IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
    А новата сграда кога я чакаме
    още не е излязло разрешителното за строеж . Догодина може би!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      там малко е божа работа! Бих отишъл и на оса, да видя за какво става дума, ама по-спомен все не правеха кворум и отлагаха срещите, а и минавали "делово"


      А новата сграда кога я чакаме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Активите които имам са акции на БФБ и кеш около 5 000 лв.
        Явно си по-рисков играч и сме различни като тип хора. Според мен едно 20-30% от активите трябва да бъдат по-сигурни и задължително да носят лихви или дивиденти. Тъй като вече нямам депозити, направих Брефа, СФИ и малкото земя, която купих наскоро около 30% от моите. Както каза Тони, надявам се да съм посял дървета, от които след години да бера плодове. Тогава, когато може би от спекула няма да могат да се влива свеж кеш. Иначе имам и доста "шитове", но с една цел - да ги шитна
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Само да уточня, че тези 5 000 лв. на са в платформата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Дано си прав, звучи добре
            там малко е божа работа! Бих отишъл и на оса, да видя за какво става дума, ама по-спомен все не правеха кворум и отлагаха срещите, а и минавали "делово"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Софикс, имаш ли пари извън борсите - депозити, земя, недвижимо имущество, злато или други ценности?
              Активите които имам са акции на БФБ и кеш около 5 000 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Защо да продаваме? Аз не мисля да се разделям с този си актив скоро! Разчел съм си дивиденти така 2014=0, 2015=4ст, 2015=5ст, 2016=6ст
                Дано си прав, звучи добре
                А новата сграда кога я чакаме
                Last edited by dici; 13.03.2015, 20:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Тони, съгласен съм с теб и даже няма да излагам моите положителни доводи за Брефа, че ще ни обвинят в "ъпърство" и че искаме да се продадем артиите .
                  Защо да продаваме? Аз не мисля да се разделям с този си актив скоро! Разчел съм си дивиденти така 2014=0, 2015=4ст, 2016=5ст, 2017=6ст
                  Last edited by tony1975; 14.03.2015, 09:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Тук не сме. Нали съм ти казвал, че не харесвам АДСИЦ и не инвестирам в тях
                    Софикс, имаш ли пари извън борсите - депозити, земя, недвижимо имущество, злато или други ценности?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      така е и слушам много внимателно тези които искат да разкажат, покажат и предадат знанията си! Тези които искат да се присмеят или да нагрубят ги слагам в друга листа
                      и тук ли сме заедно?
                      Тук не сме. Нали съм ти казвал, че не харесвам АДСИЦ и не инвестирам в тях

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        ще видим!
                        Да, таксата е голяма, да имат 45% неработещи активи, да тази година издухахме дивидента, но аз приемам счетоводната по отчет 1,16лв дори да е понадута(дакажем за по-голяма такса на дружеството), хайде да я намалим на 1лв. От там хайде още 25% маржин ъф сейфити ли му викаха? От там нататък(75ст) всичко ми е еФтинко! Дори и да не хвана дъно като големите топ инвеститУри тук - пак съм доволен! Търпение
                        Тони, съгласен съм с теб и даже няма да излагам моите положителни доводи за Брефа, че ще ни обвинят в "ъпърство" и че искаме да се продадем артиите .
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          От големите топ инвеститУри тук може да научиш доста неща но, трябва да имаш желание. Търпението пък е може би най-важното качество за успеха на борсата.
                          така е и слушам много внимателно тези които искат да разкажат, покажат и предадат знанията си! Тези които искат да се присмеят или да нагрубят ги слагам в друга листа
                          и тук ли сме заедно?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Дори и да не хвана дъно като големите топ инвеститУри тук - пак съм доволен! Търпение
                            От големите топ инвеститУри тук може да научиш доста неща, но трябва да имаш желание. Търпението пък е може би най-важното качество за успеха на борсата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Кое те кара да мислиш така?

                              П.П. Тонка, Батя каза, че е взел при изсипването чрез репо и тъй като не са му любими АДСИЦ-ите ги продава с бърза печалба. Не е споменал бройки, но предвид неговите мащаби, сигурно е взел 50-100 К само за спекула и според мен той продава на "откъсналия" се аск. Не съм купувал от него, просто мое си предположение. Повече оптимизъм за по-ниска цена ми дават онези аскове около 51 ст. за по 200-300 К, които се появяват чат-пат.
                              ще видим!
                              Да, таксата е голяма, да имат 45% неработещи активи, да тази година издухахме дивидента, но аз приемам счетоводната по отчет 1,16лв дори да е понадута(дакажем за по-голяма такса на дружеството), хайде да я намалим на 1лв. От там хайде още 25% маржин ъф сейфити ли му викаха? От там нататък(75ст) всичко ми е еФтинко! Дори и да не хвана дъно като големите топ инвеститУри тук - пак съм доволен! Търпение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                +1

                                Имах и избягах. Тук наистина се оказва, че лапането е само за управляващото дружество. Дивидент няма да има поне две години или поне няма дори да бие лихвите по депозитите, ако има въобще такъв .Не виждам и цената как ще върви нагоре. През това време други акции могат да дръпнат много нагоре.
                                Кое те кара да мислиш така?

                                П.П. Тонка, Батя каза, че е взел при изсипването чрез репо и тъй като не са му любими АДСИЦ-ите ги продава с бърза печалба. Не е споменал бройки, но предвид неговите мащаби, сигурно е взел 50-100 К само за спекула и според мен той продава на "откъсналия" се аск. Не съм купувал от него, просто мое си предположение. Повече оптимизъм за по-ниска цена ми дават онези аскове около 51 ст. за по 200-300 К, които се появяват чат-пат.
                                Last edited by 15%; 13.03.2015, 18:59.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X