IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Усещането ми е че ни чака не само криза а може би коренна промяна на финансовата система...и тотален контрол.Ще изчезнат хартиените пари...не съм икономист ама си мисля примерно извикваш някой да сложи плочки в банята как ще му платиш като почне да се следи всяка транзакция
    То и сега се следи.Пробвай да продадеш нещо онлайн.НАП услужливо ще ти го попълни в декларацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Ратко е с икономическо образование и един от малкото тук, които наистина правят бизнес с НИ и съответно усеща кога нещата са преекспонирани и не чака на нас да му кажем.
      И аз очаквах по-бързо да започне meltdown-а на икономиката ни, която е доста залитнала за пореден път към сектор НИ, но пазарът може да остане по-дълго нерационален отколкото ние рационални.

      Няколко милиарда в кредити седят във фризера и започват да ги вадят на части (според подаденото и одобрено заявление) от април месец та до декември. Мисля, че към края на годината ще стане ясно сбъркал ли е Ратко или не (не знаех, че има още една продажба). Съгласен съм, че нещата започват да мязат на 2008-ма, когато тук викахме кризата няма да се отрази на имотите имаме много да гоним западна европа в цените и няма място за притеснение. Еврочленството ще ни изстреля в космоса. Сега е нещо сходно с чакалнята мантрата, но по-различното е, че навън печатат много здраво и са омазани повече от 2008-ма... пълна боза е.

      Кризата, която ти чакаш е доста по-сериозна от тази, която аз ( а както се оказа не само аз) чакаме. Дано не ни застига и да излязат прави повишителите, които очакват ръст на имотите тази и следващите няколко години. Растящи имоти, инфлация под контрол, малко фалити и съответно ниски цени на ценните метали и стабилни валутни курсове са най-добрият сценарии, които бъдещето може да ни предложи. Дали ще е така ще видим като стане ясно как ще излезе икономиката след 3-тата вълна (дано да няма по-силна 4-та).

      и понеже тук много се върти 60/40 наематели собственици (или обратното) главно от така наречените повишители искам да им кажа, че такива съотношения се получават, когато периодично (веднъж в живота) част от 'стадото' собственици бива заколено - разбирайте гръмнали ипотеки. Големите собственици на много имоти кълват имоти точно в такива моменти и трупат десетки-стотици, че и хиляди жилища, които после рентват. В България таква криза с масови продани сме нямали в последните 70-80 години. 2008-ма не беше нищо и там банките с техните буферни фирми за имоти покриха и стабилизираха нещата. Та ако наистина си мислите, че ще се пръкнат мега-рентиери без да има яко брулене на крушата сте в грешка. Мисля, че тепърва ще има промотиране на ипотеките и собствеността и процента наематели няма да нараства...докато не им приберат ипотеките, но това ще свързано с големи сътресения на пазара на НИ.
      Усещането ми е че ни чака не само криза а може би коренна промяна на финансовата система...и тотален контрол.Ще изчезнат хартиените пари...не съм икономист ама си мисля примерно извикваш някой да сложи плочки в банята как ще му платиш като почне да се следи всяка транзакция

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        Ратко е с икономическо образование и един от малкото тук, които наистина правят бизнес с НИ и съответно усеща кога нещата са преекспонирани и не чака на нас да му кажем.
        И аз очаквах по-бързо да започне meltdown-а на икономиката ни, която е доста залитнала за пореден път към сектор НИ, но пазарът може да остане по-дълго нерационален отколкото ние рационални.

        Няколко милиарда в кредити седят във фризера и започват да ги вадят на части (според подаденото и одобрено заявление) от април месец та до декември. Мисля, че към края на годината ще стане ясно сбъркал ли е Ратко или не (не знаех, че има още една продажба). Съгласен съм, че нещата започват да мязат на 2008-ма, когато тук викахме кризата няма да се отрази на имотите имаме много да гоним западна европа в цените и няма място за притеснение. Еврочленството ще ни изстреля в космоса. Сега е нещо сходно с чакалнята мантрата, но по-различното е, че навън печатат много здраво и са омазани повече от 2008-ма... пълна боза е.

        Кризата, която ти чакаш е доста по-сериозна от тази, която аз ( а както се оказа не само аз) чакаме. Дано не ни застига и да излязат прави повишителите, които очакват ръст на имотите тази и следващите няколко години. Растящи имоти, инфлация под контрол, малко фалити и съответно ниски цени на ценните метали и стабилни валутни курсове са най-добрият сценарии, които бъдещето може да ни предложи. Дали ще е така ще видим като стане ясно как ще излезе икономиката след 3-тата вълна (дано да няма по-силна 4-та).

        и понеже тук много се върти 60/40 наематели собственици (или обратното) главно от така наречените повишители искам да им кажа, че такива съотношения се получават, когато периодично (веднъж в живота) част от 'стадото' собственици бива заколено - разбирайте гръмнали ипотеки. Големите собственици на много имоти кълват имоти точно в такива моменти и трупат десетки-стотици, че и хиляди жилища, които после рентват. В България таква криза с масови продани сме нямали в последните 70-80 години. 2008-ма не беше нищо и там банките с техните буферни фирми за имоти покриха и стабилизираха нещата. Та ако наистина си мислите, че ще се пръкнат мега-рентиери без да има яко брулене на крушата сте в грешка. Мисля, че тепърва ще има промотиране на ипотеките и собствеността и процента наематели няма да нараства...докато не им приберат ипотеките, но това ще свързано с големи сътресения на пазара на НИ.
        Оценки: 6-ца за красноречие и 2-ка по макроикономика. Седни си. (както би казал радев)

        Last edited by Арменския пoп; 04.04.2021, 11:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
          Венко респект.Ти си от малкото дето си признават грешките.Не съжаляай пари както се губят така се и изкарват.Важното е да си жив и здрав
          Ратко е с икономическо образование и един от малкото тук, които наистина правят бизнес с НИ и съответно усеща кога нещата са преекспонирани и не чака на нас да му кажем.
          И аз очаквах по-бързо да започне meltdown-а на икономиката ни, която е доста залитнала за пореден път към сектор НИ, но пазарът може да остане по-дълго нерационален отколкото ние рационални.

          Няколко милиарда в кредити седят във фризера и започват да ги вадят на части (според подаденото и одобрено заявление) от април месец та до декември. Мисля, че към края на годината ще стане ясно сбъркал ли е Ратко или не (не знаех, че има още една продажба). Съгласен съм, че нещата започват да мязат на 2008-ма, когато тук викахме кризата няма да се отрази на имотите имаме много да гоним западна европа в цените и няма място за притеснение. Еврочленството ще ни изстреля в космоса. Сега е нещо сходно с чакалнята мантрата, но по-различното е, че навън печатат много здраво и са омазани повече от 2008-ма... пълна боза е.

          Кризата, която ти чакаш е доста по-сериозна от тази, която аз ( а както се оказа не само аз) чакаме. Дано не ни застига и да излязат прави повишителите, които очакват ръст на имотите тази и следващите няколко години. Растящи имоти, инфлация под контрол, малко фалити и съответно ниски цени на ценните метали и стабилни валутни курсове са най-добрият сценарии, които бъдещето може да ни предложи. Дали ще е така ще видим като стане ясно как ще излезе икономиката след 3-тата вълна (дано да няма по-силна 4-та).

          и понеже тук много се върти 60/40 наематели собственици (или обратното) главно от така наречените повишители искам да им кажа, че такива съотношения се получават, когато периодично (веднъж в живота) част от 'стадото' собственици бива заколено - разбирайте гръмнали ипотеки. Големите собственици на много имоти кълват имоти точно в такива моменти и трупат десетки-стотици, че и хиляди жилища, които после рентват. В България таква криза с масови продани сме нямали в последните 70-80 години. 2008-ма не беше нищо и там банките с техните буферни фирми за имоти покриха и стабилизираха нещата. Та ако наистина си мислите, че ще се пръкнат мега-рентиери без да има яко брулене на крушата сте в грешка. Мисля, че тепърва ще има промотиране на ипотеките и собствеността и процента наематели няма да нараства...докато не им приберат ипотеките, но това ще свързано с големи сътресения на пазара на НИ.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            не ми прЕчи. бъртрам се упражнява в прогнози и красноречие тук и гледам да го имам предвид.
            давал ми е и полезно инфо, няма да си кривя душата.

            а за това, че продадох втората маломерка си е чисто моя грешна преценка на ситуацията с вируса миналата пролет.
            имах шанс и да скоча пак на зелено, не е х2 ама 1:1,5, но още се водех от грешната преценка и пропуснах.
            сега гледам като в далечната 2008-ма цените на зеленото се изравняват с готовото /което много го няма/.
            в 2008-ма по-едно време зеленото стана по-скъпо от готовото, после крашна.
            но няма да се учудя ако тоя път не стане точно така.
            Венко респект.Ти си от малкото дето си признават грешките.Не съжаляай пари както се губят така се и изкарват.Важното е да си жив и здрав

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Дедо попе, забрави да споменеш и караваната към имотите
              За тебе караваната може и да е имот.

              Караваната за дедо поп синко е едно от хобитата. Защото дедо поп обича да пътува по света. С караваната дедо поп е изръшкал почти цяла Европа. Ти както разбирам каравана нямаш и затуй няма как да знаеш какво е усещането когато пътуваш.
              Нищо, дано поне собствен имот купиш някога и напуснеш квартирата.
              Караваните синко са за хора с пари, не са за шушляци, освен това се иска знания и можене. Не всеки може да отиде навсякъде с каравана. Ти поне кола имаш ли, да не се окаже, че и ти като Домат ага се присмиваш, а сам по-далеч от Драгоман не си виждал?

              Странно му е на дедо поп как някой си квартирант се опитва да го подиграва за хобито от квартирата или чаткайки по телефона докато пътува в трамвая.
              Даже маминия човек, който имаше претенциите да разбира от яхти и каравани се оказа, че само е чувал от познати за тези хобита. После престана да се прави на сведущ по тези въпроси.
              Last edited by Арменския пoп; 04.04.2021, 09:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                Аз живея в жилища купувани с мои собствени пари. Едното на морето, другото на планината. Не живея в жилище дарено ми от мами и тати или в деЦката. При майка ми гостувам по няколко дни в годината заради мекичките. Кажи ни ти, апартамента в който живееш сега, сам ли си го купувал?
                Дедо попе, забрави да споменеш и караваната към имотите

                Коментар


                • Ето с колко скача месечният ипотечен заем - ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                  Още една от надеждите на перонЯ се сгромоляса. цитат на последното изречение от статията: Публикувано във факти.бг: Над 90% от кредитополучателите обаче ще успеят да се справят с плащанията след мораториума.

                  Чеканьето на гоУемото МЯУ изглежда ще продължи до 2029-та.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Не продаваш ли? Нали писа тук за гаражите и някакъв апарт. Това е точно по темата ръст до 2029
                    В Банско сградата не е ли за продан.
                    ​​​​​защо не изчака 2029 пък мен ме писа с користни цели
                    ПП моментът за продан в София е добър, за Банско си мисля,че цените трудно може да паднат повече и там не е за продан на всяка цена. Лично мнение . Не е препоръка!

                    Спирам Това е загуба на време.
                    Лека
                    това е по-различен подход г-н мамин,

                    Сега поне започна да задаваш въпроси, наместо да забождаш уж невинни констатации от последна инстанция.

                    абеее... ще те науча аз на комуникация, но защо трябва да е по трудния начин...

                    дано поне си научил нещо та и аз да не съм си изгубил времето напразно

                    лека

                    Коментар


                    • Не продаваш ли? Нали писа тук за гаражите и някакъв апарт. Това е точно по темата ръст до 2029
                      В Банско сградата не е ли за продан.
                      ​​​​​защо не изчака 2029 пък мен ме писа с користни цели
                      ПП моментът за продан в София е добър, за Банско си мисля,че цените трудно може да паднат повече и там не е за продан на всяка цена. Лично мнение . Не е препоръка!

                      Спирам Това е загуба на време.
                      Лека
                      Last edited by bertram; 04.04.2021, 00:40.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        Аз не се сравнявам с никой, а споделям размисли. Ти го правиш постоянно,което е вредно за теб. Под вашия визирах теб и екс булката(по закон се дели),но това е без значение.

                        Наблегни на имотите,а не на личните нападки.
                        такааа... споделяш размисли значи?
                        Я кажи сега това долното удебеленото размисли ли са или преднамерено долно арменско заяждане? Как така реши че “съм сложил всичко на тезгяха”? Това някой прошепна ли ти го или има задни арменски помисли в това на пръв поглед безобидно подмятане? (затова помолих модито да не ми трие отговора и ти платих обратно със същата монета, но с истина в нея)

                        “по-добре да не идва голямото мяу. хич няма да е готино, но не мога да разбера защо докато пророкуваш за 2029-та си сложиил всичко на тезгяха и сал вилата на фиш-фиша вардиш по обясними причини. Що не изчака до 2029-та?”

                        Какво разбираш под всичко, знаеш ли колко е това всичко та така вещо се изказваш?

                        пп. екс булката не притежава нищо в Банско, предварително беше помислено по този въпрос, защото придобиването е преди да стане булка.

                        и накрая: не са ли те учили в час по български език, че когато разсъждаваш, но не си сигурен се използуват думички като “вероятно” “евентуално” “предполагам” “според мен” “може би” и тн..?
                        Last edited by Арменския пoп; 04.04.2021, 00:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          Няма наш в Банско. Мъчиш се напразно. Да там има мой. Да може да съм направил грешки, но са си мои за моя имот, не за имота на мами и тати. Схващаш ли разликата? Не знам в какво и кого се опитваш да убедиш, но истината е, че ти живееш във 2-ри апсртамент дарен ти от мами брокерката. Кажи, че не е така? Не те съдя че родителите ти са те подковали, но не се сравнявай с нас хората които не сме имали възможност за летящ старт в живота. При равни условия на старта, ти едва ли щеше да имаш и 1/2 на кретенчо.
                          Аз не се сравнявам с никой, а споделям размисли. Ти го правиш постоянно,което е вредно за теб. Под вашия визирах теб и екс булката(по закон се дели),но това е без значение.

                          Наблегни на имотите,а не на личните нападки.

                          ПП понеже видях,че си писал на Ратко -грешки съм допускал и допускам, но това не значи да спра да копам и мисля. Не си мисли, че грешките ме плашат напротив опит са. В момента движа неща,които въобще не съм убеден,че ще минат без проблеми, но предизвикателството ме мотивира.
                          Last edited by bertram; 04.04.2021, 00:19.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            Като се видим ще ти разкажа.Модел като вашият в Банско,но реализиран по-добре
                            Няма наш в Банско. Мъчиш се напразно. Да там има мой. Да може да съм направил грешки, но са си мои за моя имот, не за имота на мами и тати. Схващаш ли разликата? Не знам в какво и кого се опитваш да убедиш, но истината е, че ти живееш във 2-ри апсртамент дарен ти от мами брокерката. Кажи, че не е така? Не те съдя че родителите ти са те подковали, но не се сравнявай с нас хората които не сме имали възможност за летящ старт в живота. При равни условия на старта, ти едва ли щеше да имаш и 1/2 на кретенчо. Дано да разбереш раздразнението ми, когато някакъв е седнал да ми дава акъл как да натисна копчето на тоалетното казанче.
                            Last edited by X_Y; 04.04.2021, 10:21.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                              спор по въпроса няма, според едни МЯУ-то идва по неколко пъти на година, според други ще говидим пак некъде около 2029-та

                              пп. ратко сега ти е голем фен загдето те послуша и продаде с идеята да купи 2бр като доде МЯУ-то тази година (ти защо забрави да му споменеш да обърне кеша в напальони, защо не го прати и него при Златорян?)
                              не ми прЕчи. бъртрам се упражнява в прогнози и красноречие тук и гледам да го имам предвид.
                              давал ми е и полезно инфо, няма да си кривя душата.

                              а за това, че продадох втората маломерка си е чисто моя грешна преценка на ситуацията с вируса миналата пролет.
                              имах шанс и да скоча пак на зелено, не е х2 ама 1:1,5, но още се водех от грешната преценка и пропуснах.
                              сега гледам като в далечната 2008-ма цените на зеленото се изравняват с готовото /което много го няма/.
                              в 2008-ма по-едно време зеленото стана по-скъпо от готовото, после крашна.
                              но няма да се учудя ако тоя път не стане точно така.
                              Last edited by ratten; 04.04.2021, 00:24.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                                Ех като хиени на плячка се хвърляте на умерени постове. Единия за 4 минути отговори, другия за 6. Лева печели по време, но попа навасква с оригиналност. Наемите са прекрасни наистина, жалко че в София лятото не си е работа. Имам да ви разказвам една история как се продава имот в момента ама нека се събере още една седмица данни и тогава, че май 100% от "купувачите" са брокери...
                                не е честно така. На Левчо от агенцията са му дали Bluetooth клавиатура, а аз се мъча с телефона.

                                Коментар

                                Working...
                                X