IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

    Чудесен е примера: Германия 50% наематели : 50% собственици. Значи има още да качват имотите до 6500, след което доходите да догоня до 12 евро/час.
    Само дето забравяш една малка, но важна подробност. В швабистан има социални жилищни корпорации кат Воновия, а в БГ няма, тук социалния елемент е настроението на хазяина и колко е склонен да отстъпи от новото повишение на наема, следователно наемателите ще са 70%, а собствениците само 30%.
    Идеята ми е, че ако с 4000 лв минимална заплата и 50% наематели цените на квадрат са 6-7к евро в градове като пощенска картичка, какъв е шанса да достигнат 3к евро квадрата при 1000 лв минимална заплата в държава, в която всеки има някакъв имот и по чисто демографски причини продължава да получава още?

    В никакъв случай не се моля за 70% срив - това ще повлече цялата държава, барабар с мен. Ама някой да ми купи три душегубки във Вадите и да реши да се пенсионира на 25 - хич не ми е мъчно за такива хитреци. Все още не се е родила схемата, при която тъпите и мързеливите си почиват, а умните бачкат и не се качват и те на влакчето.

    Както неведнъж е коментирано в темата - тая дивотия с българските имоти така или иначе продължи твърде дълго и много, много тъпи хора изкараха на чист късмет пари, които в другите 204 държави не се изкарват от същото. Живи и здрави, ма келнера идва със сметката. Пак ще са на плюс, така че да не мрънкат много.
    ​​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
      На желаните места / от мен/ ръста е 13%.

      За съжаление това са неочаквани резултати от мен и съответно не взех тула през периода. Доходността ми от НЕтулата за годината ми е между 4 и 5%.
      Това е горе долу ок спрямо намаляващата инфлация , но провал спрямо тежкото и единствено важно нещо.... т.е. не ме бива в прогнозите ...отново.:-(

      Чесно немам идея какво ще е през следващата година . Уж на теория трябва и е крайно време тулата до обърне малко и в следващият момент се сещам, че само преди месец 1500 човека от ВМваре захлебиха между 50 и 200К доларес примерно от въздуха / покупката от Броадком/ . Дано да не решат да ги бухнат в тули....

      Айде умната през следващата година :-)
      Как така нямаш?! берджо рече МЯУ 2024та. (а знаеш, че докато кольо и берджо прогнозират спад, това означава, че отново ще има ръст)

      Коментар


      • Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
        На желаните места / от мен/ ръста е 13%.

        За съжаление това са неочаквани резултати от мен и съответно не взех тула през периода. Доходността ми от НЕтулата за годината ми е между 4 и 5%.
        Това е горе долу ок спрямо намаляващата инфлация , но провал спрямо тежкото и единствено важно нещо.... т.е. не ме бива в прогнозите ...отново.:-(

        Чесно немам идея какво ще е през следващата година . Уж на теория трябва и е крайно време тулата до обърне малко и в следващият момент се сещам, че само преди месец 1500 човека от ВМваре захлебиха между 50 и 200К доларес примерно от въздуха / покупката от Броадком/ . Дано да не решат да ги бухнат в тули....

        Айде умната през следващата година :-)

        Коментар


        • Пазарът на жилища в България през 2024 година ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

          Съотношението между търсене и предлагане ще бъде пропорционално

          " Цените на качествените имоти в престижните квартали ще продължат да растат


          но плавно – между 2% и 6% в рамките на първите 6-8 месеца от годината. Двустайните и тристайните апартаменти ще формират основния пазар в столицата, а в Пловдив продажбите на къщи ще бъдат ключов двигател.
          Затворените комплекси и къщите


          ще продължат да бъдат устойчив пазарен сегмент. Около София пазарът се движи основно от къщи на 20-30 км от южната или северната тангента. Клиентите са най-често млади семейства, които търсят самостоятелни къщи с 3-4 спални и достатъчно големи дворове. Това, което е важно за клиентите, е добрият достъп до столицата, така че да могат лесно да стигнат с автомобилите си до учебните заведения на децата и местоработата си. Предпочитани са районите на Герман, Бистрица, но и Гурмазово, Иваняне, Мрамор, Кокаляне."


          ФАКТ!


          ===2059===

          Това са платени брокерски статии, нали драги перонци?


          ===2059===

          Плавните 2%-6%, всъщност ще са 10%-15% (пак плавни), но не е сега времето да плашим стадото.
          Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 17:07.

          Коментар


          • Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките - Investor.bg
            Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките


            Цените на качествените имоти ще продължат да растат, но продавачите в ниския сегмент ще трябва да правят компромиси с цената, сочи прогноза

            ===2059===

            Амааа... Как така?! Уж не бързат, пък цените...

            ===2059===

            под статията по-интересни и забавни са коментарите на печално известни зазидани форумни герои.
            Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 16:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

              Минимална работна заплата в Германия (12евро x 40 часа x 4 седмици):

              2022 - 3 753лв

              цени на м2 2023 - 4817-6500евро/m2
              Чудесен е примера: Германия 50% наематели : 50% собственици. Значи има още да качват имотите до 6500, след което доходите да догоня до 12 евро/час.
              Само дето забравяш една малка, но важна подробност. В швабистан има социални жилищни корпорации кат Воновия, а в БГ няма, тук социалния елемент е настроението на хазяина и колко е склонен да отстъпи от новото повишение на наема, следователно наемателите ще са 70%, а собствениците само 30%.
              Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 16:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                Минимална работна заплата за страната по години в лева (kik-info.com)

                2008 - 220лв
                2024 - 933лв

                ===2049===

                цени на м2 2008 800-1000 евро/м2
                цени на м2 2023 1800-2500 евро/м2

                ===2059===

                т.е има увеличение на доходите 4 пъти, а на цените на имотите само 2 пъти.

                ===2069===

                Въпросът е какво ще се случи?

                1. Ще паднат доходите

                или

                2. Ще се увеличат цените на имотите за да се спази съотношението 2008-2024.
                Минимална работна заплата в Германия (12евро x 40 часа x 4 седмици):

                2022 - 3 753лв

                цени на м2 2023 - 4817-6500евро/m2

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  тИ СИ КАТО АНГЛИЙСКАТА КРАЛИЦА ПРАВИШ ИНВЕСТИЦИИ ЗА СЛЕД 500 ГОДИНИ ,ПОНЕ СИ ИЗДЪЛБАЙ ИМЕТО В СТРОЕЖА ДА ТИ НАПРАВЯТ ПАМЕТНИК НЯКОЙ ДЕН
                  Въпросът е: зазидан ли съм в деЦката во веки веков? А ти? В деЦката ли ще настаниш някоя кака?
                  Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 16:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Винаги има купили на върха на цените ,нормално и 2008 ма година е имало купувачи и ПИШМАН ИНВЕСТИТОРИ ?.НАЛИ ТАКА
                    Е то и 2017 имаше пишман-купувачи мислещи че сме на връх, нали така? Да вадя ли скрийншотове?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      Годината е 2017та:

                      Дюри към зазидан днес перонец: -Купувай, имотите са евтини. Ето ти няколко линка, действай.
                      зазидания: -Балон, балон, скъпи са, а ти си гадна брокерка, кой нормален човек би платил 720 евро за м2 за ЕПК?

                      ===2059===

                      те такива ми ти случки от едно време...
                      тИ СИ КАТО АНГЛИЙСКАТА КРАЛИЦА ПРАВИШ ИНВЕСТИЦИИ ЗА СЛЕД 500 ГОДИНИ ,ПОНЕ СИ ИЗДЪЛБАЙ ИМЕТО В СТРОЕЖА ДА ТИ НАПРАВЯТ ПАМЕТНИК НЯКОЙ ДЕН

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        нема, нема, ей го колегата брои малко над 200К за 93м3 във Варна Трошево (скапан затворен комплекс) и се ръчка с лакти за него. Ама тия неща от деЦката няма как да ги знаеш.
                        Винаги има купили на върха на цените ,нормално и 2008 ма година е имало купувачи и ПИШМАН ИНВЕСТИТОРИ ?.НАЛИ ТАКА

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          нЕма купувачи


                          ха ха

                          https://www.investor.bg/a/534-novini...at-s-pokupkite
                          Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките ха ха

                          Според брокерите съотношението между търсене и предлагане ще бъде пропорционално, като купувачите няма да бързат с решенията./Що така ?

                          продавачите са склонни на отстъпки в цените при реално заявен интерес.
                          нема, нема, ей го колегата брои малко над 200К за 93м3 във Варна Трошево (скапан затворен комплекс) и се ръчка с лакти за него. Ама тия неща от деЦката няма как да ги знаеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            Годината е 2017та:

                            Дюри към зазидан днес перонец: -Купувай, имотите са евтини. Ето ти няколко линка, действай.
                            зазидания: -Балон, балон, скъпи са, а ти си гадна брокерка, кой нормален човек би платил 720 евро за м2 за ЕПК?

                            ===2059===

                            те такива ми ти случки от едно време...
                            нЕма купувачи


                            ха ха

                            https://www.investor.bg/a/534-novini...at-s-pokupkite
                            Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките ха ха

                            Според брокерите съотношението между търсене и предлагане ще бъде пропорционално, като купувачите няма да бързат с решенията./Що така ?

                            продавачите са склонни на отстъпки в цените при реално заявен интерес.

                            Коментар


                            • Годината е 2017та:

                              Дюри към зазидан днес перонец: -Купувай, имотите са евтини. Ето ти няколко линка, действай.
                              зазидания: -Балон, балон, скъпи са, а ти си гадна брокерка, кой нормален човек би платил 720 евро за м2 за ЕПК?

                              ===2059===

                              те такива ми ти случки от едно време...

                              Коментар


                              • Говорят си двама перонци:

                                -Как са цените? пита единия
                                -Падат, падат. казва другия

                                -А ти купи ли щом падат?
                                -Не, нали сме в балон.

                                -Как така балон при падащи цени?!
                                -Ами... така каза проф. Краси (аз му вярвам)

                                ===2059===

                                а ратко подслушвайки разговора потрива ръце и си мисли: "ето го новия квартирант за ап. ном.9"

                                Коментар

                                Working...
                                X