IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

    Според мен компромис с квартала не е добра идея. Ненапразно на квартали от типа на Ляолин, Обеля или Дружба им се носи славата - впрочем бих включил и Младостите към квартали населени със селтаци с претенции. За мен това са квартали населени с озлобени от живота хора които само се чудят как да отровят нечии друг живот за да си оправят настроението. Именно понеже голяма част от тях са направили "компромис" за да си купят така лелеяното жилище "по софията" и сега мразят света заради това си решение - но никога не биха си го признали. Тука нагазваме в дълбокото блато на българщината, чиито ярки представители са хилядите профили леещи жлъч и злоба в темата и едва ли има какво смислено да се каже по въпроса освен да се наблюдават и да се забавляваме.

    BONI - вие може да сте способни да живеете в мизерия от заплата до заплата на буркани и препечен хляб с маргарин, но някои от нас предпочитат като каже жената "хайде да идем до Залцбург" аз да отговоря - "Добре, паля колата!" вместо "оф, трябва да теглим заем..." За всеки влак си има пътници
    Поредните приказки на ангро ей ама пълно с баровци тука бе мамата си джаска.Да не си объркал Залцбург с Перник?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Яката работа ... инвестираш в имоти на немски цени, нагъваш 30 години кайма "Народен", лютеница "Клевър" и хляб "ФФ вкус" (за да ти стигнат 600 лв. за 4 души на месец) и накрая "Ееееех, перонци, вече и за Радомир няма да се класирате, какво им е на 2000-те хиляди евро за квадрат в Овча купел?!?".

      ​​​​​
      Ножицата между вноска за ипотека и живот под наем се разтваря още повече и ще гледаме все повече горди собственици на жилище, които ще ходят на гости при наематели да хапнат храна, която няма вкус на кучешко повърнато.

      Тоя живот не е само имоти, той е и пътешествия, хубава храна, театър, кино, хубави маратонки, готин часовник, екзотичен ресторант, неочакван подарък за детето, курсове и прочее.
      Само дето годинките си вървят и в един момент ни пенсия ни жилише и айде клошар,Сичките дето ходят по екскурзии гледат си живота и нямат жилища ще свършат като клошари...Ми дано наследят от родителите си нещо...Тая философия евроатлантическа да се слугува на дебелото черво води до Централна гара там ще спят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Не е истинска.

        Готов съм на дебели облози (пишете на лично)
        И тази ли е фалшива
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma00s&f1=1
        А тази
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma00s&f1=1
        ами и тези
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma00s&f1=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma00s&f1=1 - 700лв 100кв ЧИСТИ до раковска
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma162&f1=2
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6ma162&f1=2

        Има над 500 обяви до 1000лв наем повечето бивши аирбнб-та
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Как да дадеш 500к€ и да вземаш 500€ наем ... Инвестиция та дрънка .
          Чак ми се ще аз да си наема. Ще организирам суинг партита за форума
          То ниския наем спрямо цената не е най- лошото- колкото е по- голям апарта толкова повече хора ще живеят в него и съответно по- голяма и бърза амортизация на обзавеждането. А ако са студентчета ще има и партита и други екстри

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
            https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

            Това дали е истинска обява??
            Как да дадеш 500к€ и да вземаш 500€ наем ... Инвестиция та дрънка .
            Чак ми се ще аз да си наема. Ще организирам суинг партита за форума
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
              https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

              Това дали е истинска обява??
              Не е истинска.

              Готов съм на дебели облози (пишете на лично)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Колеги, чета ви и се мая. Някои ядат колкото кон, други обикалят света щото Каката свирнала и т.н. Явно повечето сте младежи дето не си спомняте 90те години.... Или пък дори 50-те години също / питайте някой дядо/. Вероятно не сте взимали и кредит никога и повечето ви е дошло на готово без собствени усилия....Нямате идея как се изкарват пари с работа. И не ги уважавате !
                Човек живее според възможностите си, и като човек минал през ипотечка , която исках да махна най-бързо щото поне тогава на всеки 6 месеца ми вдигаха лихвата без предупреждение се правят нужните компромиси докато проблема се реши. Та по този повод 1-2 години не съм ходил на море / каква Австрия какъв шопинг, какви 5000 калории на ден/ , Маах кренвирши за 2 лева килото от Кауфланд тогава в които сигурно имаше всичко друго без месо.... И така докато не погасих. Та тогава разхода не ми е бил 1500 , а може би бил 750 за 4-членно семейство / тогава бяхме по-малко/. Правиш каквото е необходимо !
                Как си мислите, че живеят хората в страната ? Не само в София ? Харчат по 3-4000 лева на месец ? И откъде ще дойдат тези пари в Тутракан примерно ? Айде слезте на земята и не съдете от позицията на разхистничество на лесно дошли пари и лесноп си отишли.
                Направо ме накарахте да се замисля за стратегията ми към чаветата ! Ако им оставя всичко наготово ще се превърнат във вас , без уважение към парите и труда за постигането им....... Ще трябва изглежда да преосмислям нещата....
                Песимисте ще се сетиш .
                Цяла провинция живее с по 1500лв макс за семейството (имат си имоти), а често са и само с 1000лв. И това са щастливи хора, които могат да вържат 2-та края. Естествено помагат си с домашно стопанство и ЯДЪТ ПО ЗДРАВОСЛОВНИ ХРАНИ.
                Знаеш ли колко мамини синчета/кифли на милионери са минали при братчеда в макдоналдс? Доста напълно неуспешно .
                Затова и трябва да има ЯКА криза за да видят младите изнежени търтеи не само 100 и да мечтаят за 1000+ без да си мръднат задника ами 2 и 200 ....
                Па и кризата баш тях УДАРИ и ще продължава да удря най-силно.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                  https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

                  Това дали е истинска обява??
                  Ако е истинска, значи положението става вече наистина шокиращо. Огромната разлика между продажна и наемна цена ще удари жестоко инвеститорите, тъй като единствено наемният пазар сигнализира за реалната необходимост от жилищна площ - останалото е спекула от страна на банки и брокери.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Защо да не е истинска- сега е малко кофти период за наемите.
                    Много ниско ми се струва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                      https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

                      Това дали е истинска обява??
                      Защо да не е истинска- сега е малко кофти период за наемите.

                      Коментар


                      • https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

                        Това дали е истинска обява??

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                          ".....Продава имота, като си получава разликата между продажната цена и остатъка по дълга. Ами ако беше под наем, какво щеше да получи? Един холем гуй........"
                          А собственият капитал, налят в началото, дали ще си го избие? А риска имотът да бъде продаден от ЧСИ с 50% дискаунт и да остави дългове на децата си как го оценяваш?
                          Добави и 7 процента такси( 3 брокерска, 3 придобиване, 1 нотариус) и при покупката и при продажбата- тоест още 11% разход( при продажбата нямаш такса придобиване)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            Имаш нарастване на доходите, ако базовите ти продукти и услуги (поне те) нарастват с по-малко.
                            При храни, облекла, автомобили и горива, комунални сметки почти няма инфлация, при услугите тя гони споменатите 10% годишно, но реалното нарастване на доходите от доста време е значително. По този начин към средата/края на ипотеката всички ставаме с по 20 000 лв заплата и не я усещаме изобщо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Нека се опитам да обясня.
                              Нека и аз да обясня. Имаме два варианта:

                              1ви вариант - плащаме наем, като разликата с евентуалната месечна носка за същия апартамент инвестираме в широк индекс (не се налагат каквито и да било познания за инвестиране). Приемаме, че инестицията е за срока на ипотеката - 30 години, с доходност от 6%. Лихвата може да е много по-голяма, защото исторически СП500 се е качвал с около 10% всяка година, но приемаме да е 6%.

                              2ри вариант - взимаме ипотека, плащаме 705 евро месечно и живеем 30 години в апартамента.

                              Приемам, че цялата сума е от ипотека и няма лична вноска. Крайният резултат няма да е много по-различен. Освен това, не включвам данъците и поддръжката на жилището, които при собствено жилище се плащат от собственика. И така - и в дата случая жиеем 30 години в жилище, но при двата варианта имаме различен резултат:
                              Средна цена на апартамент в ГД/Стрелбище ПРОДАЖБА (21 обяви), 90-100 кв. 166385 EUR
                              Средна цена на апартамент в ГД/Стрелбище НАЕМ (42 обяви), 90-100 кв. 413 EUR
                              Месечна вноска за ипотека за 30 години при 3,13% ГПР 705 EUR
                              Разлика между месечна вноска при ипотека и наем, умножено по 12 м.: 705-413х12 - годишно 3504 EUR
                              ВАРИАНТ 1 след 30 г. - 297 145 евро инвестиции (при 6% средна годишна лихва)
                              ВАРИАНТ 2 след 30 г. - 1 апартамент на стойност 166 385 евро
                              Last edited by BlackRock; 21.04.2021, 15:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                еми, дай да те копи трейдвам
                                Нищо не трейдвам аз. Толкова ти разбира главата. Просто като надвишавам застрхователните прагове на банките съм принуден да си гарантирам депозитите по друг начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X