IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Помниш ли като се шегувахме с Берти за Мадара и как той беше навит да го даде за 2000, а аз , че и за 3000 няма да продам. Изглежда , че ще трябва тези цифри да се вдигнат 2-3 пъти, че станаха ежедневие :-)
    Да, а и както казва и той в горния пост дивидентът е важен и той определя до голяма степен цената на един актив.
    Аз няма да продам и на 5К. Имоти от сорта не се продават просто така и сега. Представи си имот купен за 6000 -10000 лева някога сега струва 150К€. Налага ти се, обяваваш 150, продаваш за 140 и си готов, ама в момента и дискаунти не се налага да правиш. Но си гушнал капиталовата във всички случаи. Абе с други думи преди имотът да е станал 10 пъти поне по-скъп не виждам смисъл да кешираш. И сметката е по-сложна, не се знае реалната инфлация колко би била за периода, валутни единици, обменен курс, кошница от валути и активи - злато и пр.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Тука вече почна яко да се изхвърляш. Значи един тристаен по бг. стандарти по три на 3000 евро м2, излиза над милион евра. Че то ще да е в пъти по-скъпо от Виена, а то дори да сме наполивина на виенските цени е смешно.
      Направо някой да превежда форума и да праща до фонда на Бъфет, че да го изритат тоя некадърник дето осигурява някакви мижави 7-8 % доходност на богаташите, които се ръгат с лакти да му дават милиони да управлява. Малко реализъм няма навреди.
      По същият абсурден начин звучаха двете цифри преди няколко години като ги коментирахме.
      Уви няма я старата тема да видиш коментарите....

      ПП
      Разбира се ако се случи в София тристаен да е милион евро, то е ясно, че в Мюнхен ще е 5 милиона и т/н по веригата за всички стоки и бизнеси.... Няма само в София цените да растат :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

        всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

        е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

        поздрави
        В голяма степен съм съгласен с теб, но има един друг фактор и той е каква е доходността спрямо алтернативните такива и в случая на България - кеш в банка / не депозит, че приключиха вече/ И тогава някой с 1% от наем ще каже велик инвеститор съм...., а този 1% е нормално да го пропуснеш ако има вариант да стане минус 1 и капиталовата е достатъчна....
        Много ми е интересно дали маржа в бизнеса също пада ? Логично е да е така.... без логистиката и строителството :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Помниш ли като се шегувахме с Берти за Мадара и как той беше навит да го даде за 2000, а аз , че и за 3000 няма да продам. Изглежда , че ще трябва тези цифри да се вдигнат 2-3 пъти, че станаха ежедневие :-)
          Тука вече почна яко да се изхвърляш. Значи един тристаен по бг. стандарти по три на 3000 евро м2, излиза над милион евра. Че то ще да е в пъти по-скъпо от Виена, а то дори да сме наполивина на виенските цени е смешно.
          Направо някой да превежда форума и да праща до фонда на Бъфет, че да го изритат тоя некадърник дето осигурява някакви мижави 7-8 % доходност на богаташите, които се ръгат с лакти да му дават милиони да управлява. Малко реализъм няма навреди.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Левчо, не знам какво да мисля вече. Един имот който следях после изчезна се появи отново с 40%+ цена....
            Наемите ще се сегментират. Ще има ниски такива , на неремонтирани имоти 15+ години , но няма как да е 5 евро на квадрат за имот излезнал на собственика 2-2500 на квадрат....Аритметиката не пасва
            в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

            всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

            е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

            поздрави
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Нещо такова ще е. И за желаните райони и топ жилища, и за масовите предложения пазарът ще намери баланс.
              Помниш ли като се шегувахме с Берти за Мадара и как той беше навит да го даде за 2000, а аз , че и за 3000 няма да продам. Изглежда , че ще трябва тези цифри да се вдигнат 2-3 пъти, че станаха ежедневие :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Левчо, не знам какво да мисля вече. Един имот който следях после изчезна се появи отново с 40%+ цена....
                Наемите ще се сегментират. Ще има ниски такива , на неремонтирани имоти 15+ години , но няма как да е 5 евро на квадрат за имот излезнал на собственика 2-2500 на квадрат....Аритметиката не пасва
                Нещо такова ще е. И за желаните райони и топ жилища, и за масовите предложения пазарът ще намери баланс.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Айде 150%, да не се бъркаш и да са 250%, като си почнал хахахаха
                  Тц не бъркам.... Помня горе долу какво съм платил и знам на колко се продаде съседен имот преди няма и месец....точно 150%....
                  За наемите засега съм ок, но сменят ли се наемателите няма да е добре признавам. И понеже вече съм вложил парите в довършителните работи би било глупаво да ги държа празни докато не станат за тотал ремонт. Виж обаче ако сега купя нещо няма да го довършвам и обзавеждам....
                  Last edited by X_Y; 30.05.2021, 21:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Песи, допускам и донякъде съм убеден ще има бурно възстановяване, кешът е баят, ще се влее в нов модел. Натискът е спекулативен. Ще станем свидетели на инфлация, по-високи доходи които няма да я изпреварят обаче, наемите ще са ниски на тези нива които бяха.
                    Левчо, не знам какво да мисля вече. Един имот който следях после изчезна се появи отново с 40%+ цена....
                    Наемите ще се сегментират. Ще има ниски такива , на неремонтирани имоти 15+ години , но няма как да е 5 евро на квадрат за имот излезнал на собственика 2-2500 на квадрат....Аритметиката не пасва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Къв минус бе Крети ? Ти ко си пил се чудя. Признавам не е Тесла, но от последните ми покупки квото съм платил до сегашните НЕ офертни цени, а от РЕАЛНА сделка разликата е между 100 и 150% За 4-5 години не е зле и като добавиш че съм живял в тези имоти....
                      Да ти го обясня аритметично, ако не бях ги купил сега с парите вместо 10 щях да взема 4, вместо 5 -2 , вместо 3 - 1 и т.н. И то ако подобен имот излезе на пазара , а то не излиза ! Не е като 100-годишни страноприемници дето се предлагат в милион копия....
                      Дреме ми за наема-рои / ако има добре/, но тва че спасих кеша / можеше и по-добре, да купя повече без да довършвам/ е топ печалба за размера на която дори не допусках че е възможно като обмислях нещата 2015-16....
                      Преизпълнен план Крети...., :-)
                      Айде 150%, да не се бъркаш и да са 250%, като си почнал хахахаха
                      Last edited by X_Y; 30.05.2021, 21:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Затова си на минус и ще стискаш още малко, пък после потоп.
                        Къв минус бе Крети ? Ти ко си пил се чудя. Признавам не е Тесла, но от последните ми покупки квото съм платил до сегашните НЕ офертни цени, а от РЕАЛНА сделка разликата е между 100 и 150% За 4-5 години не е зле и като добавиш че съм живял в тези имоти....
                        Да ти го обясня аритметично, ако не бях ги купил сега с парите вместо 10 щях да взема 4, вместо 5 -2 , вместо 3 - 1 и т.н. И то ако подобен имот излезе на пазара , а то не излиза ! Не е като 100-годишни страноприемници дето се предлагат в милион копия....
                        Дреме ми за наема-рои / ако има добре/, но тва че спасих кеша / можеше и по-добре, да купя повече без да довършвам/ е топ печалба за размера на която дори не допусках че е възможно като обмислях нещата 2015-16....
                        Преизпълнен план Крети...., :-)

                        Last edited by X_Y; 30.05.2021, 21:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Чакай сега, по-рано разказваше как изкарваш 6-цифрени суми на месец, а сега се хвалиш със стаичките в страноприемницата, отделно броиш годините до пенсия.
                          Чакам. И не си слагам всички яйца в една кошница.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Кеш има, ама не в Б-стан. Тамошният си го изнесоха вече - само дългове имате сега хахахахаха
                            https://www.statista.com/statistics/...c-product-gdp/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Рои-то ме интересува само да покрива инфлацията. Ако исках да е макс в София и Ратко ще си спомни сигурно още преди години писах, че Люлин е мястото....., като Митето....,но други неща ме интересуват повече и освен това не мога да менажирам 20-30 маломерки в Люлин / и тип наематели/....или да пера чаршафите на афрогерманци....затва малко Рои ама от сърце :-)
                              Затова си на минус и ще стискаш още малко, пък после потоп.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Кретенчо от Ловеч не схваща че купува това поколение, а продава другото, че и следващото, и то ако се налага.
                                Не, това ти не го схващаш - но като те разпродадат на безценица децата и се изнесат в чужбина - ще ти светне

                                Коментар

                                Working...
                                X