IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Обикновено, има няколко характеристики на старите ергени:

    1) живеят при мама;

    2) стиснати, икономични, не искат да черпят девойките;

    3) закостенели;

    4) с лоша хигиена и неприветливи;

    5) с някакъв друг проблеми;

    6) нямат пари и жените не ги искат;

    7) други

    А има мъже, които с години търсят, но все не могат да намерят. Дори много добре тренирани мъже (в продължение на 20 г) и те имат проблеми и трудно намират.

    Просто такава е реалността в БГ. Хубавото е, че при мъжът срокът на годност е по-дълъг и може да стане баща и на 45г или малко след това.

    Поздрави
    За мен важат точките 3, 5 и 7. Никой не е перфектен. Колко пара съм потрошил по жени, не е истина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      airbnb гилдията се напечели и сега иска да кешира богато.
      друг е въпросът колко от апартаментите ще успеят да се пласират на цените, които собствениците търсят.
      Няма снимки от кооперацията, общите части. Представям си в какъв коптор е това "бижу".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


        - Там разстоянието до парка не е 500, а 50 метра (а ако си на първа линия и 10 метра)
        ако за теб 500м ходене е нещо ... и 50 ще бъдат много след някоя и друга година

        - От хубавата страна на парка е, директно до алеята и не ти трябва да джапаш през калта, за да стигнеш дотам
        за едни е кал, а за други земя - въпрос на гледна точка

        - Не те дели с парка отвратителното, шумно и мръсно кръстовище Ибсен/Козяк/Черни Връх
        само докато спи градския човек не е в трафика

        - Откъм чистота и тишина е абсолютно несравнимо
        нека станат улиците и ще видиш, че ще е същото

        - Билата ти е до входната врата
        В мола има била

        - Добро училище и детска градина също
        за училището ще ти пиша накрая

        - Има ТЕЦ
        газ с твое котле е по-ефективно

        - На пешеходно разстояние си и от долната част на парка, че и до НДК ако щеш
        но си по-далеч от планината ... въпрос на гледна точка

        - Ресторанти има по-добри около Маринелата, която ти е недалеч
        виж точка 1 за ходенето, а за човек, който се притеснява, че жена му ще иде в мола не ти е фактор.

        - Една метростанция до центъра по-малко
        1 минута

        - Молът пак ти е близо, ако се наложи да ходиш там (за мен близостта на мол е недостатък заради шума и лудницата от автомобили около него)
        не ти се налага да ходиш разбрахме

        - Няма тези задръствания, Козяк е готина улица, не е като да излизаш от Вадите. Съответно и с колата е по-лесно и безпроблемно.
        вадите са зле ако си дивото - там все още не е ок

        - Болница Лозенец (с басейна вътре и още куп екстри)
        точката за ходенето

        - Охраната: Около посолството районът е може би най-охраняваният и сигурен в София
        провери колко обира има в района и не си плащай сот - излишни 20 кинта на месец са

        - Хора и съседи с много по-висок социален статус, липса на провинциална паплач
        пенсионери, които са далеч от акъла ти и ти от техния

        - Самите сгради са изпипани, защото живеещите там не са случайни хора, вкл. и шефовете на строителите НИКМИ живеят там.
        има сгради и сгради

        - И накрая: Американецът щом е решил да си прави посолство там, значи си има своите предимства. Иначе щеше да направи посолството във
        Вадите
        приказката за жабата (но виж точка едно)


        по отношение на училището - разликат в цената ще ти даде образованието на детето ти в сейнт джордж примерно.


        не казвам, че южен парк не е по-добър квартал
        казвам, че е по-важно да се насочиш към съществените неща в живота, а гледането къде живеел шефа на никми или американеца няма да те докара до нищо по-съществено от това да станеш един кисел стар ерген на който всички му пречат щото не са ТОП


        просто ми е смешно човек, който вади 300К за апартамент да цепи стнката на две за други неща - говори много.

        успех с Ю.П.
        Обикновено, има няколко характеристики на старите ергени:

        1) живеят при мама;

        2) стиснати, икономични, не искат да черпят девойките;

        3) закостенели;

        4) с лоша хигиена и неприветливи;

        5) с някакъв друг проблеми;

        6) нямат пари и жените не ги искат;

        7) други

        А има мъже, които с години търсят, но все не могат да намерят. Дори много добре тренирани мъже (в продължение на 20 г) и те имат проблеми и трудно намират.

        Просто такава е реалността в БГ. Хубавото е, че при мъжът срокът на годност е по-дълъг и може да стане баща и на 45г или малко след това.

        ​​​​​​​Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          просто ми е смешно човек, който вади 300К за апартамент да цепи стнката на две за други неща - говори много.

          успех с Ю.П.
          Берти, относно ергенството - това е мой личен избор. Не приемам мнения от порядъка на "семейството и децата са най-важното и ценното". За мен не е така и аз избирам да живея по този начин съвсем доброволно и съзнателно.

          А ти явно не си попадал на жена, която да те изстисква финансово. Каквито и доходи да имаш, една такава може да те докара до просешка тояга много бързо. Това с мола го казах с ирония и на шега, но във всяка глупост има и по малко истина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            .....

            - Там разстоянието до парка не е 500, а 50 метра (а ако си на първа линия и 10 метра)
            ако за теб 500м ходене е нещо ... и 50 ще бъдат много след някоя и друга година

            - От хубавата страна на парка е, директно до алеята и не ти трябва да джапаш през калта, за да стигнеш дотам
            за едни е кал, а за други земя - въпрос на гледна точка

            - Не те дели с парка отвратителното, шумно и мръсно кръстовище Ибсен/Козяк/Черни Връх
            само докато спи градския човек не е в трафика

            - Откъм чистота и тишина е абсолютно несравнимо
            нека станат улиците и ще видиш, че ще е същото

            - Билата ти е до входната врата
            В мола има била

            - Добро училище и детска градина също
            за училището ще ти пиша накрая

            - Има ТЕЦ
            газ с твое котле е по-ефективно

            - На пешеходно разстояние си и от долната част на парка, че и до НДК ако щеш
            но си по-далеч от планината ... въпрос на гледна точка

            - Ресторанти има по-добри около Маринелата, която ти е недалеч
            виж точка 1 за ходенето, а за човек, който се притеснява, че жена му ще иде в мола не ти е фактор.

            - Една метростанция до центъра по-малко
            1 минута

            - Молът пак ти е близо, ако се наложи да ходиш там (за мен близостта на мол е недостатък заради шума и лудницата от автомобили около него)
            не ти се налага да ходиш разбрахме

            - Няма тези задръствания, Козяк е готина улица, не е като да излизаш от Вадите. Съответно и с колата е по-лесно и безпроблемно.
            вадите са зле ако си дивото - там все още не е ок

            - Болница Лозенец (с басейна вътре и още куп екстри)
            точката за ходенето

            - Охраната: Около посолството районът е може би най-охраняваният и сигурен в София
            провери колко обира има в района и не си плащай сот - излишни 20 кинта на месец са

            - Хора и съседи с много по-висок социален статус, липса на провинциална паплач
            пенсионери, които са далеч от акъла ти и ти от техния

            - Самите сгради са изпипани, защото живеещите там не са случайни хора, вкл. и шефовете на строителите НИКМИ живеят там.
            има сгради и сгради

            - И накрая: Американецът щом е решил да си прави посолство там, значи си има своите предимства. Иначе щеше да направи посолството във
            Вадите
            приказката за жабата (но виж точка едно)


            по отношение на училището - разликат в цената ще ти даде образованието на детето ти в сейнт джордж примерно.


            не казвам, че южен парк не е по-добър квартал
            казвам, че е по-важно да се насочиш към съществените неща в живота, а гледането къде живеел шефа на никми или американеца няма да те докара до нищо по-съществено от това да станеш един кисел стар ерген на който всички му пречат щото не са ТОП


            просто ми е смешно човек, който вади 300К за апартамент да цепи стнката на две за други неща - говори много.

            успех с Ю.П.
            ​​​​​​​
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              жонка,
              колкото повече те чета толкова повече се убеждавам, че ти не си за този свят (визирам софия) - ти си за Ню Иорк, Лондон или Париж

              там има хора, които вадят еквивалента на 200+К кеш да си купят нещо (по тамошния стандарт милион нагоре) и нямат кола и разчитат на градския транспорт.

              зоната, за която ти писах е само на 500м от кв. Южен ПАрк така наречения ..
              Значи разликите с ж.г. Южен Парк са:

              - Там разстоянието до парка не е 500, а 50 метра (а ако си на първа линия и 10 метра)
              - От хубавата страна на парка е, директно до алеята и не ти трябва да джапаш през калта, за да стигнеш дотам
              - Не те дели с парка отвратителното, шумно и мръсно кръстовище Ибсен/Козяк/Черни Връх
              - Откъм чистота и тишина е абсолютно несравнимо
              - Билата ти е до входната врата
              - Добро училище и детска градина също
              - Има ТЕЦ
              - На пешеходно разстояние си и от долната част на парка, че и до НДК ако щеш
              - Ресторанти има по-добри около Маринелата, която ти е недалеч
              - Една метростанция до центъра по-малко
              - Молът пак ти е близо, ако се наложи да ходиш там (за мен близостта на мол е недостатък заради шума и лудницата от автомобили около него)
              - Няма тези задръствания, Козяк е готина улица, не е като да излизаш от Вадите. Съответно и с колата е по-лесно и безпроблемно.
              - Болница Лозенец (с басейна вътре и още куп екстри)
              - Охраната: Около посолството районът е може би най-охраняваният и сигурен в София
              - Хора и съседи с много по-висок социален статус, липса на провинциална паплач
              - Самите сгради са изпипани, защото живеещите там не са случайни хора, вкл. и шефовете на строителите НИКМИ живеят там.
              - И накрая: Американецът щом е решил да си прави посолство там, значи си има своите предимства. Иначе щеше да направи посолството във Вадите
              - Покрай Американеца и общината се старае доста и улиците изглеждат прилично. Аз лично като мина парк Кошарите, в частта между парка и Хепито имам чувството, че се намирам в западноевропейска държава. Такива места в София се броят на пръстите на едната ръка.

              Всичко горно си има цена и тя е около 800-1000 Евро средно на квадрат на този етап (над цената за Вадите). Дали си струва е въпрос на личен избор и предпочитания. Аз лично съм склонен да платя тази разлика, при положение, че във Вадите цените бяха от порядъка на 700 Евро, а в Южния Парк едни 1500 примерно. При сегашната комбинация 1300-2000+ обаче не се чувствам комфортно.

              PS: Аз повтарям, че според мен Вадите не са лоши като локация. Никак даже. Просто там нещата са опустошени фатално, типично по български. Можеше да се вземат поуки от Ман. Ливади и да не се стига до тези абсурди. За съжаление картинката се повтаря. И все пак, ако трябваше да избрам, щях да предпочета Вадите пред Ливадите и пред всички Западни и Северени райони. Дори пред Гоце Делчев и Стрелбище например.
              Last edited by ejonny2376; 30.03.2021, 15:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Недай си боже да заживее човек с някоя кака в такава близост с мол. Цената на квадратен метър ще скочи двойно.

                Силвър Ситито е проект с хубава обвивка и изгнил отвътре (образно казано). Лили Иванова и тя имаше там апартамент, но изчезна яко дим. Доколкото съм чувал, инвеститорът сериозно е прецакал живущите. Някакви безумни такси за поддръжа чрез фирми на "свои хора", басейнът им си го доплащаш и то солено. Самите сгради не са никак качествени и вече почват да избиват проблемите и следствията от това. Емилиян Станев е улица, по която движението вечерно време и рано сутрин става невъзможно - освен, че стърчат кратери навсякъде, реално това е единствената що-годе нормална улица и целият квартал минава по нея. Кръстовището не е правилно регулирано, да не говорим за безразборно напаркиралите тарикати-посетители на мола. Става един автомобилен ад, нерви и чакане. Ако нямаш кола и разчиташ на метрото (до което да ходиш пеша) май е по-добрият вариант за там. Но шумът и мръсотията са навсякъде.

                На ул. Вера Мутафчиева има един малък участък, където нещата са направени като хората ( и на мен ми харесва). Това са само няколко (2-3) блокчета. Проблемът с влизането и излизането обаче си остават.

                Оттам нагоре Вадите са буквално скандални и според мен непригодни за нормално живеене.
                жонка,
                колкото повече те чета толкова повече се убеждавам, че ти не си за този свят (визирам софия) - ти си за Ню Иорк, Лондон или Париж

                там има хора, които вадят еквивалента на 200+К кеш да си купят нещо (по тамошния стандарт милион нагоре) и нямат кола и разчитат на градския транспорт.

                зоната, за която ти писах е само на 500м от кв. Южен ПАрк така наречения ..
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  вадите са си строителна площадка в момента, но има места не толкова лоши - но пак казвам много зависи от това кой какво търси

                  примерно - силвър сити с изложение към витоша
                  парка ти е зад гърба
                  витоша пред теб
                  мола е на 5 минути с хубав ресторант (последния етаж) , джиджав скъп фитнес (за такива като жонката), метро -(за манияците на тема метро)

                  да кажем, че силвъра им е скъп в пряка близост зад него вдигнаха не знам колко вече блокчета.
                  хубав етаж, изглед към витоша и за дължително поне 2 парко места

                  локацията не е толкова зле.
                  Недай си боже да заживее човек с някоя кака в такава близост с мол. Цената на квадратен метър ще скочи двойно.

                  Силвър Ситито е проект с хубава обвивка и изгнил отвътре (образно казано). Лили Иванова и тя имаше там апартамент, но изчезна яко дим. Доколкото съм чувал, инвеститорът сериозно е прецакал живущите. Някакви безумни такси за поддръжа чрез фирми на "свои хора", басейнът им си го доплащаш и то солено. Самите сгради не са никак качествени и вече почват да избиват проблемите и следствията от това. Емилиян Станев е улица, по която движението вечерно време и рано сутрин става невъзможно - освен, че стърчат кратери навсякъде, реално това е единствената що-годе нормална улица и целият квартал минава по нея. Кръстовището не е правилно регулирано, да не говорим за безразборно напаркиралите тарикати-посетители на мола. Става един автомобилен ад, нерви и чакане. Ако нямаш кола и разчиташ на метрото (до което да ходиш пеша) май е по-добрият вариант за там. Но шумът и мръсотията са навсякъде.

                  На ул. Вера Мутафчиева има един малък участък, където нещата са направени като хората ( и на мен ми харесва). Това са само няколко (2-3) блокчета. Проблемът с влизането и излизането обаче си остават.

                  Оттам нагоре Вадите са буквално скандални и според мен непригодни за нормално живеене.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Аз, съм от тези които го хейтят Лошото при тези квартали е ,че им трябват поне едни 20-25 г. за да станат прилични и се получава, че трябва да чакаш до пенсия за това, а дотогава се гърчиш Не, не ми ги хвали особено на тези цени
                    вадите са си строителна площадка в момента, но има места не толкова лоши - но пак казвам много зависи от това кой какво търси

                    примерно - силвър сити с изложение към витоша
                    парка ти е зад гърба
                    витоша пред теб
                    мола е на 5 минути с хубав ресторант (последния етаж) , джиджав скъп фитнес (за такива като жонката), метро -(за манияците на тема метро)

                    да кажем, че силвъра им е скъп в пряка близост зад него вдигнаха не знам колко вече блокчета.
                    хубав етаж, изглед към витоша и за дължително поне 2 парко места

                    локацията не е толкова зле.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      А какво остава за стария сграден фонд? Като се разхождам из Иван Вазов оглеждам старите тухли - 1/3 е празно и занемарено. Натрупани боклуци по терасите, изкъртени стари олющени дограми навсякъде. Или напълно необитаеми имоти, или по някой пенсионер на преклонна възраст вътре. Кой ще живее в тези имоти?

                      В момента много малък процент от празните имоти са излезли на пазара. Явно собствениците чакат цените да стигнат Париж и Лондон и тогава да продават. Това няма никога да се случи - София не привлича с нищо чужденци, а младите хора от провинцията са на свършване.
                      Според мен след 20 години картинката ще е наистина плачевна. Мечтаните ръстове на повишителите са химера - дори краткосрочно това да се случи, в дългосрочен план реалната (не номиналната) стойност на имотите ще върви силно надолу.
                      +1

                      Но за София не е толкова плачевно положението.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Наскоро, гледах един архитект по БНТ. Той каза, че притокът на нови софиянци към София намалява доста. В дълбката провинция вече няма млади хора, които да идват към СФ, да са фактор на пазара на НИ и да са платежоспособни.

                        В тази връзка няма да има особен смисъл да се инвестира за наеми в СФ и не знам кой ще им купува скъпите нови строителства.

                        Аз съм виждал санирани блокове в Германия, тип ЕПК, и изглеждат страхотно. Същото важи и за следвоенното строителство, след ВСВ.
                        А какво остава за стария сграден фонд? Като се разхождам из Иван Вазов оглеждам старите тухли - 1/3 е празно и занемарено. Натрупани боклуци по терасите, изкъртени стари олющени дограми навсякъде. Или напълно необитаеми имоти, или по някой пенсионер на преклонна възраст вътре. Кой ще живее в тези имоти?

                        В момента много малък процент от празните имоти са излезли на пазара. Явно собствениците чакат цените да стигнат Париж и Лондон и тогава да продават. Това няма никога да се случи - София не привлича с нищо чужденци, а младите хора от провинцията са на свършване.
                        Според мен след 20 години картинката ще е наистина плачевна. Мечтаните ръстове на повишителите са химера - дори краткосрочно това да се случи, в дългосрочен план реалната (не номиналната) стойност на имотите ще върви силно надолу.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Аз не виждам шанс да станат прилични квартали. По простата причина, че застрояването там е напълно хаотично, без мисъл за улици, тротоари, залени пространства, осветление. Кой където сварил построил нещо. При това с безобразно качество на строителните работи и липсата на всякакъв надзор. Дори да приемем, че ще се изгради някаква инфраструктура, след 25 години самите сгради ще са вече буквално пред срутване. Виж първите сгради в Манастирски Ливади, построени там (някъде към 2000 година стартира масовото строителство там) - сега вече са в безобразно състояние. Лошото е, че в Изток и Лозенец положението е също плачевно - липсват парцели и там трябва да се спре всякакво строителство, за да се запазят поне малкото останали зелени пространства. Единственият смисъл е да се строят нови комплекси в Северната и Източната част на София, където все още може да се направи някакъв смислен устройствен план.

                          Реално Кръстова Вада и Манастирски Ливади са идеални като местоположение - Южни квартали са, сравнително близко до центъра и свързани с главни булеварди. За съжаление потенциалът им е безвъзвратно изгубен заради безхаберието, проявено там през последните години. Трябва всичко да се разруши и да се построи наново по правилата, иначе тези абсурди там няма как да се оправят.
                          Наскоро, гледах един архитект по БНТ. Той каза, че притокът на нови софиянци към София намалява доста. В дълбката провинция вече няма млади хора, които да идват към СФ, да са фактор на пазара на НИ и да са платежоспособни.

                          В тази връзка няма да има особен смисъл да се инвестира за наеми в СФ и не знам кой ще им купува скъпите нови строителства.

                          Аз съм виждал санирани блокове в Германия, тип ЕПК, и изглеждат страхотно. Същото важи и за следвоенното строителство, след ВСВ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Аз, съм от тези които го хейтят Лошото при тези квартали е ,че им трябват поне едни 20-25 г. за да станат прилични и се получава, че трябва да чакаш до пенсия за това, а дотогава се гърчиш Не, не ми ги хвали особено на тези цени
                            Аз не виждам шанс да станат прилични квартали. По простата причина, че застрояването там е напълно хаотично, без мисъл за улици, тротоари, залени пространства, осветление. Кой където сварил построил нещо. При това с безобразно качество на строителните работи и липсата на всякакъв надзор. Дори да приемем, че ще се изгради някаква инфраструктура, след 25 години самите сгради ще са вече буквално пред срутване. Виж първите сгради в Манастирски Ливади, построени там (някъде към 2000 година стартира масовото строителство там) - сега вече са в безобразно състояние. Лошото е, че в Изток и Лозенец положението е също плачевно - липсват парцели и там трябва да се спре всякакво строителство, за да се запазят поне малкото останали зелени пространства. Единственият смисъл е да се строят нови комплекси в Северната и Източната част на София, където все още може да се направи някакъв смислен устройствен план.

                            Реално Кръстова Вада и Манастирски Ливади са идеални като местоположение - Южни квартали са, сравнително близко до центъра и свързани с главни булеварди. За съжаление потенциалът им е безвъзвратно изгубен заради безхаберието, проявено там през последните години. Трябва всичко да се разруши и да се построи наново по правилата, иначе тези абсурди там няма как да се оправят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              кръстова вада е близо до парка и мола
                              тук много го хейтят квартала, че няма инфраструктура, но рано или късно ще проима, а ако вложиш малко пари за 2-3 парко места ще минеш хем по-тънко, хем по-широко, хем и за паркиране ще имаш.
                              Аз, съм от тези които го хейтят Лошото при тези квартали е ,че им трябват поне едни 20-25 г. за да станат прилични и се получава, че трябва да чакаш до пенсия за това, а дотогава се гърчиш Не, не ми ги хвали особено на тези цени

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Така е, една наскоро ми се хвалеше как живеели в "супер лукс" в затворен комплекс в Манастирски Ливади. А не схваща, че живее в блато без канал извън всякаква цивилизация и че сградата и най-вероятно е с максимален срок на годност от 20 години заради некадърно строителство.
                                Някой мадами са толкова окъсани, че живеят при мама и тате и нямат пари дори за старо жилище. А иначе с голямо самочувствие и чакат принца.

                                Коментар

                                Working...
                                X