IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Мерси, нямах идея....
    рано или късно и цените на имотите ще наваксат изоставането до +50%, за тази година ще са само +30%, в следващите години ще се наваксва плавно за да свикне фауната с новите нива. Възможно е и по-бързо покачване, защото има да се прави съотношение 40% собственици - 60% наематели
    Last edited by СтанчевА.; 17.05.2021, 13:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Смени цвета на 30-те процента. С червено се обозначава спад, не покачване.
      Всичката е Мара втасала, та цвета на +30%те е сал проблема. Жони, да ти кажа за сетен път: Аз не правя цените, а само констатирам фактите, примера който дадох с тапетите е да ти покажа покачването на цените (не само в строителството, а и в обзавеждането), а ти се захвана за зайчетата, мечетата и таралежите. (не ти харесвали тапетите)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Продадох го за 63к€ 52,73кв. Ей това почерненото най-много ми харесва. Е и 100к лв капиталова, тя па толкова ми ареса че продадох и имота в който живеех
        Супер,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Дунапрена е 50% нагоре за няма и година. Желязото - и то толкова. Дървения материал е повече. Респективно мека мебел и копрус всичко нагоре.
          Приятели търсят мебелисти - 1800 чисти и няма кой. А и да искат, нямат умения.
          Мерси, нямах идея....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Аз съм купувал мебели през 2009 г. и в последно време също.

            Ако правиш по поръчка, сега е по-скъпо в сравнение с 2009 г. Но има готови мебели на същите цени или по-евтини.

            Просто трябва да се сравнява и да се следят промоциите.
            По-скъпо меко казано... Аз също съм правил 2007/8 . Мебели по поръчка кухня, огромен плот с шкафове / 3-4 метра/, спалня с гардероб до тавана , 2 големи шкафа , нощни..... работа тотал по спомен 2800 лева. Сега само кухня с ГОТОВИ модули на същият размер и материали ми е 4000+.... без отслабяне, качване и т.н. По поръяка всияко би било по 3 или по 4....от старата сума....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

              Не знам дали местенето по квартири е най-удачния начин на живот след 40 годишна възраст. При такъв избор бих предпочел да живея в жилището на родителите ми. :-))
              Зависи колко ти пука за глупости. Ако не си емоционално привързан към купчина тухли много по-добре е да си купил земеделска земя на 4% доходност и да плащаш наем на 1% след амортизацията, особено при положение, че корелацията в движението на цените е много сериозна. Разликата в капиталовата също е в пъти, решил си си проблема с потенциалната трудова мобилност, за разликата в перспективите при наличният жилищен фонд и демография да не говорим..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Привет,

                да ти кажа, не смяташ правилно,

                Имаш капиталова печалба към 2017 г. (45 000 евро - 23 000 лв + наемите; приемам че си го продал за 1000 евро/ кв.м. и е 45 квадрата по нот.акт). Това, че е за ремонт, теб не те касае. Който го е купил си прави сметка и си плаща ремонта.

                Поздрави
                Продадох го за 63к€ 52,73кв. Ей това почерненото най-много ми харесва. Е и 100к лв капиталова, тя па толкова ми ареса че продадох и имота в който живеех
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Привет,

                  да ти кажа, не смяташ правилно,

                  Имаш капиталова печалба към 2017 г. (45 000 евро - 23 000 лв + наемите; приемам че си го продал за 1000 евро/ кв.м. и е 45 квадрата по нот.акт). Това, че е за ремонт, теб не те касае. Който го е купил си прави сметка и си плаща ремонта.

                  Поздрави
                  Имал е тогава, а купилите 2008 колко капиталова печалба имат днес ? И имотите им пак са за тотал ремонт особено ако са били с наематели....
                  И най-вече кой гарантира че купилите днес ще имат капиталова печалба след 15 години или да не се окаже, че сме 2008 ?
                  Пак да уточня - мисля, че дългосрочно цените ще са нагоре, но мисленето не е сигурно нещо....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Тъй е Ботич, ама трябва някой наемодател да е минал през него, да си знае разходите и т.н. , а наемателите не се осъзнават, че в момента живеят буквално за сметка на наемодателите.
                    Предполагам, че това съчетано с повишаването на доходите в София ще доведе до прилив от мигранти към София и това ще бутне наемите нагоре в даден момент.
                    Имам близък приятел , който оправя нов апарт за него си, а предният го беше правил преди 10-ина години. Като обиколил няколко мебелни магазина каза, че е потресен от цените на мебелите....Не били такива преди....
                    Аз съм купувал мебели през 2009 г. и в последно време също.

                    Ако правиш по поръчка, сега е по-скъпо в сравнение с 2009 г. Но има готови мебели на същите цени или по-евтини.

                    Просто трябва да се сравнява и да се следят промоциите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ми не е по половин КАД, а са 715К, скоро 1 М.... Не знаех. че и в Канада са дървени.... Мислех, че за тамошният климат трябва нещо по-стабилно....
                      И в Канада и в САЩ имаш огромен избор на имоти- кеф ти wooden House, кеф ти brick House.... има къщи за всички прослойки на обществото. В US ако искаш евтино и бързо строителство взимаш шперплатена къща, правиш задължителните застраховки и ако я изядат термитите или я отнесе урагана или има пожар застрахователя ти строи нова за няколко седмици, като междувременно те настанява в оборотна шперплатена къща Ако си по- добре с кеша си взимаш тухлена или бетонна къща в по- добрите квартали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Тъй е Ботич, ама трябва някой наемодател да е минал през него, да си знае разходите и т.н. , а наемателите не се осъзнават, че в момента живеят буквално за сметка на наемодателите.
                        Предполагам, че това съчетано с повишаването на доходите в София ще доведе до прилив от мигранти към София и това ще бутне наемите нагоре в даден момент.
                        Имам близък приятел , който оправя нов апарт за него си, а предният го беше правил преди 10-ина години. Като обиколил няколко мебелни магазина каза, че е потресен от цените на мебелите....Не били такива преди....
                        Дунапрена е 50% нагоре за няма и година. Желязото - и то толкова. Дървения материал е повече. Респективно мека мебел и копрус всичко нагоре.
                        Приятели търсят мебелисти - 1800 чисти и няма кой. А и да искат, нямат умения.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Ама то и преди си беше пак горе долу така.
                          Ето аз взех за 23к лева 2002г и почнах да го давам на 150лв, стигна 350лв от 2013г май - абе да е 250лв средно = 3000лвх15г - 45к лв. Уж си го платил 2 пъти а реално мога само ремонта да си платя да стане актуален на новите. А с изкараните пари мога купя макс 1/2 нов имот след 15 години. Не съм изкарал нищо, щото не съм ги усетил - 1/10 от това което изкарвам.
                          В момента ако сте под НАЕМ - реално живеете БЕЗ ПАРИ. Няма никакъв риск, може само да направите още по вътрешно на собственика
                          Привет,

                          да ти кажа, не смяташ правилно,

                          Имаш капиталова печалба към 2017 г. (45 000 евро - 23 000 лв + наемите; приемам че си го продал за 1000 евро/ кв.м. и е 45 квадрата по нот.акт). Това, че е за ремонт, теб не те касае. Който го е купил си прави сметка и си плаща ремонта.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Щом и ти вече заговори за балон, значи работата започва да става ясна.

                            Всичко живо е изпокрило офертите за продажба (чакайки да стане милионер от една двустайка), наемният пазар е заринат с празни имоти. Да казвам ли, че безумно разграбените нови сгради от периода 2015-2020 също са празни до голяма степен?
                            Още повече, виждам и покачване на цените при непродаваемите боклуци, които стоят вече няколко години обявени. Всичко това няма как да не завърши зле, бъди сигурен.
                            Работата не е ясна поне за мен, но съм писал много пъти, че ми е скъпо, а за наемоотдаване никакъв смисъл на новите цени.
                            А иначе старите непродадени имлти разбира е че ще следват цените на новите оферти. В много от случаите се цели продажба и покупка на друго..., което е станало по-скъпо....
                            Иначе работата за повечето / извън строителите инвеститори/ хора е зле. След като доскоро са ми трябвали Х заплати за покупка, а сега ми трябват 2 пъти повече, има реално минусова възвръщаемост от наеми поне за мен е зле....
                            Въпросът е кое е по-малкото зле....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

                              за едни зле, за други добре
                              Смени цвета на 30-те процента. С червено се обозначава спад, не покачване.
                              Last edited by X_Y; 17.05.2021, 13:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Ама то и преди си беше пак горе долу така.
                                Ето аз взех за 23к лева 2002г и почнах да го давам на 150лв, стигна 350лв от 2013г май - абе да е 250лв средно = 3000лвх15г - 45к лв. Уж си го платил 2 пъти а реално мога само ремонта да си платя да стане актуален на новите. А с изкараните пари мога купя макс 1/2 нов имот след 15 години. Не съм изкарал нищо, щото не съм ги усетил - 1/10 от това което изкарвам.
                                В момента ако сте под НАЕМ - реално живеете БЕЗ ПАРИ. Няма никакъв риск, може само да направите още по вътрешно на собственика
                                Тъй е Ботич, ама трябва някой наемодател да е минал през него, да си знае разходите и т.н. , а наемателите не се осъзнават, че в момента живеят буквално за сметка на наемодателите.
                                Предполагам, че това съчетано с повишаването на доходите в София ще доведе до прилив от мигранти към София и това ще бутне наемите нагоре в даден момент.
                                Имам близък приятел , който оправя нов апарт за него си, а предният го беше правил преди 10-ина години. Като обиколил няколко мебелни магазина каза, че е потресен от цените на мебелите....Не били такива преди....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.05.2021, 13:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X