IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Семейни приятели на родителите ми, изживяха страшно много през кризата от 2008-2012г. Жената работеше административна средноплатена работа, а мъжът гастролираше в чужбина и беше с добър доход, спрямо нашенския стандарт. Имаха заделени пари, но не купиха през 2005г., както направиха нашите, усещайки задаващата се инфлация покрай еуфорията от ЕС и НАТО. А и нямаха зор, защото сина им бил още малък, детската си му е добре.

    Купиха през 2008г. със същите тези пари, обаче + ипотека. Шока дойде, когато се сринаха цените и за капак им покачиха и лихвите. А сина им и той вече поотраснал, си иска своето. В крайна сметка, успяха да го изплатят, но не един път са разказвали през какво са преминали на чисто психологическо ниво.

    Тая житейска история така ми се е набила в главата, че сигурно заради нея съм толкова консервативен по отношение на кредит и най-вече големи ипотечки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      обаче ти си бетон
      от теб няма какво да обрулят
      Петър3GSM каза, че си е продал имотите на връх, взел парите но се обиди, като питах за конкретика и каза, че ме блокира. Сега върти синджира и си гледа сметката с милионите, човека е бетон, не му се подигравай.

      Коментар


      • Cpивът в ceĸтopa нa тъpгoвcĸитe имoти в Швeция мoжe дa дoнece бaнĸoв ĸpax

        https://money.bg/property/srivat-v-s...nkov-krah.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          Точно в периода 2007-2011 имаше доста ипотеки с променена нагоре лихва. На приятели вноската в евро стана *2.
          В тая тема всеки генерализира и смята, че ако нещо не го в засегнало, то не се е случило...
          +1

          В периода 2009-2013 г. на много хора с ипотеки в българските банки им вдигнаха лихвите, някои от тях имаха и лизинг за кола. И се получиха неприятни ситуации, с хора, които не могат да смятат и искат да живеят луксозно над възможностите си. На мен също ми вдигнаха вноската с над 100 лв.

          Отново в периода 2009-2015 г. съм виждал изгодни обяви за апарти, пуснати евтино, с потенциал за наеми и препродажба, но как да действам при несигурна обстановка. Това, че аз съм ги харесал, не означава, че и клиентите ще ги харесат.
          Last edited by Evgo; 13.12.2023, 16:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Точно в периода 2007-2011 имаше доста ипотеки с променена нагоре лихва. На приятели вноската в евро стана *2.
            В тая тема всеки генерализира и смята, че ако нещо не го в засегнало, то не се е случило...
            да, добре, банката много са ме харесали и само на мен не са вдигнали лихвата
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Каврък първо теб ще обрулят ,после са тухладжиите
              Ти обаче можеш да избягаш,а те не.Акции се продават с 2 клика,даже сега се купуват промоционално,докато в момента всеки обор в БГ е непродаваем поради липса на купувачи.Трябва да правят 30% отстъпка и то от реалните цени,не балонизираните,за да излезнат
              Просто те си смятат капиталова без разходи прехвърляне и на някакви неистински офертни цени в манипулирани брокеразски сайтове.
              Реалния пазар на НИ в момента обаче е много различен от това което те помнят когато са имали някакви смешни ипотечни сделки
              Ако направят една реална такава,ДНЕС, може и да го разбрат,но едва ли ,тук са основно голтаци като радомирския и с ипотеки на зелено като маймун
              обаче ти си бетон
              от теб няма какво да обрулят
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Така е ,всеки си мисли че резултатите в последните 5,7 години ще продължат все със същите темпове и числа ..
                Каврък първо теб ще обрулят ,после са тухладжиите
                Ти обаче можеш да избягаш,а те не.Акции се продават с 2 клика,даже сега се купуват промоционално,докато в момента всеки обор в БГ е непродаваем поради липса на купувачи.Трябва да правят 30% отстъпка и то от реалните цени,не балонизираните,за да излезнат
                Просто те си смятат капиталова без разходи прехвърляне и на някакви неистински офертни цени в манипулирани брокеразски сайтове.
                Реалния пазар на НИ в момента обаче е много различен от това което те помнят когато са имали някакви смешни ипотечни сделки
                Ако направят една реална такава,ДНЕС, може и да го разбрат,но едва ли ,тук са основно голтаци като радомирския и с ипотеки на зелено като маймун
                Last edited by petrg5s; 13.12.2023, 08:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Точно в периода 2007-2011 имаше доста ипотеки с променена нагоре лихва. На приятели вноската в евро стана *2.
                  В тая тема всеки генерализира и смята, че ако нещо не го в засегнало, то не се е случило...
                  Така е ,всеки си мисли че резултатите в последните 5,7 години ще продължат все със същите темпове и числа ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    всякакъв!?
                    но това звучи ужасно, написано с арменски акцент

                    втория болд са абсолютни глупости
                    2007-2011 ми беше първата /от двете/ ипотечка
                    лихви по ипотеки не са се вдигали,
                    но се кaчиха
                    лихвите по депозитите
                    няма как да знаеш нито едното от двете. по разбираеми причини.
                    Точно в периода 2007-2011 имаше доста ипотеки с променена нагоре лихва. На приятели вноската в евро стана *2.
                    В тая тема всеки генерализира и смята, че ако нещо не го в засегнало, то не се е случило...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      ей го мишока може да е всякакъв, но понеже си натиска на бизнеса и скочи в зеленото (дали ще е доволен или не тепърва ще се види)
                      Маймун е пътник.Само че не го знае.
                      Всеки на зелено ще пиине една студена водичка....замърсена,щото и това ни е "на ред"
                      Last edited by petrg5s; 13.12.2023, 07:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        https://www.facebook.com/angelovdimitarbg

                        хахахахахахахаааа, циментирани глави, бетонирани тикви от 10-15г. Не го казвам аз, Ангелов е инвеститора, който цитирам, хахаха
                        Тоя "инвеститор" не бих го назначил и за портиер.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                          Демек получаваш само есемес, че ти е преведен наема, ама не и самия наем, така ли?!?

                          Оххххххххххх, край нямат мъките лордовски..........

                          И капиталовата - виртуална.... и наемът - само като есемес !!
                          SMS да не е от ЦКБ ,да го подсещат за вноската по "изгодния" кредит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                            Това е абсолютно невярно. Пикът на лихвените проценти по кредитите беше през 2008 година и 2009 година и това са данни, които са видими в статистиката на БНБ.
                            2008 като тръгна 2009-та беше годината с най-много окапали круши - и лихвите имаха пик... кое не е така
                            2009-та нямаше много нови ипотеки, но имаше рекорди при лихвите.. защо?
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                              Това е абсолютно невярно. Пикът на лихвените проценти по кредитите беше през 2008 година и 2009 година и това са данни, които са видими в статистиката на БНБ.
                              имат 4 възможности

                              натискат депозитите ............ няма накъде

                              вдигат таксите ........... достатъчно са високи

                              жертват печалбата ................. мислиш ли че ще започнат да провизират преди да са изчерпили другата възможност

                              пренасят тежестта към останалите кредити - това им е единствената възможност 2024г.
                              Last edited by corner; 13.12.2023, 01:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                когато банките усетят, че има проблем с определени кредити - вдигат лихвите на редовните платци, които не са във фискирания период (у нас е смешно кратък за който го има въобще). така стана 2009-10-та хората с ипотечни изнесоха кредитите на разни бизнесмени като тези с политическа протекция, които и в момента са бъкани с кредити.
                                Това е абсолютно невярно. Пикът на лихвените проценти по кредитите беше през 2008 година и 2009 година и това са данни, които са видими в статистиката на БНБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X