IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Тогава защо денонощно и ти списваш тука, а не раздаваш умни съвети в темата за златото? Май гроздето кисело.....
    ти ли си регулировчика
    тук панелчо
    казваш кой къде и колко да пише
    я излез на балкончето лапни въздух
    че не си изчебрел от снощи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      А дано, ама надали.
      Впрочем аз най-много имам интерес това да стане, но не виждам да е възможно, поне не и в моя живот.
      И да, аз лично съм направил в тази посока повече, отколкото предполагаш. Именно простотията на заобикалящите ме ядосва най-много.
      Прости хора има по целият свят и в Италия и в Германия и във Франция и в Англия и в САЩ,Нямай никакво съмнение за България..Били сме империя сега предстои да станем империя на духа.Наред с наистина доста прости българи има и много елитни духовни хора.Не материалното ще ни оправи а морала почтеността това което ни е съхранило през вековете.Ние сме преживели 500г турско иго нима тогава е било по добре от днес?Губели сме войни и хора и пак ни има..В живота не всичко е само лошо или само добро.След лошото идва доброто.Аз съм убеден че до две години ние българите ще тръгнем по друг път.Вместо да се мрънка трябва да се работи да се пази чисто и да сме добри.Тогава всичко си идва на място

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Други загиват не България.България е древна държава а само по тия земи е 1300 г.България ще се възроди както много пъи го е правела в миналото.
        А дано, ама надали.
        Впрочем аз най-много имам интерес това да стане, но не виждам да е възможно, поне не и в моя живот.
        И да, аз лично съм направил в тази посока повече, отколкото предполагаш. Именно простотията на заобикалящите ме ядосва най-много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Няма да нариччаш така България.България не е кочина кочина е главата ти празна.Да не съм те чул повече да пишеш подобни простотииТова че ти си катастрофирал в личния си живот не ти е виновна България а празната ти глава и лакомията за пари.
          Хехе, съветвам те като излезеш от къщата да погледнеш в първото дере и да съзерцаеш купчината с боклуци, нахвърляни там (най-вероятно и ти си хвърляш боклуците из деретата), а като гледам и сереш често навън. После пак ми обяснявай как БГ не било кочина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Ми те избегаха, па се върнахме некои, и имоти купихме, и пак работим, и пак може да шавнем, зависи, светът е отворен, пазарът динамичен. Еето го момчето до мен. Три имота е купил, юни пак ще ходи в САЩ.
            Ма ви се чудя на някои що си пилеете времето като файда от вас нема ни у Бг, ни у странство.
            Да си тургат въжето като им са скъпи имотята

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
              Жестоката истина е, че у нас положението е нетърпимо, но за първи път няма и къде да отидеш ...

              ... досега каквато и криза да има, минаваш Суботица и вече си в някакъв нормален свят и можеш да живееш нормално.

              Като гледам потоците хора, които с писъци се прибират от Германия, Австрия, Испания, Италия и прочее и не щат и да чуят за връщане, може и да има изненади - на изборите, на имотния пазар, в социалните контакти и т.н.

              Джони, с удоволствие да отидеш да разгледаш Милано. Повечето италиански градове са като пастичка - красиви, с история, живи, с атмосфера, уютни и фраш с хубави жени. Ама я остани да живееш там ... познавам двама италианци, живеещи в София - еми не щат да се връщат, при все, че Италия им липсва.

              Това, че по същество съм понижител и намирам 2к за абсурдни цени за качеството, инфраструктурата и реалните квадрати на София, не означава, че не виждам, че Западна Европа се превръща в някакво тъпо и тъжно място.
              Халал да са им четвортните заплати и двойните цени на имотите, ако ще живееш в "1984", ама с реалити шоута и Карди Би.
              ​​​​​​
              Те заплатите може да са четворни ама и цените са други.Да не говорим колко народ на Запад плаща квартири и колко тука.Та западняка като си плати квартирката не му остава повече отколкото на българин дето си има жилище.С 2000 лева чисто в София и собствено жилише се живее много по добре отколкото с 3500 евро бруто и без жилище на Запад.Да не говорим че наште такива заплати не са и померисвали.В Испания заплатите са никакви

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Глупости. При имотите плащаш ДДС, комисионни, данъци, плащаш МДТ, подръжка, чистота, ВИК, тец, електро и др таксички. При златото няма ДДС, няма такси, няма годишни данъци. Какво е това "паркиране на пари" като още при закупуването губиш 20% ДДС +10% комисионни - че то по добре на отрицателна лихва депозит 50 години. Или ако толкова държиш на имоти има си рейтове и инвестиционни инструменти с които спестяваш ДДСто и брокерите.

                За който не е разбрал още в най добрия случай заявено е мощно вдигане на МДТ https://blitz.bg/ikonomika/gerb-gotv...ews807372.html
                А в най лошия случай предстои БСП и техния прогресивен данък над 3600лв и специален данък за програмисти с който платежоспособността рязко ще спадне и също и платежоспособната демография като цяло.

                Новините са сервирани. Поведението на умните пари съм го коментирал, всички гледат да излизат от имоти. Само кака трявба да се сети.
                Тогава защо денонощно и ти списваш тука, а не раздаваш умни съвети в темата за златото? Май гроздето кисело.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ти не осъзнаваш ли как в момента сме едни 10 години назад спрямо началото на 2020? Чисто икономически говоря. Демографски е още по-зле.
                  Живея в свят, в който държавата България загива пред очите ми. И не виждам кое оправдава цени, равни на тези в развитите държави, които скоро ще се справят с вируса, а ние се влошаваме с всеки изминат ден?
                  Не осъзнаваш ли, че малкото хора с пари бягат към Занзибар и към Синапур, далеч от тази кочина?
                  100-150 души умират дневно. Останалитя бягат и ще бягат. Край, свърши се.
                  Други загиват не България.България е древна държава а само по тия земи е 1300 г.България ще се възроди както много пъи го е правела в миналото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Бай Пеше, и тоя се изказа, кой знае с ква диагноза е някой, но за тех има само негатив. Приказва на вересия.
                    На моя братовчедка която живее във Виена мъжът и е немец и цяла година чака за операция на крака във Виена.Да им сера на здравеопазването аз на западняците.Хеле пък в САЩ какво здравеопазване има разболееш ли се и айде в гробищата.Там има здравеопазване само за милионери.А тия наште тъпи голтаци са има заапали питоните и смуча ли смучат че и се хвалят колко убаво било.Сера аз на тоя Запад сера оторе.До две три години тоя Запад е на бунището

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от simbad Разгледай мнение

                      О да , веднъж като ми дойде американския посланник на оглед му казах , че с тебе с в един форум, и той като чу вече нямаше съмнение в неговите очи дали ще пръскам редовно за хлебарки в кухнята и направо го взе апартамента. Друго си е със познати ВИП инвеститори.
                      Това пък що за глупост е ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от simbad Разгледай мнение

                        повечето избягахме , останаха утайката и сега работят на мутрите за по 20ст. на пост като тролове. Не са виновни те де, но вместо да скочат рещу статуквото живеят в съборетини на сточна гара и са си изградили друг , паралелн свят със имоти, наеми, дипломати...
                        Ми те избегаха, па се върнахме некои, и имоти купихме, и пак работим, и пак може да шавнем, зависи, светът е отворен, пазарът динамичен. Еето го момчето до мен. Три имота е купил, юни пак ще ходи в САЩ.
                        Ма ви се чудя на някои що си пилеете времето като файда от вас нема ни у Бг, ни у странство.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Италия си е Италия. На тях само пиците им генерират повече БВП от цялата кочина БГ.
                          На холивудските звезди жените ходят в Милано да пазаруват, а същите мислят София за столицата на Белгия. Как тогава читав апарт в Милано да не е поне 5 пъти по-скъп от читав такъв в София? В момента е само 2 пъти по-скъп.
                          Няма да нариччаш така България.България не е кочина кочина е главата ти празна.Да не съм те чул повече да пишеш подобни простотииТова че ти си катастрофирал в личния си живот не ти е виновна България а празната ти глава и лакомията за пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Само няма да лъжеш.Дай тази елитна болница в Плевен и кажи доктора лично ще проверя.
                            Бай Пеше, и тоя се изказа, кой знае с ква диагноза е някой, но за тех има само негатив. Приказва на вересия.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Ма ти нали няма да купуваш, кво те интересува колко % са празни? И не виждам да ви е смешно , нито на теб , нито на електроджон...като платени баби-оплаквачки сте, ама на чужд гроб ревете..по-добре си напишете откровенно, че сте си пропиляли живота като емигранти в скотобойните на Запада, който запада, върнали сте се тука и виете на умряло и лаете по влака, щото сте изпуснали момента за апартамента
                              Купууй у Варшава и се не коркай за Бг бре. Кво ти дреме?
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Стига с това бягане . Къде ще бягаш точно в този момент ? Това че е имало Българи които са препрали някакви пари през чужди имоти и са се махнали от тук за да не ги гръмне някой близък на някой който те са гръмнали не е показател за нищо....
                                За обикновеният човек чужбината е мъка, разбити семейства, изоставени родители и роднини... Пълно с лични трагедии... Разбирам че не са имали избор , но не ми хвали този живот.... И тва че има няколко процента като теб които са се адаптирали успешно е изключение.... На останалите 95% децата им ще продължават да мият г***те на немските баби....
                                Ще ти дам и пример - първа братовчедка на жена ми е успял емигрант в най-желаното място за живеене в Европа - изкарва около 200 000 евро на година след данъците и ВСЕКИ божи ден говори между 2 и 4 часа с жена ми и с тъщата ми по телефона щото там няма с кой 2 думи нормални да си каже.... Плюя на този успех....
                                По-добро място от родината ти ако си Българин няма . Няма да има и за децата ти дори и в емигрантски страни като Щатите, Австралия, НЗ и т.н.
                                И тва че някъде някой имот ти се струва с неадекватна цена е ирелевантно. Все едно всички хора живеят в такива и само в имот за милион може да се живее и да си щастлив.... Да ти кажа една тайна - живот има и в по-евтините имоти....
                                Всичките глупаци заплодени с евроатлантически ценности ще си дойдат..България е страхотно място за живот и аз тук ще умра.Плюя на Германия Франция Испания Италия САЩ Англия.Никога няма да отида да живея в тия бардаци.Студени грозни и отвратителни хора...България е рая

                                Коментар

                                Working...
                                X