ийст Уест Интернешънъл... ха-ха-ха Когато рокендрола беше млад. Иво Орозов ми ги продаде в онези години. Беше брокер тогава.
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
                  Грую, вземи и цената от реалната сделка на Лисев/Браво пропърти АДСИЦ-2000 евро м2 за работещ проект, верно преди кризата, но виждам, че дружеството се справя с наемателите и цената е ОК.
                  Друг хубав пример е Telus Tower с площ близка до нашата 53300 m2 (от които 17000 m2 е частта под земята). Продадена през 2019 г. за 78,6 млн.евро.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми успех - на мен първата ми акция беше Соди, някога си, ехеееей, преди 20 години И с дядо ми - Хранков, ТБС Хотели - върна ме в спомените.

                    Ми така ги виждам нещата, позагледах се в пазара на НИ (ок, офисите са малко друга бира) и цените на тях не само ме удивиха, ми направо ме хвърлиха в тъча. А мои познати, както вече казах, купиха от другата страна на Тех парка, точно в нищоto (вярно, много хубава сграда, но все още на картинка) на 1600 еврарки, с очаквания да стане след 2 години Отделно следя много развитието на метрото и терените около него, а тези тук могат да се окажат златна мина (и точно такава и ще бъдат), а и мениджмънтът ми вдъхна доверие на уебинара, та така. Гледаме мача, може да купя още малко на децата, като приключа със Спиди. Успехи желая!
                    Усмихна ме с ТБС Хотели.
                    Малко от колегите тук могат да ни разберат.
                    А аз даже и на ОСА им ходих. Амбасадор ни водиха да разгледаме....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ми успех - на мен първата ми акция беше Соди, някога си, ехеееей, преди 20 години И с дядо ми - Хранков, ТБС Хотели - върна ме в спомените.

                      Ми така ги виждам нещата, позагледах се в пазара на НИ (ок, офисите са малко друга бира) и цените на тях не само ме удивиха, ми направо ме хвърлиха в тъча. А мои познати, както вече казах, купиха от другата страна на Тех парка, точно в нищоto (вярно, много хубава сграда, но все още на картинка) на 1600 еврарки, с очаквания да стане след 2 години Отделно следя много развитието на метрото и терените около него, а тези тук могат да се окажат златна мина (и точно такава и ще бъдат), а и мениджмънтът ми вдъхна доверие на уебинара, та така. Гледаме мача, може да купя още малко на децата, като приключа със Спиди. Успехи желая!
                      Грую, вземи и цената от реалната сделка на Лисев/Браво пропърти АДСИЦ-2000 евро м2 за работещ проект, верно преди кризата, но виждам, че дружеството се справя с наемателите и цената е ОК.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Дано, Груйче. Аз имам малко от тук и то от 10 години. Това ми бе третата акция на БФБ /след Атера и стария Булленд/. И аз ги виждам нещата добри, но се старая да не се пренадъхвам. Може би затова все търся "кусури".
                        Ми успех - на мен първата ми акция беше Соди, някога си, ехеееей, преди 20 години И с дядо ми - Хранков, ТБС Хотели - върна ме в спомените.

                        Ми така ги виждам нещата, позагледах се в пазара на НИ (ок, офисите са малко друга бира) и цените на тях не само ме удивиха, ми направо ме хвърлиха в тъча. А мои познати, както вече казах, купиха от другата страна на Тех парка, точно в нищоto (вярно, много хубава сграда, но все още на картинка) на 1600 еврарки, с очаквания да стане след 2 години Отделно следя много развитието на метрото и терените около него, а тези тук могат да се окажат златна мина (и точно такава и ще бъдат), а и мениджмънтът ми вдъхна доверие на уебинара, та така. Гледаме мача, може да купя още малко на децата, като приключа със Спиди. Успехи желая!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Напротив, съвсем възможно е, а може и да има някоя и друга продажба дотогава на парцелче около околовръстното или нещо друго, знам ли. Сметката е лесна - в момента, без Tех парка, правят по около 4-5 милки на година от наеми. Тех парка е 35 000 светла площ, но има и търговоски части (ресторантчета, някой лидл, нещо от сорта), които са дори по-скъпи от заветните 10-11 евро. Ма нищо, нека са пак по 10 еврарки - общо към 35 000 квадрата. Отделно паркоместата - у наше село, дето е на километър и половина по права линия в посока центъра, вървят по 100 кинта без проблем (аз отдавам 3 такива) - и се избиват за тях. Моите са купени по 3К евро бройката, в момента ми дават по 15 и не мога да се отърва от навлеци При това са външни, а тук ще са вътрешни - значи пак спокойно, като абсолютен минимум ще се продадат и те, а и ще се отдават по 150 кинта на парче (поне), шото няма къде да се спира иначе - това са към милион на година. Та от тези 35 000 да отдадат 20 000 х 10 евро (а те ще са повече) са ти 5+ милиона на година. Консервативна прогноза - само с тях ще си изплатят кредита като стой, та гледай, без да се губи дивидент от поне 10-15 стинки от останалите имоти. Ликвидацията вече я казах как я смятам - а дали ще я ликвидидорат тази акция - те това е единствената неизвестна за мен

                          А ако отдават повече? А ако се вдигне наемната цена? А ако се качат цените на имотите - и трите са неизбежни (според мен), но може и да греша, знам ли. От всички акции на БФБ в момента (повтарям, в момента), тази е единствената, която почти гарантирано (доколкото може да се гарантира нещо, но все пак), ще даде поне утрояване (много консервативна прогноза, вярвам, че ще е по 5+ накрая) на вкарания тук капитал (с дивидентите) за 8-9 години. Аз друга акция не виждам, но може и да греша - Спиди беше такава, но вече е с твърде много неизвестни.

                          Не е препоръкЪ и ала-бала
                          Дано, Груйче. Аз имам малко от тук и то от 10 години. Това ми бе третата акция на БФБ /след Атера и стария Булленд/. И аз ги виждам нещата добри, но се старая да не се пренадъхвам. Може би затова все търся "кусури".
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            1. Според мен не е възможно заемите да са се изплатили без увеличение на капитала или продажби до 2029.
                            2. Тези 50 000 м2, които ти смяташ са с включените общи части в тях! Тоест, ако някой тръгва да разпарчетосва сградата, "светлата площ" ще бъде мноооого по-малка от 50 000 м2 от които над 20% са подземни паркоместа. Е, това е освен ако някой не иска да си купи общи асансьори без право на ползване, стълби, аварийни, фоайета и т.н. за по 1600 Евра
                            Напротив, съвсем възможно е, а може и да има някоя и друга продажба дотогава на парцелче около околовръстното или нещо друго, знам ли. Сметката е лесна - в момента, без Tех парка, правят по около 4-5 милки на година от наеми. Тех парка е 35 000 светла площ, но има и търговоски части (ресторантчета, някой лидл, нещо от сорта), които са дори по-скъпи от заветните 10-11 евро. Ма нищо, нека са пак по 10 еврарки - общо към 35 000 квадрата. Отделно паркоместата - у наше село, дето е на километър и половина по права линия в посока центъра, вървят по 100 кинта без проблем (аз отдавам 3 такива) - и се избиват за тях. Моите са купени по 3К евро бройката, в момента ми дават по 15 и не мога да се отърва от навлеци При това са външни, а тук ще са вътрешни - значи пак спокойно, като абсолютен минимум ще се продадат и те, а и ще се отдават по 150 кинта на парче (поне), шото няма къде да се спира иначе - това са към милион на година. Та от тези 35 000 да отдадат 20 000 х 10 евро (а те ще са повече) са ти 5+ милиона на година. Консервативна прогноза - само с тях ще си изплатят кредита като стой, та гледай, без да се губи дивидент от поне 10-15 стинки от останалите имоти. Ликвидацията вече я казах как я смятам - а дали ще я ликвидидорат тази акция - те това е единствената неизвестна за мен

                            А ако отдават повече? А ако се вдигне наемната цена? А ако се качат цените на имотите - и трите са неизбежни (според мен), но може и да греша, знам ли. От всички акции на БФБ в момента (повтарям, в момента), тази е единствената, която почти гарантирано (доколкото може да се гарантира нещо, но все пак), ще даде поне утрояване (много консервативна прогноза, вярвам, че ще е по 5+ накрая) на вкарания тук капитал (с дивидентите) за 8-9 години. Аз друга акция не виждам, но може и да греша - Спиди беше такава, но вече е с твърде много неизвестни.

                            Не е препоръкЪ и ала-бала
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Ето накъде духа вятъра тук в Ирландия - https://www.thejournal.ie/facebook-r...62530-Jun2021/

                              Най-важното от цялата статия според мен се побира в:

                              >The leading social network said it is on track to have most of its US campuses at 50% capacity by early September.

                              Тоест офисите не се овакантяват, просто ще работят по-малко хора там. ОБАЧЕ най-вероятно няма да се мисли за нови офиси известно време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение



                                1. 15%, не слагам заема, защото той ще се е изплатил дотогава, ерго, ще има по-малки дивиденти заради закона.
                                2. А площите съм ги смятал на рзп, щото така си се смятат - купи си нови строителство и ще разбереш как си купил 100 квадрата, ма те реално са 80
                                1. Според мен не е възможно заемите да са се изплатили без увеличение на капитала или продажби до 2029.
                                2. Тези 50 000 м2, които ти смяташ са с включените общи части в тях! Тоест, ако някой тръгва да разпарчетосва сградата, "светлата площ" ще бъде мноооого по-малка от 50 000 м2 от които над 20% са подземни паркоместа. Е, това е освен ако някой не иска да си купи общи асансьори без право на ползване, стълби, аварийни, фоайета и т.н. за по 1600 Евра
                                Last edited by 15%; 04.06.2021, 23:50.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X