IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А и само взимаш по 47 ст. а другото ти е вързано в акции за незнайно колко време

    Коментар


    • Първоначално изпратено от CrazyHorse
      Първоначално изпратено от meche_cveti93
      Вчера търговията с акции на ФНИ България АДСИЦ приключи при 0,81 лв. за акция. Тази сутрин средната цена е 0,333 лв. за акция или спад от 0,477 лв. за акция спрямо вчера.

      Спадът е с 2,2 ст. по-голям от нетния дивидент за физическите лица и с 4,6 ст. по-голям от преобразувания през данък печалба дивидент за юридическите лица.
      обзървър с риск да обидя някого , но на нашиата борса участва кьораво и сакато
      защото е извън всякакви правила на логиката и интереса на инвеститора...
      Ако са му трябвали парите да ги е продал вчера на 81 стотинка , но не той чака днес продава под извадената цена на дивидента не знам колко си процента минус и ще чака над два месеца дивидента.... лудост или глупост Вие ще кажете...
      хахаахха дали вчера или днес ще продаде е все тая, нали днес ще прибере дивидента....ц ц ц май си нямате друга работа
      Напротив, прави са! Парите от дивидета ще дойдат чак след месец и половина-два....

      Друго си е когато кеша ти е в джоба!

      Особено във времена като тези... имам предвид: времена, които дават много възможности!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
        Вчера търговията с акции на ФНИ България АДСИЦ приключи при 0,81 лв. за акция. Тази сутрин средната цена е 0,333 лв. за акция или спад от 0,477 лв. за акция спрямо вчера.

        Спадът е с 2,2 ст. по-голям от нетния дивидент за физическите лица и с 4,6 ст. по-голям от преобразувания през данък печалба дивидент за юридическите лица.
        обзървър с риск да обидя някого , но на нашиата борса участва кьораво и сакато
        защото е извън всякакви правила на логиката и интереса на инвеститора...
        Ако са му трябвали парите да ги е продал вчера на 81 стотинка , но не той чака днес продава под извадената цена на дивидента не знам колко си процента минус и ще чака над два месеца дивидента.... лудост или глупост Вие ще кажете...
        хахаахха дали вчера или днес ще продаде е все тая, нали днес ще прибере дивидента....ц ц ц май си нямате друга работа

        Коментар


        • Това го очаквах защото цената беше на 70 ст. и защо се качи? Това за дивидента се знаеше много отдавна. Даже очакванията бяха за по-голям дивидент. И изведнъж - покачване. Що? Отдавна - още преди края на 2008 г. се знаеше за очаквания дивидент. Защо хората се хвърлиха да купуват след като го гласуваха. Надуха цените, някои продадоха. Глупаво е да се смята стара цена минус дивидент. А за парични потоци, договори и т.н. се знае отдавна. Не е от вчера. Знаеше се и когато цената беше на 70 ст. и се очакваше по-голям дивидент. Ама има и още нещо. КРИЗА. Това е лично мнение и не искам да споря с никого.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от meche_cveti93
            лудост или глупост Вие ще кажете...
            просто пазар

            Коментар


            • Вчера търговията с акции на ФНИ България АДСИЦ приключи при 0,81 лв. за акция. Тази сутрин средната цена е 0,333 лв. за акция или спад от 0,477 лв. за акция спрямо вчера.

              Спадът е с 2,2 ст. по-голям от нетния дивидент за физическите лица и с 4,6 ст. по-голям от преобразувания през данък печалба дивидент за юридическите лица.
              обзървър с риск да обидя някого , но на нашиата борса участва кьораво и сакато
              защото е извън всякакви правила на логиката и интереса на инвеститора...
              Ако са му трябвали парите да ги е продал вчера на 81 стотинка , но не той чака днес продава под извадената цена на дивидента не знам колко си процента минус и ще чака над два месеца дивидента.... лудост или глупост Вие ще кажете...

              Коментар


              • http://www.investor.bg/?cat=5&id=83491

                Спадът в цената на ФНИ България АДСИЦ надхвърли размера на дивидента

                От днес акциите на Фонд за недвижими имоти България се търгуват без право на дивидент и цената логично се понижи при това корпоративно събитие, в случая обаче се понижи с повече от размера на дивидента.

                На 30 юни дружеството обяви, че е гласуван брутен дивидент от 0,47992 лв. на акция. На 7 юли с корекция на съобщение до БФБ-София дивидентът бе коригиран до 0,47922 лв./акция.

                За физическите лица се удържа данък от 5%, а за юридическите според годишната декларация по ЗКПО, където данъкът е 10%.

                Така нетният дивидент за една акция е 0,455259 лв./акция за физическите лица и 0,431298 лв. за юридическите лица.

                Вчера търговията с акции на ФНИ България АДСИЦ приключи при 0,81 лв. за акция. Тази сутрин средната цена е 0,333 лв. за акция или спад от 0,477 лв. за акция спрямо вчера.

                Спадът е с 2,2 ст. по-голям от нетния дивидент за физическите лица и с 4,6 ст. по-голям от преобразувания през данък печалба дивидент за юридическите лица.

                Коментар


                • Би ли се аргументирал как така е много?
                  По пазарна оценка на активите ли го сметна, или на база на договорените парични потоци, които ще постъпват всяка година?
                  Първоначално изпратено от BGold
                  И това е много. Според мен
                  Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                  Коментар


                  • И това е много. Според мен

                    Коментар


                    • честито ви 35 стотинки

                      Коментар


                      • Кви 40 стотинки сънувате. Големи сте оптимисти
                        BGold , добре де тук не познавам позицията ама на БТН колко трябва да бъде акцията след дивидента... като големи пакети минаха на 21 лв. а сега е на 18 лв. .... ? 14 лв.... ?

                        Коментар


                        • Кви 40 стотинки сънувате. Големи сте оптимисти

                          Коментар


                          • Ако си взел на 0.81, прибереш си дивидентчето и продадеш на 0.50, това са си страхотни спекулативни сделки и сериозна печалба като за 2-3 дни
                            Hakkinen , даже и да не стане така ,но всички акции който съм купувал последните месеци са със сериозен дивидент който ще дойде септември и даже и да има спад ще имам средства да реагирам .... 30 % дивидент и 30 % кеш . Може да чакаме есента ....

                            Коментар


                            • Ако си взел на 0.81, прибереш си дивидентчето и продадеш на 0.50, това са си страхотни спекулативни сделки и сериозна печалба като за 2-3 дни
                              "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                              Коментар


                              • B.Graham и аз влезнах на закриващият аукцион тук с малко и докато се надхитрях с една групичка в аукциона на Петрол ме изненадаха в БТН .... успях и там да се класирам , но с малко...

                                Ами остане на 0,40? Или 0,45?
                                Ако цената е над 50 стотинки ще продавам ....

                                Коментар

                                Working...
                                X