IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

    Ъх, пак се вижда, че не са ти ясни нещата.
    Когато някой пише нещо, а целта е нищо да не напише, ясно ми е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
      Те пак могат да построят, ще го регулират и ще ти дадат твоето парче от 20-50-100кв. в някой ъгъл без достъп. Зависи много колко други собственика има, прави си, но според мен е по-скоро плацебо успокоение.
      Не е плацебо успокоение. Да не дава Господ, сградата да погине поради пожар, земетресение и т.н. тогава правото на строеж няма да те спаси.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Преди около шест месеца се рових в тази материя та по спомен

        За да бъде регистриран даден апарт като жилище трябва да отговаря на определени изисквания

        Не може да е изцяло северно изложение
        Трябва да има складово помещение (мазе) или в самото жилище да има обособено подобно сервизно помещение най обикновено ниша за гардероб или мокро помещение върши работа
        Трябва да има парко място

        Ако не отговаря на тези неща си остава ателие, като едно от неудобствата е че ЧЕЗ няма да искат да ти прокарат нормална партида като за жилище и ще те таксуват по тарифа като за бизнес потребител което е по скъпо иначе към момента няма проблем да се ползва за живеене макар и да е незаконно
        Вероятно подобни проблеми има и с такса смет и тн.

        До колкото съм чел в УК за собствеността е същото с малката особеност че там е масово прието за апартаментите да са с право на ползване което обаче за разлика от БГ е срочно и може да се наследява и удължава
        Според мен коментирате новите законови изисквания. Това, което аз купих е от 1995г. и статута е на търговска кантора, а де факто е гарсониера

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          А трабва да те притесняват утре някой може да реши да построи обществена тоалетна или автомоивка под прозореца ти
          Те пак могат да построят, ще го регулират и ще ти дадат твоето парче от 20-50-100кв. в някой ъгъл без достъп. Много зависи колко други собственика има, прав си, но според мен е по-скоро плацебо успокоение.
          Last edited by pwise; 21.07.2021, 00:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Като, ама сигурно са в Лещен..Няма по-забавен икономист от УНСС/Карл Маркс/ където всяка проста силиконка е с по-възможна реализация с портмонето между краката й, отколкото завършил го селски комарджия
            Ъх, пак се вижда, че не са ти ясни нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              И за какво са ти 0.0002% идеални части от земята? Аз едва се отървах от тях и останах само с учреденото право, но мен не ме притесняват нови строежи в парцела.
              А трабва да те притесняват утре някой може да реши да построи обществена тоалетна или автомоивка под прозореца ти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Няма по-забавен географ от тебе.
                На дедо и баба къщата е като старите реновирани къщи в стария Несебър.
                Като, ама сигурно са в Лещен..Няма по-забавен икономист от УНСС/Карл Маркс/ където всяка проста силиконка е с по-възможна реализация с портмонето между краката й, отколкото завършил го селски комарджия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Каква е законовата разпоредба за узаконяването на апартаментите, ателиетата и парко местата. По спомен ако имаш апартамент трябва да е осигурено и паркомясто, а при ателиетата това не е задължително или бъркам.
                  Относно земята има собственост в/у нея, право на строеж и право на ползване. Не споря за случайте в Кралството, защото там не знам как е.
                  Преди около шест месеца се рових в тази материя та по спомен

                  За да бъде регистриран даден апарт като жилище трябва да отговаря на определени изисквания

                  Не може да е изцяло северно изложение
                  Трябва да има складово помещение (мазе) или в самото жилище да има обособено подобно сервизно помещение най обикновено ниша за гардероб или мокро помещение върши работа
                  Трябва да има парко място

                  Ако не отговаря на тези неща си остава ателие, като едно от неудобствата е че ЧЕЗ няма да искат да ти прокарат нормална партида като за жилище и ще те таксуват по тарифа като за бизнес потребител което е по скъпо иначе към момента няма проблем да се ползва за живеене макар и да е незаконно
                  Вероятно подобни проблеми има и с такса смет и тн.

                  До колкото съм чел в УК за собствеността е същото с малката особеност че там е масово прието за апартаментите да са с право на ползване което обаче за разлика от БГ е срочно и може да се наследява и удължава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Абе, имат по 5-6 имота в най-големите градове, а не живуркат в наследствената кирпичена къща на баба и дядо на една туба гориво от тях играейки комар и открили темата за недвижимости преди два месеца, когато ще правят първо семейство на 40+
                    Няма по-забавен географ от тебе.
                    На дедо и баба къщата е като старите реновирани къщи в стария Несебър.
                    Last edited by Три без коз; 21.07.2021, 01:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Учереденото право на строеж не ти дава собственост върху земята

                      Това за наследниците не го разбрах в БГ е безсрочно освен ако не е изрично посочено друго в договора
                      И за какво са ти 0.0002% идеални части от земята? Аз едва се отървах от тях и останах само с учреденото право, но мен не ме притесняват нови строежи в парцела.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Учереденото право на строеж не ти дава собственост върху земята

                        Това за наследниците не го разбрах в БГ е безсрочно освен ако не е изрично посочено друго в договора
                        Ми нали точно това съм написал, че нямам право на земята, а на правото на строеж

                        https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...BC%D0%B0%D0%BD

                        Малко грамотност на рулетката бавно развита от УНСС/Карл Маркс/ не е излишна
                        Last edited by 13ADROL; 20.07.2021, 23:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Никакви недостатъци няма. Собственикът на земята не може да ти навреди по никакъв начин. Мисля (без да съм сигурен), че върху земята се начислява данък само ако е общинска, т.е. при частен собственик не дължиш дори данък.
                          Така е да, и собственика на земята не дължи данък върху нея, който изобщо не се калкулира в наема на земята.
                          Даже чух(без да съм сигурен), че ако е частна земята ти плащат за привилегията да притежаваш жилище върху нея.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                            Много учители по география се събраха в тая тема. Време е завършилите социална педагогика да се намесят.
                            Абе, имат по 5-6 имота в най-големите градове, а не живуркат в наследствената кирпичена къща на баба и дядо на една туба гориво от тях играейки комар и открили темата за недвижимости преди два месеца, когато ще правят първо семейство на 40+

                            https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...BC%D0%B0%D0%BD

                            Малко грамотност не е излишна
                            Last edited by 13ADROL; 20.07.2021, 23:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Да, това е точно учреденото право на строеж...сградата е от 1995г. и в близките до 2095г. докато стяга бетона, няма да се налага на наследниците да вземат съдбоносни решения в техен ущърб.
                              Препратка защо недвижимостите винаги се обявяват в hard currency, за недоучилите кадри на УНСС / Карл Маркс/хахаха
                              Учереденото право на строеж не ти дава собственост върху земята

                              Това за наследниците не го разбрах в БГ е безсрочно освен ако не е изрично посочено друго в договора

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Притежаването на идеални части от земята не ти дава право да паркираш автомобил, но поне ти гарантира че на тази земя няма да изникне нещо без твое разрешение
                                Каква е законовата разпоредба за узаконяването на апартаментите, ателиетата и парко местата. По спомен ако имаш апартамент трябва да е осигурено и паркомясто, а при ателиетата това не е задължително или бъркам.
                                Относно земята има собственост в/у нея, право на строеж и право на ползване. Не споря за случайте в Кралството, защото там не знам как е.

                                Коментар

                                Working...
                                X