IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Успех, мисля, колкото и непатриотично да звучи това, че един ден ще благодариш сам на себе си за направената стъпка в тази посока. Да не се заричам, но след ликвидацията на брефчето и аз едва ли ще имам и една стотинка на бфб, което вече неколкократно съм играл през годините
    Така е Груец ! Колко години да чакаме държава, мажоритари и регулатори да заработят както трябва ! Благодаря, успех и на теб !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

      Не съм избягал от БФБ, а диверцификирах ! Портфейла ми на БФБ много натежа, а искам да се възползвам и от добрите дивиденти на запад !
      Успех, мисля, колкото и непатриотично да звучи това, че един ден ще благодариш сам на себе си за направената стъпка в тази посока. Да не се заричам, но след ликвидацията на брефчето и аз едва ли ще имам и една стотинка на бфб, което вече неколкократно съм играл през годините
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Оптимист, както винаги Затова и избяга от БФБ (и с право, тук адмирирам - аз също не виждам почти нищо друго освен брефчето, което да си заслужава на тези ценови нива). Ще счета инвестицията си за успешна, когато след няколко години тук утрои, а балонерко гръмне по написания сценарий за мелодраматичен театър в 3 действия
        Не съм избягал от БФБ, а диверсифицирах ! Портфейла ми на БФБ много натежа, а искам да се възползвам и от добрите дивиденти на запад !
        Last edited by Zdravko74; 05.04.2023, 13:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

          Те докато напълнят сградите ще дойде времето за ликвидация на фонда !
          Оптимист, както винаги Затова и избяга от БФБ (и с право, тук адмирирам - аз също не виждам почти нищо друго освен брефчето, което да си заслужава на тези ценови нива). Ще счета инвестицията си за успешна, когато след няколко години тук утрои, а балонерко гръмне по написания сценарий за мелодраматичен театър в 3 действия
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

            Идеално - пълни сгради се продават много по-лесно и по-скъпо.
            А ще могат ли да ги напълнят ? Защото до момента това не е станало факт !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

              Не ги знам наизуст цифрите, но в тези 5млн разходи включваш ли МНИ и други разходи? Ако не, колко са те и колко става с тях вече "вързания" дивидент?
              Не, те са около 1 милка на година, ако няма продажби на имоти, но пък съм ти занижил приходите от наеми, които още за Q1'23 ще са над 2 милки за тримесечието, защото за Q4 са 1 836 000 и имаше невлезли в сила договори, отделно са в по-скъпата сграда (СИнерджи, а не другите две, където наемите са 2-3 евро по-ниски). Така че приеми, че се нетират. С този договор бъдещето изглежда една идея по-светло И все пак редица въпроси остават, а ДВИ мълчи здраво (пети мейл вече пиша, преди отговаряше бързо) и уебинар няма, а сайтът на Синерджи все така не е напълно ъпдейтнат и заети площи се стоят като свободни....

              П.С. И малко спекулациЙ - Бош и Софтуеър АГ са заели 6,7,8 етаж, а сегашната площ е целият 2,3 или 4-ти етаж (не знам кой е, най-вероятно е 4-ти етжа). Нямам идея къде са ИНСАИТ (може би на 5-ти?), но няма никаква логика БОШ да не си вземат 5-ти етаж и да си "съединят" етажите, а 2,3 или 4, които реално са с почти същата площ. Та (надявам се) скоро може да има още добри новини (дано) и да си отиваме уверено към 3-ката, както се полага на 2023, после 4-ката през 2024 и т.н. до 2029 Амин!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                Те докато напълнят сградите ще дойде времето за ликвидация на фонда !
                Идеално - пълни сгради се продават много по-лесно и по-скъпо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение

                  Проблема според мен е че се случват бавно...
                  Защото 2029 все някога ще дойде
                  Те докато напълнят сградите ще дойде времето за ликвидация на фонда !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение
                    Нещата тук се случват много бавно, но се случват. Търпение му е майката. И аз като Груйката си чакам поне по три до 2029 г.
                    Проблема според мен е че се случват бавно...
                    Защото 2029 все някога ще дойде

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Казано по друг начин - дори и при сегашната запълняемост ще имаме поне 8 милки приходи (ще са повече) и разходи за около 5 милиона за кредити, т.е. като минимум вече вързахме сигурни 10 стинки дивидент (ако решат да дават де, че може пак да си играят със закона и да си приспадат главници и лихви, но пък ще преоценят имоти, така че ще нетират).
                      Не ги знам наизуст цифрите, но в тези 5млн разходи включваш ли МНИ и други разходи? Ако не, колко са те и колко става с тях вече "вързания" дивидент?

                      Коментар


                      • Мда, всичко е върпос на време А тук е по-сигурно и от данъците и онова другото, дето само те били сигурни в този живот. Определено са за похвала, макар че е стар наемател, а не новопривлечен и вероятно се дължи на техен органичен ръст, а не на нашите хубавци. Преместването на МНИ е знаково - тук няма какво да кажем, само адмирациЙ

                        Новите договори са за над 3000 квадрата, това са около 1 милка отгоре приходи от наеми всяка година или около 2.5 стинки чист дивидент, или 0.5% отгоре дивидентна доходност - който както иска да го смята. Нека направим и още малко сметки - в момента запълняеността е:
                        - Синерджи на 40% (или общо 14 000 квадрата отдадени и 21 000 квадрата свободни)
                        - Бизнес парка на 70% (или общо 5000 квадрата отдадени и 2000 квадрата свободни)
                        - Камбаните на 55% (или общо 5000 квадрата отдадени и 4500 квадрата свободни)
                        - общо 24 000 квадрата отдадени (със сегашните 3000, т.е. в края на 2022 са били 21 000 квадрата отдадени) и 28 500 квадрата свободни (31 500 в края на 2022)

                        За миналата година имаме 7 милиона приходи от наеми, от които 6 милиона от офис сградите и 1 милка от Бриколажа (грубо, имаше периоди с нови наематели и отказали се стари), т.е. средната цена на наем е около 12 евро за всички имоти. Ако ги добавим тези 12 на свободните към края на 2022 31 500 квадрата, то се получават общи приходи от около 16 милиона при пълна запълняемост. Отделно имаме и паркоместа и т.н., плюс индексации на цените, но нека са 16 милиона. Кредитът за Камбаните може да се нетира с останалия кеш (писах по-долу - 11,5 милки кеш, от които 4 милки за дивидент, 3 милки за довършителни работи и остават точно колкото да се нетира кредита за Камбаните), а другият кредит e с вноски около 5 милиона на година.

                        Казано по друг начин - дори и при сегашната запълняемост ще имаме поне 8 милки приходи (ще са повече) и разходи за около 5 милиона за кредити, т.е. като минимум вече вързахме сигурни 10 стинки дивидент (ако решат да дават де, че може пак да си играят със закона и да си приспадат главници и лихви, но пък ще преоценят имоти, така че ще нетират). А като се запълни и изплати - минимум 50 стинки дивидент. Колко би струвала хартията тогава, само на база дивидент, без да броим промяната в цената на активите - всеки сам си преценЯ

                        Но засега не е пълна и затова цената е такава, каквато е. Все пак е полжително, че наближаваме 50% обща запълняемост на всички сгради. Аз лично бих продал Камбаните и парите от тях бих изплатил голяма част от кредита за Синерджи (защо не и целия). И тогава вече ще стане весело
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Нещата тук се случват много бавно, но се случват. Търпение му е майката. И аз като Груйката си чакам поне по три до 2029 г.

                          Коментар


                          • Еее... какво прави новината за два договора за наем ... най-ликвидната акция в първия половин час. Да видим как ще продължи денят тук.

                            Коментар


                            • Нищо работа - 1,6-2 стотинки повече дивидент

                              Коментар


                              • Ми много добре

                                Коментар

                                Working...
                                X