IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Имам забележки.
    При просрочена ипотека обикновено кредита става предсрочно изискуем и кредитора се обръща към ЧСИ с цел публична продан за да се удовлетвори кредитора напълно или частично.Това е при ипотека.
    Възбранат забранява на собственика да се разпорежда с имота но това не означава че ЧСИ може да го продаде.Ако е единствено жилище това е несеквестируемо имущество. Също така възбрана може да има и по други причини.Общо взето възбраната е патова ситуация в голям процент от случаите.Собственика не може да продава ама в много случаи и ЧСИ не може да продава.


    За без пари толкоз мога да консултирам. Ако някой има по -конкретни въпроси може да ми се обади за консултация.Не взимам скъпо . За контакти nradev@gmail.com.
    там става дума за помещение, длъжника едва ли живее в него.
    настоявам, човека трябва да говори с този, който е поставил имота под възбрана и да разбере обстоятелствата.

    ще ходите ли по анталия тая година?
    Last edited by ratten; 03.07.2021, 11:46.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      колега радев, айде сега заедно с теб да хвърлим малко яснота в тая мрачна и неясна материя.

      възбрана може да има и върху НЕ ипотекирано имущество
      когато срещу собственика е образувано изпълнително дело
      възбраната /доколкото аз знам/ се налага от ЧСИ
      затова такова имущество се продава на публична продан с цел удовлетворяване вземането на ищецът, или так както се казва.

      другия колега може да потърси кой чси е вписал възбраната и да говори с него
      ще има ли публична продан и до къде е стигнал с матрЯлите по делото, ако е минала оценка, на колко ще бъде пуснат имота и тн.

      радев, имаш ли забележки?
      Имам забележки.
      При просрочена ипотека обикновено кредита става предсрочно изискуем и кредитора се обръща към ЧСИ с цел публична продан за да се удовлетвори кредитора напълно или частично.Това е при ипотека.
      Възбранат забранява на собственика да се разпорежда с имота но това не означава че ЧСИ може да го продаде.Ако е единствено жилище това е несеквестируемо имущество. Също така възбрана може да има и по други причини.Общо взето възбраната е патова ситуация в голям процент от случаите.Собственика не може да продава ама в много случаи и ЧСИ не може да продава.


      За без пари толкоз мога да консултирам. Ако някой има по -конкретни въпроси може да ми се обади за консултация.Не взимам скъпо . За контакти nradev@gmail.com.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
        НЕ се прави разлика между възбрана и ипотека .Тука цари тотална юридическа неграмотност.А бе хора ограмотете се малко и после пишете.
        колега радев, айде сега заедно с теб да хвърлим малко яснота в тая мрачна и неясна материя.

        възбрана може да има и върху НЕ ипотекирано имущество
        когато срещу собственика е образувано изпълнително дело
        възбраната /доколкото аз знам/ се налага от ЧСИ
        затова такова имущество се продава на публична продан с цел удовлетворяване вземането на ищецът, или так както се казва.

        другия колега може да потърси кой чси е вписал възбраната и да говори с него
        ще има ли публична продан и до къде е стигнал с матрЯлите по делото, ако е минала оценка, на колко ще бъде пуснат имота и тн.

        радев, имаш ли забележки?
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          За разлика от теб и ги правя Ти ли да знаеш, че ти на вързано куче хляб не можеш да дадеш хахахаха
          да не си брокер?
          в атина и в софия, пък особено съм сигурен, че никога не си купувал.
          даже и швабистанския хан е рано да го наричаш сделка.
          препоръка е

          Коментар


          • НЕ се прави разлика между възбрана и ипотека .Тука цари тотална юридическа неграмотност.А бе хора ограмотете се малко и после пишете.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
              Ами собственика е фалирал ипотекар, тоест банката, а в банката не знаят, че това е тяхно или се правят на луди. Но до колкото знам не се правят понеже са ми пращали оферта за всичко което имат според тях.
              Може вътрешен човек да си го е харесал и да иска да го лапне, затова много да не дават информация.
              Last edited by Майстора233; 03.07.2021, 05:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                За разлика от теб и ги правя Ти ли да знаеш, че ти на вързано куче хляб не можеш да дадеш хахахаха
                До вчера ни разправяше че капиталова се смятало като си продал днеска ни обяснява какво бил направил

                И на какво смяташ капиталова на преместваемо бунгало в Гърция ли ??? Ти още ли си мислиш че имаш имот там ???

                Или смяташ капиталова в немско дето още не си го изплатил ???

                Та айде обясни ни какво си направил да се посмеем петъчно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                  Ами собственика е фалирал ипотекар, тоест банката, а в банката не знаят, че това е тяхно или се правят на луди. Но до колкото знам не се правят понеже са ми пращали оферта за всичко което имат според тях.
                  Това че е фалирал не значи че все още е на банката, а и защо реши че е фалирал може и да не е може да има споразумение с банката за отлагане на плащанията и какво ли още не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    много ги знаеш ти къде вървят сделките. неред софия, нерде атина, нерде бад какво там беше
                    За разлика от теб и ги правя Ти ли да знаеш, че ти на вързано куче хляб не можеш да дадеш хахахаха

                    Коментар


                    • Ами собственика е фалирал ипотекар, тоест банката, а в банката не знаят, че това е тяхно или се правят на луди. Но до колкото знам не се правят понеже са ми пращали оферта за всичко което имат според тях.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Мда ама ако имаше други, те щяха да бъдат вписани. А няма нищо ново от 10 години насам.
                        И какво предлагаш банката да ти го продаде щото на тебе ти е харесал?

                        Като толкова ти е харесал намери собственика и си говори с него

                        Коментар


                        • Няма да се появи, според мен са загубили края в банката какво имат понеже те имат и други апартаменти в тази и съседни сгради.
                          Ще звъня утре на адвокатката ако може да изскубне повече инфо от някъде.

                          Коментар


                          • започвай да го дебнеш на сайта на чси-тата.
                            щом е с възбрана има голям шанс да се появи там.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Това че има възбрана от банка не значи че е на банката.

                              Даден имот може да има и повече от една възбрана от различни банки ако е бил ипотекиран в различни банки
                              Мда ама ако имаше други, те щяха да бъдат вписани. А няма нищо ново от 10 години насам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                                Някой тук от ОББ чете ли?
                                Интересува ме едно помещение(не апартамент) което има възбрана от ОББ в регистъра, а тия ми твърдят, че не е тяхно.

                                По принцип ги питах индиректно дали се правят на ударени преди да го проверя, и те или не знаят какво имат или не ги интересува.
                                Та се чудя сега как да накарам да ми го продадат.
                                Това че има възбрана от банка не значи че е на банката.

                                Даден имот може да има и повече от една възбрана от различни банки ако е бил ипотекиран в различни банки

                                Коментар

                                Working...
                                X