IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Така е Песи ТУ не е СУ.Ако не бяха те изритали щеше да учиш механика и съпромат и щеше да научиш че по важна е конструкцията а не шаренията...Ама тва математиката не го дава.Та каиш качествени материали имало днес.Ако смяташ че турския цимент и украинското желязо са качество аферим.Калният пясък и жиганите къде връзват арматурата са качество признавам.А тва с парното просто ме разсмива...
    Нема у ядрена централа да живеем Бай Пеше ...Чак па толко здраво да е.... А тези шарении са дребни удобства , които харесвам да ги има...Иначе още у пещерите требеше да живеем - там е най здраво строителството :-)
    С описаните 2 предмета мое само гаргите да плашиш мене не ама не съм си губил времето с тях де.... Все едно аз да те питам дали знаеш как се сервира мусака у селската кръчма....:-) - Учил съм у хранително вкусовият у Пловдив , а не в СУ иначе откъде тапия за келнер.... :-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.06.2021, 20:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Мале това е преправено студио на двустаен на зле отиват нещата

      Скоро наемателите в темата ще обясняват колко е хубаво да се живее на 40 минути от София
      Естествено, и ще си спират колите на някой паркинг на първата спирка на метролиниите. И оттам газ с метрото. Така и трябва да е, не го казвам с ирония. Не знаат какво губят.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Качеството на строителство, изолации, визия, материали , функционалност / например топла връзка с гаража/ , съседите. Те са хиляди нещата , които са по-добри. Просто изпълнението е несравнимо ... Всички системи са по-добри мога безкрай да изброявам .... окабеляване в стените за нет и сот, отделни въздуховоди / няма миризми/, перфектни подове и стени, изградени трасета и МЕСТА за климатици, индивидуално отчитане на парното / за да речем примерно 150 квадрата апарт с малки деца нямам сметка за парно над 100 лева/, шумоизолация , топ дограма, стъклени парапети, френски прозорци и стъклото =макс светлина вътре...и пак визия, вата за топлоизолация / не е стиропор/ окачена вентилируема фасада, мрамор в общите части и гранит - коридори общи части като 5 звезден хотел ...казах ли визия и усещане.... перфектен асансьор .... жилищна сгради за ЖИВЕЕНЕ , без шумове и проблеми от партерните помещения / офиса на строителя е там/
        Бай Пеше безкрайни са нещата все едно не сравняваш едно и също нещо....
        Така е Песи ТУ не е СУ.Ако не бяха те изритали щеше да учиш механика и съпромат и щеше да научиш че по важна е конструкцията а не шаренията...Ама тва математиката не го дава.Та каиш качествени материали имало днес.Ако смяташ че турския цимент и украинското желязо са качество аферим.Калният пясък и жиганите къде връзват арматурата са качество признавам.А тва с парното просто ме разсмива...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Кой каза че наемите били умрели?
          Умрела ви е надеждата.

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...62236671373286
          Мале това е преправено студио на двустаен на зле отиват нещата

          Скоро наемателите в темата ще обясняват колко е хубаво да се живее на 40 минути от София

          Коментар


          • Кой каза че наемите били умрели?
            Умрела ви е надеждата.

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...62236671373286
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Завалията, аз те ожалвах че цели 10 - а те 14 били Диарбекир
              3 държави - 14 години, мамин сладък. Е, гетото при теб пропуснах.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Значи аз като изкарвах 14 години съм ги друсал от крушата, сега изкаравам 3 пъти по-малко чисти и да, пак ги сбирам с метлата...и ги хвърлям на вятъра.
                Завалията, аз те ожалвах че цели 10 - а те 14 били Диарбекир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Не просто нямат значение, за мен изброените от теб неща са чисти недостатъци. Като добавим и 30% по-малко светла площ, липса на кухня (осмърдяваш си хола на пържено), нито една стая с правилни форми и забито в някое маждублоково където изобщо не му е мястото...
                  Да, по-малко е светата площ от старото там някъде, но формите са правилни - апарта е правоъгълник и всички стаи са такива/ от 3 страни на сградата - има само 1 дребен проблем с голямата спалня... не можах да го измисля..., но нищо фатално.
                  с отделна кухня не съм виждал сграда напоследък, но ако исках да е така не беше проблем защото в дневната имам около 10 метра дължина прозорци на 2 стени...лесно е да отделя кухня ако исках, но не искам.... На ранен етап ти си правиш стаите кое как да е....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    За теб може тези неща да нямат значение. За мен имат голямо...
                    Единственото общо между двете е че едното и другото са жилища...., но качеството на живот / по моите критерии/ в новото е много по....
                    Най-голямото изоставане е местоположението и простора / макар настоящето ми жилище да няма проблем в тази посока = имам и простор и гледка към Витоша и е на сравнително тихо място и комуникативно по брокерски/..., но това е няма как всичко да е перфектно....

                    Пп А теб щом не ти харесват тези неща тогава си ок защото поради демографията все повече стари имоти които ти харесват ще излизат....
                    Не просто нямат значение, за мен изброените от теб неща са чисти недостатъци. Като добавим и 30% по-малко светла площ, липса на кухня (осмърдяваш си хола на пържено), нито една стая с правилни форми и забито в някое маждублоково където изобщо не му е мястото...

                    Бих взел ново единствено заради локацията (защото тя е водещ критерии и всичко друго почти няма значение, ако локацията е добра). Затова и ми харесват сградите до Южния Парк, въпреки че са сравнително нови и там стари сгради няма. Това обаче е абсолютно изключение от правилото.
                    Last edited by ejonny2376; 29.06.2021, 18:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      И всичкото това изброеното е един абсолютно безполезен боклук, защото целият фундамент не струва. Така е в западните държави, тук всичко е чиста измама.
                      Аз ако имах ново бих се отървал на секундата при тези цени и бих купил старо, при това на по-добри места и с повече площ.
                      За теб може тези неща да нямат значение. За мен имат голямо...
                      Единственото общо между двете е че едното и другото са жилища...., но качеството на живот / по моите критерии/ в новото е много по....
                      Най-голямото изоставане е местоположението и простора / макар настоящето ми жилище да няма проблем в тази посока = имам и простор и гледка към Витоша и е на сравнително тихо място и комуникативно по брокерски/..., но това е няма как всичко да е перфектно....

                      Пп А теб щом не ти харесват тези неща тогава си ок защото поради демографията все повече стари имоти които ти харесват ще излизат....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.06.2021, 18:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Качеството на строителство, изолации, визия, материали , функционалност / например топла връзка с гаража/ , съседите. Те са хиляди нещата , които са по-добри. Просто изпълнението е несравнимо ... Всички системи са по-добри мога безкрай да изброявам .... окабеляване в стените за нет и сот, отделни въздуховоди / няма миризми/, перфектни подове и стени, изградени трасета и МЕСТА за климатици, индивидуално отчитане на парното / за да речем примерно 150 квадрата апарт с малки деца нямам сметка за парно над 100 лева/, шумоизолация , топ дограма, стъклени парапети, френски прозорци и стъклото =макс светлина вътре...и пак визия, вата за топлоизолация / не е стиропор/ окачена вентилируема фасада, мрамор в общите части и гранит - коридори общи части като 5 звезден хотел ...казах ли визия и усещане.... перфектен асансьор .... жилищна сгради за ЖИВЕЕНЕ , без шумове и проблеми от партерните помещения / офиса на строителя е там/
                        Бай Пеше безкрайни са нещата все едно не сравняваш едно и също нещо....
                        И всичкото това изброеното е един абсолютно безполезен боклук, защото целият фундамент не струва. Така е в западните държави, тук всичко е чиста измама.
                        Аз ако имах ново бих се отървал на секундата при тези цени и бих купил старо, при това на по-добри места и с повече площ.

                        Хеле пък визията - да предпочетеш стъклен парапет пред зидария, окачена фасада пред добра мазилка, разни мрамори и гранити пред една хубава мозайка. Лудост. А най-добрата дограма е дървената.
                        Last edited by ejonny2376; 29.06.2021, 18:45.

                        Коментар


                        • Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) повиши прогнозата си за растеж на българската икономика през тази година на 4,5%, след като през есента на миналата година очакваше тя да нарасне само с 3%.

                          През 2022 г. обаче растежът ще се забави до 4%, сочи макроикономическата прогноза на банката. Тя отчита спад на българската икономика с 4,2% през 2020 г., който е по-малък от предишните ѝ прогнози, публикувани през есента на миналата година, за свиване с 5,5%.


                          https://www.investor.bg/evropa/334/a...godina-330678/

                          И това докато жонки и заплатки все още смучат от българското общество! Ако се разкарат, ръстът ще е двойно по-голям!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Кои са тези неща?И кое харесваш на новото
                            Качеството на строителство, изолации, визия, материали , функционалност / например топла връзка с гаража/ , съседите. Те са хиляди нещата , които са по-добри. Просто изпълнението е несравнимо ... Всички системи са по-добри мога безкрай да изброявам .... окабеляване в стените за нет и сот, отделни въздуховоди / няма миризми/, перфектни подове и стени, изградени трасета и МЕСТА за климатици, индивидуално отчитане на парното / за да речем примерно 150 квадрата апарт с малки деца нямам сметка за парно над 100 лева/, шумоизолация , топ дограма, стъклени парапети, френски прозорци и стъклото =макс светлина вътре...и пак визия, вата за топлоизолация / не е стиропор/ окачена вентилируема фасада, мрамор в общите части и гранит - коридори общи части като 5 звезден хотел ...казах ли визия и усещане.... перфектен асансьор .... жилищна сгради за ЖИВЕЕНЕ , без шумове и проблеми от партерните помещения / офиса на строителя е там/
                            Бай Пеше безкрайни са нещата все едно не сравняваш едно и също нещо....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.06.2021, 18:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              За местоположението им и вътрешни разпределения не споря.... Други са нещата дето не харесвам.
                              Както и да е за всеки влак си има пътници :-)
                              Кои са тези неща?И кое харесваш на новото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                На този въпрос има много отговори - разводи, пенсиониране след натрупване на капитал с желание да живееш на по-спокойно място, емиграция, наследство на повече от един нов собственик, разширяване на бизнес, по-добра доходност в друг проект, дори строителен, изпадане в задължения поради комар, лоши бизнес решения, заминаване на чужденци обратно в родината, изнасяне на чуждо представителство със собствен имот за експати, политическо преследване, не е като да нямаше такива примери или друго. Може да изброявам доста.
                                Това е като да разчиташ , че ще намериш игла в купа сено....
                                ако да, то тогава ти трябват брокери на точните позиции. Подобен имот / на хора на зор/ би заминал още преди обява...
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.06.2021, 18:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X