IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ако не се лъжа, точно тази сграда е една от първите построени в бизнес парка. т.е сигурно е на 10 години. според информацията от сделката, цената я изчислявам на 766 евро/кв.м, вместо на 708, както е обявено.

    като човек, който не се занимава чак толкова с имоти си мисля, че може да съдим колко е добра сделката не само според цената, но и според фирмите наематели, срока и наемните нива в техните договори. а сигурно и събираемостта играе роля. иначе четох, че търсенето на офис площи клас А тепърва ще нараства предимно заради it и outsourcing компаниите. мен по-скоро ме притеснява, че на бреф им остават едни около 20 милиона, които просто продължават да си стоят неизползвани.


    Първоначално изпратено от GeorgiBorisov Разгледай мнение
    Като човек занимаващ се вече 10 години с недвижими имоти и строителство, мнението ми е, че цената е смешно малка. Себестойността днес да построиш такава сграда е минимум 700-800 евро на квадрат.
    Прибавате и метрото, което ще е готово след 1 година.
    За мен тази сделка е повече от перфектна.

    Нямам акции и скоро няма и да имам. Но някой ден целият ми портфейл ще бъде тук.
    Поздрави и успех на всички !!!

    Коментар


    • покупка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
        Напънала се планината и родила мишка.
        мда е това ли измислиха като прегледаха 80 проекта за ЦЯЛА ГОДИНА и срещу хонорар от над 1млн лева. Че то за 5 години възнаграждения на МНИ и ето ни една такава сграда за 5млн!!! Вижте направете нещо поне с другите 20милки

        пазара днес много ясно показа колко е въодушевен от новината! Сигурно пак МНИ(с пари от възнаграждението) купуваше днес при тези сериозни продажби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение

          общо площ: 3 240 кв.м
          материален интерес: 4 889 575 лева
          т.е покупната цена на квадрат офисна площ излиза около 1500 лева

          а това са и наемателите в тази сграда
          http://www.businesspark-sofia.com/bg.../buildingid/45
          не е трудно да се провери кои са текущите наематели точно на тези помещения. изключваме 345, Credit Agricole и Piraeus, които са търговски площи на партера...
          Като човек занимаващ се вече 10 години с недвижими имоти и строителство, мнението ми е, че цената е смешно малка. Себестойността днес да построиш такава сграда е минимум 700-800 евро на квадрат.
          Прибавате и метрото, което ще е готово след 1 година.
          За мен тази сделка е повече от перфектна.

          Нямам акции и скоро няма и да имам. Но някой ден целият ми портфейл ще бъде тук.
          Поздрави и успех на всички !!!
          Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

          Коментар


          • Напънала се планината и родила мишка.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • справка в имотния регистър показва

              Продавач - ЕИК / БУЛСТАТ 131206120 РАЙФАЙЗЕН ЛИЗИНГ БЪЛГАРИЯ

              описание: Самостоятелен обект в сграда + ид.части от парцела
              обекти: ОФИС /СИТИ КОЛ/ ОБЕКТ 301 /СГРАДА 1/; ОФИС /СИТИ КОЛ/ ОБЕКТ 401 /СГРАДА 1/; СТУДИО 3 /СГРАДА 1/; ОФИС /СИТИ КОЛ/ОБЕКТ - Р01/; ОФИС /СИТИ КОЛ/ ОБЕКТ 101 /СГРАДА 1/; ОФИС /СИТИ КОЛ/ ОБЕКТ 201 /СГРАДА 1/; СТУДИО 1 /СГРАДА 1/; СТУДИО 2 /СГРАДА 1/

              общо площ: 3 240 кв.м
              материален интерес: 4 889 575 лева
              т.е покупната цена на квадрат офисна площ излиза около 1500 лева

              а това са и наемателите в тази сграда
              http://www.businesspark-sofia.com/bg.../buildingid/45
              не е трудно да се провери кои са текущите наематели точно на тези помещения. изключваме 345, Credit Agricole и Piraeus, които са търговски площи на партера...


              и пак, доста средства остават за инвестиране. мислех си, че готвят някаква по-мащабна сделка
              Last edited by voyous; 04.02.2014, 12:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                Е аз доколкото разбирам ФНИ е взел част от сградата. Цялата сграда 1 е 14500 кв. м. От тези 3500 кв. в сграда 1б не става ясно колко са заети...
                Запълняемостта на тази сграда към момента на покупката е 75%.

                Така както го смятам ще се върже на 9-10% ако наема е 8-9 евро на квадрат ?
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • 75% пише .Ти какво искаш трябва да се разработи ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...a-kv-m,166235/
                    Toй Мариян го е написал ,ама кой да гледа аз го видях първо при конкуренцията.
                    Е аз доколкото разбирам ФНИ е взел част от сградата. Цялата сграда 1 е 14500 кв. м. От тези 3500 кв. в сграда 1б не става ясно колко са заети...
                    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      Инвестицията е добра... Интересно ми е каква е текущата заетост.
                      http://www.investor.bg/novini-i-anal...a-kv-m,166235/
                      Toй Мариян го е написал ,ама кой да гледа аз го видях първо при конкуренцията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        EEE Събудиха се заспалите мериджеи
                        Инвестицията е добра... Интересно ми е каква е текущата заетост.
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • EEE Събудиха се заспалите мериджеи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            дето се вика 1млн за акционерите и 1млн за МНИ
                            http://www.infostock.bg/infostock/co.../details/52016 Ееееее има и за офиси,не само за МНИ.Мойте 30К ги продадох на 0,567 и не искам повече тук.Тони ти нали нямаше вече тук кво ги агитираш да си купуват????(Това разбира се не е препоръка за покупка на Ц.К. и други подобни на "Б.Ф.Б".то)

                            Коментар


                            • http://www.youtube.com/watch?v=u_zlS468g_o
                              Ще бъдат "инвестирани" тия пари. За една година ще се изпарят
                              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                              не е препоръка

                              Коментар


                              • Абе само на мен ли така ми се струва или тия измекяри са публикували отчет само за приходите и разходите за 4тото тримесечие ? И никой не знае какво се случва с 29-те милиона, които само за няколко месеца станаха на 25 млн (а сега не се знае в момента колко са ) ?
                                ЕЕЕххх смешницииии
                                Last edited by LuckyYou; 02.02.2014, 14:00.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X