IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Тука си в голема грешка. При хиперинфлация те са най на далавера

    В края на 70-те и началото на 80-те след отмяната на златният стандарт лихвите са ударили над 15% хората са си изплатили за норматив ипотеките

    Също както хората си изплатиха заемите след хиперинфлацията в началото на 90-те в БГ
    Смятам знаеш, че това вече не може да стане. Има си клаузи по договорите за кредит.
    Кой е*Ал, е*Ал, кака се омъжи!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

      Може ли аз да ти отговоря,вместо него?
      та..... 30 годишното ус трежъри вече гони 2 процента.
      и както си слушаш блумберг ,хамупосян и незнамсикойси друг бг баМкер,че няма да се качват лихвите......да не почнеш да примигваш .... щот миналата криза тия "капацитети" беа изненадани....и тия кат теб също беа изненадани.
      . с най добри намерения ти препоръпвам да се обърнеш към твоята баячка и веднага да почва да бае и да лее куршуми,щот имаш 0,5% скок само за месец..
      . Също е много важно да уручаса федовете,защото ако те продължават да ги мързи ,да изкупуват задни трежърис и ако не почнат да флетват илд кърва...... цените на имотите ше са ти последна грижа.
      Асене ,тука се говорят приказки на кило.И да обясняваш,са само подигравки и обиди.Това не са хора дето ще те разберат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Така, ще ти го обясня просто. Заплата ти и жена ти - 2 бона общо. Вноска кредит 800лв. Криза. Вдигане на лихвата .Вноска кредит 1000 лв .Жена ти безработна. Ти с намалена заплата и раб.време 600лв. Разбираш ли ме ?! Това е хард кор. При кризата 2008 имам приятели които емигрираха , защото жената я съкратиха кредита стана сериозен и бяха с малко дете .
        Същия сценарий и в момента е в ход.Имам познат,добре че няма кредити.Работеше за много добри пари в английска фирма,съкратиха ги Март миналата година,от тогава е без работа,продаде колата,за да си намали разходите,само жена му работи.И не е единичен случай.


        ПП
        В момента дори по БТВ дават семейство спортисти които спят в залата за щанги,защото са ги изгонили от общинското жилище ,не могат да си плащат сметките,заради кризата ,закъсали са и ги изгонили.Репортажа в момента тече.
        Last edited by nkavrakov1982; 10.02.2021, 07:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Като видиш да вдигат лихвите ела да ми се обадиш - До тогава марш в ъгъла при останалите кибици
          Може ли аз да ти отговоря,вместо него?
          та..... 30 годишното ус трежъри вече гони 2 процента.
          и както си слушаш блумберг ,хамупосян и незнамсикойси друг бг баМкер,че няма да се качват лихвите......да не почнеш да примигваш .... щот миналата криза тия "капацитети" беа изненадани....и тия кат теб също беа изненадани.
          . с най добри намерения ти препоръпвам да се обърнеш към твоята баячка и веднага да почва да бае и да лее куршуми,щот имаш 0,5% скок само за месец..
          . Също е много важно да уручаса федовете,защото ако те продължават да ги мързи ,да изкупуват задни трежърис и ако не почнат да флетват илд кърва...... цените на имотите ше са ти последна грижа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Тука си в голема грешка. При хиперинфлация те са най на далавера

            В края на 70-те и началото на 80-те след отмяната на златният стандарт лихвите са ударили над 15% хората са си изплатили за норматив ипотеките

            Също както хората си изплатиха заемите след хиперинфлацията в началото на 90-те в БГ
            Така, ще ти го обясня просто. Заплата ти и жена ти - 2 бона общо. Вноска кредит 800лв. Криза. Вдигане на лихвата .Вноска кредит 1000 лв .Жена ти безработна. Ти с намалена заплата и раб.време 600лв. Разбираш ли ме ?! Това е хард кор. При кризата 2008 имам приятели които емигрираха , защото жената я съкратиха кредита стана сериозен и бяха с малко дете .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
              Ще ревът всички по веригата особено тия инвеститорите с кредит .
              Тука си в голема грешка. При хиперинфлация те са най на далавера

              В края на 70-те и началото на 80-те след отмяната на златният стандарт лихвите са ударили над 15% хората са си изплатили за норматив ипотеките

              Също както хората си изплатиха заемите след хиперинфлацията в началото на 90-те в БГ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Тоя Мъск е за панделата.Ония от Робинхуд ги хока ,а той си играе с туитове и ги побърква отвсякъде.Ама не прост той,прости са тия дето купуват с фундамент и стойност равни на един туит.Абе да взема и аз да туитна за имотите нещо белким паднат.
                Днес се замислих.Шантава идея ми дойде.С някое ИТ да направя платформа която да събира само купувачи на имоти.След като ги обединя в обща група на търсещите имоти,независимо от локацията цялата тая сила може да се насочи към диктат на цените.Ще имам обединено търсене в едно като ще идват и нови.По този начин информацията за това на какви цени ще купува тълпата лесно може да се дискутира .Разбира се посоката ще е една .Най оптималната за КУПУВАЧА.Така реално се създава организирано търсене ,така както банки,брокери,агенции,строители работят в унисон за по високи цени,така ще имаме обединени купувачи в платформа.Всеки ще споделя какво харесва ,къде отива на оглед ,и групово всички могат да предлагат едни цени,които префварително се договарят в групата и няма да се отстъпва.Така могат да се извиват ръце по веригата строител,брокер,реално дори играеш и срещу банката която има за цел да девалвира кеша в имоти.Както онив младежи в Реддит вдигнаха цените на акции на пропаднала компания ,защо да не обединиш купувачите в платформа,която да работи в посока обратна на поскъпването.Нали се сещаш ,че в момента в който се разрастне ще дойдат още и още хора.Така реално концентрираме и контролираме търсенето и цената в едно.Иначе купувачите си нвмат асоциации,те са дефрагментирани и лесно се манипулират.Има ли ИТ та в темата да коментират идеята ми??
                О свещена простота

                Айде първо издай книгата "Как да купим гарсониера за 3 години" и после прави групи за натиск

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Като вдигнат лихвите кой ще реве повече
                  Тия с имотите или тия с парите в банка ???
                  Ще ревът всички по веригата особено тия инвеститорите с кредит .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                    Вдигне ли се лихвата ще има кръв и сополи на серии .
                    Като вдигнат лихвите кой ще реве повече
                    Тия с имотите или тия с парите в банка ???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Аз не съм и не желая да съм предприемач в моята сфера. Защото вцсериозния бранш сам нищо нямаьда направиш, а и да имам 10 млн лева и да ги дам ще ги изгубя или връщам 40 години, тоест никога. Казах ти, големите неща се правят от мултидисциплинарен екип. Зъболекарят може и сам да извади 5 зъба и да сложи 5 импланта.
                      Зъболекаря ми има две клиники и е от чужд произход леко . Да обяснявам ли още или ти си роден знаещ всичко ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        В изобилие ще има безпаричие,и поскъпване на храни,стоки и услуги.Имотите ще падат поради факта,че стагфлацията ще изяжда дохода на на потребителите.Това е новата криза.Богатите си завъртяха милиардите Март докато ние се чудехме какво е Короната и седяхме в ликдаун.Това беше.165 богати фамилии утроиха парите си в света.Пито платено.Банките ще поспасят УЖ икономиката тая година и после дупе да им е яко на длъжниците.Инфлацията ковто толкова искаха ,ще ги накара да вдигнат лихвите и тогава вече ще се види кой е бил без гащи в реката.
                        Добре де нали вчера те учих какво е стагфлация ти днеска пак си забравил

                        Казах ти думички дето не работят в твоя посока да не ги ползваш че ставаш смешен отново

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Кофарете растат до 25 години макс. Даже по-рано спират.
                          Заплата, бивайки част от големия бизнес си пак на заплата, собственик си ако оформиш нещо твое както вероятно ти, Ортодоксалния феномен по спомен...и други, не визирам само форумните икони.
                          Виждам как мисли капиталист, изисква, реже, наказва, пак трябва дупе и самочуваствие да докажеш че бачкаш и си проф. Разделите са възможни и нормални, но и жената са възможни, нали така?
                          Че препират парички е ясно и на първолаците, спор няма.
                          Между комунизма и капитализма няма никаква разлика, само в написаната идеология, инструментите са същите.
                          Не е нужно всеки да е предприемач. Ми кой ще изпълнява предприемачеството. Ми ако за предприемачеството различно от бодене на кокичетс се изисква мултидисциплинарен екип от национален мащаб. Имам чувството че под предприемачество разбираш да даваш заплати на 3-10 или 100 човека да ти правят продукцията а ти да я продаваш. Но има многостапални бизнеси с добра текуща доходност и огромна дългосрочна. Затеаряш кръга - имаш юристи, архитекти, лекари, ноу хау, международни стандарти, валидация, акредитация, сертификация...контрол на качество в национален и международен план, индустрия лекарства, проекти и финансиране и от евро средства, световна банка...подобен бизнес се гради с години, а плодовете идват след поне 10. През това време и переш...инак не става....чистичък начин да спечелиш 1 млн долара няма....мото от 1950 година.
                          Напъваш се похвално и не съвсем също. Това което виждам аз е как един заплатаджия си мисли ,че виждайки дадени следствия може да прогнозира мисълта на баш майстора . Толкова бъркаш ,че не е истина, а си интелигентно момче уж. Аз казвам фактите пък ти се засягаш и ме наричаш ,чакай да го намеря ......ортодоксален феномен,можеш да простееш и повече,зная . Да даваш заплата на 3 ,5 ,100 човека не е предприемачество драги,знаеш го .И там е работата,че аз през цялото време ти казвам,че е въпрос на мислене и ,че един заплатаджия неможе да го разбере ,ти разбираш ,че те храня и се пънеш да си надуеш бузите,няма нужда. Ти казваш аз видях,аз знам....нищо че цял живот чакаш на заплатата. Нищо не знаеш . И не е обидно та не се обиждай,просто факти .Аз съм работил за заплата когато бях на 17 и това феномен не ме прави, начин на мислене .
                          Last edited by pa4anga; 10.02.2021, 01:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Как когато вдигнат лихвите да се обаждам? Нали с (хипер)инфлация плашиш хората, да спасяват кеша викаш? Инфлация без високи лихви НЯМА. От къде изобщо мислиш идват лихвите? Лихвите са на пазарен принцип. Ти би ли дал заем на някого при 3% лихва за 30 години като "знаеш" че ще има хиперинфлация по 100% на година? Нали? Никоя банка няма да стои и да гледа инфлацията да и яде печалбата. Даже напротив, изпреварващо ще започнат да вдигат лихвите при първия мирис на печено. И точно тук е красотата на постановката. Колкото повече печатат, толкова повече заемчета дават банките и толкова повече не могат да си позволят инфлация (и високи лихви).

                            Разбира се винаги го има варианта с опрощаване на дългове, но то ако се стигне до там пък това ще тотален комунизъм и национализация на активи е неизбежна (имоти на първо място както показва историята).

                            Капанчето ще щракне и при двата варианта. Поне кеша мога да го преместя за една секунда където остане някакъв капитализъм преди това да се е случило.
                            Каша ти е в главата последвай Номчето Митето при доктора

                            Първо идва инфлацията след това идват високите лихви

                            Когато видиш високите лихви вече ще е късно

                            Прочети какво се е случило в щатите след отменянето на златният стандарт - В момента сме в подобен момент

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Браво, Алчен! Да си жив и здрав. Аз подобен риск не поемам.
                              Приемам го за извинение Много пари "нарисуваха" това е причината за случващото се.. например биткойна никога няма да се набалончи тъй като винаги може да се купи някаква част от него.. докато при имотите обикновения човек не може да купи 1/8 от един апартамент например... достъпноста е различна... Каврък тъпо е да пиша в числа, но мащабите са ми големи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Виж сега моя зъболекар е милионер но това не го прави предприемач, разбираш нали ? Това да си добре платен специалист не те прави предприемач . Това ,че някои са станали милионери с труда си не означава ,че други на тяхно място ще могат ! То не е режи па яж .Ще ти дам и друг пример, повечето топ предприемачи са фалирали поне веднъж в живота. Ако един заплатаджия фалира на 40 г и на 50 още веднъж дали ще умре богат как мислиш ?!
                                Аз не съм и не желая да съм предприемач в моята сфера. Защото вцсериозния бранш сам нищо нямаьда направиш, а и да имам 10 млн лева и да ги дам ще ги изгубя или връщам 40 години, тоест никога. Казах ти, големите неща се правят от мултидисциплинарен екип. Зъболекарят може и сам да извади 5 зъба и да сложи 5 импланта.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X