IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не, банките НЕ губят пари ! Те са ги взели на минус половин процент лихва / това с таксите/ примерно и ги раздават на 3% по ипотеки / акоро ще стане и на 2% ГПР/ и не знам на точно колко ама да речем на 6-7% по потребителски средно. Къде видя банките да губят ?
    Губещите са депозитарите, които са си дали парите на банките за съхранение....
    Секс ще има за всички по много ... от сърце :-) На малко ще им се размине.... И не имотите не са спасението, а евентуално по-малкото зло....донякъде....
    що се правиш на улав бе ?! банката ще ти даде пари срещу лихва,която лихва ще се изпапка от инфлацията ! ти сериозно ли ?
    Пп след като имотиту са по малкото зло,дай прогноза при разтяща лихва ,разтяща инфлация ,кводрат от 2.5к евра калко ще стане за да запази стойност ?! и кой ще го плати ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

      Песи не знам дали видя Софбилд заградили едно каре нагоре по България. Отварям днес сайта да видя какво ще е - 30% от първата сграда продадена. Ебаси.
      Не съм го видял - утре се прибирам в София и ще мина от там и ще го видя.... Но не е изненада , аз се прецаках наскоро в по-устроените райони. Нова сграда без разрешение с около 50 апарта се продаде за 2 месеца ...без паркоместата...Докато се чудя колко апарта да пазаря..... / исканата цена беше около 10% под среданата за квартала/ приключи... Взимам си поука, а мястото беше супер по моите разбирания....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Т.е. банките ще губят пари а кредитополучателите ще печелят пари ?! Ти да видиш ! Малко е 2.5 к евра на квадрат в случая !
        ПП Относно южна Европа ....идва денят в който ще има неизбежни последствия от това ядене без плащане .
        За мен идва големия секс, въпроса е кой ще е най малко ебан в тая ситуация . Моментната тенденция при имотиту и това ,че всички се качват на този клон може само да подсказва къде НЕ ТРЯБВА да се ходи , В МОМЕНТА !
        Не, банките НЕ губят пари ! Те са ги взели на минус половин процент лихва / това с таксите/ примерно и ги раздават на 3% по ипотеки / акоро ще стане и на 2% ГПР/ и не знам на точно колко ама да речем на 6-7% по потребителски средно. Къде видя банките да губят ?
        Губещите са депозитарите, които са си дали парите на банките за съхранение....
        Секс ще има за всички по много ... от сърце :-) На малко ще им се размине.... И не имотите не са спасението, а евентуално по-малкото зло....донякъде....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Поживем увидим :-) Факторите са много / особено за нас/ , но най-очеизвадният е, че ако започне съществено вдигане Южна Европа трябва да се закрие.... Няма как да си обслужва дълга.... И да, ще има прилична инфлация / реална/ и официално ниска.... и лихвите пак ниски.... То и в момента е така / реалната инфлация е вероятно в зоната на 5-10%/
          Банките не са прецакани те работят не знам как е термина с капитала на вложителите и си печелят от маржа върху него. Прецаканите са най-вече пенсионни фондове със задължителни условия за инвестиране в нисколихвени ДЦК-та, консервативни взаимни фондове насочеи към същото, мисля и при застрахователите има подобни изисквания..., депозитарите и т.н.....
          Крайният резултат е обедняване за 95% от хората по различни пътища и най-вече за кешовиците....
          Пак си неподготвен, дебелокожите от Брюксел са безскрупулни.
          https://www.banker.bg/finansov-dnevn...EuFJ038ndRDOnM
          Малка фирма или гражданин може да фалират - ама монополните и държавите- ньет.
          Оформил се е един антилогичен икономическо финансов буламач на който Последния купил на високите цени ще духа супата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

            да де, ама една фирма би била доволна и на 1000 е/м2 да ги пласира, при себестойност 550-700.
            Значи Мяуто ще е силно, квадрата ще слезе и под 1000.
            Защо да слиза под 1000 ? Тя никога не е била над 1000 навсякъде....
            И в момента знам за няколко проекта на 600-700 евро официална продажна цена с ДДС. Има и достатъчно апарти за всеки поискал / проекти за по няколкоститин апарта са/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Кои са тези фирми и парцелите може ли да ги видим къде са ?
              Питам за един познат инвеститор/строител, който с радост ще се прецака да им ги изкупи / не съм аз - евентуално бих намазал нещо на промо тъмно зелено/. Интересува ме карето Борис 3- Цариградско-ГМДимитров-Каблешков.... Има ли нещо там ?
              Песи не знам дали видя Софбилд заградили едно каре нагоре по България. Отварям днес сайта да видя какво ще е - 30% от първата сграда продадена. Ебаси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Поживем увидим :-) Факторите са много / особено за нас/ , но най-очеизвадният е, че ако започне съществено вдигане Южна Европа трябва да се закрие.... Няма как да си обслужва дълга.... И да, ще има прилична инфлация / реална/ и официално ниска.... и лихвите пак ниски.... То и в момента е така / реалната инфлация е вероятно в зоната на 5-10%/
                Т.е. банките ще губят пари а кредитополучателите ще печелят пари ?! Ти да видиш ! Малко е 2.5 к евра на квадрат в случая !
                ПП Относно южна Европа ....идва денят в който ще има неизбежни последствия от това ядене без плащане .
                За мен идва големия секс, въпроса е кой ще е най малко ебан в тая ситуация . Моментната тенденция при имотиту и това ,че всички се качват на този клон може само да подсказва къде НЕ ТРЯБВА да се ходи , В МОМЕНТА !
                Last edited by pa4anga; 03.05.2021, 14:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Кои са тези фирми и парцелите може ли да ги видим къде са ?
                  Питам за един познат инвеститор/строител, който с радост ще се прецака да им ги изкупи / не съм аз - евентуално бих намазал нещо на промо тъмно зелено/. Интересува ме карето Борис 3- Цариградско-ГМДимитров-Каблешков.... Има ли нещо там ?
                  Надежда, обеля .. и един в зона Ц1 фирмите не мога да ти ги кажа. Имайте предвид, че не се изключва и друг проблем, .. не потенциален срив на пазара, а проблем с местата има го и това тестето с картите. Не съм влизал толкова в детайли .. хвърлят ми ги такива димки, "приятели" познати с мераци на строителни предприемачи

                  На Г.М-то имаше един около 400 кв. ама с отреждане за детска градина или училище
                  Last edited by marsianec1; 03.05.2021, 14:11.
                  действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Това не можеш да го твърдиш , особенно с " видимата " инфлация ! Или смяташ ,че банката ще е от губещата страна ?! Таксите няма да покрият загубата !
                    ПП ГъзЪТ е свързан с веждите, колкото и да не им се вярва на някои юзЪри тук !
                    Поживем увидим :-) Факторите са много / особено за нас/ , но най-очеизвадният е, че ако започне съществено вдигане Южна Европа трябва да се закрие.... Няма как да си обслужва дълга.... И да, ще има прилична инфлация / реална/ и официално ниска.... и лихвите пак ниски.... То и в момента е така / реалната инфлация е вероятно в зоната на 5-10%/
                    Банките не са прецакани те работят не знам как е термина с капитала на вложителите и си печелят от маржа върху него. Прецаканите са най-вече пенсионни фондове със задължителни условия за инвестиране в нисколихвени ДЦК-та, консервативни взаимни фондове насочеи към същото, мисля и при застрахователите има подобни изисквания..., депозитарите и т.н.....
                    Крайният резултат е обедняване за 95% от хората по различни пътища и най-вече за кешовиците....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.05.2021, 14:06.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      По скоро е по малко ...
                      да де, ама една фирма би била доволна и на 1000 е/м2 да ги пласира, при себестойност 550-700.
                      Значи Мяуто ще е силно, квадрата ще слезе и под 1000.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                        e, че това си е индикатор за много бързо приближащо Мяу, иначе щяха да построят блоковете, да ги продадат половината за зелено, и другите на Акт 16, значи, партито може да има още 12-18 месеца мегдан.
                        По скоро е по малко ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                          Има не малко строителни фирми, които си продават парцелите, които са купили с цел да ги застроят. Бургаски фирми се оттеглат от софийския пазар, това е изключително сериозен индикатор за проблем в близоко бъдеще
                          e, че това си е индикатор за много бързо приближащо Мяу, иначе щяха да построят блоковете, да ги продадат половината за зелено, и другите на Акт 16, значи, партито може да има още 12-18 месеца мегдан.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Лихвата няма да тръгне нагоре у нас скоро / разбирай поне в близките 5-10 години/.... След това е сложно да се прогнозира поне за мен, а и зависи от политически решения , но пак не означава, че ще тръгне нагоре.

                            ПП Само някой с мислене от детската градина / или професор по икономика/ може да си мисли , че лихвите ще тръгнат нагоре до година / у нас/.... Хайде да уточня и че 0.07% нагоре не е нагоре...., а моментно колебание.... И да ме извинят децата от детската градина, че ги принизих толкова до форумно ''професорско'' ниво :-))))
                            Това не можеш да го твърдиш , особенно с " видимата " инфлация ! Или смяташ ,че банката ще е от губещата страна ?! Таксите няма да покрият загубата !
                            ПП ГъзЪТ е свързан с веждите, колкото и да не им се вярва на някои юзЪри тук !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              Има не малко строителни фирми, които си продават парцелите, които са купили с цел да ги застроят. Бургаски фирми се оттеглат от софийския пазар, това е изключително сериозен индикатор за проблем в близоко бъдеще
                              Кои са тези фирми и парцелите може ли да ги видим къде са ?
                              Питам за един познат инвеститор/строител, който с радост ще се прецака да им ги изкупи / не съм аз - евентуално бих намазал нещо на промо тъмно зелено/. Интересува ме карето Борис 3- Цариградско-ГМДимитров-Каблешков.... Има ли нещо там ?
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.05.2021, 13:49.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                                https://www.banker.bg/sviat/read/609...i-koronavirusa
                                В статията не го пише, но не са и малко затворените бизнеси и намалените продажби на свързаните доставчици със тях.
                                Търкам си очите, ама не виждам бутащи се за 30 год ипотеки да купят у Зона Б2 за 1400е/м2
                                Ама надушвам фирми дето ще започнат яко строежи на тези балонясали цени, парцели да искаш по ливади и цялата дъга на София.
                                Лихвите след година макс почват нагоре.
                                Изводите всеки си прави.
                                Има не малко строителни фирми, които си продават парцелите, които са купили с цел да ги застроят. Бургаски фирми се оттеглат от софийския пазар, това е изключително сериозен индикатор за проблем в близоко бъдеще
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X