IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    много сключено на зелено има тепърва да се прехвърля
    много от него чака финансиране с ипотека и това се вижда във веселбата, която банките ни организират...
    не е устойчив ръст това, но времето ще покаже.
    Точно така, купувачите на зелено от 2020 ( и аз съм сред тях) в момента сключват сделки. Ние сме последните, които купихме на "тънките" цени. Догодина ще е веселбата, когато дойде ред на сделките с "актуализираните" цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Хахахахаха, айде да видим! Сега брато под 5 не пада, а аз под 3,5.
      Преди 20г. още, когато заплатите ни не пипаха 1000лв. и на двамата, дойде един тарикат и ни вика "Давам 200 000лв. за тази къща! Брат ми му каза:" Я, да се махаш оттука, бе клошар, кой ти каза, че я продаваме?" На този, не му беше за вярване, ама се разкара, без ума и дума...
      когато някой постоянно си прави оценка кое колко му струва е или продавач или закъсал - съответно получава оферти.
      ако няма да продаваш мисля, че е добре да престанеш всяка вечер да пълниш темата с самооценки на притежавани имоти на две ракии.

      лека вечер
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        много сключено на зелено има тепърва да се прехвърля
        много от него чака финансиране с ипотека и това се вижда във веселбата, която банките ни организират...
        не е устойчив ръст това, но времето ще покаже.
        Има определен ръст на лихвите, ама в порядъка на 1пункт. Офертите, които предлагат на колеги за лихва и ГПР, са скочили с около 1пункт и тези със съществуващи кредити, които в повечето си част са юристи, им показват среден пръст по стари задължения..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          Мечтателю, натиснал си бутона "0" един път повече!
          В развитията от последните години , много ясно се вижда, кой е мечтател и кой реалист.Знаеш ли, аз отдавна съм си надвил на масрафа, както се казва, сега ти се бориш за място под слънцето и проблема си е твой, не мой. Онзи идиот, който ни предложи подобна цена, беше едва след година, като купихме имота на 34 500$. Тоя смешник с джапанки на улицата, на възраст 70, ни я предлагаше цената му на всеуслошание...
          ще ми е много интересно ти на каква ще си закупиш имот, ама много ще ми е интересно, ако не си затриеш акаунта...
          Last edited by Bailor; 04.04.2024, 22:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Нагоре са само по оферта, реално не е така. Ако не вярваш, пусни за проба нещо за продаване и ше се убедиш.
            много сключено на зелено има тепърва да се прехвърля
            много от него чака финансиране с ипотека и това се вижда във веселбата, която банките ни организират...
            не е устойчив ръст това, но времето ще покаже.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Хахахахаха, айде да видим! Сега брато под 5 не пада, а аз под 3,5.
              Преди 20г. още, когато заплатите ни не пипаха 1000лв. и на двамата, дойде един тарикат и ни вика "Давам 200 000лв. за тази къща! Брат ми му каза:" Я, да се махаш оттука, бе клошар, кой ти каза, че я продаваме?" На този, не му беше за вярване, ама се разкара, без ума и дума...
              Мечтателю, натиснал си бутона "0" един път повече!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Нагоре са само по оферта, реално не е така. Ако не вярваш, пусни за проба нещо за продаване и ше се убедиш.
                Може и да си прав, ще проверя и ще споделя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Като се има предвид, че цените ни изоставаха спрямо всички балкански столици, ние и хърватите сме в корекция на цените нагоре. Тези ръстове, не са изпреварващи, а компенсиращи другите.
                  Нагоре са само по оферта, реално не е така. Ако не вярваш, пусни за проба нещо за продаване и ше се убедиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Шоково повишение на цените на жилищата у нас[SUP]1[/SUP], според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия, която сега има 9.5%. Полша е лидер с 13%.

                    1. Eurostat
                    Откъде ги измисляте тия глупости нз. Само за проба пусни обява за имот и ще видиш, че няма никакво търсене. Аман от брокеразки лъжи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение


                      Просто след 2-3 г. всичко купено за инвестиция на сегашни цени ще е или не продаваемо или който е мотивиран да продава ще го даде на безценица.
                      Хахахахаха, айде да видим! Сега брато под 5 не пада, а аз под 3,5.
                      Преди 20г. още, когато заплатите ни не пипаха 1000лв. и на двамата, дойде един тарикат и ни вика "Давам 200 000лв. за тази къща! Брат ми му каза:" Я, да се махаш оттука, бе клошар, кой ти каза, че я продаваме?" На този, не му беше за вярване, ама се разкара, без ума и дума...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Защо? Какво ще се случи тогава?
                        Нищо няма да се случи, просто Трайчо ще чукне 46 лазарника. Имотите ще си продължат да са си скъпи, каквито винаги са си били. Само въжделенията на кандидат-купувачите, ще си останат същите, в сферата на мечтите...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                          Просто след 2-3 г. всичко купено за инвестиция на сегашни цени ще е или не продаваемо или който е мотивиран да продава ще го даде на безценица.
                          Защо? Какво ще се случи тогава?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                            Търпение, Трайчо, още си младо момче, на 44.

                            След 2-3 години може да има корекция и тогава гордо ще си купиш с 20% дискаунт (т.е. на днешни цени)
                            ​​​​
                            Споко, като гледам как се развива ситуацията в държавната администрация (изливане на огромни заплати и ДМС-та, но не за всички), то и 20% ъп няма да ме уплаши.
                            Просто след 2-3 г. всичко купено за инвестиция на сегашни цени ще е или не продаваемо или който е мотивиран да продава ще го даде на безценица.
                            Last edited by Traicho_80; 04.04.2024, 21:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Цените се вдигат ежедневно, а ти никакви имоти не купуваш - що така?! Изпускаш собственият си влак...

                              --------------------(

                              Повишителите седят и гледат от перона как влакът им се отдалечава...
                              Кой те накара да мислиш, че на мен ми е потребност да купувам? Аз съм се накупувал за 30г., сега бера текуща и капиталова доходност. Вие от детските стаи има да наваксвате. Аз си диверцифицирам, като всеки нормален инвеститор. На повишителите, може да разгледаш надписа на последния вагон, на който пише "Сбогом ниски цени"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                                Защото проруската пропаганда не се интересува от сравнения и статистики, а само от внушения и лозунги. Напоследък в кампанията ѝ са привлечени известни пропагандисти като Григор Сарийски, Станислав Цанов или Красимир Петров.
                                Страхотни анализатори, може да добавим и Киро брейка. Това са гурутата, да се смееш ли, да плачеш ли...ама безмилостния пазар, си им отдава заслуженото на перонокибиците...
                                Last edited by X_Y; 04.04.2024, 21:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X