IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.capital.bg/politika_i_ik...ovete_pred/amp
    БНБ подсили предупрежденията си за рисковете пред банките

    Регулаторът с по-остър тон призовава кредитните институции активно да разчистват лошите кредити от балансите си.

    Коментар


    • Интересното е ,че в момента заради изборите властта ще използва всичко,само и само да блокира държавата и да плаши хората,което удря индиректно и върху икономиката,и върху имотния пазар в частност.Събират се напролет и изтичането на мораториума и евентуален блокаж отново на всичко.Още от сега започнаха да говорят за това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Отче може ли да пусна до теб една писмена жалба от един нагъл брокер.Иска да ме набута в едно ново стоителство на зелено.
        Може чадо, може. https://armenskipop.com/

        Но защо си опрял до брокер? Нямаш ли си вече жилище? Така като те чета, възрастен ми се виждаш и поне за една боксониера в краен квартал трябваше да си спестил. От дедо поп да знаеш, че иде време и Люлин ще се зове топ локация. Купи там ако можеш.
        Last edited by Арменския пoп; 05.02.2021, 05:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          Чадо,
          Не мисля, че чак толкова ще паднат цените, а и лично за себе си съм си определил цена около 800-900 евро за метър на хубава локация в центъра. Господ да ни помага да бъдем смирени с търпение и здраве да почакаме.
          Отче може ли да пусна до теб една писмена жалба от един нагъл брокер.Иска да ме набута в едно ново стоителство на зелено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Нали всички се надяваме да сме от тези 10 % Ще видим какво ни очаква ама лично аз вече се оглеждам
            Кака ти защо се имаш от тия в малкия процент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Доходността изразена в проценти въобще не е относителен измерител - Ако на теб доходност около 0 ти се вижда висока си е твой проблем явно си свикнал да си на отрицателна територия
              Има ли капиталова по офертна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Доходността е относителен измерител, а не абсолютен. 0% може да е висока доходност в определени случаи, а например 5% да е ниска доходност в други случаи.
                Доходността изразена в проценти въобще не е относителен измерител - Ако на теб доходност около 0 ти се вижда висока си е твой проблем явно си свикнал да си на отрицателна територия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  за 90% ще е така, ама може да е от богопомазаните
                  Нали всички се надяваме да сме от тези 10 % Ще видим какво ни очаква ама лично аз вече се оглеждам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    за 90% ще е така, ама може да е от богопомазаните
                    Кавръка точно в такъв момент би ударил шестицата. Просто, защото е свикнал на две и на двеста. Тогава обаче на тия дето са разполагали ще им е тежко. Все ми се струва обаче, надушвам, че Кавръка иска да купи за да ренти, а не да живее в него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      + 1
                      Явно се налага отново да го припомним
                      за 90% ще е така, ама може да е от богопомазаните
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        На тебе нали това ти обяснявахме че когато дойде кризата хубавите имоти изчезват остават само боклуци на баснословни цени.Сега го забеляза.Остава да разбереш че ако наистина видим цени 900 евро на жълтите плочки изобщо няма да ти е до купуване на имоти а ще мислиш как да оцелееш и имотите ще са най малкия ти проблем
                        + 1
                        Явно се налага отново да го припомним

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mopasan Разгледай мнение
                          Относно извадката, която постоянно пускаш:
                          По мое наблюдение част от офертите са изтеглени от пазара, от където идва и спада които пускаш.
                          Ако се задържи понижението (независимо с колко процента е) ще се изтеглят още оферти.
                          Имоти, които са добри и не са спешни за продажба изчезват и остават продънени панелки, които така или иначе не са интерес за повечето хора.
                          А, това го пишем от години и е хубаво ,че вече ще се вижда от всички !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                            Може ли да попитам каква е тази граница? Това някакъв минимум ли е или има възможности за още по-голям спад? Аз лично бих предпочел да изчакам, защото ми се струва, че около 800 евро на реални квадратни метри е справедливата цена. С тия общи части българския квадратен метър в момента отива към 1600 евро.
                            Кавръков, показа преди 2-3 год. как да гледаме поскъпването / поевтиняването на имотите и от тогава и казвам Кавръковата справка
                            Лошото е ,че преди 2 години показваше 1217 най-много ,но няма как да го видим това вече защото изтриха темата. Нищо ще си направим справките отново в новата тема

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Банките изреваха,че мораториуми им пречи,те така или иначе щели да се оправят.
                              Те банките ще се оправят, въпроса е, че има доста популистки настроени политици....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Достъпни жища и в момента има в покрайнините на София Бутонец например - Ако говориш за безплатни жилища и такива ще има но хората дето ще бъдат настанени там и така и така не са фактор на пазара

                                За ниските лихви прочети предишният ми пост

                                Ако се махне мораториума цените ще паднат с 30%
                                Преди обаче да падне мораториума се приготви за едно поне 20% поскъпване тази година и после като поевтинеят с 30% вероятно ще си много доволен но все така под наем
                                Тамън Ботунец стар панел му стъпва на 900€
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X