IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

    Много ти се иска да напазаруваш на около 2 лв., но си изпуснал момента. Ако си мислиш, че с такива постове ще свалиш цената, много се лъжеш. Глупаци инвестирали тук няма.
    Господине, цената е на 2 кинта от доста време вече.
    Още един яхтсмен в позицията?!
    Голяма промоция, голям гювеч

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Искаш ли един бас - ти избираш рейт в европа, аз залагам брефчето на днешната цена и след 5 години, т.е. 20.02.2028 гледаме цената? Който е с по-добри показатели, съответно печели 200 кинта (или хубава бутилка уиски в този диапазон). Специално за теб давам бонус - можеш да сложиш и любимата си агрия, нямам драма
      Сложих днес 2к в Grand City Properties, да видим дали след година или пет ще е по-високо от любимия ти БРЕФ. без бутилки или пари, просто за спорта да видим кой ще е прав
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

        Топчо, чуденето е нездравословна дейност, може и до инсулт да доведе, така че по-добре ги пускай за продажба на 2.02 и ще ти ги изкупя всичките! Ще имаш кеш, който да вложиш в по-добри позиции!
        Понеже каза, че в бреф няма глупави акционери, аз вече се сещам за един!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
          Грухеца е забравил, че брефа си има доста високи разходи и такси, които надхвърлят 1 млн лв, ама нищо. Както съм казвал, имам тука, но постоянно се чудя дали не е време да се махам след 15 години акционер.
          Топчо, чуденето е нездравословна дейност, може и до инсулт да доведе, така че по-добре ги пускай за продажба на 2.02 и ще ти ги изкупя всичките! Ще имаш кеш, който да вложиш в по-добри позиции!

          Коментар


          • Грухеца е забравил, че брефа си има доста високи разходи и такси, които надхвърлят 1 млн лв, ама нищо. Както съм казвал, имам тука, но постоянно се чудя дали не е време да се махам след 15 години акционер.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

              Груец, да те поправя и аз малко ! В най, ама най-лошия случай отдадените площи може още да намалеят вместо да останат същите или се увеличават ! Така, че сметките, които се правят тук са сметки без кръчмар !
              Що? Има договори, които си се изпълняват. Тази година никой от големите няма изтичащ договор, а и договорите се индексират, нали
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Аз ще отговоря, от уважение към теб Плашанията за лихви и главници са около 5 милиона (условно, не можем да сметнем точно със сегашните лихви, щото Прайм е малко особен индекс), нека са 5,5 милиона на година. приходите от наеми са 1,8 милки на месец, т.е. 7 милки на година. В най, ама най-лошия случай, при положение че нямаме нито един нов наемател и не се продаде талаша, ще сме около 1 милка чиста печалба. Разбира се, по закон могат да не платят нищо, щото преди две години промениха закона, но тогава какво ще го правят този кеш? Та за догодина очаквам като минимум дивидент от около 5 стотинки, при най-негативен сценарий. При реалистичен сценарий, ако намерят още 5000 квадрата наематели, по 12 евро ще ги сложа (нищо че са 15) на квадрат, са ти 1,5 милиона отгоре печалба към оная от 1 милион в най-лошия сценарий. Ако са 10 000 квадрата, което е позитивен сценарий, печалбата само от наеми става към 4 милиона и т.н.

                А при пълно наемане на всички площи - над 30 000 квадрата са ни празни към момента в трите сгради (при отдадени едва 20 000, т.е. общата зашълняемост е към 40%, което е безобразно ниско), това са към 20 милки приходи само от наеми. Ноооо, това ще е по-нататък, засега сме в реалността, затова и цената е такава, каквато е
                Груец, да те поправя и аз малко ! В най, ама най-лошия случай отдадените площи може още да намалеят вместо да останат същите или се увеличават ! Така, че сметките, които се правят тук са сметки без кръчмар !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
                  Без да се задълбочавам много в това, колко точно главници ще се плащат тази година, не мисля че можем да сме големи оптимисти за дивидента за 2023. 1 ст. не е нереалистична прогноза, освен ако отново нямаме някаква голяма продажба или съществено увеличение на отдадените площи.
                  Аз ще отговоря, от уважение към теб Плашанията за лихви и главници са около 5 милиона (условно, не можем да сметнем точно със сегашните лихви, щото Прайм е малко особен индекс), нека са 5,5 милиона на година. приходите от наеми са 1,8 милки на триммесечие /последното бяха толкова/, т.е. 7 милки на година. В най, ама най-лошия случай, при положение че нямаме нито един нов наемател и не се продаде талаша, ще сме около 1 милка чиста печалба. Разбира се, по закон могат да не платят нищо, щото преди две години промениха закона, но тогава какво ще го правят този кеш? Та за догодина очаквам като минимум дивидент от около 5 стотинки, при най-негативен сценарий. При реалистичен сценарий, ако намерят още 5000 квадрата наематели, по 12 евро ще ги сложа (нищо че са 15) на квадрат, са ти 1,5 милиона отгоре печалба към оная от 1 милион в най-лошия сценарий. Ако са 10 000 квадрата, което е позитивен сценарий, печалбата само от наеми става към 4 милиона и т.н.

                  А при пълно наемане на всички площи - над 30 000 квадрата са ни празни към момента в трите сгради (при отдадени едва 20 000, т.е. общата зашълняемост е към 40%, което е безобразно ниско), това са към 20 милки приходи само от наеми. Ноооо, това ще е по-нататък, засега сме в реалността, затова и цената е такава, каквато е
                  Last edited by Грую Груев; 02.02.2023, 11:57.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Без да се задълбочавам много в това, колко точно главници ще се плащат тази година, не мисля че можем да сме големи оптимисти за дивидента за 2023. 1 ст. не е нереалистична прогноза, освен ако отново нямаме някаква голяма продажба или съществено увеличение на отдадените площи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

                      Много ти се иска да напазаруваш на около 2 лв., но си изпуснал момента. Ако си мислиш, че с такива постове ще свалиш цената, много се лъжеш. Глупаци инвестирали тук няма.
                      Пенмен, вместо бла бла бла, дай прогноза, иначе звучиш детски

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                        Ок, тогава аз ще дам прогноза, догодина дивидент от 1 стотинка, някой?
                        Много ти се иска да напазаруваш на около 2 лв., но си изпуснал момента. Ако си мислиш, че с такива постове ще свалиш цената, много се лъжеш. Глупаци инвестирали тук няма.

                        Коментар


                        • Ок, тогава аз ще дам прогноза, догодина дивидент от 1 стотинка, някой?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

                            Не бях чел това интервю, за което ти благодаря!
                            Ето и още един цитат от него -

                            При увеличението през 2008 г. акционер в „Адванс Терафонд“ става и Световна*та банка (чрез Международната финансо*ва корпорация) със 17.7 на сто от капита*ла на дружеството. „Екип на банката прави осем месеца дю дилиджънс, преди да се запи*шат акции“, си спомня Манолов. Световната банка е акционер до края на февруари 2021 г. (13 години), въпреки че обикновено тя при*тежава акции в подобни дружества за мак*симум седем години. Което за Радослав Ма*нолов е оценка, че дружеството е изградило сериозен бизнес с качествен модел. Акционе*ри в него са и по-голяма част от българските пенсионноосигурителни дружества, които са най-големите институционални инвестито*ри в български публични дружества.

                            Без коментари!!
                            Моля, винаги в услуга на клиента За съжаление, ще трябва да те разочаровам, тъй като любимият ти яхтсмен отново е излъгал:

                            The IFC prefers to invest for the long-term, usually for a period of eight to fifteen years, before exiting through the sale of shares on a domestic stock exchange, usually as part of an IPO. When the IFC invests in a company, it does not assume an active role in management of the company

                            Отделно, постарах се да проверя - в момента IFC има експозиция от над 1 милиард долара в акции на 31 фирми у нас. Само за инфо - имат дялове и в полуфалиралите гръцки банки, закупени през 2015 за 150 милиона евро (мисля, че още ги държат). Това, което ти трябва, за да те фънднат IFC, е да имаш добри връзки в съответния министерски съвет и те да ги "помолят". А поне това яхтсмените явно го имат

                            Батя, никога не съм имал лоши чувства към Атера - изкарах си от там някой леФ, доволен съм. Просто, и това ми е част от работата, винаги забелязвам разни нещица, дето другите не ги виждат. Ти, например, съвсем случайно влезе в Атера точно в онзи период, когато яхтсмените закупиха онзи акции и почанаха с помпата. Случайно, пак да повторя. А и от интервюто, дето го постнах, също се виждат разни случайности със случайни хора. Тука е така!

                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Странно, а при Атера няма ли? ...
                              Колегата на който отговарям не сравнява с АТЕРА, а говори за "колко позиции на БФБ".. т.е. компаниите на борсата ни по принцип.
                              Като се намесваш в разговора, поне вникни в неговото съдържание! Знаем те че адски мразиш Атера и Карол и търсиш всяка възможност да ги оплюеш, но това си е твой проблем. Не ни занимавай с него, моля!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Само 300K? А 2021 купиха има-няма 15 милиона и оттогава като почна един ръст - малииии. Случайно съвпадение, разбира се, убеден съм в това

                                А това е специално за теб:



                                Мисля, че коментарите оттук-натаък за телефоните на яхтсмените стават излишни
                                Не бях чел това интервю, за което ти благодаря!
                                Ето и още един цитат от него -

                                При увеличението през 2008 г. акционер в „Адванс Терафонд“ става и Световна*та банка (чрез Международната финансо*ва корпорация) със 17.7 на сто от капита*ла на дружеството. „Екип на банката прави осем месеца дю дилиджънс, преди да се запи*шат акции“, си спомня Манолов. Световната банка е акционер до края на февруари 2021 г. (13 години), въпреки че обикновено тя при*тежава акции в подобни дружества за мак*симум седем години. Което за Радослав Ма*нолов е оценка, че дружеството е изградило сериозен бизнес с качествен модел. Акционе*ри в него са и по-голяма част от българските пенсионноосигурителни дружества, които са най-големите институционални инвестито*ри в български публични дружества.

                                Без коментари!!

                                Коментар

                                Working...
                                X