IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Ето ти един в Атина
    https://en.spitogatos.gr/property/115397853
    А в Стамбул са по 300€, че и по 200 има в предградията като нашите долини, поляни, вади. Ама има и УЛИЦИ, И УЧИЛИЩА(не колкото джамии). И ГРАДИНКИ, И ТРОТОАРИ, И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ
    Аха, това е в Атина. Не разбирам само защо като напишем някой да си купи в Ботунец никой не иска.... А Ботунец е София.
    Когато у нас лева започне да се обезценява по 50-100% на година спрямо еврото няколко години, затворят ни достъпа до ЕС за работа и т.н. Ердогански политики и последствия / не че са лоши/ и у нас цените ще станат по 300 евро....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.05.2021, 10:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

      Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

      ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

      Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
      ​​​​​​
      Ето ти един в Атина
      https://en.spitogatos.gr/property/115397853
      А в Стамбул са по 300€, че и по 200 има в предградията като нашите долини, поляни, вади. Ама има и УЛИЦИ, И УЧИЛИЩА(не колкото джамии). И ГРАДИНКИ, И ТРОТОАРИ, И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

        Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

        ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

        Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
        ​​​​​​
        Не разбирам защо си правиш труда да обясняваш ...
        Поста на колегата е толкова абсурден и далеч от реалността, че няма смисъл да се коментира...
        Такива коментари на нашенци от чужбина се появяват постоянно.... Явно си мислят,все още че у нас се ядат доматите с колците . Остави ги да си чакат по 20-30% дискаунти, цени по 500 евро в София или пък да си купуват в Европа където искат за без пари...

        ПП Примера ти с Милано не е добър - той е най-скъпият град в Италия... Повече от Рим...., но е подценен на фона на други градове в Европа и е възможно да поскъпне....Разбира се абсурд е да се инвестира там ако си у нас на фона на мизерната наемна доходност и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
          Аз вероятно съм от понижителите ! Наблюдавам имотния пазар от около 5 години засилено . Да кажем, че ако не всеки ден, то през ден през два виждам какво се публикува в сайтовете. Отделно от това ми звънят и брокери с предложения и информация, включително и приятели такива. Въпреки, че според тях пазара работи добре, моят личен анализ казва обратното. Преди месец продадох в провинцията имот, който според мен се реализира с 10 % над пазарната му стойност, тотал щета 3 стаен апартамент. Според един от брокерите съм го дал с 10 % под това, което може да му се вземе. Друг пък ми даваше веднага 20 % под цената която аз му търсих .. Моето мнение е, че взех максимума, тоест ако не съм на тавана съм долу горе там някъде, за това и продадох. Някъде около 3 месеца след като реших че ще го продавам го продадох, но отношение цена квадратура бях най нисък на пазара. И от тази най ниска цена отбих още 10 % , така сделката стана реалност . За в София можех да взема и преди 5 и 15 години и сега пак мога, но и преди 5 години цената ми се струваше твърде висока, ако не се гони печалба, разлика някаква, покупката е абсолютно безмислена, а за сегашните цени, които се търсят мога да кажа, че според мен са несбъдната полюция на строители и инвеститори ... на някой им се случва де, но са по скоро изключения от изключенията. Имам обяснение за систуацията за себе си, но да ви споделя най напред какви са ми преките впечатления от наблюдението на пазара. Пълно е с имоти в София, които висят от по над 3-4-5 години . Какво мислите вие за имот, който не се е продал за години ми е наистина интересно, особено тези, които дето са повишители ? И да кажем имота са му искали 47 000 евро за 94 кв. тогава, преди 3-4 год. е бил скъп и непродаваем, сега за същия имот продавача иска 65 000 евро и ще виси сигурно още много години с тази цена . Значи "Ти" не си продал на 47 000, а мислиш, че ще продадеш на 65 000 .... чакам да му дойде акъла и да се убеди сам, че няма как да вземе толкова евра, а той въпреки че няма клиент за 47 000 започва да иска 65 000. Значи той или не иска да продаде този имот, или има други цели или пък има нещо, което зарежда с надежда продавачите, че ще се намери и за тях балък, който да се загроби с техния кокошарник ...примерно. Балъци има разбира се, но аз имам съмнение за точно такива случаи. Лансира се една теория от продавачи, че видиш ли като смениш таргета идват други клиенти с други възможности .... балалайки според мен . Имам няколко такива, които ги наблюдавам, и не ми е понятна тази тяхна логика на мен. Точна така според мен се манипулира пазара, 10 имото и пиша някакви фантастични цифри .. държа ги в нета 5 години и горница и на принципа .. видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак .. другите щом искат хиляди ойро защо и аз да не искам и аз ще взема .... и всичко живо оптимист, че ще продаде и ще вземе хиляди ойро .. ама те не знаят, че тези имоти на тази цена са от 5 години и никой ги неще ... както и да е имотите са си техни и те решават кога и за какви пари могат да се разделят с тях. Но според мои приятели брокери, сделките се реализират действително на 20 дори 30 % под обявениете в нета цени, според мен този процент е голям, реално между 10 и 15 % колебание в цената почти винаги може да се очаква, ако не говорим за имот със свърх интерес и пак зависи разбира се .. кой колко е зорлия. Ще ви споделя защо тезата на продавачи и инвеститори, за миграцията на провинцията към София няма да изържи много. Освен отрицателния прираст, който работи против имотния пазар и който става все по отрицателен "само за 20 - та година има издадени 17 000 смъртни акта повече от 19 година".. провинциалистите идват в Софията не защото в Софията живота е по добър, а защото има работа и е по добре платена. Моите наблюдения на пазара на труда обаче сочат, че заплатите в София не растат с темпото, което следва да растат за да имат покупателна способност хората, които живеят в София, това с нивите и кравите дето ще се продадат и ще се купи имота в София са врели некипели, работеше преди, днес не, а и хората отдавана си продадоха нивите! Трябва си добре платена работа, а такава няма! Безработицата в София расте, възнагражденията не.
          Софията не може да поеме провинциалистите не като сграден фонд, а не може да предложи работа с добро възнаграждение. Когато провицилистите установят тази действителност, тренда на цениете на имотите ще се обърне, ... . А има и друг фактор, вече цените на имотите в София са близки до тези цени в еропйските столици, а покупателната способност на българина е много далеч от тази на европееца. Става по изгодно човек да инвестира в жилище в Еропа от колкото в България. Банките няма да могат до безкрай да провизират и рефинансират лошите кредити, които са дали на лакоми и недълновидни строители и инвеститори и ще им се наложи да "продават" под "пазарната цена" , която всъщност въобще не е пазарна и вероятно именно за това, за да може под пазарната цена, да е поне на едно близко ниво до пазарната за да минимизират загуби.. за това сега за пазарна се лансира такава, която значително над пазрна. Моето очакване е, цените на имотите да тръгнат надолу още тази година. Изключвам топ имоти на топ локация, а тези, които са цел на масовия потребител, който купува това за което парите могат да му стигнат или банката за което склонна да отпусне.Много са лакоми и строители и инвеститори. Нереалистично е строители и инвеститори да имат очакване че ще реализират продажби с печалба 3-4 пъти над себестойност, а това се гони, защото видиш ли средната запалата в бг е нараснала спрямо средната заплата преди 10 години. Средно статистически е нараснала, да, ама средно статистически както знаем 90 % ядът пиле с ориз но 5 % ядът само пиле, а 85 % ядът само ориз. И накрая всичко което е за масовия потребител и е над 500 евро кв. в София трябва да е супер хай топ лукс изпълнение за да е адекватно и достъпно. Такива 1000 евро 1500 евро и нагоре има предложения в Европа с лихва 0.2 % от процента по ипотеката, не знам на база на какво тук се очаква, че някой ще тегли 100 000 ерва при ипотека 3% и за 20 годни ще даде повече от 160 000 евра , а не да вземе за същите пари в европейски град и дори столица. Който ще има и по добра доходност от наем и от всичко останало .
          Коя е тази столица в Европа с апартаменти по 1000 евро на кв. м2, светла площ, че не я знам? Гледах в Берлин апартамент преди 2 години, добър район - 100м2 - 500,000 евро. Сметнете си цената на квадратен метър, че аз не успявам. Това не е топ или лукс а нови 4 етажни блокчета в комплекс от 10 такива. Сега Idealista редовно ми рекламира малки апартаменти в Милано по 500,000 - 1,000,000 евро, а доколкото съм чувал, това даже не е столица.

          Хареса ми и твърдението, че в София добре платена работа няма!

          ​​​​​​Във вашата реалност се говори за апартаменти по 500 евро/м2, а в моята, където търся качествен продукт само себестойноста на строителството по БДС е над тази цена. В момента обсъждаме един проект където си поставям изискванията и цената, която калкулираме за строителство с инвеститора ще е по-големичка от това число.

          Общо взето, искам да кажа, че да не се отчитат всичките участници на пазара и да се прави генерализация, че еди си кое е ей така и няма начин да не е така и е валидно за всички не е много разумно.
          ​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Хаха, днес гледам е имало комедийна програма в темата даже и публика и аплаузи събрала.... Бива... посмях се добре :-)
            Само не мога да определя кой скеч е най-добрият.... толкова попадения....
            Изглежда ще разширяват Централна гара :-)
            Тесни и малки са пероните. Да не говориме за недЪлновидния разбирач с приятели-брокери. Не ви ли прилича на друг играч с приятели домоуправители и доверени адвокати?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Това е само по офертна. Никой не купува на тези цени. Отстъпките започват от 30%....
              Как си вярват се чудя...и какви изповеди, какъв смешен плач...няма значение...
              Христос Возкресе!
              http://litclub.bg/library/bg/botev/publ/plach.htm
              Last edited by 13ADROL; 02.05.2021, 02:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                В Бургас се очаква 15% нагоре до края на годината

                https://money.bg/property/tarseneto-...na-2021-a.html

                ХЯхяхяхяхяхяхяха хяхяааааааа
                Това е само по офертна. Никой не купува на тези цени. Отстъпките започват от 30%....

                Коментар


                • Хаха, днес гледам е имало комедийна програма в темата даже и публика и аплаузи събрала.... Бива... посмях се добре :-)
                  Само не мога да определя кой скеч е най-добрият.... толкова попадения....
                  Изглежда ще разширяват Централна гара :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.05.2021, 22:55.

                  Коментар


                  • В Бургас се очаква 15% нагоре до края на годината

                    https://money.bg/property/tarseneto-...na-2021-a.html

                    ХЯхяхяхяхяхяхяха хяхяааааааа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                      Аз вероятно съм от понижителите ! Наблюдавам имотния пазар от около 5 години засилено . Да кажем, че ако не всеки ден, то през ден през два виждам какво се публикува в сайтовете. Отделно от това ми звънят и брокери с предложения и информация, включително и приятели такива. Въпреки, че според тях пазара работи добре, моят личен анализ казва обратното. Преди месец продадох в провинцията имот, който според мен се реализира с 10 % над пазарната му стойност, тотал щета 3 стаен апартамент. Според един от брокерите съм го дал с 10 % под това, което може да му се вземе. Друг пък ми даваше веднага 20 % под цената която аз му търсих .. Моето мнение е, че взех максимума, тоест ако не съм на тавана съм долу горе там някъде, за това и продадох. Някъде около 3 месеца след като реших че ще го продавам го продадох, но отношение цена квадратура бях най нисък на пазара. И от тази най ниска цена отбих още 10 % , така сделката стана реалност . За в София можех да взема и преди 5 и 15 години и сега пак мога, но и преди 5 години цената ми се струваше твърде висока, ако не се гони печалба, разлика някаква, покупката е абсолютно безмислена, а за сегашните цени, които се търсят мога да кажа, че според мен са несбъдната полюция на строители и инвеститори ... на някой им се случва де, но са по скоро изключения от изключенията. Имам обяснение за систуацията за себе си, но да ви споделя най напред какви са ми преките впечатления от наблюдението на пазара. Пълно е с имоти в София, които висят от по над 3-4-5 години . Какво мислите вие за имот, който не се е продал за години ми е наистина интересно, особено тези, които дето са повишители ? И да кажем имота са му искали 47 000 евро за 94 кв. тогава, преди 3-4 год. е бил скъп и непродаваем, сега за същия имот продавача иска 65 000 евро и ще виси сигурно още много години с тази цена . Значи "Ти" не си продал на 47 000, а мислиш, че ще продадеш на 65 000 .... чакам да му дойде акъла и да се убеди сам, че няма как да вземе толкова евра, а той въпреки че няма клиент за 47 000 започва да иска 65 000. Значи той или не иска да продаде този имот, или има други цели или пък има нещо, което зарежда с надежда продавачите, че ще се намери и за тях балък, който да се загроби с техния кокошарник ...примерно. Балъци има разбира се, но аз имам съмнение за точно такива случаи. Лансира се една теория от продавачи, че видиш ли като смениш таргета идват други клиенти с други възможности .... балалайки според мен . Имам няколко такива, които ги наблюдавам, и не ми е понятна тази тяхна логика на мен. Точна така според мен се манипулира пазара, 10 имото и пиша някакви фантастични цифри .. държа ги в нета 5 години и горница и на принципа .. видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак .. другите щом искат хиляди ойро защо и аз да не искам и аз ще взема .... и всичко живо оптимист, че ще продаде и ще вземе хиляди ойро .. ама те не знаят, че тези имоти на тази цена са от 5 години и никой ги неще ... както и да е имотите са си техни и те решават кога и за какви пари могат да се разделят с тях. Но според мои приятели брокери, сделките се реализират действително на 20 дори 30 % под обявениете в нета цени, според мен този процент е голям, реално между 10 и 15 % колебание в цената почти винаги може да се очаква, ако не говорим за имот със свърх интерес и пак зависи разбира се .. кой колко е зорлия. Ще ви споделя защо тезата на продавачи и инвеститори, за миграцията на провинцията към София няма да изържи много. Освен отрицателния прираст, който работи против имотния пазар и който става все по отрицателен "само за 20 - та година има издадени 17 000 смъртни акта повече от 19 година".. провинциалистите идват в Софията не защото в Софията живота е по добър, а защото има работа и е по добре платена. Моите наблюдения на пазара на труда обаче сочат, че заплатите в София не растат с темпото, което следва да растат за да имат покупателна способност хората, които живеят в София, това с нивите и кравите дето ще се продадат и ще се купи имота в София са врели некипели, работеше преди, днес не, а и хората отдавана си продадоха нивите! Трябва си добре платена работа, а такава няма! Безработицата в София расте, възнагражденията не. Софията не може да поеме провинциалистите не като сграден фонд, а не може да предложи работа с добро възнаграждение. Когато провицилистите установят тази действителност, тренда на цениете на имотите ще се обърне, ... . А има и друг фактор, вече цените на имотите в София са близки до тези цени в еропйските столици, а покупателната способност на българина е много далеч от тази на европееца. Става по изгодно човек да инвестира в жилище в Еропа от колкото в България. Банките няма да могат до безкрай да провизират и рефинансират лошите кредити, които са дали на лакоми и недълновидни строители и инвеститори и ще им се наложи да "продават" под "пазарната цена" , която всъщност въобще не е пазарна и вероятно именно за това, за да може под пазарната цена, да е поне на едно близко ниво до пазарната за да минимизират загуби.. за това сега за пазарна се лансира такава, която значително над пазрна. Моето очакване е, цените на имотите да тръгнат надолу още тази година. Изключвам топ имоти на топ локация, а тези, които са цел на масовия потребител, който купува това за което парите могат да му стигнат или банката за което склонна да отпусне.Много са лакоми и строители и инвеститори. Нереалистично е строители и инвеститори да имат очакване че ще реализират продажби с печалба 3-4 пъти над себестойност, а това се гони, защото видиш ли средната запалата в бг е нараснала спрямо средната заплата преди 10 години. Средно статистически е нараснала, да, ама средно статистически както знаем 90 % ядът пиле с ориз но 5 % ядът само пиле, а 85 % ядът само ориз. И накрая всичко което е за масовия потребител и е над 500 евро кв. в София трябва да е супер хай топ лукс изпълнение за да е адекватно и достъпно. Такива 1000 евро 1500 евро и нагоре има предложения в Европа с лихва 0.2 % от процента по ипотеката, не знам на база на какво тук се очаква, че някой ще тегли 100 000 ерва при ипотека 3% и за 20 годни ще даде повече от 160 000 евра , а не да вземе за същите пари в европейски град и дори столица. Който ще има и по добра доходност от наем и от всичко останало .
                      Много си прав колега! Всичкото това нещо, което се случва в момента с пазара на имоти, в най-скоро време ще се обърне в обратна посока. То вече е започнало, но всичко се прикрива умела, тъй като никой няма интерес в това. Разни надъхани пишман брокерчета, които от вчера са в бранша, ми говорят как цените са щели да продължават да ръстът и сега е момента да се купува. Имота бил най-добрата инвестиция и т.н.! При тази криза с наемите, която се наблюдава в момента, на много хора им излязоха грешни сметките. Ама то по-ниски нива на лихвите не е имало никога! Ами да видим до кога ще е така! Сега на поне 3 места в София, ми предлагат имот с до 20% под офертата цена, което съвпада твоята теза. Ако имате приятел брокер, който е найстина в сферата, и е истински професионалист, ще ви каже под секрет, не по-различно нещо - че цените в момента са много надути!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                        Интересно е как се отрази коронавирусът на лошите ипотеки. Към 31 март 2020 просрочените повече от 90дни жилищни кредити са 3,8%. Към 31 март тази година са 2,8%. Повишените доходи правят все по-лесно плащането на вноските.
                        Верни числа, но дали изводите са верни? Не знам.
                        Първо, не знаем дали покупката на жилище се финансира предимно с ипотечни кредити или има и голям дял, които се финансират с потребителски кредити. Или пък впоследствие е бил необходим потребителски кредит за справняне с ипотеката и текущите разходи.
                        Второ, необслужваните кредити не обхващат само онези с просрочие над 90 дни.
                        Трето, общият дял на необслужваните кредити на домакинствата (потребителски и обезпечени с жилище) спрямо брутния размер на тези кредити е спаднал само с 0.09 процентни пункта, което не е особено съществено. Без да отчитаме мораториумите.
                        Четвърто, за едногодишния период 31.03.2020 - 31.03.2021 брутната стойност на необслужваните кредити на домакинствата (потребителски и обезпечени с жилище) е нараснала с 6.18%, а за съответния предходен едногодишен период (31.03.2019 - 31.03.2020 г.) брутната стойност е намаляла с 8.72%, т.е. посоката се е сменила към негативна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                          Tака е, много често е писано това тук, ама ей сега ще скокнат едни повишителни тролчета да убеждават обратното, а и не само, че щяло да има ръст с по поне 10% през следващите години, все едно Територията е цъфнала и вързала, и понеже олиото станало 4 лв и тока ще е нагоре и такива алабализми.
                          Ама не съм видял те да купуват сега, само с констатациите се мотат тъдява, не че от рента и висене пред компа се събира лесно кешак за НИ във София, даже едно е теглило кредит да купи гарсониера у Бургас, смятай каква бедна история.
                          Панеляк у Люлин, близко до метростанция, 82 кв за 90к евро, шести етаж, южен, след ремонт, е новото нормално, не е дадено на всеки, като гледа, да вижда - винаги ще има балами.
                          То това с кредита и боксониерката в Бургас дето уж било купило май послъгва . Не мърда от тук и малко глуповато ми се вижда ,че и бедничко завалията .
                          Кой ще му даде пари на това .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                            Tака е, много често е писано това тук, ама ей сега ще скокнат едни повишителни тролчета да убеждават обратното, а и не само, че щяло да има ръст с по поне 10% през следващите години, все едно Територията е цъфнала и вързала, и понеже олиото станало 4 лв и тока ще е нагоре и такива алабализми.
                            Ама не съм видял те да купуват сега, само с констатациите се мотат тъдява, не че от рента и висене пред компа се събира лесно кешак за НИ във София, даже едно е теглило кредит да купи гарсониера у Бургас, смятай каква бедна история.
                            Панеляк у Люлин, близко до метростанция, 82 кв за 90к евро, шести етаж, южен, след ремонт, е новото нормално, не е дадено на всеки, като гледа, да вижда - винаги ще има балами.
                            Да му е честит панеля за 90 ойро за мен тоя човек е слабоумен. Миналото лято приятел си взе у Бенидорм Испания курортен град 74 кв. чисти за близо 100 000 евра на по малко от 500 метра от плажа нова тухла !. Това е еквивалент на нашия Сълнчев Бряг ама по голям и по хубав абе всичко там е в пъти по, като изключим че не е столица . И не че люлин не е място за живеене, просто да се изръсиш 150 000 евра за панел в люлин ... тоя човек се е натровил с нещо лошо.

                            А пропуснах да кажа, че ев затворен малък комплекс със басейн в двора тука в София за тези пари такова нещо няма
                            Last edited by marsianec1; 01.05.2021, 17:49.
                            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                              Аз вероятно съм от понижителите ! Наблюдавам имотния пазар от около 5 години засилено .....
                              Tака е, много често е писано това тук, ама ей сега ще скокнат едни повишителни тролчета да убеждават обратното, а и не само, че щяло да има ръст с по поне 10% през следващите години, все едно Територията е цъфнала и вързала, и понеже олиото станало 4 лв и тока ще е нагоре и такива алабализми.
                              Ама не съм видял те да купуват сега, само с констатациите се мотат тъдява, не че от рента и висене пред компа се събира лесно кешак за НИ във София, даже едно е теглило кредит да купи гарсониера у Бургас, смятай каква бедна история.
                              Панеляк у Люлин, близко до метростанция, 82 кв за 90к евро, шести етаж, южен, след ремонт, е новото нормално, не е дадено на всеки, като гледа, да вижда - винаги ще има балами.
                              Last edited by Бедният брoкер; 01.05.2021, 17:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                Интересно е как се отрази коронавирусът на лошите ипотеки. Към 31 март 2020 просрочените повече от 90дни жилищни кредити са 3,8%. Към 31 март тази година са 2,8%. Повишените доходи правят все по-лесно плащането на вноските.
                                Е, да ама я виж марсианеца след теб какви ги е написал 85% яли ориз, демек са на минимална, приятели-брокери а ла Езоп му разказвали за 20-30% отстъпки и други научно-фантастични разкази. Добре, че миналия месец имах сделка и едвам договорих -7%. Инак са интересни ЕЖК майсторите на не толкова късия разказ, който може да бъде кръстен с една дума "Блян" ))

                                Коментар

                                Working...
                                X