IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не всеки търси лесното и изгодното. Много хора търсят хубавото и качественото.
    Разбирачо, обясни на хората как се правят баня и кенеф в къща на гредоред, как се оправя покрив, как се изолира това нещо и как се поддържа.
    Ако на теб ти е достатъчен нужник с клекало в двора, на друг може да не е.
    Глей са знаем че си невеж ама защо се репчиш.На първия етаж предполагам ти е ясно как се прави баня.Ще ти кажа как става на втория.Като се наредят гредите върку тях се редят два слоя гипскартон водоустойчив със застъпване.Между двата слоя може да сложиш звукоизолация.Отгорв слагаш хидроизолация и редиш теракота.Ако не сложиш душ кабина може и двоен под да направиш.На повечето стари къщи първия етаж е камък.Ако знаеш от краварника какъв хол стана ще ти падне шапката.Гредореда е в пъти по добър от днешния кирлив бетон.Кирпича също.На втория етаж се правят две три спални с една или две бани и тва ти е играта.Купуеш една бетонобъркачка и в нея бъркаш кал и плява после с маламашката нанасяш върху плета ако втория етаж е плет и става се едно е церезит дори боя може да сложиш...Джонка на тебе ти липсва жизнен опит а и тоя Гугъл те е затъпил до не май къде.Повечко трябва да четеш и да излезеш от офиса.Има живот и без да си в София и да се фуклявиш даже е много по добър.За 100 150000 евро може да направиш чудеса....Който го може де.Ти понеже си с две леви ръце ще се наложи да викнеш архитект и бригада строители

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Не говоря за това "основен" не случайно беше в кавички, сега не е за публичен форум да и кажа директно как и какво, щом не си разбрал от написаното до сега.
      Абе ясен си ми напълно. Типичният български Ганьо, търсещ начин да прецака държавата, да заобиколи законите и да се тупа в гърдите колко е велик и колко лева е спестил.

      Няма по-прост народ от българския и ти си типичният пример за това:

      https://frognews.bg/glasat-na-jabata...lgarskiia.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Не говоря за това "основен" не случайно беше в кавички, сега не е за публичен форум да и кажа директно как и какво, щом не си разбрал от написаното до сега.
        Аз ще разсня, нали затова е форума, да си помагаме
        Буташ къщето, правиш си ново, но го декларираш като ремонт за да ползваш разрешителните и партидите.
        Това спестява време и пари.

        ПС: само съм чувал, че може така
        Last edited by yalokin; 01.03.2021, 14:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          макар и абсолютна издънка това с ваксините е индикация, че се готвят да не продължават мораториума и да спират подкрепата за заведенията и другите засегнати сектори...сега предизборно може да пуснат още месец-два, но после ще има - ааа вече има ваксини за който иска работете и си плащайте.

          тогава ще заработят и отделите лоши кредити в банките.
          Останаха 30 дни до изтичането на мораториума ,не се чуло и дума за удължаване

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Не всеки търси лесното и изгодното. Много хора търсят хубавото и качественото.
            Разбирачо, обясни на хората как се правят баня и кенеф в къща на гредоред, как се оправя покрив, как се изолира това нещо и как се поддържа.
            Ако на теб ти е достатъчен нужник с клекало в двора, на друг може да не е.
            Не говоря за това "основен" не случайно беше в кавички, сега не е за публичен форум да и кажа директно как и какво, щом не си разбрал от написаното до сега.

            Коментар


            • макар и абсолютна издънка това с ваксините е индикация, че се готвят да не продължават мораториума и да спират подкрепата за заведенията и другите засегнати сектори...сега предизборно може да пуснат още месец-два, но после ще има - ааа вече има ваксини за който иска работете и си плащайте.

              тогава ще заработят и отделите лоши кредити в банките.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Можеш, ама как ще гледаш децата си там и какво ще им оставиш след себе си? Лесно е да профукаш парите, въпросът е как да ги съхраниш, като същевременно създаваш, възпитаваш и образоваш поколение.
                Да, това е целта на всеки. Да съхрани парата и да остави нещо.
                Купувайки апартамент, струващ не повече от 200к за 600к едва ли е начинът обаче.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Във БГ е така - много по добре е да си НЕИЗРЯДЕН. И аз съм така, даже адвокат ме посъветва да съм неизряден. Да мина по каналния ред - тежката процедура е 1 година мъки и 10к лв. Да те наколадят - 1 бутилка на кмета и всичко е точно, ако не върви това 300лв глоба и пак всичко е точно ВО ВЕКИ ВЕКОВ.
                  И моите адвокати така ме посъветваха понеже трябваше да връщам едни пари на държавата но те ми обясниха как да не ги връщам .Страхотни хора .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Джони пак се излагаш. Много по-лесно и често изгодно е да вземеш парцел с къща за бутане, да и направиш "основен" ремонт и да си я ползваш, вместо да се занимаваш с разрешителни, регулации, ВиК и енерго присъеднияване, строителена документация.
                    Ама какво да ти обяснявам ясно е, че от имоти нищо не разбиращ аз очаквам common sense за строителство.
                    Във БГ е така - много по добре е да си НЕИЗРЯДЕН. И аз съм така, даже адвокат ме посъветва да съм неизряден. Да мина по каналния ред - тежката процедура е 1 година мъки и 10к лв. Да те наколадят - 1 бутилка на кмета и всичко е точно, ако не върви това 300лв глоба и пак всичко е точно ВО ВЕКИ ВЕКОВ.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Джони пак се излагаш. Много по-лесно и често изгодно е да вземеш парцел с къща за бутане, да и направиш "основен" ремонт и да си я ползваш, вместо да се занимаваш с разрешителни, регулации, ВиК и енерго присъеднияване, строителена документация.
                      Ама какво да ти обяснявам ясно е, че от имоти нищо не разбиращ аз очаквам common sense за строителство.
                      Не всеки търси лесното и изгодното. Много хора търсят хубавото и качественото.
                      Разбирачо, обясни на хората как се правят баня и кенеф в къща на гредоред, как се оправя покрив, как се изолира това нещо и как се поддържа.
                      Ако на теб ти е достатъчен нужник с клекало в двора, на друг може да не е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Можеш, ама как ще гледаш децата си там и какво ще им оставиш след себе си? Лесно е да профукаш парите, въпросът е как да ги съхраниш, като същевременно създаваш, възпитаваш и образоваш поколение.
                        Тази задача я е оставил за след преместването му при Шака Зулу.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          Това са цифрите за свикването с цените за миналата година. Пероня да се приготви за +30% тази година след като 70% от хората се ваксинират и пандемията остане в историята. Нивата на свикване отдавна минаха 2500 в свестните локации. В Обеля и Бутонец обаче все още може да свикват с 2000.
                          Прави впечатление' че все повече олимпийци пишат не за реален спад' а вият'че цените са надценени. Как си позволяват нахалството да оценяват' като са извън пазара?
                          Last edited by megamind; 01.03.2021, 13:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аз лично не смятам, че издишам. Издиша този, който би платил 600к за това чудо.
                            Поредното потвърждение колко е надценен пазара и колко абсурни са повечето офертни цени.

                            С 600к накуп мога да си ида на вилата в Априлци и да ям и да пия на корем до 90 годишнината си без да си мръдна пръста. За какво ми е апартамент, при това в Стрелбище (един от най-гнусните, застроени и занемарени южни квартали).?
                            Можеш, ама как ще гледаш децата си там и какво ще им оставиш след себе си? Лесно е да профукаш парите, въпросът е как да ги съхраниш, като същевременно създаваш, възпитаваш и образоваш поколение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Добре си се ориентирал. За там мога да ти дам някои съвети.Това, което се предлага масово - стари паянтови къщи, за които трябва да калкулираш допълнително разходите по изриването им (понеже не стават за нищо). По-добре си намери някой хубав празен парцел в регулация. Някои хора са я закъсали сериозно и продават на безценица. Не е нужно да търсиш обяви, направо отиди при кмета Кукенски, той ще те ориентира. Много свестен мъж, за пръв път имаме добър кмет там.
                              Кварталите Острец и Видима са най-добри откъм гледки и близост до планината. Първият е за предпочитане - особено по поречието на Острешка река. Някое парцелче на по-високо и слънчево място...рай абсолютен.

                              2007-2008 цените на най-добрите парцели бяха стигнали към 50-60 лева. В момента същите вървят по 20-25 лева. Слагаш една дървена къщурка и си готов. Не ти трябва стара къща, истински ужас е поддръжката. А и няма хора, които да искат да работят. Дори срешу добри пари няма кого да намериш.
                              Джони пак се излагаш. Много по-лесно и често изгодно е да вземеш парцел с къща за бутане, да и направиш "основен" ремонт и да си я ползваш, вместо да се занимаваш с разрешителни, регулации, ВиК и енерго присъеднияване, строителена документация.
                              Ама какво да ти обяснявам ясно е, че от имоти нищо не разбиращ аз очаквам common sense за строителство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                ....
                                Добрите новини за БГ са, че бъдещо нарастване на заплатите е почти невъзможно в близките 3-5 години, лихвите по кредите много скоро ще минат 3%, бизнес и полит климата е зле, кой и за колко дълго ще подклажда "нарастването" на цените ;;
                                Дриштиш тъдява от едно лето, ама врачуваш за 5 годин напреде... Туй си е белег на претоплен трол с нов ник... Поради що се срамиш да си посочrш iтарите прогнози... каръче...

                                Коментар

                                Working...
                                X