IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
    Някой може ли да припомни, кога се очаква дивидентът тук.

    Благодаря предварително
    Най-вероятно на есен

    Коментар


    • Някой може ли да припомни, кога се очаква дивидентът тук.

      Благодаря предварително

      Коментар


      • Just saying - Ревизираният план за възстановяване на Пейканото министърче :

        Част от сградите от първия етап от този Тех Парк вече са построени и функционират, като там в момента се изгражда и т.н. суперкомпютър. След цялостната реализация на Тех Парк София през следващите години се предвижда в него да има разкрити над 40 хил. работни места.

        Лот 1- индикативна стойност – 217 465 416 лева без ДДС / от Инструмент за възстановяване и устойчивост/.
        Индикативната стойност е резултат от проведени процедури за избор на изпълнители за инженеринг и за инженер-консултант по Закона за обществените поръчки.

        Лот 2- индикативна стойност – 548 020 000 лева без ДДС / от Инструмент за възстановяване и устойчивост – 142 534 584 лева и нациоално съфиансиране – 405 485 416 лева/.
        Индикативната стойност е резултат от исторически данни от проведени процедури за избор на изпълнители по Закона за обществените поръчки за изграждане на метроучастъци и метростанции.

        За проекта няма ангажиране на ресурси преди февруари 2020 г. Изпълнението на проекта ще започне през 2021 г. Завършване (добавката е моя, че не мога да копна табличката) - края на 2025

        П.С. Не е пипната и стотинка, в сравнение с първоначалния план

        С две думи - кофти акция, кофти инвестиция, кофти локация и т.н.
        Last edited by Грую Груев; 20.07.2021, 20:28.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Работа, работа, работа...
          Проектът в "София тех парк" тайно е пораснал до 90 хил. кв.м и договор за строителство за 228 млн. лв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Ако сделката се изпълни в понеделник, то имаме право на дивидент, нали така?
            Да
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
              12.07.2021
              Ако сделката се изпълни в понеделник, то имаме право на дивидент, нали така?

              Коментар


              • Моля ви да се придържате към темата!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ми не, едното няма общо с другото, нали затова сме семейство, щото "това НЕ е само един подпис" Просто в момента така ни е удобно и няма излишни дрязги за дребнотемия. Е, сега правя ремонт на хола - аз си избирам каквото ми е кеф, щото аз си го плащам, и толкова. Тя шък ще си избере там квито бяха японски щори и пердета, щото тя си ги плаща, и т.н. Идеята ми е, че не се занимаваме с дребнотемия - няма да го забравя бай Злати, когато някога ни каза (бяхме студенти при него) - вий ко си мислити, че се обичате - идно ибане нищо не е, вкарайте пари във вашата връзка, пък тогава ще видим. Та така - айде, че стана искрено и лично - успехи в инвестирането и много позитивни емоции, на мен ми е малко трудно да бачкам след почивка на море, но се напъвам
                  Успех.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                    Ако не дай си боже единия се гътне болен и не може повече да бачка кво правите? Кой от къде е и чао?
                    Ми не, едното няма общо с другото, нали затова сме семейство, щото "това НЕ е само един подпис" Просто в момента така ни е удобно и няма излишни дрязги за дребнотемия. Е, сега правя ремонт на хола - аз си избирам каквото ми е кеф, щото аз си го плащам, и толкова. Тя шък ще си избере там квито бяха японски щори и пердета, щото тя си ги плаща, и т.н. Идеята ми е, че не се занимаваме с дребнотемия - няма да го забравя бай Злати, когато някога ни каза (бяхме студенти при него) - вий ко си мислити, че се обичате - идно ибане нищо не е, вкарайте пари във вашата връзка, пък тогава ще видим. Та така - айде, че стана искрено и лично - успехи в инвестирането и много позитивни емоции, на мен ми е малко трудно да бачкам след почивка на море, но се напъвам
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      В моето не са, а съм с жена ми от 18 години (женен от 10, сгоден от 11). И никога не са били - ние сме личности, затова и всеки си харчи това, което си е заработил (горе-долу еднакви са ни доходите). Тя харчи основно за себе си (поддръжката на една класна жена си е скъпо нещо) и за децата (детски градини, дрешки и прочие), аз покривам всякакви режийни, издръжки, ресторанти и ремонти. Екскурзиите в България са от нея (основно), тези в чужбина - от мен (на далавера съм в последно време с грипа). Подаръци за поводи на техните или нейни приятели - изцяло от нея, за да няма лафчета "ма що за вашите дадохме с 5 лева повече", за моите - съответно от мен. разбира се, подаръците се представят като общи.

                      така сме преценили от дей уан, така правим и досега - нищо че сме съпружеска имуществена общност и при развод всичко ще се дели. Живеем спокойно и без напрежение "що си си купила тоя парцал за 150 лева" или "от чий си дарил 200 кинта за Левски, деца нямаш ли". Така е по-лесно, поне за мен, но всеки си е намерил вярното решение за неговото семейство
                      Ако не дай си боже единия се гътне болен и не може повече да бачка кво правите? Кой от къде е и чао?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                        Интересно. В моето семейство парите ни са общи - няма мои и на жената. Нали за това сме семейство.
                        В моето не са, а съм с жена ми от 18 години (женен от 10, сгоден от 11). И никога не са били - ние сме личности, затова и всеки си харчи това, което си е заработил (горе-долу еднакви са ни доходите). Тя харчи основно за себе си (поддръжката на една класна жена си е скъпо нещо) и за децата (детски градини, дрешки и прочие), аз покривам всякакви режийни, издръжки, ресторанти и ремонти. Екскурзиите в България са от нея (основно), тези в чужбина - от мен (на далавера съм в последно време с грипа). Подаръци за поводи на техните или нейни приятели - изцяло от нея, за да няма лафчета "ма що за вашите дадохме с 5 лева повече", за моите - съответно от мен. разбира се, подаръците се представят като общи.

                        така сме преценили от дей уан, така правим и досега - нищо че сме съпружеска имуществена общност и при развод всичко ще се дели. Живеем спокойно и без напрежение "що си си купила тоя парцал за 150 лева" или "от чий си дарил 200 кинта за Левски, деца нямаш ли". Така е по-лесно, поне за мен, но всеки си е намерил вярното решение за неговото семейство
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Оф, от километър личи, че нямаш юридическо мислене, което е важно за намирането на причинно-следствени връзки. В тази тема сигурно имам 30-40 мнения общо от моите 15000 - и в нито едно от тях не съм казал, че компанията е шит и т.н. Имал съм забележки само към дивидента, но след като хората, които не са велик преопаковчик на китайски шитове с инфлуенсърска насоченост, претендиращ за технологичност, проведоха уебинар, на който всеки калъф, включително аз, можеше да си зададе върпоса и на всеки въпрос беше отговорено, то резултатът беше ясен.

                          И не, това не са дитирамби - това е единствената компания на БФБ, която предлага много добра доходност и гарантирано качване на цената, защото абсолютно реално (и това може да се сметне от всеки идиот с трети клас образУвание) е подценена като стойност на активите, като от тях махнеш дълга - друга такава на БФБ няма, има разли халтури с общения за светло бъдеще, отдавно изконсумирано от цената на папира. Или кофти мажовци, или врътки, или нисколиквиден шит и т.н.. Напълно безрискова и гарантирана доходност от поне 3 пъти спрямо сегашните цени в рамките на следващите 8 години - те това е брефчето. Е, затова взех за жената и децата (на децата парите са мои, на жената са си нейни) и убедих един приятел. Аз лично, отново да подчертая, акции тук нямам, защото излизам от БФБ (остана ми само чез електро и 15 акции в халтурата, за да има моралното право да се ебавам, като стане голямото мяу )

                          Не е препоръкЪ, ала-бала Ница, Париж и Лондон.

                          П.С. Няма да пиша в темата един месец, всъщност тази акция ми стана интересна основно заради метрото и тех парка, които следя, то вече рядко пиша и във форума де, за чий ми е да се моря, имам си достатъчно други задачи - здраве, успех и североизточна посока на акциите желая
                          Интересно. В моето семейство парите ни са общи - няма мои и на жената. Нали за това сме семейство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                            Сега ако бях ти, бих казал, че венцеславиш. Или като имаш е куул, като нямаш хейтиш и им обясняваш как само венцеславели.

                            Имам.
                            Оф, от километър личи, че нямаш юридическо мислене, което е важно за намирането на причинно-следствени връзки. В тази тема сигурно имам 30-40 мнения общо от моите 15000 - и в нито едно от тях не съм казал, че компанията е шит и т.н. Имал съм забележки само към дивидента, но след като хората, които не са велик преопаковчик на китайски шитове с инфлуенсърска насоченост, претендиращ за технологичност, проведоха уебинар, на който всеки калъф, включително аз, можеше да си зададе върпоса и на всеки въпрос беше отговорено, то резултатът беше ясен.

                            И не, това не са дитирамби - това е единствената компания на БФБ, която предлага много добра доходност и гарантирано качване на цената, защото абсолютно реално (и това може да се сметне от всеки идиот с трети клас образУвание) е подценена като стойност на активите, като от тях махнеш дълга - друга такава на БФБ няма, има разли халтури с общения за светло бъдеще, отдавно изконсумирано от цената на папира. Или кофти мажовци, или врътки, или нисколиквиден шит и т.н.. Напълно безрискова и гарантирана доходност от поне 3 пъти спрямо сегашните цени в рамките на следващите 8 години - те това е брефчето. Е, затова взех за жената и децата (на децата парите са мои, на жената са си нейни) и убедих един приятел. Аз лично, отново да подчертая, акции тук нямам, защото излизам от БФБ (остана ми само чез електро и 15 акции в халтурата, за да има моралното право да се ебавам, като стане голямото мяу )

                            Не е препоръкЪ, ала-бала Ница, Париж и Лондон.

                            П.С. Няма да пиша в темата един месец, всъщност тази акция ми стана интересна основно заради метрото и тех парка, които следя, то вече рядко пиша и във форума де, за чий ми е да се моря, имам си достатъчно други задачи - здраве, успех и североизточна посока на акциите желая
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              И кво стана, що отлетя тази акция? Сигурно щото каръкът Грую влезе

                              А новините са все по-добри - пеканото министърче се пробва, но бързо замлъкна и дори препотвърди на няколко пъти, че и стинка от парите за метрото няма да се пипат, а Юрдечка бодро обеща, че още догодина почва строителството - малииии, какво ли ще стане с цената на парцелчето на Бриколажа, когато се завърши?

                              Ето и нещо отвлечено, но не точно

                              Включването на Discoverer сред първите 500 високопроизводителни машини в международен мащаб вече постави България на световната карта на високотехнологичните държави и e предпоставка за превръщането й в дигитален хъб в Югоизточна Европа

                              „Много сме горди, че екипът на Atos проектира, достави и внедри изключително нова технология суперкомпютър в София Тех Парк. Тази система, наречена Discoverer, е класирана като 91-ият най-мощен компютър в света. А според показателите на HPCG е на 66 място в света. Машината е най-мощната в Югоизточна Европа. Ако вземем предвид само Европа, Discoverer е в топ 30 на най-мощните суперкомпютри. Това ще даде нова възможност за развитие на научната общност в България и заедно с помощта на търговските партньори ще позволи по-бърз растеж на цифровата икономика в този регион“, каза Томаш Хлавса, ръководител на Big data & Security отдела на Atos за Чехия и Словакия


                              Мда, кофти акция, трудно ще се намерят наематели за Тех парка, само каръци инвестират тук и т.н. Абе за Бога, братя, не купувайте
                              Не е препоръкЪ и ала-бала портокала
                              Сега ако бях ти, бих казал, че венцеславиш. Или като имаш е куул, като нямаш хейтиш и им обясняваш как само венцеславели.

                              Имам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                                Добре, че груеца е инвестирал от баничките на децата си, че ако беше взел за себе си, тука щеше да има зверски спад. Имам акции и не се кефя Груеца да ми е съакционер, прекалено е рисково.
                                Вече съм си казал мнението по въпроса. Имам тука на 0,32 лв. бройката.

                                Коментар

                                Working...
                                X