IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    знам че си експерт по такива тънки моменти - за това питам. Аха значи ЗХБГ ще дебнеш ако глътнат вода заради индекса. Спмена нещо за адсица от настоящата тема - има ли промяна в теглото му? щото при тоя пазар и един фонд ако натисне с 100-200К може наистина да видим 40стинки
    ЗХБГ,банките , ще глътнат вода заради, не заради индекса ,както и адсиц ще глътнат вода пак не заради индекса....
    Индексния може само да им помогне да глътнат само повече вода.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Това вече са догадки ,миналия път бях заложил на трасе и неговото влизане а то стана с ХИКАТА....която продадох над 3,6 преди балансирането...
      Сега ще гледам филма по телевизията и ако ЗХБГ падне под 30 и от Софикс , ще си купя и там....
      Не е препоръка...
      знам че си експерт по такива тънки моменти - за това питам. Аха значи ЗХБГ ще дебнеш ако глътнат вода заради индекса. Спмена нещо за адсица от настоящата тема - има ли промяна в теглото му? щото при тоя пазар и един фонд ако натисне с 100-200К може наистина да видим 40стинки

      п.п. опа 160К купува?
      Last edited by tony1975; 06.03.2015, 10:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        абе имах усещане аз, че за рожденния ден на Бате Ви Тони(23март) ще има възможност за покупки ама....... вече интуиции ми се появяват някакви
        И какво очакваш - ребалансирайки каакво трябва да продават?
        Поздрави!
        Това вече са догадки ,миналия път бях заложил на трасе и неговото влизане а то стана с ХИКАТА....която продадох над 3,6 преди балансирането...
        Сега ще гледам филма по телевизията и ако ЗХБГ падне под 30 и от Софикс , ще си купя и там....
        Не е препоръка...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Индексния фонд е по софикс от АМРО.....
          Правят корекции на всеки 6 месеца ,когато влиза новия софикс....
          Продават старите акции на излизащите от софикс и купуват новите...в същото време балансират теглата на останалите в индекса....
          По принцип това става до 23 март ,когато влиза новия СОФИКС.... ,но поради ниско ликвидния пазар напоследък работят и много след това....
          Така купиха ХИКА чак преди месец а БТН продадоха през ноември ,декември....
          Характерното е че една акция е с поне 350-400 К лева захранване и то с най малко тегло ....Тези с по голямо тегло са с повече....стигат и до 600 К...
          Поздрави!
          абе имах усещане аз, че за рожденния ден на Бате Ви Тони(23март) ще има възможност за покупки ама....... вече интуиции ми се появяват някакви
          И какво очакваш - ребалансирайки каакво трябва да продават?
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            не ми обясни за индексния?
            Ами той Домуса вместо да плямпа да се сети малко за акционерте си, а и да седне с тия от правителството(кат го слушат) и да им обясни някои работи - за заккона за земите не съм го чул да джавка, явно не му е от полза!
            Индексния фонд е по софикс от АМРО.....
            Правят корекции на всеки 6 месеца ,когато влиза новия софикс....
            Продават старите акции на излизащите от софикс и купуват новите...в същото време балансират теглата на останалите в индекса....
            По принцип това става до 23 март ,когато влиза новия СОФИКС.... ,но поради ниско ликвидния пазар напоследък работят и много след това....
            Така купиха ХИКА чак преди месец а БТН продадоха през ноември ,декември....
            Характерното е че една акция е с поне 350-400 К лева захранване и то с най малко тегло ....Тези с по голямо тегло са с повече....стигат и до 600 К...
            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              гледам е стигал до 67 ст... преди години ,та затова питах колко е дивидента...

              Чичо оги като беше шеф при работодателите ,не му се чуваше гласа а онзи първеню Домусчиев не спира да лае и да дава акъл....
              Поздрави !
              чакай сега - малко спекулираш с числа без обяснение!
              Големи дивиденти са плащани когато са продали някой сладък актив. И 40ст са давали, те не крият че това е една от целите им да развия даден имот и да го продадат - както и при атера ОД лапа много от това.
              Ето сега след като имат наематели в Бизнес парка и ако намерят наемател за новата офис-сграда, аз бих продал Бриколажите, ако някой ми даде 35-40млн(все пак имат договори до 2021, а Доверие Брико не е във цветущо състояние). Така при едни 17млн печалба на 60млн акции ще има пак мазен дивидент, а и ще се върнат 20млн кеш в дружеството за нов проект, може би около Сф

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                гледам е стигал до 67 ст... преди години ,та затова питах колко е дивидента...

                Чичо оги като беше шеф при работодателите ,не му се чуваше гласа а онзи първеню Домусчиев не спира да лае и да дава акъл....
                Поздрави !
                не ми обясни за индексния?
                Ами той Домуса вместо да плямпа да се сети малко за акционерте си, а и да седне с тия от правителството(кат го слушат) и да им обясни някои работи - за заккона за земите не съм го чул да джавка, явно не му е от полза!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  тук догодина може би 0.03лв
                  в атера влязох малко за спекулка иначе не ме влече и не я следя. Там дето са много на клона и много се хвалят и радват - бягам!
                  гледам е стигал до 67 ст... преди години ,та затова питах колко е дивидента...

                  Чичо оги като беше шеф при работодателите ,не му се чуваше гласа а онзи първеню Домусчиев не спира да лае и да дава акъл....
                  Поздрави !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Имах предвид колко дивидент даде за 214 г....
                    а при атерата миналата и тази...
                    тук догодина може би 0.03лв
                    в атера влязох малко за спекулка иначе не ме влече и не я следя. Там дето са много на клона и много се хвалят и радват - бягам!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      тия врътки с индексния не ти ги разбирам. Казваш че теглото им в индекса е намалено и от там да чакаме индексния да разпродаде? Кога това - края на март лли става изравняването?
                      Блгодаря

                      п.п. тук дивиденти тази година не чакам
                      Имах предвид колко дивидент даде за 214 г....
                      а при атерата миналата и тази...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        божа работа....
                        Не знам как ги виждаш нещата с дивидента при атерата и бреф...
                        После процента на падане спрямо софикс , индексния ще си попродаде малко ....падането на адсицовете според мен е по малко отколкото да кажем ХИМ и ЕУБГ... банките и т.н...
                        тия врътки с индексния не ти ги разбирам. Казваш че теглото им в индекса е намалено и от там да чакаме индексния да разпродаде? Кога това - края на март лли става изравняването?
                        Блгодаря

                        п.п. тук дивиденти тази година не чакам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          тук наистина нищо готино няма следващите поне 18м, а хубавите неща ще са поне след 24м. ето защо мисля че на много хора не им се чака, а и тази несигурност с тоя тъп закон за земите!
                          Чак 35ст - мислиш ли?
                          божа работа....
                          Не знам как ги виждаш нещата с дивидента при атерата и бреф...
                          После процента на падане спрямо софикс , индексния ще си попродаде малко ....падането на адсицовете според мен е по малко отколкото да кажем ХИМ и ЕУБГ... банките и т.н...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Да ти кажа , бях си купил малко но като приеха закона ги разкарах с удоволствие....
                            Интересното е че толкова време се бори около 50 ст.... и Атерата -също....
                            Мнението ми е ,че имаше големи купувачи и по двете позиции но почнаха да им свършат паричките и да има спадове в диапазона....
                            тепърва ще има интересни цени....
                            Замислих се ,че ако ЗХБГ излезе от софикс ще има близо милион акции на борсата за усвояване.... за Трасе е ясно че чичкоМихайлов ще им пусне от фрифлота и дребните ще останат на сухо....след това..
                            Поздрави!....
                            ех в хубави времена живеем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              дано, дано - златни ти уста!!!
                              А за чичо Оги и там викам ДАНО лекичко само потупва от страни без да се бори с тренда! Там резултатите наистина не са добри, но който вярва на мениджмънта.... дано тази криза ги насочи към по-голяма диверсификация на пазарите и нови продукти в потфолиото!
                              Поздрави!
                              Да ти кажа , бях си купил малко но като приеха закона ги разкарах с удоволствие....
                              Интересното е че толкова време се бори около 50 ст.... и Атерата -също....
                              Мнението ми е ,че имаше големи купувачи и по двете позиции но почнаха да им свършат паричките и да има спадове в диапазона....
                              тепърва ще има интересни цени....
                              Замислих се ,че ако ЗХБГ излезе от софикс ще има близо милион акции на борсата за усвояване.... за Трасе е ясно че чичкоМихайлов ще им пусне от фрифлота и дребните ще останат на сухо....след това..
                              Поздрави!....

                              Коментар


                              • тук наистина нищо готино няма следващите поне 18м, а хубавите неща ще са поне след 24м. ето защо мисля че на много хора не им се чака, а и тази несигурност с тоя тъп закон за земите!
                                Чак 35ст - мислиш ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X