IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

    Според мен, ти просто се разминаваш с реалноста. Твоите параметри са само в твоята глава и доказано не работят.
    Защо ?Това са нормални условия в целия развит свят .В Щатите що не теглят на 7%,8%?Защото тия които са изтеглили на 2% но 2% не плаваща лихва ,а фиксирана за цялата ипотека не продават .Амимв Европа ,фиксирани лихви на 1.5,пак до около 2% са ок ,в момента ма 4% пак няма никой ,а у нас се теглят кредити при положение че банките на фиксират вноските за 30 годишен период само тогава заплатата и дохода ти могат да се окажат растящи на фона на фиксираните тимвече разходи иначе си заминал дългосрочно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...
      Според мен, ти просто се разминаваш с реалноста. Твоите параметри са само в твоята глава и доказано не работят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...
        Много ясно че не раздават подаръци

        Раздаваха евтино парите на балъчорите дето си държат парите по банките на лихва близка до подаръка

        Наздраве за всички които са се възползвали

        Коментар


        • Иде Коледа на голямите благодарности!
          Благодаря на Алианц банк, за закупуването на магазина в Овча купел, щото не ми вдигнаха лихвата на потребителкия от алианц банк на 6,8, без надбавка олп, на БНБ до пълното му изплащане през 2020г.
          Благодаря на ССВ, че и до днес не са ми вдигнали лихвата на апартамента в Бургас!!, 4,2 % ГПР! ХАХАХА по-,добре съм финансиран от Държавата!!
          Last edited by Bailor; 17.12.2023, 20:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
            Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
            .


            Финансовият екстремизъм не беше случаен !

            Но парите не бяха за ипотеки напечатани , нито да отиват в ценни книжа ..........

            Тая грешка има да си я мислят отпосле , за да не се повтаря .
            Last edited by corner; 17.12.2023, 20:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Какви ги говориш бе ,Трасе. Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
              Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
              Не знам тепърва как ще е, но налии сме в могъщия евроейски съюз. Каво ще ни бутне? Е, ще похарчим трилион, два за Украна, ама какво. Пари се печатат.
              Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Какви ги говориш бе ,Трасе. Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
                Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
                Не знам тепърва как ще е, но налии сме в могъщия евроейски съюз. Каво ще ни бутне? Е, ще похарчим трилион, два за Украна, ама какво. Пари се печатат.
                В последните 11 години, кредита си е чист подарък!!!! Консерваторите, които се плашиха от безплатните пари, не е истина какво изгубиха!!

                Коментар


                • Шеф на централна банка заживя при майка си заради високите наеми

                  Възможно ли е Истанбул да е по-скъп от Манхатън? - пита Хафизе Гайе Еркан

                  Ръководителката на централната банка на Турция сподели в турските медии, че е изумена от ръста на цените на пазара за имоти в Истанбул поради необузданата инфлация, което не й е оставило друг избор, освен да се върне при родителите си.

                  „Не намерих подходящо жилище в Истанбул. Страшно скъпо е. Преместих се при майка си“, заяви пред вестник Хюрийет 44-годишната Хафизе Гайе Еркан, която пое поста през юни след като е пребивавала две десетилетия в Съединените щати, пише Марица бг.

                  https://blitz.bg/ikonomika/shef-na-t...ews992290.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Въздух вода е най добрият вариант няма шум няма течение

                    като водата я прекарваш през подово отопление не през радиатори

                    няма тела по стените да събират прах, а на краката ти е топло и комфорта е несравним с каквото и да е друго отопление разположено по стените или тавана
                    Е, аз грешно се изразих де, въздух-вода имах предвид.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Аз за новата си къща, съм се ориентирал за термопомпа въздух-въздух. Сондажите са безмислени и скъпи по баирите.
                      Една термопомпа, бюджетна за под 12 000 , ми е доволен таргет за 90м2
                      Въздух вода е най добрият вариант няма шум няма течение

                      като водата я прекарваш през подово отопление не през радиатори

                      няма тела по стените да събират прах, а на краката ти е топло и комфорта е несравним с каквото и да е друго отопление разположено по стените или тавана

                      Коментар


                      • Тука има малка разлика, термопомпа в Бусманци, както при Бонвивана и термопомпа в Гърдова глава, каквато е при Берти! Енергийната разлика е двойна!!!

                        Коментар


                        • Всичко Тепърва Предстои! - проф. Красимир Петров

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            когато къщата си е изцяло твоя и си направиш сериозна изолация в комбинация с хубава термопомпа - и без фотоволтаик си ок
                            ако имаш хубав дебит относително висока подпочвена вода слагаш термопомпа вода-вода и в комбинация с найсе сантиметра изолация + качествен стъклопакет = наистина и 1лв цена на киловат няма да те тормози.

                            друг въпрос е, че се иска хубави пари за изолация и качествена термопомпа, но колегата не е сиромах и като е за лично няма да се тъни.
                            Аз за новата си къща, съм се ориентирал за термопомпа въздух-вода. Сондажите са безмислени и скъпи по баирите.
                            Една термопомпа, бюджетна за под 12 000 , ми е доволен таргет за 90м2
                            Last edited by Bailor; 17.12.2023, 19:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              Да и аз съм съгласен с мнението ти. Кредитът си е инструмент, който, ако си разумен, ще използваш. В сегашните обстановка, когато вноската ти е равна на наем е безумие да спестяваш за имот. Но подчертавам в сегашната обстановка. Има множество предпоставки това да се промени и нещата да не са толкова цветущи за инвестиция с кредит. Като цяло кредитирането направи имотите на нива където спестяването за имот е едва ли не немислимо, независимо от доходите. Може би преди е било друго, когато хората са бягали от кредити като дявол от тамян, но сега и с 10,000лв заплата е измъчена работа.

                              Относно сделките на имотните участници в последно време, мисля че са голям фактор. Просто казано еуфорията мина. Аз съм убеден че почти всички в темата са на мнение , че момента е крайно неподходящ за покупка. Има някои, които сами не си вярват на теориите, че ще растат имотите, иначе сами щяха да скочат на възможността. Искрените мнения на разбиращи имотни инвеститори са рядкост, но както бонвиван каза, да купуваш на над €1,000 на този етап си е яхване на вълната на спекула.
                              Какви ги говориш бе ,Трасе. Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
                              Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
                              Не знам тепърва как ще е, но налии сме в могъщия евроейски съюз. Каво ще ни бутне? Е, ще похарчим трилион, два за Украна, ама какво. Пари се печатат.
                              Last edited by vikhunter; 17.12.2023, 19:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                И как ще стане туй чудо? Как с декемрийско и януарско слънцегреене ще се отопляваш, особено в мразовитите нощи и мъгливите дни?
                                когато къщата си е изцяло твоя и си направиш сериозна изолация в комбинация с хубава термопомпа - и без фотоволтаик си ок
                                ако имаш хубав дебит относително висока подпочвена вода слагаш термопомпа вода-вода и в комбинация с найсе сантиметра изолация + качествен стъклопакет = наистина и 1лв цена на киловат няма да те тормози.

                                друг въпрос е, че се иска хубави пари за изолация и качествена термопомпа, но колегата не е сиромах и като е за лично няма да се тъни.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X