IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кво си мълчите и сте се стаили като пръднал заек в люцерна, бре Блажите, а, блажите - е, някои продават за дребни стинки, за да си купят лелеяната мега инвестиция в Проднестровието с БВП 2-3 пъти по-малко от това на София, ма нищо, всеки си знае. А сметката е простичка дори и за умни хора - активите (изчистени от дълг, разбира се, демек НСА, ама не онова у Студентския град) са минимум 5 кинта на папир.

    А междувременно дръннахме 2,40 (даже Никиту не искаше да продава тук, като имаше продажби на дялове от фондчето му - правете си сметката). И, както казах и преди - въпросът коя акция ще стигне първа тройката с гарнитура - тази или атерата, става все по-ясен. За нагоре пък само тук има мегдан, атерата си е макс на 3, повече няма откъде.

    П.С. Айде да не венцеславя - у щатско хич не щат да се връщат по офисите, ама тук не е щатско де. Така че може и да има някакви дребни проблеми с наемите за сградата в следващите 2-3 месеца, но пък тези покупки в момента ми говорят друго - щото има ли покупки, обикновено някой знае нещо, което масата не знае. Да видим и ние кога ще го научим
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Офисите са деад. От Март 2020. Това е подскок на умряла котка. Никой вече няма да работи от офис в света на интернет от сателити.
      Силен бичи сигнал е това мнение, Хари

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Може ли аз, като основен гаулайтер (отскоро ) - сградата не искат да я отдават, а да я продадат (това го казаха на уебинара), а от допълнителното инфо, кето дават Капитал, а именно:

        Тя напомня, че на територията на "София тех парк" е дадено право на строеж и на две частни офис сгради, които все още търсят наематели - сградата на "Маркан", която сега е на мажоритарните собственици на ПИБ, и Synergy Tower на "Фонд за недвижими имоти България"

        Мисля, вече и сам можеш да си отговориш защо тази сграда не се отдава под наем, въпреки надписа, че уж търси наематели

        П.С. Мисля, че септември-ноември ще са ключови за краткосрочния ъп тренд (ако го има), за дългосрочния съм убеден - ще се разбере дали ще има нови наематели, защото сградата вече ще е готова (Бош имаха договор от септември за първия нает етаж, ако не ме лъже паметта по спомени от уебинара), грипчето ще се разбере дали е само грипче, както си мисля, или каквото там е, и фирмите ще се решат кво да го правят с хоум офиса. Щото имам доста познати дето са ги върнали 100% на работа и още повече, които си кесят вкъщи и си драпат макарите. та да видим
        Офисите са деад. От Март 2020. Това е подскок на умряла котка. Никой вече няма да работи от офис в света на интернет от сателити.

        Коментар


        • https://m.economy.bg/realestate/view...ofisi-v-Sofiya
          Ръст на наетите офиси в София.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
            Един въпрос ме тормози тук. Новата сграда е още в строеж и вече има наематели. Точно до нея от около година си стои напълно построена, но и напълно празна сграда. Какво й е?
            Може ли аз, като основен гаулайтер (отскоро ) - сградата не искат да я отдават, а да я продадат (това го казаха на уебинара), а от допълнителното инфо, кето дават Капитал, а именно:

            Тя напомня, че на територията на "София тех парк" е дадено право на строеж и на две частни офис сгради, които все още търсят наематели - сградата на "Маркан", която сега е на мажоритарните собственици на ПИБ, и Synergy Tower на "Фонд за недвижими имоти България"

            Мисля, вече и сам можеш да си отговориш защо тази сграда не се отдава под наем, въпреки надписа, че уж търси наематели

            П.С. Мисля, че септември-ноември ще са ключови за краткосрочния ъп тренд (ако го има), за дългосрочния съм убеден - ще се разбере дали ще има нови наематели, защото сградата вече ще е готова (Бош имаха договор от септември за първия нает етаж, ако не ме лъже паметта по спомени от уебинара), грипчето ще се разбере дали е само грипче, както си мисля, или каквото там е, и фирмите ще се решат кво да го правят с хоум офиса. Щото имам доста познати дето са ги върнали 100% на работа и още повече, които си кесят вкъщи и си драпат макарите. та да видим
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от __cupid__ Разгледай мнение

              Собствениците май искат да я продават, мисля че нещо такова беше обаяснето от ръководството на ФНИБ на единият от уебинарите.
              А този огромен червен транспарант, накойто пише "RENT" .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                Един въпрос ме тормози тук. Новата сграда е още в строеж и вече има наематели. Точно до нея от около година си стои напълно построена, но и напълно празна сграда. Какво й е?
                Собствениците май искат да я продават, мисля че нещо такова беше обаяснето от ръководството на ФНИБ на единият от уебинарите.

                Коментар


                • Един въпрос ме тормози тук. Новата сграда е още в строеж и вече има наематели. Точно до нея от около година си стои напълно построена, но и напълно празна сграда. Какво й е?

                  Коментар


                  • Грую, Държиш все едно разпродаваш милиони по позицията а си купувач доколкото разбирам. Спри се малко и ни остави нас дребните да си захлебваме по някоя трохичка тук.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      Ако го докарате до 2,7милки по коледа ще е добре, за сега има по интесни неща...
                      Пълни Груйче - не останаха
                      E, аз имам 50К тук вече - ако ще добавям още, ще е след търговото на чез, ако ме устройва де. Засега само препоръчвам на приятели, ако искат, че ги е страх, щото нищо не разбират от борси.

                      П.С. Над 2 милки ще е - гаранция-Франция
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Ако го докарате до 2,7милки по коледа ще е добре, за сега има по интесни неща...
                        Пълни Груйче - не останаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                          Предположенията ми бяха, че новия наемател е SAP Labs - преди около 2-3 седмици имаше новини, че разширяват развойния център, който е в Тех Парк, но не са били те. Software AG също е топ, и за мен много положителен сигнал. Довечера ще има отчет и ще може да се опитаме да прогнозираме дивидента за тази година.
                          Отчета вече е качен

                          Коментар


                          • Предположенията ми бяха, че новия наемател е SAP Labs - преди около 2-3 седмици имаше новини, че разширяват развойния център, който е в Тех Парк, но не са били те. Software AG също е топ, и за мен много положителен сигнал. Довечера ще има отчет и ще може да се опитаме да прогнозираме дивидента за тази година.

                            Коментар


                            • НАЙ
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • няколко снимки от друго място:

                                1. Кранът го няма, еталбондът е сложен, остават довършителните дреболии вътре


                                2. Красиви сме


                                3. Абе време му е за Бош тауър, ама айде - засега само на спортните площадки пред сградата



                                Айде, чакаме следващият наемател

                                P.S. И няколко бързи сметки - 8000 квадрата дотук по 10 еврарки (минимум, щото така казаха) са 80 000 евро на месец. Лихвата по кредита към Пощенска (до март 2022 е само лихва без главница) е около 80 000 лева на месец, т.е. дивидент (добър) следва да има и тази година (не съм видял отчета за полугодитео де, ма натам върви) - по-добър от миналата, вероятно. След март 2022 става по-тегаво - идва към половин милион лева на месец лихва и главница, т.е. трябва да запълнят сградата на 75%, за да може да се самоизплаща. И тогава ще стане такъв живот, че само си викам "Дано"

                                П.П.С. Интересно ми е дали тук, или при Атера ще чукне първо 3 - за кой ще чукне пръв 4 ми е ясно, както и 5, 6 и може би 7, по-нататък не смея да мечтая. не е препоръкЪ и дъра-бъра
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X