IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mopasan Разгледай мнение
    Относно извадката, която постоянно пускаш:
    По мое наблюдение част от офертите са изтеглени от пазара, от където идва и спада които пускаш.
    Ако се задържи понижението (независимо с колко процента е) ще се изтеглят още оферти.
    Имоти, които са добри и не са спешни за продажба изчезват и остават продънени панелки, които така или иначе не са интерес за повечето хора.
    Чадо мое,
    Като отвори дума за панелките, да пипитам дали пък не е по-добре човек да купи в панелка в добра локация, отколкото ново строителство в пущинаците? В панелките също живеят християни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mopasan Разгледай мнение
      Относно извадката, която постоянно пускаш:
      По мое наблюдение част от офертите са изтеглени от пазара, от където идва и спада които пускаш.
      Ако се задържи понижението (независимо с колко процента е) ще се изтеглят още оферти.
      Имоти, които са добри и не са спешни за продажба изчезват и остават продънени панелки, които така или иначе не са интерес за повечето хора.
      Да,това важно и аз го забелязвам,порадо това и справката показва високи цени,реално няма предлагане ,всичко е свито.Но дори и в такъв момент започна да се вдига и показва в същото време и спад ,в последния месец непрекъснато играе в не малки граници .Ключов ще е март ,защото тогава изтича мораториума и ще се види като цяло и фирми и граждани в какво състояние са и кой ще може да си погасява дълговете

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Недей така, ще се прекараш.
        Изчакай да стане 200
        Чадо,
        Не мисля, че чак толкова ще паднат цените, а и лично за себе си съм си определил цена около 800-900 евро за метър на хубава локация в центъра. Господ да ни помага да бъдем смирени с търпение и здраве да почакаме.
        Last edited by Арменския пoп; 04.02.2021, 17:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          Може ли да попитам каква е тази граница? Това някакъв минимум ли е или има възможности за още по-голям спад? Аз лично бих предпочел да изчакам, защото ми се струва, че около 800 евро на реални квадратни метри е справедливата цена. С тия общи части българския квадратен метър в момента отива към 1600 евро.
          Това е груба справка за средни цени ,в момента показва задържане в последните 12 месеца

          Коментар


          • Относно извадката, която постоянно пускаш:
            По мое наблюдение част от офертите са изтеглени от пазара, от където идва и спада които пускаш.
            Ако се задържи понижението (независимо с колко процента е) ще се изтеглят още оферти.
            Имоти, които са добри и не са спешни за продажба изчезват и остават продънени панелки, които така или иначе не са интерес за повечето хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6c7yjg&f1=1

              Резултат от Вашето търсене на:
              Вид имот: 2-СТАЕН,
              Местоположение: град София

              Особености: Тухла
              Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

              Средна цена на имотите в извадката: 88602 euro
              Средна цена на кв.м: 1267 euro.

              паднахме под границата от 1270
              Относно извадката, която постоянно пускаш:
              По мое наблюдение част от офертите са изтеглени от пазара, от където идва и спада които пускаш.
              Ако се задържи понижението (независимо с колко процента е) ще се изтеглят още оферти.
              Имоти, които са добри и не са спешни за продажба изчезват и остават продънени панелки, които така или иначе не са интерес за повечето хора.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                Може ли да попитам каква е тази граница? Това някакъв минимум ли е или има възможности за още по-голям спад? Аз лично бих предпочел да изчакам, защото ми се струва, че около 800 евро на реални квадратни метри е справедливата цена. С тия общи части българския квадратен метър в момента отива към 1600 евро.
                Недей така, ще се прекараш.
                Изчакай да стане 200

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6c7yjg&f1=1

                  Резултат от Вашето търсене на:
                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                  Средна цена на имотите в извадката: 88602 euro
                  Средна цена на кв.м: 1267 euro.

                  паднахме под границата от 1270
                  Може ли да попитам каква е тази граница? Това някакъв минимум ли е или има възможности за още по-голям спад? Аз лично бих предпочел да изчакам, защото ми се струва, че около 800 евро на реални квадратни метри е справедливата цена. С тия общи части българския квадратен метър в момента отива към 1600 евро.

                  Коментар


                  • По отношение на средната цена от справката - според моите наблюдения част от офертите са изтеглени от пазара от където идва и спада в извадката ти. Освен това ако се задълбочи понижението добрите оферти, които не е належащо да се продават, се изтеглят. Остават продънени панелки, които така или иначе са интерес за много малко хора

                    Коментар


                    • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6c7yjg&f1=1

                      Резултат от Вашето търсене на:
                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                      Средна цена на имотите в извадката: 88602 euro
                      Средна цена на кв.м: 1267 euro.

                      паднахме под границата от 1270

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Имаше някава шведска банка дето даваше на фиктивна отрицателна лихва, казвам фиктивна защото таксите им бяха по високи и в крайна сметка реално не е отрицателна

                        На мен други неща са ми по интересни

                        1-во Неразбирането на ниските лихви и последиците от тях - Тук в главите не олимпийците битува мита че повишителите желаят ниски лихви

                        Ниските лихви говорят за ниска възвръщаемост от имотите, отиването на лихвата към нула води до възвръщаемост около нула - Ама щел да ми бъде евтин кредита какво те брига че ще е евтин кредита след като ти не можеш да получиш възвръщаемост от имота ????
                        Около 2000-та лихвите бяха над 10% който е купил тогава е най на далавера така че аз на ниски лихви не се радвам
                        Доходността е относителен измерител, а не абсолютен. 0% може да е висока доходност в определени случаи, а например 5% да е ниска доходност в други случаи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Един брокер, цитира друг брокер, от платено прес-съобщение.
                          Orthodox не е брокер' той е трол

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Достъпни жища и в момента има в покрайнините на София Бутонец например - Ако говориш за безплатни жилища и такива ще има но хората дето ще бъдат настанени там и така и така не са фактор на пазара

                            За ниските лихви прочети предишният ми пост

                            Ако се махне мораториума цените ще паднат с 30%
                            Преди обаче да падне мораториума се приготви за едно поне 20% поскъпване тази година и после като поевтинеят с 30% вероятно ще си много доволен но все така под наем
                            гладен брокер - ръст и сделки сънува

                            е сега тръгват да растят
                            само днес са 4 % ръст
                            хихиххихи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Един брокер, цитира друг брокер, от платено прес-съобщение.
                              лека поправка колега
                              цитиращия НЕ МОЖЕ да бъде брокер

                              все пак и там имат минимум изисквания

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                И аз така мисля, цените си се покачват с и без темата. От началото на новата година с около +10% според песимиста. Ако продължава така купата за пореден ще се окаже прав, а чеканьето за перонЯ ще се удължи до 2029-та.
                                Когато Апофис мине през 2029-та, чакащите на перона ще се отпечатат на него като Исус на торинската плащеница.

                                Коментар

                                Working...
                                X