IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    И кое точно е хубавото?
    Дай ми конкретни примери, явно наистина не ги виждам.
    Ако не можеш да го откриеш сам, решението е едно - емиграция

    ПС: Бил съм в Нигерия и Екваториална Гвинея (сравненията ти с Африка са меко казано нелепи).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Иванчо, ако беше този, за който се представяш, щеше да знаеш че навсякъде има проблеми (или политиците във Франция и Германия са перфектни).

      Естествено, някои неща са по-зле, но човек трябва да има очи и за хубавото.

      Ако не може да го открие, да търси късмета си другаде, но да не очаква чудеса (имаме предостатъчно примери за неудовлетворени от живота емигранти, чиято единствена утеха е да плюят по форумите)
      И кое точно е хубавото?
      Дай ми конкретни примери, явно наистина не ги виждам.

      Ако ти си крадец, не плащаш данъци, унищожаваш природата и мамиш хората, предполагам ще се чувстваш идеално в България. Тя е рай именно за подобни хора - заради беззаконието и чувството на безнаказаност. Е, аз не съм такъв.
      Германия и Франция вървят надолу през последното десетилетие и това е очевидно. Разликата с България обаче става все по-голяма, защото ние не вървим надолу, ние падаме.

      ПС: Ето ти нещо, което нагледно представя ситуацията в държавата ни. Бъл съм на много места по света, такова безхаберие никога не съм срещал. Ние сме много по-зле и от редица Африкански държави.

      https://dnes.dir.bg/sofia/mazilka-pa...-dete-v-sofiya
      Last edited by ejonny2376; 28.06.2021, 08:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        150 нископлатени роби срещу няколко хиляди висококвалифицирани, които изчезнаха още миналата година. И да, има недостиг на хора, не защото се разширява бизнесът, а защото най-добрите се махат и защото компаниите масово свиват бюджетите и замразяват проекти. Подобни платени статиики са изцяло с маркетингова цел.

        Мога да ти споделя само един факт - приносът на ИТ-сектора към БВП за 2020 година е по-малко, отколкото откраднатото от Баце и компания само за втората половин година. А да, и същото това откраднато не се държи в българските банки, нито се купуват имоти с него - не и в България.

        Това на фона на:
        - Пенсии от 250-300 лева
        - Мафия в съдебната власт и в прокуратурата
        - Руска подлога - президент
        - Чалгар - бъдещ премиер
        - Източени болници, източена здравна каса. Това с Лозенец е само началото, предстоят още няколко жестоки скандала до края на годината
        - Изчезващо земеделие с полски домати по 1.20
        - Напълно унищожен туризъм
        - Златото и всички природни блага, подарени на чужди компании с концесии за без пари, като при нас остават само отровите и хората в тези райони умират от рак ежедневно
        - Американски военни бази без пари, с военни които дерибействат над бизнеса и хората
        - Енергийните дружества, Софийска Вода и подобни недоразумения източващи неправомерно джоба на хората с параван държавата и корупционните схеми по сделките с тях

        В такова посмешище, наречено държава - трябва да си тотално смахнат да вярваш, че стандартът ще се повишава и че цените трябва да гонят Европейските. Нещата в момента са по-трагични и от края на 90те. Тогава се откраднаха парите на хората, сега се теглят заеми, които се крадат и които хората в бъдеще ще трябва да плащат.
        Иванчо, ако беше този, за който се представяш, щеше да знаеш че навсякъде има проблеми (или политиците във Франция и Германия са перфектни).

        Естествено, някои неща са по-зле, но човек трябва да има очи и за хубавото.

        Ако не може да го открие, да търси късмета си другаде, но да не очаква чудеса (имаме предостатъчно примери за неудовлетворени от живота емигранти, чиято единствена утеха е да плюят по форумите)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

          кое е добре в българия ? с какво може да се наредим до средния европеец, не говорим за лидерите !?
          Има повече селски стадиони на глава от населението (по селата) хахахахаха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI

            Аз не мисля, че България е посмешище. Обаче недоклатените прецъфтели педерунгели определено сте.
            кое е добре в българия ? с какво може да се наредим до средния европеец, не говорим за лидерите !?
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              Не става въпрос за 150те човека, Миро.
              Поне прочети статията.
              Щом тези (наред с Бош и други големи) си прехвърлят развойната дейност тук (не тестърите като теб), дали не са видели потенциал?
              И дали ти и Жонката разбирате повече от тях?
              Ще има кой да плаща данъци и да купува скъпи имоти, това е ясно
              Каква развойна бре хуморист, нали ние им пращаме ишлемето на тия хахахаха, развой знаеш ли кога - в БГ-липсата на дисциплина и квалификация точно Имат потенциал на индийци, ама на 2 часа полет от Франкфурт. Дотам с потенциала, бели роби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Радомирска панелка Крети, Радомирска , моля те не ме надценявай :-)
                Да кажем така - както имотите така и жените ги избирам по-добре от теб :-) Немат нищо общо с Индия :-)
                Завалията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                  Иванчо, явно тези будали от SAP са на друго мнение:

                  https://m.dnevnik.bg/biznes/companii...tiiat_razvoen/

                  Илез от вкъщи малко, поспри с интернета и мечтите, поживей.
                  Приятелски съвет.

                  А за имотите, за стари ергени в момента е по-изгодно под наем, не се ядосвай толкова или се ориентирай към места, които са ти по джоба.
                  150 нископлатени роби срещу няколко хиляди висококвалифицирани, които изчезнаха още миналата година. И да, има недостиг на хора, не защото се разширява бизнесът, а защото най-добрите се махат и защото компаниите масово свиват бюджетите и замразяват проекти. Подобни платени статиики са изцяло с маркетингова цел.

                  Мога да ти споделя само един факт - приносът на ИТ-сектора към БВП за 2020 година е по-малко, отколкото откраднатото от Баце и компания само за втората половин година. А да, и същото това откраднато не се държи в българските банки, нито се купуват имоти с него - не и в България.

                  Това на фона на:
                  - Пенсии от 250-300 лева
                  - Мафия в съдебната власт и в прокуратурата
                  - Руска подлога - президент
                  - Чалгар - бъдещ премиер
                  - Източени болници, източена здравна каса. Това с Лозенец е само началото, предстоят още няколко жестоки скандала до края на годината
                  - Изчезващо земеделие с полски домати по 1.20
                  - Напълно унищожен туризъм
                  - Златото и всички природни блага, подарени на чужди компании с концесии за без пари, като при нас остават само отровите и хората в тези райони умират от рак ежедневно
                  - Американски военни бази без пари, с военни които дерибействат над бизнеса и хората
                  - Енергийните дружества, Софийска Вода и подобни недоразумения източващи неправомерно джоба на хората с параван държавата и корупционните схеми по сделките с тях

                  В такова посмешище, наречено държава - трябва да си тотално смахнат да вярваш, че стандартът ще се повишава и че цените трябва да гонят Европейските. Нещата в момента са по-трагични и от края на 90те. Тогава се откраднаха парите на хората, сега се теглят заеми, които се крадат и които хората в бъдеще ще трябва да плащат.
                  Last edited by ejonny2376; 27.06.2021, 22:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    Има, дето скоро ги завършиха, до метростанцията, хубава локация е според мен. Некви тобо груп, но когато ходих да питам като строяха казаха, че не продават, и на още едно място питах пак до метростанцията само че откъм дървеница и там ми казаха че не продават. Сега вече може и да продават, но не са в строеж. В последно време все ми казват, че не продават и в изток питах за един приятел и там така ми казаха. Т.е. строителите, не продават с дсикаунт за строежа вече, чакат си акт 16 и не търсят бързи кинти. Знаят си цената.
                    инвеститорите вече направиха по няколко обекта и се светнаха, че могат да строят със спечелените пари и за 2 год. колкото е процеса да вземат с 20% отгоре.
                    вече нема изгода и в зеленото.
                    мина времето. когато купуваш зелено и продаваш на акт 16 с по-голяма печалба от инвеститора
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Не, гледам около 15 квартала / цар Борис 3, Цариградско, ГМ Димитров , Каблешков /. , но Стрелбище ми е от любимите за това което предлага спрямо личните ми нужди / до за мен най-добрият парк, 15 мин пеш до НДК, 5-10 мин пеш до най-добрите болници, училища и примерно 50% по-ниски цени за едно и също нещо спрямо съседният Вазов , а са само няколко минути разлика до каквото и да било/

                      ще усетиш след време, че имота се взима за под наем спрямо нуждите на таргет наемателите.

                      песимисчо, или взимаш имоти подходящи за отдаване или взимаш имоти с цел да ги обитават внуците.
                      но дотогава ги държиш празни.
                      и малко се губи логиката, защото те може пък да не искат точно там, като им дойде времето.
                      премисли го.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        То само Иванчо може да мине за аристократ, плюенето е грозно, но все пак е постигнал немалко. Миро е просто куейка, нещо като чакалите, само седи отстрани и се облизва за остатъците.
                        Зависи колко от това, което казва Иванчо е истина, мисля че 10% е консервативно предположение

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Аз познавам немалко чужденци (от Западна Европа), които живеят в София, част от тях са в IT-сферата.

                          ​​​​​Още ще дойдат със сигурност.

                          Парадоксалното е че от никой от тях не съм чул лоша дума за България, а нашенските "аристократи" Миро и Иванчо, от Ловешко и Априлци, не спират да плюят.


                          ​​​​
                          То само Иванчо може да мине за аристократ, плюенето е грозно, но все пак е постигнал немалко. Миро е просто куейка, нещо като чакалите, само седи отстрани и се облизва за остатъците.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            На мен ми е интересно дали отново ще има поток от чужденци програмисти...., които да покрият недостига от местни кадри = наемите пак ще ми тръгнат :-)
                            Аз познавам немалко чужденци (от Западна Европа), които живеят в София, част от тях са в IT-сферата.

                            ​​​​​Още ще дойдат със сигурност.

                            Парадоксалното е че от никой от тях не съм чул лоша дума за България, а нашенските "аристократи" Миро и Иванчо, от Ловешко и Априлци, не спират да плюят.


                            ​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Това е нормалното, там е същото, обаче не и в този случай. Този форвардер се ползва от години от двете страни ежемесечно и досега не е имало подобна случка / имало е други но да не навлизам в подробности/ , така че е пълна изненада.... , а оправданията смехотворни :-) Разбира се ще бъде сменен от следващият месец.... заради няколкостотин долара....
                              Не е нередно да има малък марж върху местни чарджове, за да се покриват административни разходи, осчетоводяване и банкови такси, но аз го избягвам, за да пестя разправии за 5-10 лева. Не е като при строителите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Нашите офиси не са въвеждали нови такси, ако приемем, че фактурираният е прав е възможно някоя голяма спедиция предвид силната си страна да се е възползвала от ситуация, няма да цитирам имена нарочно, много добре разбрах за коя става въпрос. Има и друга страна, ако някой не си проверява FOB разходите предварителено, то да не се изненадва от нововъведения. Иначе е добре, че конкуренцията действа некоректно, ще има повече работа за такива като мен. Аз примерно местните разходи в Б-я фактурирам на кост, че всички ги знаят. С Гърция не е така ситуацията.
                                Това е нормалното, там е същото, обаче не и в този случай. Този форвардер се ползва от години от двете страни ежемесечно и досега не е имало подобна случка / имало е други но да не навлизам в подробности/ , така че е пълна изненада.... , а оправданията смехотворни :-) Разбира се ще бъде сменен от следващият месец.... заради няколкостотин долара....

                                Коментар

                                Working...
                                X