IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    открехни и нас аматьорите какво си купил.
    Няма какво и кой да открехвам и не смятам по никакъв начин да лая и цапам из форума. Аз съм свободен човек, знаете долу горе нивото ми на инвестиционна култура(за добро или лошо) и винаги съм готов да си поговоря с някой на живо по темата, ама вашите пишкомерения и опити да предизвиквате по никакъв начин не могат да ме засегнат или повлияят.

    Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    умно.
    знам колко е трудно да се продаде актив в ъпар маркет...... ма не мислиш ли,че 50% са множко?
    такааа....
    Не, не мисля. Просто повечето от тях са ценни и труднодостъпни и смятам, че е прекалено рисковано да ги продам и после да не мога да намеря такива имоти. В крайна сметка инвестицията в имоти си има + и -, 50% спрямо моята ситуация са добре и са ми нужни като стабилност.

    Никъде не казвам, че инвестицията в имот е ЛОША за всички, но като инвестиция не е достатъчно атрактивна. Към настоящия момента не мога да си позволя да затварям огромни суми в 1-2% доходност, но разбирам всеки който го прави, просто ми се иска да се обръща внимание, че това не е ОКЕЙ за ВСЕКИ човек, особенно за хора без нито един лев спестявания, готови да инвестират с 1000лв. заплата, защото видиш ли имотите щели да поскъпнат с 40%, ами нека поскъпнат голям праз, пълно с хора с имоти, които не са щастливи, а дори напротив, нещастни са че животът им се върти като въртележка на хамстер от заплата до заплата, докато изплатят мечтания коптор.....и аха да го изплатят и два бързи инсулта с букета..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Но този ръст не е здравословен, предизвикан е от стрес и паника.

      Че ще има инфлация, че трябва да спасяват кеша, въпреки многото обяви, сделките са малко.

      Отделно, вили "на майната си" из провинцията се продават трудно и с дискаунт.
      Оказва се ,че сделките се увеличават . Кога ще дойде това прословуто "Мяу" ?
      https://www.investor.bg/bylgariia/45...sechie-332593/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        В комплекс от 128 апартамента за 6 месеца са продадени 121. Казвам го от първо лице.
        п.п. Това е във Варна.
        Анжел сити се разпродаде на зелено 100%. Казвам го от трето лице, като сеирджия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Но този ръст не е здравословен, предизвикан е от стрес и паника.

          Че ще има инфлация, че трябва да спасяват кеша, въпреки многото обяви, сделките са малко.

          Отделно, вили "на майната си" из провинцията се продават трудно и с дискаунт.
          В комплекс от 128 апартамента за 6 месеца са продадени 121. Казвам го от първо лице.
          п.п. Това е във Варна.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Бил е по атрактивен докато не е избегала сега и сам война е войн
            бе не ща и да си представям за кой точно е атрактивен
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              защо БИЛ?
              да не е излязъл от бизнеса?
              Бил е по атрактивен докато не е избегала сега и сам война е войн

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the Judge

                то да беше само Доматаран Кавръков, ами берджо ишханян-чето подведе всички чакащи на пероня. С неговите -40% дискаунт той стана идол на перонЯ. Е дочакаха 40%, но само знакът отпред се оказа + наместо - (малка разлика) и тайминга върви неумолимо към 2029-та (та дори вече клони към 2039-та)
                Но този ръст не е здравословен, предизвикан е от стрес и паника.

                Че ще има инфлация, че трябва да спасяват кеша, въпреки многото обяви, сделките са малко.

                Отделно, вили "на майната си" из провинцията се продават трудно и с дискаунт.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the Judge

                  Асен поне не е като маминия арменец. Не е подвеждал никой. За съжаление доста перонски нулеваци се подведоха по МЯУ-то и дискаунтите на берджо, та затова сега е този вой. А поскъпването едва сега започва. Глейте кво става у Америката и се сещайте какво ни очаква.
                  Наистина, Кавръчето се подведе, че ще има Мяу и не купи през 2015-2016 г.

                  Но ако беше купил мечтаното ЕПК, то щеше да му източи финансите и нямаше да има кой знае какъв ефект, леглото му нямаше да скърца повече.

                  Аз му бях казал да действа и да купи в етините квартали, до метро, но не ме отрази.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Той на теория, аз на практика. А ти лапаш мухите пред Лидл
                    ти на теория си много добре, но на практика переш чаршафи на тарамбуките, които отсядат в хана.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от comandante_40 Разгледай мнение

                      Не казвам, че е най-рентабилното нещо, но с това постоянно увеличаване на максималния осигурителен праг и буквално крадене от каймака на държавата, си е някаква опция. И не е нужно да назначаваш счетоводител на заплата, има си счетоводни къщи с доказано име, които ще ти взимат по 100-200 лв на месец.

                      ПП Ти не беше ли пиянката и комарджията на форума или аз бъркам никовете
                      Каймака, дето на пенсия ще пита кво правим с тия 600 евро месечно ли? Колко е осигурителния праг ве, нали зора е да го добутат от 3 бона на 3.6, това са 1.8 хил евро при цени около и над средните за ЕС на всичко от първа необходимост. Тоя каймак какво по-напред ще си позволи с парите за старост, изчислени точно на тоя максимален праг? Айрян. Към мастиката. От Лидл. И после пак виене на умряло как пенсионери от Германия и Ингилизия изкупували имотята, айде що б-станските нищо не изкупуват? Ми щото цял живот се пробват да минат метър - без да осъзнаят, че се пише на техния задник, каймака на утайката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от comandante_40 Разгледай мнение

                        Не казвам, че е най-рентабилното нещо, но с това постоянно увеличаване на максималния осигурителен праг и буквално крадене от каймака на държавата, си е някаква опция. И не е нужно да назначаваш счетоводител на заплата, има си счетоводни къщи с доказано име, които ще ти взимат по 100-200 лв на месец.

                        ПП Ти не беше ли пиянката и комарджията на форума или аз бъркам никовете
                        Същия е, не бъркаш никовете. Още си обитава панелката у Дружба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Хубаво говориш, наУчно, но си спомням колко убеден беше миналата година (сигурно и доста преди това), че ще има срив, а то какво стана..
                          Той на теория, аз на практика. А ти лапаш мухите пред Лидл

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            да и разохда за счетоводител ти е повече от спестените данъци.



                            ПП. Виждам у форумО само тарикати сте се събрали.
                            Не казвам, че е най-рентабилното нещо, но с това постоянно увеличаване на максималния осигурителен праг и буквално крадене от каймака на държавата, си е някаква опция. И не е нужно да назначаваш счетоводител на заплата, има си счетоводни къщи с доказано име, които ще ти взимат по 100-200 лв на месец.

                            ПП Ти не беше ли пиянката и комарджията на форума или аз бъркам никовете
                            Last edited by comandante_40; 28.07.2021, 13:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              да и разохда за счетоводител ти е повече от спестените данъци.



                              ПП. Виждам у форумО само тарикати сте се събрали.
                              Ако въртиш 100 милиона годишно баш па 3к заплата на счетито ще те бутне.
                              Ще трябва да посметна малко за 4% амортизации, 20% ДДС и 3% лихви по кредити за каква сума се избиват 3к за счетито
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение



                                аре са да им пожелаеме на бг ъпарите приятно приключение с инвестициите им в софето.
                                Мерси, не се оплаквам. От предната ти поява в темата когато без малко да срутиш софийските и Чикагските цени съм 30% плюс.... Не е много, но бива.... Например в Германия е по-малко....

                                Коментар

                                Working...
                                X