IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by 0; 14.04.2021, 12:14.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Кой ги блокира? Рептилите-илюминати ли?
      Блокират ги тези с мозък на рептили които си мислят че тухлите са нещо като алтернатива на депозит в банка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
        Какво излиза - сегашния "балон" цените са се изравнили с балона от 2008ма?
        Един познат взе ново строителство през 2008 в Младост 3.
        Чак 2021 си възвърна стойността.
        13 години му трябваха.

        Коментар


        • https://econ.bg/%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D...224_at.18.html

          Засиления интерес към къщи, повечето от които са в покрайнините, още повече ще нажежи цените в централните градски части

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Евго то нашия университет вече е бакалия - произвежда сервитьорки, бармани и продавачки. Единствено медицинските имат някаква международна значимост
            Сигурно е така, защото трудно могат да намерят работа като икономисти и работят каквото намерят.

            Дори мъж строител, ако е като Влади Караджов, може да изкарва 3, 4 или 5 000 лв месечно в пикове сезон.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              +1

              Също така университетите нямат толкова желаещи студенти и приемат всеки. А умните и богатите деца избират да учат в чужбина.

              Но според мен, в СФ наемчето ще капе и инвеститорът ще маже филийката, ако е стагнал старо жилище, да не е вехто, с нови неща, спретнато за няколко хиляди лева, А не ново, купено скъпо и дадени поне 20 000 лв за ремонт и обзавеждане.

              В блока ми има много симпатична двойка, 30+, купили евтино двустаен апарт през 2014 г. И мъжът ми се пише приятел, но като прави нещо , не казва, подмолен, . Въпреки че нямат много пари, са успели да купят още един нов апарт и там живеят, а този ще го пускат под наем.

              Първият апарт не е стегнат хубаво и няма да може да носи по-висок наем от 400 лв. Наемателите са претенциозни и искат новичко.

              Поздрави
              Евго то нашия университет вече е бакалия - произвежда сервитьорки, бармани и продавачки. Единствено медицинските имат някаква международна значимост
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                2008-ма беше по-голям балонът при НИ (спрямо доходите). Според мен сега балонът е по-скоро в очакванията за доходност от наеми, дългосрочна и плътна заетост. От 2008-ма до днес се построи и се строи доста. Панелите вместо да почнат да се разпадат и да са пълни главно с утрепки гета взеха, че започнаха да ги санират и комбинацията уреден квартал с детска градина, училище, улици и места за паркиране (!) пред блоковете направиха от панелите идеални жилища за хора работещи не толкова престижни и доходоносни професии и търсещи умерен наем. Демографията (не броя частично завърналите се - те са 90% извън софия) също не е в полза на наемите спрямо 2008-ма. Статистиката макар и да показва, че София плавно се увеличава, но София и старее за съжаление. А сега нови обекти се строят навсякъде. Инвестиращите на тези цени в 'наемче да капе' ще бъдат изненадани в скоро време, че капе доста по-рядко от очакваното..и не защото хората са зле, а защото без да има съответното демографско и икономическо развитие на района се пускат хиляди нови жилища със съответните скъпи цени на придобиване, скъпи цени на довършителни и ново обзавеждане. Тези жилища си 'искат' наем от 400-500-600Е , за да има една нормална доходност от инвестицията. В същото време няма икономически бум, за да може да има наематели за всички тези жилища и идва естествения ход на нещата - Тъмни прозорци. Това обаче е до време. 1-2-3 години ок, но в един момент човек се пита 'защо вкарах толкова нерви и пари в ремонти, за да седи празно или да ми го съсипят разни'.

                Единственото спасение за тъмните прозорци е ако София стане притегателен център за хора отвън (чужденци и заминали преди години млади българи) било аутсорсинг хъбче, било университетите да привличат повече чужденци, но нещо съществено трябва да се развие, за да може тези хиляди нови жилища да носят що годе добра доходност. В момента в София има предполагам над 10 000 жилища, които се стягат или се опитват да ги пласират на шпакловка замазка с горница купилите ги на зелено. Ако това не се случи насищането на пазара с жилища ще доведе до по-добра достъпност на вторичен пазар. Не казвам задължително номинален спад на цените, а с по-малко средни заплати за съответното населено място да може да се купи жилище. Има го и Немският вариант - след всяка по-сериозна криза едни едри риби да прилапват много жилища, които после да отдават на добра доходност (спрямо цената на която са ги прилапали).

                уесно нема!
                +1

                Също така университетите нямат толкова желаещи студенти и приемат всеки. А умните и богатите деца избират да учат в чужбина.

                Но според мен, в СФ наемчето ще капе и инвеститорът ще маже филийката, ако е стагнал старо жилище, да не е вехто, с нови неща, спретнато за няколко хиляди лева, А не ново, купено скъпо и дадени поне 20 000 лв за ремонт и обзавеждане.

                В блока ми има много симпатична двойка, 30+, купили евтино двустаен апарт през 2014 г. И мъжът ми се пише приятел, но като прави нещо , не казва, подмолен, . Въпреки че нямат много пари, са успели да купят още един нов апарт и там живеят, а този ще го пускат под наем.

                Първият апарт не е стегнат хубаво и няма да може да носи по-висок наем от 400 лв. Наемателите са претенциозни и искат новичко.

                Поздрави

                Коментар


                • 2008-ма беше по-голям балонът при НИ (спрямо доходите). Според мен сега балонът е по-скоро в очакванията за доходност от наеми, дългосрочна и плътна заетост. От 2008-ма до днес се построи и се строи доста. Панелите вместо да почнат да се разпадат и да са пълни главно с утрепки гета взеха, че започнаха да ги санират и комбинацията уреден квартал с детска градина, училище, улици и места за паркиране (!) пред блоковете направиха от панелите идеални жилища за хора работещи не толкова престижни и доходоносни професии и търсещи умерен наем. Демографията (не броя частично завърналите се - те са 90% извън софия) също не е в полза на наемите спрямо 2008-ма. Статистиката макар и да показва, че София плавно се увеличава, но София и старее за съжаление. А сега нови обекти се строят навсякъде. Инвестиращите на тези цени в 'наемче да капе' ще бъдат изненадани в скоро време, че капе доста по-рядко от очакваното..и не защото хората са зле, а защото без да има съответното демографско и икономическо развитие на района се пускат хиляди нови жилища със съответните скъпи цени на придобиване, скъпи цени на довършителни и ново обзавеждане. Тези жилища си 'искат' наем от 400-500-600Е , за да има една нормална доходност от инвестицията. В същото време няма икономически бум, за да може да има наематели за всички тези жилища и идва естествения ход на нещата - Тъмни прозорци. Това обаче е до време. 1-2-3 години ок, но в един момент човек се пита 'защо вкарах толкова нерви и пари в ремонти, за да седи празно или да ми го съсипят разни'.

                  Единственото спасение за тъмните прозорци е ако София стане притегателен център за хора отвън (чужденци и заминали преди години млади българи) било аутсорсинг хъбче, било университетите да привличат повече чужденци, но нещо съществено трябва да се развие, за да може тези хиляди нови жилища да носят що годе добра доходност. В момента в София има предполагам над 10 000 жилища, които се стягат или се опитват да ги пласират на шпакловка замазка с горница купилите ги на зелено. Ако това не се случи насищането на пазара с жилища ще доведе до по-добра достъпност на вторичен пазар. Не казвам задължително номинален спад на цените, а с по-малко средни заплати за съответното населено място да може да се купи жилище. Има го и Немският вариант - след всяка по-сериозна криза едни едри риби да прилапват много жилища, които после да отдават на добра доходност (спрямо цената на която са ги прилапали).

                  уесно нема!
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Джони от гъза ли си ги вадиш тези цифри?
                    Според НСИ средна брутна работна заплата
                    2008 - 6538
                    2019 - 15283

                    Не разбирам за какво си в темата - хем не търсиш за инвестиция, а за живеене, но два пъти по-голям от колкото ти е нужен, но пък нищо не ти харесва, България и София било гадно - ми изнасяй се и си купувай другаде, какво опяваш постоянно като черна станция. Щом не можеш обаче да си позволиш 500к евро за апартамент понеже ти били много, явно не си толкова велик колкото си мислиш и си поредния комплексар който иска да си надскочи възможностите и да притежава нещо което не може да си позволи. Искаш да се покажеш на света колко си велик и колко си постигнал с някакви трофейни имоти, обаче реалноста те шиба през ръцете като осъзнаеш, че не можеш да си го позволиш. Жестоката истина е, че дори да ги имаш тия пари те няма да ти спечелят уважение и респект, особено в някакъв умрял форум, а явно много ги желаеш щом не можеш да ги получи в реалния живот и ги търсиш тук. Защото ти имоти не търсиш, а някой да ти гали егото ама тук няма да намериш такива.
                    Ох, още от "Един човек ял пиле, 99 яли зеле, Националната статистика отчела, че 100 човека яли пиле със зеле" ...

                    Всякакъв тип средна работна заплата трябва да се смята през меридианата.

                    Да са живи и здрави софтуерните инженери със 9те бона заплата, но освен изкривяване на статистиката, аз друго не виждам - през 2008 ги нямаше в картинката и се оказва, че всички сме взимали по 400 лв. ... пък аз взимах 1 200 и напуснах за повече пари, защото им се мръщех и не ми стигаха. А бях студент ...

                    Впрочем видях, че разисквате имиграцията ... на Запад е толкова непоносимо през последната година, че е напълно възможно това да се окаже коза за повишителите.

                    То такъв зор да направиш живота в уредени държави непоносим, че накрая Радомир е гаден, стар, сив и мръсен, но поне може да излизаш от вкъщи ...
                    ​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Кой ги блокира? Рептилите-илюминати ли?
                      от европа така им казват.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        Кой ги блокира? Рептилите-илюминати ли?
                        Като паднат наемите, се изтеглят половината от извънземните, за да намалее предлагането. Същото и с продажбите. Така извънземните спасяват пазара и цените на имотите за да не се купуват от комунисти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Стига с тези глупости. Поне 30% от жилищата в София са празни. Никой не се бута да живее в София. Блокират жилища за да създадат изкуствено търсене.
                          Кой ги блокира? Рептилите-илюминати ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Джонка, ако приемем че Докторска ми струва 250К€ в момента (слагам минимум към средна цена) то значи наем би трябвало да е поне 1200€ за да имам прилична доходност по вашите представи. А аз преценявам противно на вашите предписания че не го отдавам. Заради колежката която сама ми се обади го давам на 750€ за няколко месеца. Значи ли това че е по-добре да продадеш подобен имот? Това ли ви е логиката? И икономическата мисъл.
                            За другите ми имоти и капиталовата им и текуща доходност няма да говоря.
                            Лев - този имот ти е ТРОФЕЕН. Ако не го смяташ за такъв и не ти трябва логиката/сметките сочи да го продадеш. Ако някога пак ти се прииска да имаш там имот със сигурност ще ти струва повече, щото там 99% ги смятат за трофейни имотите и искат майка си и баща си. Ако даде някой балък голямата пачка. С отдаване под наем никога не можеш да му избиваш парите и да имаш добра доходност
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              На средната заплата никога не е имало спад. Имаше повишаване на безработицата ...
                              Вероятно не си бил в страната и не си следил добре нещата и не ми се занимава да търся данни за всяка година и месец за София / някой може и да знае къде са в сайта на НСИ ?/
                              Освен това се бъркаш с бруто и нето ....Въобще пълна каша ти е в главата. ВЕрвай ми няма нищо случайно в това, че все повече хора предпочитат да останат у нас / живота икономически става поносим/
                              Та набързо намерих за Декември 2012 - средна брутна за София 1074 лева
                              Декември 2020 - 2031 лева


                              Ето и една статия за страната :
                              https://3e-news.net/%D1%81%D1%8A%D0%...BD%D0%B8_74469

                              За Декември 2020 е 1468 лева.
                              Т.е. 4 пъти увеличение за 14 години. Разбираемо е защо преди 10-20 години хората са отивали да работят на Запад. Както е разбираемо защо сега се завръщат. Ако заплатите се увеличат с още едни 20-30% / което ще стане до макс 5 години/ заминаващите за чужбина ще паднат под 10К на година перманентно....И поне по 20К връщащи се....
                              https://www.nssi.bg/images/bg/users/...D97-2021_I.pdf
                              Песимисте инфото го има много бързо. Лошото е че няма нищо общо с истината. Половината работещи все още вземат мин. осигурителен праг и още толкова поне под масата..
                              Лелеяния плосък данък че щял да изсветли бизнеса е ПЪЛНА ЛЪЖА.
                              Иначе си много прав че цените на имотите са в много по силна корелация с безработицата. Административното вдигане на доходите НЯМА нищо общо
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Допълнителен въпрос имам към песимиста. И той е , ако планираните от новите политически сили съкращения на администрацията бъдат реализирани в порядък 40% офф, какво ще се случи със статистиката ?! Отново да повторя една истина за африканска ни икономика , раздута администрация със заплати над средните спрямо наемния труд . Като говорим за персонал без ръководни функции,със ниска и средна квалификация ! Последното го добавям ,защото от плевенския край ги бъркат нещата и слагат магарето пред каруцата ,но от медицински чиновник ,толкоз !

                                Коментар

                                Working...
                                X