IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    Драги ми смехурко на банките в БГ не дължа нито кинта и не защото ме е страх да взимам кредити, а защото вече не ми се налага
    Такива велики инвеститори като тебе ще си изгниете по дружбенските гарсониери и никога няма да осъзнаете че с използването на кредити се правят първите големи мангизи
    В БГ нямаш,защото нямаш нищо тук.Хомота ти е сложен от УК банките.Колко още ти остава да плащаш докато се освободиш? 30г ? 35г?

    Коментар


    • На единият брокер му се привиждат аборигени да вървят пеш по земя и вода до другият край на света, да научат български само и само да се заселят в София, на другият му се струва че цените са все още много ниски в сравнение със Западна Европа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

        България отдавна ги изпревари тези страни по цена на строителството .
        Отделно те също са в балон и техните имоти ще спаднат пропорционално на нашите .
        Ще...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          Желанието за живот в по-качествен имот движи пазара у нас, спекулантите излизат от него

          Пазарът е достигнал нова равновесна точка, която е с една трета по-висока спрямо периода преди Covid-19, считат експерти


          и един от коментарите, който особено ми хареса:

          zelka007

          До: Retribution ... докато започнат да се изравняват цените на имотите с другите европейски столици на сходни нам държави ... дотогава ще се състезавате туканка в прогнози как всичко е балон и всички лъжат ... ))
          България отдавна ги изпревари тези страни по цена на строителството .
          Отделно те също са в балон и техните имоти ще спаднат пропорционално на нашите .

          Коментар


          • Желанието за живот в по-качествен имот движи пазара у нас, спекулантите излизат от него

            Пазарът е достигнал нова равновесна точка, която е с една трета по-висока спрямо периода преди Covid-19, считат експерти


            и един от коментарите, който особено ми хареса:

            zelka007

            До: Retribution ... докато започнат да се изравняват цените на имотите с другите европейски столици на сходни нам държави ... дотогава ще се състезавате туканка в прогнози как всичко е балон и всички лъжат ... ))
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Гладната брокеразка пасмина се чуди кви дивотии да пише, за да хване дикиш. Гледайте:

              ДЪМПИНГ! Намалена цена От 330 000 Е на 250 000 Е
              NB! Ден на отворените врати - 30.11.23 г. от 11.00 до 15.00 ч. за два апартамента в един блок в най-хубавата част на кв. Лозенец в близост до Борисова градина.
              Апартамент 2 - за офис или за живеене:


              Моля, записвайте се с телефон и име на e-mail: olimpia3@abv.bg
              Ние ще ви върнем обаждане. Заповядайте!


              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...69624321004706
              ха ха. И пак са объркали валутата. За левчета горе долу става
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Драги ми смехурко на банките в БГ не дължа нито кинта и не защото ме е страх да взимам кредити, а защото вече не ми се налага

                Такива велики инвеститори като тебе ще си изгниете по дружбенските гарсониери и никога няма да осъзнаете че с използването на кредити се правят първите големи мангизи
                И колко големи мангизи направи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Ооо, де да беше толкова лесно. Ти най-вероятно си имал парцел или къща на него, затова ти е излязла сметката. А и е много занимавка с поддръжка и градини. Затова гледам "мързеливото" - голямо апартче, ма пущините не падат.

                  С мой приятел редовно вадим елката, понеже 2019г. взе парцел до София, с идеята да вдига къща. И както и да го смятаме под 500к сумарно за 2 етажа със 140м2 РЗП няма вариант, при положение, че парцела е купен евтино спрямо сегашните цени. То вярно кеф кеф, ама над половин милка е прекалено.
                  Не знам какво сте смятали, на мен толкова ми излезе до ключ 560 м2 РЗП, вярно преди около 15 години, но не вярвам да са скочили чак толкова строителните разходи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                    ааа без такива. Идеално е за под наем, с прииждащите хиляди апартамента в такива сгради. Да не вземат тухлолюбителтите да си помислят, че в близките 15г ще вдигат наеми.
                    Уважаеми Безимотни Дедо,

                    Този септември индексирах всичките наеми с 25%. Като гледам Кокорчо и компания какви ги вършат, инфлацията няма никакъв шанс да спре и септември 2024 ще е пак 15-25% нагоре. Наемите винаги вървят паралелно с доходите и реалната инфлация. Здраво догонване на западните цени.

                    Като гледам и колко е шарен станал пазарът на труда в София.... буквално вчера наех австралийка на работа във фирмата ми, живее си в София от 2 години и е изключително доволна, а всеки 4-ти или 5-ти кандидатстваш не е българин.

                    Е, кажи, как да паднат цените на наемите? Особено пък за добре направено НС.
                    Last edited by ivanvg93; 24.11.2023, 10:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Те арендаторите отдавна си накупиха на тънките цени, тия боклуци ще си останат както тези:

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...p19&f1=1&fe7=1

                      От 13 год стоят, оня ден минах и видях, че вече се разпадат. 80% от построените последните 2-3 год ги чака същатат съдба.
                      Тея къщета често ги пускаш, а изглеждат много атрактивни за парите си. Толкова ли е зле положението на живо? Честно като видя такива цени, както и в Банско, се чудя защо ги подаряват?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        Ти като я хвана за колко години си роб на банката?Предполагам до пенсия.
                        Драги ми смехурко на банките в БГ не дължа нито кинта и не защото ме е страх да взимам кредити, а защото вече не ми се налага

                        Такива велики инвеститори като тебе ще си изгниете по дружбенските гарсониери и никога няма да осъзнаете че с използването на кредити се правят първите големи мангизи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Гладната брокеразка пасмина се чуди кви дивотии да пише, за да хване дикиш. Гледайте:

                          ДЪМПИНГ! Намалена цена От 330 000 Е на 250 000 Е
                          NB! Ден на отворените врати - 30.11.23 г. от 11.00 до 15.00 ч. за два апартамента в един блок в най-хубавата част на кв. Лозенец в близост до Борисова градина.
                          Апартамент 2 - за офис или за живеене:


                          Моля, записвайте се с телефон и име на e-mail: olimpia3@abv.bg
                          Ние ще ви върнем обаждане. Заповядайте!


                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...69624321004706
                          https://www.bloomberg.com/news/artic...-checkout=true

                          TD удвоява прогнозата за канадския спад на цените на жилищата до 10% TD казва преразглеждане поради по-висока доходност на облигациите.

                          Цените на жилищата в Канада вероятно ще паднат два пъти повече от очакваното, според икономисти от Toronto-Dominion Bank , тъй като постоянно високите разходи за заеми и неочакваното нарастване на листванията оказват по-голям низходящ натиск върху пазара.
                          Още миналия месец екипът на TD прогнозираше, че средните цени на жилищата ще намалеят с 5% през първото тримесечие на 2024 г., което направиха за първи път през септември. Сега те промениха прогнозирания спад на 10%, казаха те в изследователска бележка от сряда.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Следващата кочина за триста илядо (и отгоре).
                            Тук стаите са още по-малки, отделно от прозорците се вижда, че другата сграда е буквално на 5-6 метра ???!!
                            Единствения прозорец, който има простор е няква ужасна тераса от 2-3кв, където не можеш да сложиш дори стол, за масичка да не говорим, отделно изводите за климатика са на терасата.
                            70-80% от новопостроенето за нищо не става, пари хвърлени на вятъра.
                            ааа без такива. Идеално е за под наем, с прииждащите хиляди апартамента в такива сгради. Да не вземат тухлолюбителтите да си помислят, че в близките 15г ще вдигат наеми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Хубаво, че го правят, но аз ще си завърша годината с 4,2 % ГПР по потребителски! Много ме уплашиха хора, без един кредит теглен в живота си, но даже мислят, че %-а бил висок, пълни психопати!:
                              Лягай да почиваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                И ти я пропусна - Колко жалко

                                Чудно ми е защо след като вече имотите няма да носят богатство ти все още се надаш да купиш???
                                Ти като я хвана за колко години си роб на банката?Предполагам до пенсия.

                                Коментар

                                Working...
                                X