IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Сега не разбрах съгла си ли се от посоченото от мен, че си сбъркал или не се съгласи?
    Спира ме да купя факта, че разходът за управление от София на виенски имот е около 30 % без да броим данъците.
    Да не говорим, че аз не съм изказвал твърдение дали във Виена има по-добра инвестиционна възможност, а че софийските цени са набалончени ако ги съпоставим със съвсем скорошен период във Виена, когато доходността от отдаване на имоти е била по-добра дори от сега заради спаднал туристически поток, а също и конферентен такъв. Почвам да разбирам защо в елитните училища в Америка се учи риторика и най-добрите ученици участват в национални състезания. Хората знаят как да спорят и за какво спорят, нещо което в тази тема трудно се следва.
    Разбира се че сме на различни мнения :-), ама мир да има :-). Освен ако 2015 приятеля ти не е платил 5500+ дори 6000+ Това ми казват цифрите и не мога да ги преборя :-)
    Поне осъзнаваш трудностите при менажиране на имот в чужбина от тук и данъчните усложнения... Все е нещо....:-)
    Софийските цени едва от тази година поеха неадекватно нагоре, но има път . Колко не знам. Твоят заемен пример е добър показател. Ето още един в тази посока: от Австрия
    Total housing loans rose by 5.4% in October 2019 from a year earlier, to reach EUR 117.59 billion (US$ 132.09 billion), based on figures from the European Central Bank (ECB).

    Жокер:
    Банките у нас на мен ще ми дадат заем ако поискам, а аз от своя страна сгоден наем на 4-мата отрязани....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 20:54.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Сбъркал си в кое ли не.
      Първо ми вадиш твърдение за 10 000 К евра във Виена, но не си проверил за кой квартал там говориш. Аз никъде не съм споменавал стария град. Старият град на Виена не е на светлинни години от Изток, той е в друга вселена.
      Второ, делиш ми 400 К евра на някакви софийски квадрати и стигаш до само на теб понятно число от 4000 евра на м2. Реалното вероятно е над 5500 по съпоставимо измерване на квадратите от твоето сайтче.
      Трето, вадиш данни за 2020 за цени извън статия град на Виена на макс 7800 евра, а сравняваш с измислените от теб 4000 евра през 2015. Не знам колко е в момента квадрата на споменатия от мен апартамент, но след 5 години от купуването му със сигурност по виенски квадрати имотът е може би над 6000 евра. Дори в твоето сайтче това е от високите стойности на квартали извън стария град. Сиреч не е в Люлин или Обеля, както се опитваш да изманипулираш.

      Сравняваш ябълки с круши и твърдиш, че нищо не си сгрешил. Смешна работа. Какви заплахи видя, освен подобаващ отговор на твоето твърдение, че съм лъжец, а всъщност манипулаторът е друг.
      Фактът, че в град като Виена дори днес може да се купи жилище на цена 4000 (върху истинския квадрат, независимо кой квартал) прави моментното ценово равнище в София равносилно на абсурд. Разликата е в пъти, но в полза на Виена по всеки един показател.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        СпорЪТ наистина е безсмислен, защото ти казах няколко пъти, че квадратът през 2015-206, повтарям 2015-2016, а не 2020 от твоя сайт не е 4000 евра. По виенски стандарти е не по-малко от 5000, може и да е бил дори 5500 през 2015. Сега даже по твоята сметка от 15 % повшение е не по-малко от 6000 евра. Хайде пак прочети сайтчето си и виж дали е под средно ниво тази цена за Виена. Аз ти говоря, че цените сега в Изток са като преди 5-6 години вув виенски квартал несъпоставимо по-добър по всички параметри от Изток и че ние по нищо не сме като Виена през 2015-та. От там ти вадя извода, че сме в балон. Ти почна да си измисляш собствен начин за смятане на квадрати във Виена, да сраняваш цени от 2015 във Виена с 2020 в жалък опит да си докажеш тезата, че съм бил лъгал. Колко хора е неделя ти се присмяха е съвсем друга тема, може би само сигнал да се замислиш как пишеш, ако желаеш.
        Успех с покупката, това си е тове решение, аз не виждам смисъл за подобна инвестиция. Аз съм казвал и то не веднъж, че съм пропуснал поради желанието ми да играя на сигурно да купя преди 2-3 години нещо в София, но това не променя факта, че сега цените са набалончени. Дадох пример и вчера с желаещи да купуват апартамент с довършване на цени около 200 К, не в Изток, които банката не е одобрила. Това е много силен сигнал за балон щом кьораво и сакато се мята да купува.
        Е поне изяснихме въпроса, че покупната цена не е била 4К. Щом е повече мястото може би е добро. Все тая. Иначе сравнението ти е интересно да се град през 2015 спрямо София сега Ако сложиш Берлин на мястото на Виена при такова сравнение там ще е много забавно.
        Разбира се това си е твое изобретение и нещата не се случват/сравняват по такъв начин , а нормалното е година спрямо същата....според мен.
        Не виждам нищо лошо в това да ми се смеят и в другата тема :-) поне съм повишил настроението на някой... неумишлено, което е още по-добре :-))))
        Мерси и за пожеланието и да не е успешно не ми е проблем да преглътна загубата :-) Поне няколко човека от форума може да са доволни от подобно развитие :-)))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Виена е страхотен град. Неслучайно от много години в челото на най-добрите градове за живеене.
          Нищо не те спира да си купиш там....
          Сега не разбрах съгла си ли се от посоченото от мен, че си сбъркал или не се съгласи?
          Спира ме да купя факта, че разходът за управление от София на виенски имот е около 30 % без да броим данъците.
          Да не говорим, че аз не съм изказвал твърдение дали във Виена има по-добра инвестиционна възможност, а че софийските цени са набалончени ако ги съпоставим със съвсем скорошен период във Виена, когато доходността от отдаване на имоти е била по-добра дори от сега заради спаднал туристически поток, а също и конферентен такъв. Почвам да разбирам защо в елитните училища в Америка се учи риторика и най-добрите ученици участват в национални състезания. Хората знаят как да спорят и за какво спорят, нещо което в тази тема трудно се следва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Спора е безсмислен. За мен е очеизвадно, че няма как цена под средната за Виена при това близо до минимума / пуснах графика с колко са нараствали цените / да е еквивалентна като локация за града спрямо мястото ценово на Изток за София. Освен ако не мислиш, че Изток е с цена под средната за София. Ако не можеш или не искаш да го приемеш е друг въпрос.
            И за 4-ти път пиша - възможно е най-евтиният квартал във Виена да е много по-хубав от Изток, но това не променя мястото му в града, че е най-лош за Виена. Може би не мога да го обясня добре.
            И за не знам кой път пиша, че не е задължително София да е най-изгодното място за покупка на имот. Може да стане най-неизгодното в даден момент.. Възможно е дори в момента да е много по-неизгодно от Виена например. Това не променя с нищо ценовите реалности в града. Като не ти харесва не купуваш. Както сам отбелязваш аз нищо не съм купувал от 5 години насам..., макар че тази година ще взема нещо вероятно с чсното съзнание, че е възможно/вероятно да е върха...Просто направих грешка с паричните потоци преди - вместо да довършвам трябваше да купувам..., но сега е лесно с поглед назад....
            СпорЪТ наистина е безсмислен, защото ти казах няколко пъти, че квадратът през 2015-206, повтарям 2015-2016, а не 2020 от твоя сайт не е 4000 евра. По виенски стандарти е не по-малко от 5000, може и да е бил дори 5500 през 2015. Сега даже по твоята сметка от 15 % повшение е не по-малко от 6000 евра. Хайде пак прочети сайтчето си и виж дали е под средно ниво тази цена за Виена. Аз ти говоря, че цените сега в Изток са като преди 5-6 години вув виенски квартал несъпоставимо по-добър по всички параметри от Изток и че ние по нищо не сме като Виена през 2015-та. От там ти вадя извода, че сме в балон. Ти почна да си измисляш собствен начин за смятане на квадрати във Виена, да сраняваш цени от 2015 във Виена с 2020 в жалък опит да си докажеш тезата, че съм бил лъгал. Колко хора е неделя ти се присмяха е съвсем друга тема, може би само сигнал да се замислиш как пишеш, ако желаеш.
            Успех с покупката, това си е тове решение, аз не виждам смисъл за подобна инвестиция. Аз съм казвал и то не веднъж, че съм пропуснал поради желанието ми да играя на сигурно да купя преди 2-3 години нещо в София, но това не променя факта, че сега цените са набалончени. Дадох пример и вчера с желаещи да купуват апартамент с довършване на цени около 200 К, не в Изток, които банката не е одобрила. Това е много силен сигнал за балон щом кьораво и сакато се мята да купува.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Сбъркал си в кое ли не.
              Първо ми вадиш твърдение за 10 000 К евра във Виена, но не си проверил за кой квартал там говориш. Аз никъде не съм споменавал стария град. Старият град на Виена не е на светлинни години от Изток, той е в друга вселена.
              Второ, делиш ми 400 К евра на някакви софийски квадрати и стигаш до само на теб понятно число от 4000 евра на м2. Реалното вероятно е над 5500 по съпоставимо измерване на квадратите от твоето сайтче.
              Трето, вадиш данни за 2020 за цени извън статия град на Виена на макс 7800 евра, а сравняваш с измислените от теб 4000 евра през 2015. Не знам колко е в момента квадрата на споменатия от мен апартамент, но след 5 години от купуването му със сигурност по виенски квадрати имотът е може би над 6000 евра. Дори в твоето сайтче това е от високите стойности на квартали извън стария град. Сиреч не е в Люлин или Обеля, както се опитваш да изманипулираш.

              Сравняваш ябълки с круши и твърдиш, че нищо не си сгрешил. Смешна работа. Какви заплахи видя, освен подобаващ отговор на твоето твърдение, че съм лъжец, а всъщност манипулаторът е друг.
              Виена е страхотен град. Неслучайно от много години в челото на най-добрите градове за живеене.
              Нищо не те спира да си купиш там....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                Ти май имаш проблем с четене и разбиране. Какво ми сравняваш 2015 в София и 2015 във Виена? Ти къде ме видя да пиша за нещо такова? По виенски стандарти, твоите Артекс със 100 м2 сигурно са не повече от 60 м2. Пълен манипулатор си само с това, че ми буташ единствено Артекс в лицето, все едно само те имат НИ в Изток. Нито са ме подвели, нито съм сгрешил, още по-малко излъгал. Ей ти един коптор от Изток, който ти ще ми сравняваш с историческия център на Виена, за който даже не пиша, но ти дори не може да схванеш написан текст. Ама почна да ми сравняваш стария град на Виена през 2020 с цените в Изток с панелките и смрадливите ЕПК-та през 2015-та. Пълна манипулация. И продължаваш с 4000 евро на квадрат във Виена да бълнуваш за Обели и Люлини, ти наистина си много зле. Нито е 4000 евра на виенски квадрат, нито е купен през 2020, която ми цитираш в сайтчето, нито е дупка като тази по-долу, още по-малко е в квартал като Люлин. Ако много държиш мога да попитам колко струва виенския квадрат в района, за който говоря през 2019-2020 или сега. Може да си сигурен, че не е 4000, щото нашите квадрати и техните нямат общо и сега цените във Виена също са по-скъпи от 2015, нямам идея с колко. Моята теза е, че в София цените в Изток през 2021 стигнаха нивата през 2015-2016 на виенските в квартал с подобна локация, но значително по-добър по всички други параметри от Изток. А вече тезата ми е, че или не можеш да четеш написано черно на бяло и да го обмислиш или си лъжец и манипулатор.

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6vfbg4&f1=1
                Спора е безсмислен. За мен е очеизвадно, че няма как цена под средната за Виена при това близо до минимума / пуснах графика с колко са нараствали цените / да е еквивалентна като локация за града спрямо мястото ценово на Изток за София. Освен ако не мислиш, че Изток е с цена под средната за София. Ако не можеш или не искаш да го приемеш е друг въпрос.
                И за 4-ти път пиша - възможно е най-евтиният квартал във Виена да е много по-хубав от Изток, но това не променя мястото му в града, че е най-лош за Виена. Може би не мога да го обясня добре.
                И за не знам кой път пиша, че не е задължително София да е най-изгодното място за покупка на имот. Може да стане най-неизгодното в даден момент.. Възможно е дори в момента да е много по-неизгодно от Виена например. Това не променя с нищо ценовите реалности в града. Като не ти харесва не купуваш. Както сам отбелязваш аз нищо не съм купувал от 5 години насам..., макар че тази година ще взема нещо вероятно с чсното съзнание, че е възможно/вероятно да е върха...Просто направих грешка с паричните потоци преди - вместо да довършвам трябваше да купувам..., но сега е лесно с поглед назад....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Заплатке, покажи за кое съм сгрешил с цифри ?
                  Възможно е разбира се и ако го покажеш ще си призная грешката, а няма да те заплашвам , че си видял обърканото и се го отбелязал....

                  PP Сбъркал съм данните са били за 2020, а не за 2019 ето признавам. Ръста за периода е около 15% 2016-2020. Следователно минималната цена в града е била над 3000 през 2016/ 4000 е цена под средното за града и от там няма как да е Изток на Виена. Всичко започна от това твърдение неподкрепено с никакви публични факти и завършва със заплахи.... след като няма факти
                  Ето я графиката тук.
                  https://www.globalpropertyguide.com/...e-Price-Trends
                  :
                  Сбъркал си в кое ли не.
                  Първо ми вадиш твърдение за 10 000 К евра във Виена, но не си проверил за кой квартал там говориш. Аз никъде не съм споменавал стария град. Старият град на Виена не е на светлинни години от Изток, той е в друга вселена.
                  Второ, делиш ми 400 К евра на някакви софийски квадрати и стигаш до само на теб понятно число от 4000 евра на м2. Реалното вероятно е над 5500 по съпоставимо измерване на квадратите от твоето сайтче.
                  Трето, вадиш данни за 2020 за цени извън статия град на Виена на макс 7800 евра, а сравняваш с измислените от теб 4000 евра през 2015. Не знам колко е в момента квадрата на споменатия от мен апартамент, но след 5 години от купуването му със сигурност по виенски квадрати имотът е може би над 6000 евра. Дори в твоето сайтче това е от високите стойности на квартали извън стария град. Сиреч не е в Люлин или Обеля, както се опитваш да изманипулираш.

                  Сравняваш ябълки с круши и твърдиш, че нищо не си сгрешил. Смешна работа. Какви заплахи видя, освен подобаващ отговор на твоето твърдение, че съм лъжец, а всъщност манипулаторът е друг.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Каквото и да пишеш лъжата е видна от цифрите има си и графики как са поскъпвали данните са за 2019 ясно е написано.....и аз го написах че са за 2019 не съм крил нищо Както и дребните ти опити за манипулация... Ако искаш ела да ме набиеш, че те разкрих. а тона ти само показва, че не е била лъжа поради незнание , а умишлена лъжа....което е още по-тъжно.... Вместо да си признаеш , че си сгрешил или са те подвели....
                    2016г 4000 евро на квадрат е Люлин на Виена, след него е само Виенската Обеля. По същото време най-доброто място в София и качество на строителството е 1000-1300....На Латинка са най-скъпите имоти на квадрат в София / в тези 17000/ Нататък си импровизирай както искаш....
                    И със заплахи не знам как ще свалиш цените....
                    Ти май имаш проблем с четене и разбиране. Какво ми сравняваш 2015 в София и 2015 във Виена? Ти къде ме видя да пиша за нещо такова? По виенски стандарти, твоите Артекс със 100 м2 сигурно са не повече от 60 м2. Пълен манипулатор си само с това, че ми буташ единствено Артекс в лицето, все едно само те имат НИ в Изток. Нито са ме подвели, нито съм сгрешил, още по-малко излъгал. Ей ти един коптор от Изток, който ти ще ми сравняваш с историческия център на Виена, за който даже не пиша, но ти дори не може да схванеш написан текст. Ама почна да ми сравняваш стария град на Виена през 2020 с цените в Изток с панелките и смрадливите ЕПК-та през 2015-та. Пълна манипулация. И продължаваш с 4000 евро на квадрат във Виена да бълнуваш за Обели и Люлини, ти наистина си много зле. Нито е 4000 евра на виенски квадрат, нито е купен през 2020, която ми цитираш в сайтчето, нито е дупка като тази по-долу, още по-малко е в квартал като Люлин. Ако много държиш мога да попитам колко струва виенския квадрат в района, за който говоря през 2019-2020 или сега. Може да си сигурен, че не е 4000, щото нашите квадрати и техните нямат общо и сега цените във Виена също са по-скъпи от 2015, нямам идея с колко. Моята теза е, че в София цените в Изток през 2021 стигнаха нивата през 2015-2016 на виенските в квартал с подобна локация, но значително по-добър по всички други параметри от Изток. А вече тезата ми е, че или не можеш да четеш написано черно на бяло и да го обмислиш или си лъжец и манипулатор.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6vfbg4&f1=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      На песимиста това му е навик. Измисля си какво си казал и после оспорва това което сам си е измислил. После и клакьорите идват да напомнят какво пестимиста казал че си казал. Въобще брокерска идилия. Модераторите трият "конкурентни медии" по темата, пък оставят просташките фалшификации да се разпространяват.
                      Заплатке, покажи за кое съм сгрешил с цифри ?
                      Възможно е разбира се и ако го покажеш ще си призная грешката, а няма да те заплашвам , че си видял обърканото и се го отбелязал....

                      PP Сбъркал съм данните са били за 2020, а не за 2019 ето признавам. Ръста за периода е около 15% 2016-2020. Следователно минималната цена в града е била над 3000 през 2016/ 4000 е цена под средното за града и от там няма как да е Изток на Виена. Всичко започна от това твърдение неподкрепено с никакви публични факти и завършва със заплахи.... след като няма факти
                      Ето я графиката тук.
                      https://www.globalpropertyguide.com/...e-Price-Trends
                      :
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 19:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        Човек казах ти, че не искам да пиша тук повече, щото сте събрани заблудени и откровени манупулатори повишители, но няма как да позволя някакъв самозабравил се нахалник да ме нарича лъжец. Нито ме вълнува дали си вярваш, нито си мисля, че писаниците ми ще свалят цените, явно ти си вярваш, че твоите манипулцаии обаче ще ги качат, което е супер смешно. Цитатът ти е от статия, която прави анализи през 2020. Алооо, лъжецо, аз ти говоря за цени преди 5-6 години, ти ми вадиш статия, която разглежда ръст за края на 2019 и БВП за цялата 2019, т.е. е писана не по-рано от 2020. Не че им знам бецирговете на австрийците, но си погледни същата статия и виж за кой район ми говориш "Innere Stadt is Vienna’s most luxurious and least populated district, with roughly 17,000 inhabitants." Абе, маниулаторе, ти Изток с панелките ли ще сравняваш с квартал, където живеят 17 000 души само и където да се спънеш, падащ на място с исторически забележитлности. Това е стария град, а не Изток на Виената. Не съм ти говорил за Вазов на Виена, макар че сигурно и това сравнение ще е уместно. И не г-н манипулатор, няма как ние през 2021 да сме на положението във Виена през 2015-2016 нито по инфраструктура, нито по икономическо развитие, нито по привлекателност за инвеститори и желаещи да живеят в града чужденци, нито по НИЩО. Това ми беше аналогията, ние през 2021 и те през 2015-2016, а не ние 2015 и те през 2015, ама не ти отърва да разсъждаваш по написаното. Някъде да съм казвал, че цените на имотите в Австрия не са поскъпнали от 2015 до сега? А пък това какво бил взел моя приятел и че твоя пример бил за сграда 100 пъти по-добра в София е само тъжна констатация на несъстоятелността ти. Айде, оставям те със здраве и следващия път внимавай кого наричаш лъжец, щото освен че това е долна проява при спор, не всеки ще остане безразличен и ще ти подмине квалификациите. Не ми е присъщо да наричам хората манипулатори и лъжци, но каквото повикало, това се обадило.
                        На песимиста това му е навик. Измисля си какво си казал и после оспорва това което сам си е измислил. После и клакьорите идват да напомнят какво пестимиста казал че си казал. Въобще брокерска идилия. Модераторите трият "конкурентни медии" по темата, пък оставят просташките фалшификации да се разпространяват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Песи ти да не пошантавя бе човек...Седни си на задника най накрая...не си Пътят Истината и Животът.Взел си се много насериозно и ще береш ядове.
                          Мне, не съм. Знам много добре кой съм и какво съм....Нищо специално или особено във всеки смисъл....средна статистика. Виж дори и от МЕИ-то ме изгониха с двойки :-)
                          Просто не понасям несправедливостите и елементарните опити за изкривяване на цифрите като всичко е лесно достъпно да се провери и някой си въобразява / обикновено умишлено/, че у нас са само глупаци и не знаем как е по света...

                          ПП И най-малко аз съм виновен за имотните неудачи на някои колеги форумци. Да търсят проблемите в себе си...
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 19:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Мда, колкото и да не ти се вярва Артекс строят на прилично ниво, а всяка нова сграда е по-добра от всяка стара пък било то и във Виена :-)
                            Общите части започнаха да растат след 2016 повечко- написах колко са на Гагарин...., на Латинка не ги помня, но едва ли са над 12-13%....
                            Сравнението е от Номчето, не от мен :-)....Той написа че неговият приятел е купил по 4000 на квадрат на топ Виенско място. , а аз само го опровергах , че е опашата лъжа.... Не знам за кое точно - място, цена , но е очевидно, че тази цена я има само в околностите на Виенският Люлин и 2 пъти написах , че може и да е по-хубаво от Изток...много.....не знам, но не променя факта че е Люлин. за града...:-)
                            Не си ти човека да казваш на кое място е София и България / не е Виена тва е ясно/ , а световните класации са посочили къде е като качество , доходи и т.н.....МНОГО прилично място дали 50 или 100 от милионните градове....Хич не е зле.... все МНОГО в първата половина....
                            Песи ти да не пошантавя бе човек...Седни си на задника най накрая...не си Пътят Истината и Животът.Взел си се много насериозно и ще береш ядове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Кво и е на златен век. Уникална гледка ще има. И може да се продава и на чужденци милионери. За под милион апарт не би трябвало да има ...
                              Бяха 3000-3500, сега ще е друго....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Ти гледал ли си имот ново строителство в бяла държава, за да правиш сравнения с Артекс? Аз съм - и да, разликите са шокиращи, все в ущърб на българския вариант.
                                Максимално бих се изкефил ако трябва това безумие Златен Век да се разруши за тяхна сметка. Пак - ако бяхме в бяла държава това щеше отдавна да се е случило. Един градски кенеф повече би подхождал на това място, отколкото грозна и опасна сграда като тази.
                                Далеч съм от мисълта и желанието да ги защитавам точно тези. Нямам различно мнение от твоето по темата.
                                Но поне от това , което съм видял са ок като строителство. Вероятно лукс проектите на Запад са много по-добри като качество, но и цената е различна....

                                Коментар

                                Working...
                                X