IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    хубавите места във варна не са много по-евтини от софия, но пък с наемите няма толкова платежоспособни наематели
    споко бе, ще дойдат наематели от София. Само стой и гледай като стане магистралата и новия бизнес парк. А пък ако се отвори търговията с русия ще дръпне и морския транспорт и пристанището. Варна и сега смуче от София, но все още е малко за да се усети. Мой приятел (софянец) живее във Варна и не ще да чуе за София, та той каза: не купувай в София, ако не си наблизо или нямаш кой да наглежда имота или да държи квартирантите изкъсо. (не са мои думи).
    Отделно напънат ли румънците и украинците на къщи и вили, то с парите от продажбите местните в 90% от случаите ще отскочат до Варна да купят поне един апарт.

    интересно как знаеш кои са хубавите места във Варна??? или пак плещиш по преразказ?
    Last edited by Арменския пoп; 10.03.2021, 21:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      това е туризъм - не мож се оправи с такова
      И не ща даже. Да им стоя наоколо и под лупа да гледам всичко, не, не мога. Нито имам времето, нито нервите. Днес решавам 5 часа изчетох сума книги какъв точно е мозъчния тумор. А съм започнал от преди дни. Има големи предизвикателства в моята работа...отнема понякога дни...и то ако знаеш кво търсиш. ...гледа ама не види....има го и това, нали се сещаш колко "видят"
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Да, знам стратегията на някои - високи наеми през лятото на нощ или за къс период, и поносим наем за останалата част от годината.
        това е туризъм - не мож се оправи с такова
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          хубавите места във варна не са много по-евтини от софия, но пък с наемите няма толкова платежоспособни наематели
          Да, знам стратегията на някои - високи наеми през лятото на нощ или за къс период, и поносим наем за останалата част от годината.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Понеже не мога да вляза на сегмента който искам - среден за сериозни наематели (за дипломати си има къщи и резиденции, виж някой служител в банка, посолство, яка фирма е добър таргет) а в Ботунец е евтино но пък както казва Песимиста касиерките и шоферите ще заселят и тези райони ще се въздържа от Сф. Виж навсякъде другаде захлупвам светкавично, даже Отче, ти си прав за Варна, скоро ще се опулят на парцали и кандидатите за Варна изненадани от ъпа. Пак ще има ,,що не ядохме".
            хубавите места във варна не са много по-евтини от софия, но пък с наемите няма толкова платежоспособни наематели
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

              Накупиха, ама не в София. Само за изминалата година 10бр. в Банско, 3бр. във Варна, Левчо се ослушва за къща в Плевен или Априлци, приятели питат за морски вили и тн...

              По-ниски нива на цените не се предвиждат, тъй че Доматаран е извън пазара. А ти ще плащаш като поп 2500-3500 за м2 запомни ми думата.
              Понеже не мога да вляза на сегмента който искам - среден за сериозни наематели (за дипломати си има къщи и резиденции, виж някой служител в банка, посолство, яка фирма е добър таргет) а в Ботунец е евтино но пък както казва Песимиста касиерките и шоферите ще заселят и тези райони ще се въздържа от Сф. Виж навсякъде другаде захлупвам светкавично, даже Отче, ти си прав за Варна, скоро ще се опулят на парцали и кандидатите за Варна изненадани от ъпа. Пак ще има ,,що не ядохме".
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                полакс,

                Какво ти е мнението за кв. Бриз? Гледам едни хубави 2-3 сгради в строеж до булеварда от които гледката към морето вероятно е много добра. Мой приятел купи още 1бр. в св. Константин и Елена, но мене там локацията нещо не ме кефи. Виж там в Бриз е почти срещу морския парк.
                Зависи коя част на Бриз? Горе около паметника и въобще всичко на нивото и над гимназиите е с калпава инфраструктура и с никви автобусни връзки към център/само 148ми номер мисля/ Около булеварда е много шумно. На мен Бриз не ми харесва, аз предпочитам Чайка. Ако искаш изглед към морето в Чайка новото е Петият елемент и две нови сгради на пазарчето на Чайка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  с какъв мотив.
                  Ниски заплати, недостатъчно самоучастие, неперспективни/рискови/ работодатели, лоша кредитна история. Последното се отнася за потребителски за не голяма сума.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    От няколко месеца банките вече не дават наред.
                    Отказват дори потребителски.
                    полакс,

                    Какво ти е мнението за кв. Бриз? Гледам едни хубави 2-3 сгради в строеж до булеварда от които гледката към морето вероятно е много добра. Мой приятел купи още 1бр. в св. Константин и Елена, но мене там локацията нещо не ме кефи. Виж там в Бриз е почти срещу морския парк.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                      синко песимистичен,

                      Ей за тия проспани 30-40% им хортувам аз на стадото. Те ще бъдат наваксани още тази година. Който е нулевак, олимпиец или квартирант, съжаляеам, но цените няма да паднат. Свикването е трудно, но само в темата. В реалността хората с кинтите свикват къде-къде по-бързо.
                      Който е гушнал едни милиони по европроекти не му дреме много дали м2 е 2000 или 2500. Жони доста се е пообъркал, че имоти се купуват с ипотеки, сега дялът на ипотеките, сравнен с купеното с лични средства е нищожен.
                      Да, имаше множество материали, че все повече се купува кеш.... Нормален процес - ипотеки по-трудно се отпускат поради несигурността за бачкерите, а на хората с кеш той им пари.... и се кара по схемата - вземи го ти...
                      Някои имат спомени от 90-те години и 10-20% повече или по-малко не е фатално , на фона на рисковете...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                        синко песимистичен,

                        Ей за тия проспани 30-40% им хортувам аз на стадото. Те ще бъдат наваксани още тази година. Който е нулевак, олимпиец или квартирант, съжаляеам, но цените няма да паднат. Свикването е трудно, но само в темата. В реалността хората с кинтите свикват къде-къде по-бързо.
                        Който е гушнал едни милиони по европроекти не му дреме много дали м2 е 2000 или 2500. Жони доста се е пообъркал, че имоти се купуват с ипотеки, сега дялът на ипотеките, сравнен с купеното с лични средства е нищожен.
                        С ипотеки се купуват в Габрово, Сливен и по-големи градове даже, че и в Сф, но с разумни ипотеки и добър собствен капитал от поне 60%.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          От няколко месеца банките вече не дават наред.
                          Отказват дори потребителски.
                          с какъв мотив.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            За 95% от хората в темата/ без Ледчо предполагам/ цените са кисели , но това не означава нищо защото това са наши лични субективни мнения и е въпрос на свикване :-)
                            Ако тези нива не се приемаха от пазара и нямаше сделки на тях то вместо да растат офертните щяха да падат, нямаше да се започват нови проекти и т.н.
                            Реалността / без нашият личен субективизъм/ е че има достатъчно купувачи на които са им ок / нали не трябва цените да са посилни и харесвани от всички/. И разбира се другата реалност е че спрямо случилото се в държавата след 2014 те са както написа по-рано ирационални - не са се увеличили със съпоставимо ниво / има поне 30-40% още за да са еквивалентни/. Ако върнем лентата до 2009 , то от там има още едни 30-40% проспани....
                            Та изоставането на цените на имотите от нивото на което е нормално да са е породено от трудното свикване/приемане на новите реалности... :-)

                            ПП Знам че горното за някои ще е шок , но чисто цифром и фактом туй е положението. И в същото време да повторя че сегашните нива и на мен са ми високи
                            синко песимистичен,

                            Ей за тия проспани 30-40% им хортувам аз на стадото. Те ще бъдат наваксани още тази година. Който е нулевак, олимпиец или квартирант, съжаляеам, но цените няма да паднат. Свикването е трудно, но само в темата. В реалността хората с кинтите свикват къде-къде по-бързо.
                            Който е гушнал едни милиони по европроекти не му дреме много дали м2 е 2000 или 2500. Жони доста се е пообъркал, че имоти се купуват с ипотеки, сега дялът на ипотеките, сравнен с купеното с лични средства е нищожен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              За масовия купувач са напълно непосилни цените, много по-непосилни отколкото за мен и теб. Просто на него банката му ги дава на тепсия и той скача в небесата как вече имал "собствено жилище".
                              Ако банките спрат да дават на сульо и на пульо, масовият имотен сегмент ще си дойде на мястото като цена и няма да гледаме абсурди от порядъка на 1300 Евро във Вадите и Ливадите. Ако там цените си отидат на едно прилично ниво от 700-800, съм сигурен че и в Стрелбище никой вече няма да ти иска 1800, а ще дойде на 1500 и надолу.
                              Там е въпроса, че поне в София цените е нормално да са по-силите на едва първите няколко процента от хората по доходи. От там нататък останалите са или наследство или наем или предградие
                              От лична гледна точка нещата които ме интересуват макар и доста по-умерени от твоите пак ми изглеждат непосилни и неизгодни....
                              В същото време едно семейство касиерка и касиерин от Лидъл с 2-3 години стаж + кредит може да си купи в ЖК Южен Парк с вноска до 2К на месец. Нали не мислиш че е нормално това ? Все едно касиерка от Уолмарт да си купи пентхаус в Манхатън.... Та има доста неща да се изглаждат и напасват у нас....
                              Иначе за конкретните цифри в Ливадите запад покрай България има поне няколко сгради които са около 2000 евро не 1300....В Стрелбище преди 2-3 години имаше някои интересни неща на тъмно зелено на около 1200-1300 - например една сграда на Нишава до Фантастико току що започната.... Сега съжалявам че не се включих там.
                              Но колко да струва в Стрелбище след като по Ливадите и Вадите са такива цените ? Има аномалии по цените по кварталите . които ще се коригират с времето....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Попе, обясни ми, след като всичко ще поскъпва с 30% до края на годината, защо не купуваш? Защо изобщо гледаш цената? Хващай първата оферта, която видиш, захлупвай и на края на годината си с 30% нагоре.

                                Този нотариален акт, който показа тук преди време, на какво е? Нали уж имаше няколко имота на топ локации? Какво стана, оказва се че си тръгнал да продаваш наследствени гаражи, а апартамент няма ни един, няма и къде да живееш в София. Що така? Разни магазинчета, паркоместа, гаражи и други съборетини не би трябвало да се броят изобщо за имоти. Аз имам гаражи от баща ми в района на Оборище и са отдадени под наем в момента, но никога не съм ги и споменавал даже.
                                Дай един гараж бре, Джонка. Ако ме уредиш ще ти бъда цял живот подкрепа, дето и да закъсаш. Не го ща за наем, за собствено ползване, не ща статути, магазини, мавзолеи, нищо...само гараж. Да влезе поне Голфа ми.
                                Last edited by bulgarian lev; 10.03.2021, 20:44.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X