IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    И поради каква причина с огромните си доходи не можеш дори да наемеш жилище по минималните ти изисвания, ами се мъчиш с години в деЦката?

    [Огромни доходи]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!ДеЦка стая]
    => [ДеЦка стая]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!Огромни доходи]
    Има нещо наречено потребителски активизъм и то расте в глобален мащаб. Все повече хора са отвратени от "бизнес практики" и бойкотират компании/индустрии. В България брокерите и рентиерите на недвижими имоти все повече ще се сблъскват с това. Въпрос на малко повече опит е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Къщите ти в Априлци струват нещо, защото е известно име и с хубава природа. Ти обаче едва ли си ги стегнал хубаво.

      Не каня приятели с преспиване и не го одобрявам. Има хотели за тази работа.
      Абе не иска да се регистрира в една хотелската стая заедно с "приятелите" си. Не че ще му откажат, ама е неудобно някак си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        А като ти дойдат приятели на гости? Освен това, не е добре в спалнята да има монитори, прожектори, wifi и други офис-уреди. Кабинетът си е необходим. А за деца и жена - забрави в този двустаен.

        Съгласен съм, че може да се живее и в една стая - аз съм така в студиото, когато съм в София. Но това е когато пътуваш много или по цял ден си в офиса - тогава не ти пука особено. Когато обаче се установиш някъде, намалиш работата и заживееш за постоянно, трябва да ти е комфортно. Това са едни минимални изисквания откъм качество на живот.

        2 вили не ми трябват. Имам си 2 такива макар и стари къщи в Априлци и ми вършат работа, когато съм там. Те са обаче наследствени и не ми пречат, нито имат някаква стойност ако реша да ги продавам. На друго място си плащам за хотел и си живея като цар. Имот, в който не се живее поне 180 дни в годината трябва да се чисти. Екскурзиите са за кеф и трябва да можеш да си ги плащаш от текущите доходи. Никога не се пипат спестявания за удоволствия.
        Къщите ти в Априлци струват нещо, защото е известно име и с хубава природа. Ти обаче едва ли си ги стегнал хубаво.

        Не каня приятели с преспиване и не го одобрявам. Има хотели за тази работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Защото не съм се установил още - вкъщи съм обикновено от 12 вечерта до 6 сутринта. Да наема такова жилище значи да не го ползвам изобщо.
          Когато спра да работя изцяло, тогава ще ми трябва, не сега.
          Шта те брига, жълти стотинки е наема. Толкоз плащаш за една вечеря и една нощ с кака. Имагинерно обаче.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Заплатка, недей така бе човек. Стига с тоя Станишев и това БСП. Тая партия трябва да бъде заличена, да изчезне веднъж завинаги. Най-голямото зло за България след турското робство е дошло именно от нея.

            Пешо не ми е хич симпатичен, но в случая и аз лайкнах коментара му, защото е прав. Пълно е с търтей - изчадия, наследили имоти от бившия партиен апарат - ул. Латинка, Докторски Паметник, ул Бигла - най-ключовите и добри улици в София са завзети именно от такива паразити и техните наследници. Ако питаш мен, наследниците на номенклатурата до девето коляно трябва да бъдат изгонени с ритници от България и имуществото им да бъде конфискувано и разпродадено на търг - заради безчинствата, които са причинявали 45 години на населението.
            Ами аз чакам някой да каже кой е най-добрия премиер от съвременната история на България - Виденов, Костов, Орешарски, Симеон? Кой? Причината ти и значителна част от колегите ти изобщо да сте в България са 10% данък на Станишев най-малкото.

            Хубаво че има търтеи ама какво общо имаше това с тезата ми че банките спасявайки цените на имотите от колас обричат възрастните хора на смърт като принуждават децата им да живеят с тях. Аз в онова мнение не съм говорил за БСП.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              И поради каква причина с огромните си доходи не можеш дори да наемеш жилище по минималните ти изисвания, ами се мъчиш с години в деЦката?

              [Огромни доходи]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!ДеЦка стая]
              => [ДеЦка стая]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!Огромни доходи]
              Защото не съм се установил още - вкъщи съм обикновено от 12 вечерта до 6 сутринта. Да наема такова жилище значи да не го ползвам изобщо.
              Когато спра да работя изцяло, тогава ще ми трябва, не сега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo

                Джони,

                приятел си ми, обаче изискванията ти са преекспонирани.

                И аз имам книги и картини, а обитавам стая, хол, кухня, 2 балкона (старо строителство), имам още един такъв. И ми стига и има място за жена и деца.
                Балконите са остъклени, и има 2 огромни гардероба, един в кордора и един в спалнята.

                Много е тъпо човек да си набие всички пари в скъп апартамент.

                По-добре да разполага и да има пари и за 2 вили и екскурзии,

                Поздрави
                А като ти дойдат приятели на гости? Освен това, не е добре в спалнята да има монитори, прожектори, wifi и други офис-уреди. Кабинетът си е необходим. А за деца и жена - забрави в този двустаен.

                Съгласен съм, че може да се живее и в една стая - аз съм така в студиото, когато съм в София. Но това е когато пътуваш много или по цял ден си в офиса - тогава не ти пука особено. Когато обаче се установиш някъде, намалиш работата и заживееш за постоянно, трябва да ти е комфортно. Това са едни минимални изисквания откъм качество на живот.

                2 вили не ми трябват. Имам си 2 такива макар и стари къщи в Априлци и ми вършат работа, когато съм там. Те са обаче наследствени и не ми пречат, нито имат някаква стойност ако реша да ги продавам. На друго място си плащам за хотел и си живея като цар. Имот, в който не се живее поне 180 дни в годината трябва да се чисти. Екскурзиите са за кеф и трябва да можеш да си ги плащаш от текущите доходи. Никога не се пипат спестявания за удоволствия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Защото гарсониера не ми е достатъчна и съм писал какво ми трябва - хол, спалня, стая за гости и кабинет. Това е минимумът за едно жилище.

                  В нормална държава квадратите щяха да са под 100 за такъв апартамент, защото там се смятат правилно. В България 150 е бих казал минимумът при тези фалшиви квадратури.

                  Хол 30 (ако приемем, че 50 е много), две спални по 15 (а това са малки спални), кабинет 10 (невъзможно за мен, защото имам много книги, картини, лични вещи), коридор 10, две бани по 5, килер, тераса - пак станаха 100 квадрата светли. Това са поне 120-130 със стените и поне 150 с общи части.

                  Това е апартамент, който струва минимум 350к. С гараж отиваме посока 400к. На вас цените ви се виждат ниски, защото купувате боклуци и маломерки по 100к Евро макс. Това не са никакви имоти - пари хвърлени на вятъра. Когато купите един такъв хубав, голям апартамент, тухла и на добро място, тогава ми се хвалете, че имате имот.

                  И аз мога да купя 7-8 панелки с тези пари и да се хваля наляво-надясно, че имам еди колко си имота. Но 10 боклука не правят 1 хубав имот.

                  Изискванията ми са бих казал съвсем скромни. И въпреки това не намирам имот, който да ми хареса. Без значение от цената, просто няма такива имоти в София.
                  И поради каква причина с огромните си доходи не можеш дори да наемеш жилище по минималните ти изисвания, ами се мъчиш с години в деЦката?

                  [Огромни доходи]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!ДеЦка стая]
                  => [ДеЦка стая]&&[Жилищни претенции]&&[Евтини наеми] = [!Огромни доходи]

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Защото гарсониера не ми е достатъчна и съм писал какво ми трябва - хол, спалня, стая за гости и кабинет. Това е минимумът за едно жилище.

                    В нормална държава квадратите щяха да са под 100 за такъв апартамент, защото там се смятат правилно. В България 150 е бих казал минимумът при тези фалшиви квадратури.

                    Хол 30 (ако приемем, че 50 е много), две спални по 15 (а това са малки спални), кабинет 10 (невъзможно за мен, защото имам много книги, картини, лични вещи), коридор 10, две бани по 5, килер, тераса - пак станаха 100 квадрата светли. Това са поне 120-130 със стените и поне 150 с общи части.

                    Това е апартамент, който струва минимум 350к. С гараж отиваме посока 400к. На вас цените ви се виждат ниски, защото купувате боклуци и маломерки по 100к Евро макс. Това не са никакви имоти - пари хвърлени на вятъра. Когато купите един такъв хубав, голям апартамент, тухла и на добро място, тогава ми се хвалете, че имате имот.

                    И аз мога да купя 7-8 панелки с тези пари и да се хваля наляво-надясно, че имам еди колко си имота. Но 10 боклука не правят 1 хубав имот.

                    Изискванията ми са бих казал съвсем скромни. И въпреки това не намирам имот, който да ми хареса. Без значение от цената, просто няма такива имоти в София.
                    Еми той и без това не ти трябва в момента, такъв се дебне, когато е паднал пазара примерно. Както беше 2012-2016та.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Гърците по принцип не пазят или ако пазят са изключения и е по-добре да имаш жени наемателки - те пазят повече. Не мисля, че имаш поводи за сериозни притеснения освен ако не си със сериозна ипотека.
                      Да, не пазят. Изпуснах една наемателка лятото. Като видят, момиче и свалят наема колегите, та някой и беше направил сериозна отстъпка.

                      Да земеш с ипотека и да избиваш от наем лихвите на банката е много тъпо нещо за наште ширини. Не бих го направил, темата е дълга защо, но най - вече заради това, че риска е огромен предвид че ипотеките в БГ са обезпечени със всички активи на ипотекаря.


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                        С наемите става май тегаво, какво мислите колеги. От юли ще отдавам пак около медицинска. Студента дет беше, нещо се изплаши и избяга. Сега съм в дилема пак ли да търся гърци или.... то май няма какво
                        С ковид кризата се видя, че има световен, европейски, български и тн недостиг на мед. кадри и следващите години ще се харчи за здравеопазване. Нашата академия е евтино място за получаване на образование и няма да има отлив на студенти, а напротив очаквам наплив. Масово ще се усеятят, че може да дават пари за разни администрации, но младите лекари на първа линия са абсолютно неглижирани по света и у нас. Това ще започне да се променя и вероятно ще има много мераклии за добре заплатена работа.

                        Гърците по принцип не пазят или ако пазят са изключения и е по-добре да имаш жени наемателки - те пазят повече. Не мисля, че имаш поводи за сериозни притеснения освен ако не си със сериозна ипотека.

                        Баш медицината няма как да се учи дистанционно и тази година се видя. На познати детето е в потрес как не може да се учи дистанционно и не е само то (медицина следва). Та ще ги ваксинират и ще ги върнат в учебните зали.

                        поздрави
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          A ти нали твърдеше че даваш 500000 за апартамент 150 квадрата който не ти трябва...Защо искаш голям апартамент след като за сам човек една гарсониера е достатъчна?Или едно говорим друго мислим трето вършим
                          Защото гарсониера не ми е достатъчна и съм писал какво ми трябва - хол, спалня, стая за гости и кабинет. Това е минимумът за едно жилище.

                          В нормална държава квадратите щяха да са под 100 за такъв апартамент, защото там се смятат правилно. В България 150 е бих казал минимумът при тези фалшиви квадратури.

                          Хол 30 (ако приемем, че 50 е много), две спални по 15 (а това са малки спални), кабинет 10 (невъзможно за мен, защото имам много книги, картини, лични вещи), коридор 10, две бани по 5, килер, тераса - пак станаха 100 квадрата светли. Това са поне 120-130 със стените и поне 150 с общи части.

                          Това е апартамент, който струва минимум 350к. С гараж отиваме посока 400к. На вас цените ви се виждат ниски, защото купувате боклуци и маломерки по 100к Евро макс. Това не са никакви имоти - пари хвърлени на вятъра. Когато купите един такъв хубав, голям апартамент, тухла и на добро място, тогава ми се хвалете, че имате имот.

                          И аз мога да купя 7-8 панелки с тези пари и да се хваля наляво-надясно, че имам еди колко си имота. Но 10 боклука не правят 1 хубав имот.

                          Изискванията ми са бих казал съвсем скромни. И въпреки това не намирам имот, който да ми хареса. Без значение от цената, просто няма такива имоти в София.
                          Last edited by ejonny2376; 16.04.2021, 09:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            A ти нали твърдеше че даваш 500000 за апартамент 150 квадрата който не ти трябва...Защо искаш голям апартамент след като за сам човек една гарсониера е достатъчна?Или едно говорим друго мислим трето вършим
                            Нали прочете, че му трябват 50м2 за йога. Само безумец може да напише нещо подобно....пита се в задачата: Как на безумец ще му плащат 5 цифрени заплати? Май всичко е имеджин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Ще споделяме взаимно какво се случва, и аз нямам представа засега. Едно британче се е закотвило в мое жилище в района, но след година или две макс ще завърши и ще ми е интересно да знам какви са наемателите, лично аз имам контакти в средите и от специализанти, вкл гости и пребиваващи от чужбина хора на които бих отдал, но това са краткосрочни периоди и то без Ковид обстановка.
                              Чух, че след Брексита, спрели да признават докторските дипломи от БГ в кралството. Ти знаеш ли дали е така?

                              има много студенти по медицина от ЮК поднаем повечето са пакита. Те като гледам са ок и в старите блокове. Гърците си искат ново и спретнато и плащат без проблем но с това онлайн обучение се чудят защо да държат апарт за 2 месеца в годината.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не забравяй, че след месец и банката ще почне да си тегли от сметката ти. И няма да те пита дали имаш наемател или нямаш.

                                Да дадеш един куп пари (60% самоучастие каза), нотариални такси, данъци, да даваш още и още всеки месец на банката, за имот дето не ти трябва за пет пари, само и само да изкарваш някакви мижави (и несигурни) стотинки от наеми.., при положение че имаш 10%-15%ови алтернативи с минимален риск на пазара....А и като казваш локацията била важна, ти предполагам купуваш някъде на майната му с мижавите пари, които си спестил...
                                Сигурен ли си, че си изчел 1 квадрат инвестиционна литература?

                                A ти нали твърдеше че даваш 500000 за апартамент 150 квадрата който не ти трябва...Защо искаш голям апартамент след като за сам човек една гарсониера е достатъчна?Или едно говорим друго мислим трето вършим

                                Коментар

                                Working...
                                X