IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
    Жонка, бърже дири доверенио адвокат, оти панелките у папура ше станат по 1500 евро квадрата

    [ATTACH=CONFIG]n3783487[/ATTACH]
    джонката не се интересува от папурково
    иска в света троЙца
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

      ще ги харчи който ги има



      инфлацията изобщо не е фактор
      и няма да бъде нищо чак толкова страшно
      за да се набие човек в имот на сегашните цени

      в последствие ще загуби много повече
      от непродаваемоста на коптора
      и от понижението нз цената му
      За периода 2014-2021 ръстът при имотите многократно надхвърли инфлацията. Аз напълно подкрепям ръст, съзимерим с нея. В случая обаче говорим за балонизиране и офертни цени 50%-100% над реалната стойност на предложеното. Не може да говорим за обща инфлация от 2%-3% в рамките на година, същевременно 20% ръст на имотите в дадени квартали (напр. Гоцето) и това да бъде обяснявано с инфлацията. Нелепо е. Всеки балон се пука и денят ще дойде рано или късно. Колко много народ ще остане с дългове за цял живот не е истина - всичкото това на съвестта на такива като Бонка, Купата и останалите (вероятно 1-2 души с по 5 ника), които разпространяват лъжлива спекула и с това всяват паника и подтикват към неадекватни покупки.
      Last edited by X_Y; 19.07.2021, 15:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Затова парите трябва да се харчат за удоволствия сега и на момента. Или да се инвестират в бизнес, в технологии, в сектори, които генерират БВП. В имоти само в държави и градове, където имотите са рядък и ценен ресурс. София е твърде далеч от тази цел.

        А нещата с инфлацията са твърде пресилени, съвсем скоро нещата ще се нормализират.
        ще ги харчи който ги има

        който ги няма - седи по цял ден и пише за
        за ръст на имотите
        в края на ръста

        инфлацията изобщо не е фактор
        и няма да бъде нищо чак толкова страшно
        за да се набие човек в имот на сегашните цени

        в последствие ще загуби много повече
        от непродаваемоста на коптора
        и от понижението нз цената му
        Last edited by Yandox; 19.07.2021, 16:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
          Според мен, все още не знаем каква инфлация ще донесат напечатаните пари и до колко ще се отразят на нашата икономика.

          В учебниците по икономика пише, че в дългосрочен план кривата на инфлацияа е нагоре и че дългосрочно депозитът много се обезценява за 20-30 г.

          От друга страна, като си набиеш парите в непродаваеми неща е същата работа.
          Затова парите трябва да се харчат за удоволствия сега и на момента. Или да се инвестират в бизнес, в технологии, в сектори, които генерират БВП. В имоти само в държави и градове, където имотите са рядък и ценен ресурс. София е твърде далеч от тази цел.

          А нещата с инфлацията са твърде пресилени, съвсем скоро нещата ще се нормализират.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Станчева, пропуснал си 60 процентния спад на цената на дървесината в US, а там доста къщи от дърво се строят, и от там като цяло се пренасят нещата по останалата част от света.....
            Дървесината е вече на ниво 2018. Скоро и всички останали суровини.
            Това, че определени суровини са поскъпнали след шоковия спад през 2020 и след замразяване на производствата и трудностите при доставките едва ли изненадва някого. Не ме изненадва и безграничната наглост на брокерчетата, които всяват паника сред хората с лъжливи новини, с цел да им продадат имоти на двойни цени.

            Коментар


            • Според мен, все още не знаем каква инфлация ще донесат напечатаните пари и до колко ще се отразят на нашата икономика.

              В учебниците по икономика пише, че в дългосрочен план кривата на инфлацията е нагоре и че дългосрочно депозитът много се обезценява за 20-30 г.

              От друга страна, като си набиеш парите в непродаваеми неща е същата работа.
              Last edited by Evgo; 19.07.2021, 15:08.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                Жонка, бърже дири доверенио адвокат, оти панелките у папура ше станат по 1500 евро квадрата

                [ATTACH=CONFIG]n3783487[/ATTACH]
                За Панел (а и за тухла) в Младостите давам минус 500 Евро на квадрат - т.е. продавачът покрива таксите по прехвърлянето и ми доплаща поддръжката за идните 10 години. Същото важи за Люлин, Надежда, Дружба и други и подобни гета. При тези условия може и да се навия.
                Дори цените и 10.000 Евро да стигнат, подобни жилища никога няма да предизвикат какъвто и да било интерес у мен.

                Мен ме интересува единствено високият сегмент, чиито ценови равнища отдавна са прекрачили границите на разумното с единични цени над 400к. В този сегмент поне на този етап не виждам някакви сериозни движения, едни и същи имоти стоят обявени с години и цените им не мърдат. Пример:

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lq0&f1=1&fe7=1

                Имоти, които поддържат една и съща цена няколко години всъщност поевтиняват заради инфлацията и може би ще дойде моментът, в който ще захлупя подобен имот без много колебания. На този етап нямам крещяща нужда да го правя.

                Знаеш ли колко ми пука дали има скок с 20% в Гоцето и Люлин на боклуците, където рани безпарични Пурковци се ръгат с лакти заради факта, че банките им пълнят гушите с безразсъдни кредити? Изобщо не ми пука, само чакам деня в който всяко второ предаване по ТВ ще бъде за "клетото младо семейство, оставено на улицата от безмилостни банкери, чакащо държавата и данъкоплатците да му платят вноските".
                Last edited by ejonny2376; 19.07.2021, 15:25.

                Коментар


                • Жонка, бърже дири доверенио адвокат, оти панелките у папура ше станат по 1500 евро квадрата

                  Click image for larger version

Name:	papure(1).png
Views:	1
Size:	19.8 КБ
ID:	3783487

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                    Дърво, стомана, пластмаса - как най-важните суровини стават все по-оскъдни и скъпи:: Investor.bg
                    Дърво, стомана, пластмаса - как най-важните суровини стават все по-оскъдни и скъпи

                    Празни складове, но постоянно високо търсене - цените на дървото, стоманата и поликарбоната продължават да растат [ATTACH=CONFIG]n3783407[/ATTACH]






                    Материалите всекидневно и повсеместно поскъпват, НОО специално за чекащите спад в цените и прИмоции по -40% имотите ще поевтиняват. Чеканье му е майката и търпение е нужно.

                    За всички останали колеги-инвеститори: Крайно време е. 12 без 5 е. Знаете какво имам предвид.
                    Станчева, пропуснал си 60 процентния спад на цената на дървесината в US, а там доста къщи от дърво се строят, и от там като цяло се пренасят нещата по останалата част от света.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от the Judge

                      някой е хакнал ника не берджо. Това не може да бъде той. (препапагалства мои писания от тази сутрин)
                      джуджи,
                      няма плагиатстване - думата е инфлация, а моторът е безконтролното печатане и трупане на дълг
                      ти как се справяш с опазването на кеша ? дай насока
                      аз наливам в производствена мощност в момента (земеделието го броя за производство макар и не така оценено от масата тук) + съм казал в какви дружества имам някакви активи (доста ликвидни!) , а кешът под формата на депозит отдавна не ми е приоритет ( няколко пъти съм писал)

                      убеден съм, че имаш повече пари в банка от мен - това прави ли те по-важен повишител
                      Last edited by bertram; 19.07.2021, 13:41.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        Той си е, просто отново проявява флексибилност

                        Иначе на главата му ще се излее гнева на подведените.

                        Голям грях носиш Берти, голям
                        признат грях - половин грях.
                        непризнат грях не е никакъв грях

                        арменският поп /б. ред. бивш участник в темата/
                        Last edited by ratten; 19.07.2021, 13:35.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Той си е, просто отново проявява флексибилност

                          Иначе на главата му ще се излее гнева на подведените.

                          Голям грях носиш Берти, голям
                          глупости, греховете му вече са му опростени от Арменския поп, при това той е давал акъл да се купува 2015-та. Само 2016-та, 2017, 2018, 2019, 2020-та чекаше гоУемото МЯУ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                            ех какви термини си научил! Браво! Вероятно си прав, тъмните прозорци ще покажат накъде ще задуха вятъра, нъл тъй?
                            точно, в един момент стадото се паникьосва и палачинката се обръща,
                            ще се види тогава кой плува нейкед и понеже тия най-често се давят
                            аз и бота избирателно ще ги спасяваме.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the Judge

                              някой е хакнал ника не берджо. Това не може да бъде той.
                              Той си е, просто отново проявява флексибилност

                              Иначе на главата му ще се излее гнева на подведените.

                              Голям грях носиш Берти, голям

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                не, това само в чехия.
                                тука има кофти демография, икономиката е сгънала и всичко останало.
                                тук се очаква ЯК спад. всеки момент.
                                ех какви термини си научил! Браво! Вероятно си прав, тъмните прозорци ще покажат накъде ще задуха вятъра, нъл тъй?

                                Коментар

                                Working...
                                X