IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    такъв е профила на тези които искат да излъжат с ипотечка. Спестили 10-20к за 3-4г. Сгаджосали са се, мислят за наследник и тука са брокерите със сега е момента за хапартамента. И ще направят НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА В ЖИВОТА СИ.
    Ми в този сценарий математически ми е сложно как се случват нещата - със семеен доход 4400 и наследник и кредит за 400 000 лева / 3-стаен на сгодно място/.... Ще има много потене през годините... Добрата новина е че като минат 10 години от кредита ще могат да го рефинансират за нови 35 примерно.... Та около 80-тата си година ще успеят да го изплатят... с пенсията....
    Господ здраве и кураж да им дава и да не си помислят за 4-стаен , че тогава изплащането отива към 100-тната година от живота им....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      такъв е профила на тези които искат да излъжат с ипотечка. Спестили 10-20к за 3-4г. Сгаджосали са се, мислят за наследник и тука са брокерите със сега е момента за хапартамента. И ще направят НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА В ЖИВОТА СИ.
      Днес гледах един строеж и инвеститорът ми обясни за един от апартаментите на обезщетение, че четирима кандидати се отказали, защото банката не дала кредит, смятайте какви хора вземат кредите в момента - куцо, кьораво и сакато. Това не може да свърши добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

        Мажи ските и си лягай!
        На дедо ти курника на село с двата двора нема да поскъпне.
        Снежето не ги разбира тия работи.
        такъв е профила на тези които искат да излъжат с ипотечка. Спестили 10-20к за 3-4г. Сгаджосали са се, мислят за наследник и тука са брокерите със сега е момента за хапартамента. И ще направят НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА В ЖИВОТА СИ.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          Ти пък конкретно винаги си много далече от истината, но е похвално, че в случая си схванал, какво имам предвид.
          Туй ще го подмина само щото си кадър на УНСС, ако беше на Меи-то никав шанс :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Принципно не ги целиш нещата много, ама този път изглежда си познал за част :-)

            "Профилът на купувача е до 35 години, голяма част - с висше образование, над 80% са семейни, с доход около 2200 лв. месечно. Такъв е купувачът, който търси много качествен имот - като строителство и разпределение. Има голям ръст в търсенето на тристайни и четиристайни апартаменти",

            Къ стаа туй нещо не нам.....До 35 години с 2200 доход мое да успеят да купят гаража или мазето на лЮксозният 4-стаен....
            По-скоро само мазето а за гаража нема да могат....
            Ти пък конкретно винаги си много далече от истината, но е похвално, че в случая си схванал, какво имам предвид.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

              Мажи ските и си лягай!
              На дедо ти курника на село с двата двора нема да поскъпне.
              Снежето не ги разбира тия работи.
              Принципно не ги целиш нещата много, ама този път изглежда си познал за част :-)

              "Профилът на купувача е до 35 години, голяма част - с висше образование, над 80% са семейни, с доход около 2200 лв. месечно. Такъв е купувачът, който търси много качествен имот - като строителство и разпределение. Има голям ръст в търсенето на тристайни и четиристайни апартаменти",

              Къ стаа туй нещо не нам.....До 35 години с 2200 доход мое да успеят да купят гаража или мазето на лЮксозният 4-стаен....
              По-скоро само мазето а за гаража нема да могат....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.07.2021, 18:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Снежето Стойчева....цените ще продължат да растат и през 2024г.....ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ, що ги ручахме тия жабета

                https://blitz.bg/obshtestvo/ekspert-...ews825883.html
                Мажи ските и си лягай!
                На дедо ти курника на село с двата двора нема да поскъпне.
                Снежето не ги разбира тия работи.

                Коментар


                • Снежето Стойчева....цените ще продължат да растат и през 2024г.....ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ, що ги ручахме тия жабета

                  https://blitz.bg/obshtestvo/ekspert-...ews825883.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Да се посмеем докато чакаме контейнера с ламби на тройна цена на превоза? Моооже
                    Гледам в сметката - гръчкия наем върви. Значи имам хахахаха, а ти? Опа, ти нямаше. Дребна разлика.
                    Контейнера всъщност е на петорна цена защото от 2000 долара последният тръгна на 10 000 долара, а следващият вероятно ще бъде на около 14 000 долара

                    Горе долу колкото струва бунгалото ти в Гърция дето ти е целият актив за 50 години живот като го сметнеш за 30 години активен ти се връзват по нема 2000 лв на година

                    Та те толкова ти струва целият живот аз ако бях на твое място бих си поревал вместо да се смея че целият ти живот струва колкото транспорта на един контейнер от Китай

                    И не ми обяснявай как имаш и актив къща в немско щото живееш в нея и ако я продадеш трябва да спиш под мостовете или да се върнеш на село

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      там става дума за помещение, длъжника едва ли живее в него.
                      настоявам, човека трябва да говори с този, който е поставил имота под възбрана и да разбере обстоятелствата.

                      ще ходите ли по анталия тая година?
                      Анталия на есен. Сега е много горещо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        да не си брокер?
                        в атина и в софия, пък особено съм сигурен, че никога не си купувал.
                        даже и швабистанския хан е рано да го наричаш сделка.
                        Атина не ми хареса като град, точно както и София. С тая разлика, че в София и цените са хумор, сатира и забава - няма пазар, в Атина има.
                        Швабия ми е на 800км, но иначе минаха 5 години и къщурата ми тук е ликвидна. Та не е сделка, даже я забравих сделката - вече е касичка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          До вчера ни разправяше че капиталова се смятало като си продал днеска ни обяснява какво бил направил

                          И на какво смяташ капиталова на преместваемо бунгало в Гърция ли ??? Ти още ли си мислиш че имаш имот там ???

                          Или смяташ капиталова в немско дето още не си го изплатил ???

                          Та айде обясни ни какво си направил да се посмеем петъчно
                          Да се посмеем докато чакаме контейнера с ламби на тройна цена на превоза? Моооже
                          Гледам в сметката - гръчкия наем върви. Значи имам хахахаха, а ти? Опа, ти нямаше. Дребна разлика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Имам забележки.
                            При просрочена ипотека обикновено кредита става предсрочно изискуем и кредитора се обръща към ЧСИ с цел публична продан за да се удовлетвори кредитора напълно или частично.Това е при ипотека.
                            Възбранат забранява на собственика да се разпорежда с имота но това не означава че ЧСИ може да го продаде.Ако е единствено жилище това е несеквестируемо имущество. Също така възбрана може да има и по други причини.Общо взето възбраната е патова ситуация в голям процент от случаите.Собственика не може да продава ама в много случаи и ЧСИ не може да продава.


                            За без пари толкоз мога да консултирам. Ако някой има по -конкретни въпроси може да ми се обади за консултация.Не взимам скъпо . За контакти nradev@gmail.com.
                            там става дума за помещение, длъжника едва ли живее в него.
                            настоявам, човека трябва да говори с този, който е поставил имота под възбрана и да разбере обстоятелствата.

                            ще ходите ли по анталия тая година?
                            Last edited by ratten; 03.07.2021, 11:46.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              колега радев, айде сега заедно с теб да хвърлим малко яснота в тая мрачна и неясна материя.

                              възбрана може да има и върху НЕ ипотекирано имущество
                              когато срещу собственика е образувано изпълнително дело
                              възбраната /доколкото аз знам/ се налага от ЧСИ
                              затова такова имущество се продава на публична продан с цел удовлетворяване вземането на ищецът, или так както се казва.

                              другия колега може да потърси кой чси е вписал възбраната и да говори с него
                              ще има ли публична продан и до къде е стигнал с матрЯлите по делото, ако е минала оценка, на колко ще бъде пуснат имота и тн.

                              радев, имаш ли забележки?
                              Имам забележки.
                              При просрочена ипотека обикновено кредита става предсрочно изискуем и кредитора се обръща към ЧСИ с цел публична продан за да се удовлетвори кредитора напълно или частично.Това е при ипотека.
                              Възбранат забранява на собственика да се разпорежда с имота но това не означава че ЧСИ може да го продаде.Ако е единствено жилище това е несеквестируемо имущество. Също така възбрана може да има и по други причини.Общо взето възбраната е патова ситуация в голям процент от случаите.Собственика не може да продава ама в много случаи и ЧСИ не може да продава.


                              За без пари толкоз мога да консултирам. Ако някой има по -конкретни въпроси може да ми се обади за консултация.Не взимам скъпо . За контакти nradev@gmail.com.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                НЕ се прави разлика между възбрана и ипотека .Тука цари тотална юридическа неграмотност.А бе хора ограмотете се малко и после пишете.
                                колега радев, айде сега заедно с теб да хвърлим малко яснота в тая мрачна и неясна материя.

                                възбрана може да има и върху НЕ ипотекирано имущество
                                когато срещу собственика е образувано изпълнително дело
                                възбраната /доколкото аз знам/ се налага от ЧСИ
                                затова такова имущество се продава на публична продан с цел удовлетворяване вземането на ищецът, или так както се казва.

                                другия колега може да потърси кой чси е вписал възбраната и да говори с него
                                ще има ли публична продан и до къде е стигнал с матрЯлите по делото, ако е минала оценка, на колко ще бъде пуснат имота и тн.

                                радев, имаш ли забележки?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X