IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

    ти бетера слушай. Аз слушам колегата до мен дето се беше цанил за един апарт за 195К и продавачите се оттеглили от сделката и му казали: "съжалявами отказвами са да продавами" А колегата тамън беше уредил ипотечката с банката. Те така... Ела сам да търсиш, мани го бетерчо. На колегата вече цяла година му търсим имот, то не са огледи, то не са преговори...


    ===2049===

    Твоето "а след това" сме го зачекали знаеш ли откога? Дали има шанс да доди некъде към 2039та?
    ===2049===
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Е, тука не си прав, те, ако всички можеха да лепят плочки, плочкаджиите нямаше да са по-платени от ай ти-тата. Брат ми стана "плочкаджия"-аматьор. Залепи един под в кухня. Не стана никак зле, макар, че се стара дълго и е инженер . Профи майстора, като влезе в банята му, я направи кралска. Аз там бях само по къртенето...
      Е,малко по бавно ама става сега има клипсове,лепиш и на плочката за да няма въздушен балон и си готов.
      От толкоз майстори може само да те заболи главата + да останеш без пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        При теб в деЦката може и да са 5 плочки, при мен трябва да се изкъртят и налепят нови около 200м2. (две кухни, 2-ра веранда, хол, коридори и две спални)
        200 квадрата 2 ученика от Техникума по архитектура ги лепят за 1 седмица даже ако се хванат сериозно може и за 4 дена .Не се излагай ,моля те !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Ши та разочаровам ама, мЯу то мн набързо дойде (поне във Вн де) мои познати, които пуснали за продажба под цената за района ми казаха, че няма дори обаждания, въпреки че, свалили 15%. Моите наблюдения са подобни, жилища до нас, които се купуваха още докато излезнат, се застояват. Толкова бързо охлаждане не очаквах.
          е, много бързо, нема що. 8 години ако е бързо
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            ок бетера не е агенцията по вписванията, но я виж и тяхната статистика - Варна има най-осезаем спад на сделките за Q4 (говорим за големите крадове)
            спад на сделките = ли е на спад в цените? Спри да зидаш, когото трябваше вече е зазидан.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Е ти ако 5 плочки не мож залепи закъде си ?
              Учениците в техникума са по добре от теб.
              При теб в деЦката може и да са 5 плочки, при мен трябва да се изкъртят и налепят нови около 200м2. (две кухни, 2-ра веранда, хол, коридори и две спални)
              Last edited by два_таралежа; 12.02.2024, 20:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                ти бетера слушай. Аз слушам колегата до мен дето се беше цанил за един апарт за 195К и продавачите се оттеглили от сделката и му казали: "съжалявами отказвами са да продавами" А колегата тамън беше уредил ипотечката с банката. Те така... Ела сам да търсиш, мани го бетерчо. На колегата вече цяла година му търсим имот, то не са огледи, то не са преговори...


                ===2049===

                Твоето "а след това" сме го зачекали знаеш ли откога? Дали има шанс да доди некъде към 2039та?
                ок бетера не е агенцията по вписванията, но я виж и тяхната статистика - Варна има най-осезаем спад на сделките за Q4 (говорим за големите крадове)
                Last edited by bertram; 12.02.2024, 20:01.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Е ти ако 5 плочки не мож залепи закъде си ?
                  Учениците в техникума са по добре от теб.
                  Е, тука не си прав, те, ако всички можеха да лепят плочки, плочкаджиите нямаше да са по-платени от ай ти-тата. Брат ми стана "плочкаджия"-аматьор. Залепи един под в кухня. Не стана никак зле, макар, че се стара дълго и е инженер . Профи майстора, като влезе в банята му, я направи кралска. Аз там бях само по къртенето...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Каврък, 3.5% ипотечна лихва е смешен процент.

                    Не помня точно( мога да погледна в договорите и погасителните планове) но около 2006-2007 сме взимали ипотечни кредити със съпругата на около 12% лихва и то с много връзки, като ВИП клиенти. Тогава масовият процент беше 14-15%
                    Срок 30 год и анюитетни вноски. Плащаш 20 лв главница и 680 лв лихви.Обща вноска 700 лв. С годините % се поменяха в полза на главницата.
                    30 годишен погасителен план по месеци. Формат А4. На мен ми се видя дебел колкото Война и мир:-)))))))))))) 360 месеца!
                    Как ти звучи?

                    Та тогава купихме максимално апарти на зелено в комплекса и взехме няколко ипотеки, защото искаме още повече имоти.
                    Пари идваха по много фронтове и не сме си и мислили да ги изплащаме 30 год.

                    Тогава обаче имаше наказателна лихва от 2,5% за предсрочно погасяване на заема.
                    Та направо ти се чудя, кого плашиш с 3,5% лихва.

                    П.П. Имах колега с 15% лихва по ипотеката и един колега захлупил тристайна панелка в Слатина на 21% потребителски. Е изплатиха си ги.
                    П.П.П. На мен ми е интересно съвременните ипотекари на анюитетни или намаляващи вноски взимате ипотеките?
                    Написах ОТ 3.5% ...Ако си обърнал внимание .
                    Лихвата може и да не е като 5,6% ама нивото на дълговете е по 3 че и по 4 нагоре като размер в системата.
                    Мислете ги нещата не само от едната страна..Това е като да се ожениш само заради секса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                      И аз го гледах. Ако мине близо до началната търгова цена ще е попадение, но едва ли.
                      Баси сгодата, тая начална по-ниска от бургаския ми със същата кв. и също с две отделни стаи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                        Разговор от преди 2 минути с майстор-плочкаджия (близък): “За тая година няма шанс, за догодина да сме живи и здрави ще се чуем пак”

                        -аз “Амааа… за цялата 2024та ли?”

                        - майстора: “да, до края на годината сме затрупани от работа, вече и отпуски не сме планували”
                        Е ти ако 5 плочки не мож залепи закъде си ?
                        Учениците в техникума са по добре от теб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          като видиш гората от кранове - нормално е да има и армия от майстори, мебелисти и тн хора работещи по това строителство
                          реално голяма част от икономиката се върти около това да генерираме едни празни, довършени (дай боже) имоти

                          а след това?

                          ей го бетера коментира, че във Варна почва да става трудна реализацията и под наем и за продажба, а ново и обзаведено бол.
                          ти бетера слушай. Аз слушам колегата до мен дето се беше цанил за един апарт за 195К и продавачите се оттеглили от сделката и му казали: "съжалявами отказвами са да продавами" А колегата тамън беше уредил ипотечката с банката. Те така... Ела сам да търсиш, мани го бетерчо. На колегата вече цяла година му търсим имот, то не са огледи, то не са преговори...


                          ===2049===

                          Твоето "а след това" сме го зачекали знаеш ли откога? Дали има шанс да доди некъде към 2039та?
                          Last edited by два_таралежа; 12.02.2024, 19:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            Разговор от преди 2 минути с майстор-плочкаджия (близък): “За тая година няма шанс, за догодина да сме живи и здрави ще се чуем пак”

                            -аз “Амааа… за цялата 2024та ли?”

                            - майстора: “да, до края на годината сме затрупани от работа, вече и отпуски не сме планували”
                            като видиш гората от кранове - нормално е да има и армия от майстори, мебелисти и тн хора работещи по това строителство
                            реално голяма част от икономиката се върти около това да генерираме едни празни, довършени (дай боже) имоти

                            а след това?

                            ей го бетера коментира, че във Варна почва да става трудна реализацията и под наем и за продажба, а ново и обзаведено бол.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                              Разговор от преди 2 минути с майстор-плочкаджия (близък): “За тая година няма шанс, за догодина да сме живи и здрави ще се чуем пак”

                              -аз “Амааа… за цялата 2024та ли?”

                              - майстора: “да, до края на годината сме затрупани от работа, вече и отпуски не сме планували”
                              А, някои полуидиоти, очакват сгромолясване на цените до края на годината, да неговорим, че някои завършени такива, настояваха, че спада започнал началото на 22'ра, когИ те продадоа тези негодници...

                              Коментар


                              • Разговор от преди 2 минути с майстор-плочкаджия (близък): “За тая година няма шанс, за догодина да сме живи и здрави ще се чуем пак”

                                -аз “Амааа… за цялата 2024та ли?”

                                - майстора: “да, до края на годината сме затрупани от работа, вече и отпуски не сме планували”

                                Коментар

                                Working...
                                X