IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тука много зле положението бе. Мани бегай.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

      Oт еврофутбол или бас ?!
      С кеф да ги изхарчиш
      Басче, наздраве. Успехи и на теб
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Точно чичо Манчо. Аз бърза работа нямам, подготвил съм се под 2 да купувам. Фундаментът винаги решава всичко, точно като кадрите. Поздрави от сауната, днес беле добър ден - взех едни бързи два бона и ще се почерпя довечера
        Oт еврофутбол или бас ?!
        С кеф да ги изхарчиш
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Точно чичо Манчо. Аз бърза работа нямам, подготвил съм се под 2 да купувам. Фундаментът винаги решава всичко, точно като кадрите. Поздрави от сауната, днес беле добър ден - взех едни бързи два бона и ще се почерпя довечера
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Аз пък се сетих за следната народна мъдрост: За всеки “влак” си има пътници…

            Който е любител на високите “скорости” и “адреналин” не е за тази хартия. Не ме разбирайте погрешно! Не казвам, че бавните влакове (кораби, коли, каруци, автомобили и пр. превозни средства) не катастрофират. Катастрофират, но вероятността за фатален край при тях е относително по-малка. Не е препоръка за ППЦК.
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
              Тук пазарът сякаш грозно пренебрегва есетата на Груйката. Лоша работа, и днес разкулачват позицията.
              А може би играчорите предпочитат в бързодвижещи се и ръстови дружества..
              Не им се чака с години на младите ... Селави, или просто не вярват в прекалено светлото бъдеше
              Защо ли се сетих за един стар, съветски филм?! -
              Москва слезам не верит / Москва не вярва на сълзи/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                Тук пазарът сякаш грозно пренебрегва есетата на Груйката. Лоша работа, и днес разкулачват позицията.
                А може би играчорите предпочитат в бързодвижещи се и ръстови дружества..
                Не им се чака с години на младите ... Селави, или просто не вярват в прекалено светлото бъдеше
                Ами норнално,догодина 6-7 стотинки дивидент ,светлото бъдеще към 2029 година това си е много дълъг период.Например Агрията е напът да удвои до няколко месеца и всеки си прави сметката .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                  Тук пазарът сякаш грозно пренебрегва есетата на Груйката. Лоша работа, и днес разкулачват позицията.
                  А може би играчорите предпочитат в бързодвижещи се и ръстови дружества..
                  Не им се чака с години на младите ... Селави, или просто не вярват в прекалено светлото бъдеше

                  Лично намам нищо против да ми ги връщат от 2,30-9 , то си е реда на нещата, пак да си събера пакета при тези нива, че и по доле не отказвам...

                  -като си гледам сделките юг-жняка е задухал та и бенча му приглася
                  Last edited by inta53; 03.12.2021, 16:18.

                  Коментар


                  • Тук пазарът сякаш грозно пренебрегва есетата на Груйката. Лоша работа, и днес разкулачват позицията.
                    А може би играчорите предпочитат в бързодвижещи се и ръстови дружества..
                    Не им се чака с години на младите ... Селави, или просто не вярват в прекалено светлото бъдеше

                    Коментар


                    • Запис от уебинара е качен на сайта.
                      Имотите, които са в продажба са за около 7 мил. Ако се продадат следващата година, и Synergy се напълни на 50-70 % ще стане интересно.
                      Редовната главница по кредитите някъде 4 мил. Или оптимистично края на слеващата година кредитите може да са 34-35 мил.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение




                        Ха хахааа, не била спекулативна, това че ти не можеш да си я джиткаш си е личен проблем
                        Цялата БФБ си е напълно спекулативна, говорим за пазар, който през повечето време е в мечи, а не в бичи тренд все пак.

                        Коментар


                        • Значи тези "дългосрочните" ,нека си извадят и видят една голяма месечна графика на Бреф с цялата му история.И преди и след сплита.
                          Цената гравитира около 1.90лв нивото вече 13 години.Като го е пресичала над 20 пъти.Като магнит е това ниво.Какви дългосрочни,то само на едно ниво стои ?
                          А за акция,която и да е тя, толкова години да няма покачване нагоре,не говори добре


                          https://tvc-invdn-com.investing.com/...5b840fab77.png

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Аз пък що си мисля, че в случая пази повече себе си от колкото приятелката си!
                            Хахаа, има го и това
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Хубава дискусия се е разразила, ако може и от мен 5 стотинки по темата:

                              1. Фондът е с хоризонт края на 2029, ерго 8 години - нито са 5, нито са 7 А 8 години за инвестиция у нас, още повече за нашего брата -спекулантинът на БФБ, са не просто дълъг срок, а невъзможно дълъг срок.

                              2. Аз също съм вкарал акции на жената и децата тук (мои нямам), точно щото не смятам да ги пипам 8 години, а друга такава компания на БФБ не виждам, дето да даде гарантирано по 3 за периода. Ако има, моля, посочете ми я

                              3. Разбира се, че това с промените в закона е малоумно, но както ми казаха, когато се уших при евереста - ми за теб може да не е гот акцията да слезе от 1,50 на 1,10, ама за мен е гот, щото на 1,50 ми беше скъпа. Та и аз така - миналата година се ослушвах тук и чаках под 1,50, ама не пожела да слезе и тръгна към 2. Тъкмо се бях отказал да я гоня и новото законче ми дойде дюшеш, щото свали цената под 1,80 и там ми бяха първите покупки. Първоначално не мислех да го правя, дразнеха ме тези нови глупсоти, но после решеих, че това пък е шанс за тези, които са бай енд форгет за 8 години, затова и влязох по-мощно. Средната ми е около 2, макар че можеше и да е по-ниска, но купувах още и лятото до 2,30 -доволен съм.

                              4. И последно, щото май е най-важно - колкото и да ми е непрятно, тук нямаме прахосмукачката, врътките на чичикака или обажданията от яхтата, тук имаме точни и ясни правила, по които се движи фонда, а хората от УД са просто хора от УД - тях моментната цена на акцията не ги вълнува по никакъв начин. И те си го казаха много ясно, щото питах и такъв въпрос в края - що не предлагате акциите на БРЕФ, както Карол предлага Атера, на големи инвеститори -ето, имоти са, има глад за имтои, зашита от ибфлация, дивидент, който със сигурност бие всяка банкова лихва, гарантирани активи по 3 до 8 години и т.н. И те просто казаха, че не са Карол и не предлагат/промотират акцията, щото не им е работа да го правят, тяхната работа е да управляват офис площите.

                              П.С. Разбира се, че и аз искам дивидентът да не се намалява с плащанията по главниците, ама на, законът вече е такъв. И разбира се, че искам акцията вече да е поне 3,50, щото и прилягат на активите, ама не е и се върти около 2,10 с тенденция да слезе към 2. Обаче аз не съм от вчера на БФБ и съм виждал какво ли не - тази акция не е за спекуланти и който иска да спекулира, по-добре да си търси нещо друго някъде. Тук наистина е за дългорсочни, като догодина ще е ключова в много отношения - преполагам, че ще се разпродадат доста неща.

                              П.П.С И финално, че се сетих - на уебинара казаха, че у нас няма проблем с търсенето на офис площи, т.е. връщане на хората на работа - в самите хора няма такова силно желание за хоум офис. Проблемът е в учениците - ако затварят училищата, хората волю-неволю си стоят вкъщи, щото няма кой да им гледа децата.

                              Здраве и успехи желая



                              Ха хахааа, не била спекулативна, това че ти не можеш да си я джиткаш си е личен проблем

                              Коментар


                              • Този уебинар няма ли да го качат на запис?

                                Коментар

                                Working...
                                X