IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Я кажете, шъ стане ли Хари Потър премиер? Ако да, кои данъци шъ вдигне, и въобще дали шъ вдигне? Безплатни апартаменти шъ раздава ли, таван на наемите шъ слага ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Да вече и наемите по света растат . Неизбежно е и при нас да се случи....дъното на наемите беше пролетта....който наел на далавера / Заплатке ?/ да черпи :-)
      Аз съм сменил 5 квартири от тогава... И нещо си се объркал че наемите растат. Просто отпадат мораториумите и съответно кошницата отразява повече платен наем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Със сигурност... 50 е таргета който ще се достигне в близките 5 години....
        50 ти е таргета и ще купуваш имоти?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          абе какво става тука
          ти стискаш сухото 3г и сега скачаш на фондове, защото тухлите ще поскъпват(!) , песи ходи по банки за ипотека, купата май и той по огледи шета ..... това не беше ли полето за изява на перонците или аз се бъркам нещо?
          Осъзнах грешките и пропуските си, Берти. А и се стекоха грижи и работа в последната година и даже повече. Дори нямам време поляна в съседно село да погледна, камо ли както преди. Преди бях айляк и се занимавах сериозно.
          Да, тухлите ще качат още, просто реших че доходност от имоти ще ми е ниска с тези цени. А капиталова да, но ще се мине през цикли на поскъпване, задръжка и дори изеестен спад...игра на ръбба, но ако пазиш стойнист след 10 години ще си с добра капиталова, даже на тези цени. Тук е неизвестното, ако е за 20-30% не си заслужава играта. Но грешката от некупуването ще бъде най-вероятно грешка.
          И аз нищо не казах...просто размишлявам.
          Last edited by bulgarian lev; 12.07.2021, 17:07.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Радев, понеже кълвачите от перона са нервно избухливи, по обясними причини, а ти си уравновесен и готин тип, демек разбирач икономист, земи та обясни на яловите икономисти тук че още може да се купува имот, стига да е локиран, и все още подценен...имам предвид бъдещите перспективи пред него. Тук са се събрали баячи с инвестиции в акции по 2-10 хил лева и злато по един напальон-два най-много. За коинаджиите не ща да отварям дума.
            Ето увеличавам експозициите във фондове които аз харесвам с още 90К€, влизам с цялата сума, включително променям и досегашната стратегия с вече насочените средства и същевременно гледам за парцели и имот който аз смятам че заслужава. А и ми трябва по-голям дето живея.
            ПП: Отвориха се ангажименти но не съм забравил да откачим по 200 мл алкохол, сега като дойде отпускарския сезон.
            абе какво става тука
            ти стискаш сухото 3г и сега скачаш на фондове, защото тухлите ще поскъпват(!) , песи ходи по банки за ипотека, купата май и той по огледи шета ..... това не беше ли полето за изява на перонците или аз се бъркам нещо?

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Да вече и наемите по света растат . Неизбежно е и при нас да се случи....дъното на наемите беше пролетта....който наел на далавера / Заплатке ?/ да черпи :-)
              Естествено...някои решиха че край...и ние с теб също се подведохме мисля.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                и Имаш наематели 20 дни в годината.Страшна до0ходност.
                Радев, понеже кълвачите от перона са нервно избухливи, по обясними причини, а ти си уравновесен и готин тип, демек разбирач икономист, земи та обясни на яловите икономисти тук че още може да се купува имот, стига да е локиран, и все още подценен...имам предвид бъдещите перспективи пред него. Тук са се събрали баячи с инвестиции в акции по 2-10 хил лева и злато по един напальон-два най-много. За коинаджиите не ща да отварям дума.
                Ето увеличавам експозициите във фондове които аз харесвам с още 90К€, влизам с цялата сума, включително променям и досегашната стратегия с вече насочените средства и същевременно гледам за парцели и имот който аз смятам че заслужава. А и ми трябва по-голям дето живея.
                ПП: Отвориха се ангажименти но не съм забравил да откачим по 200 мл алкохол, сега като дойде отпускарския сезон.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                  Можеме ли да счупим 30 години?

                  Със сигурност... 50 е таргета който ще се достигне в близките 5 години....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Да вече и наемите по света растат . Неизбежно е и при нас да се случи....дъното на наемите беше пролетта....който наел на далавера / Заплатке ?/ да черпи :-)

                    Коментар


                    • Можеме ли да счупим 30 години?

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/po-sveta/453...-nasam-331397/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          понеже голяма част от повишителите ( 80% от тях са реално така наречени влакогонци) постоянно вменяват, че всичко свършва и имотите ще са непостижими се замислих над следното нещо :

                          кой купува и надцаква влакогонците?

                          1. хора с ипотека
                          2. хора с много пари (паднали от небето)
                          3. хора със спестявания, но стресирани

                          основни играчи са 2 та идва въпросът - кои са хората с много лесни пари, които купуват по 1-2-3-4-5 апартамента на децата в големия град да имат...

                          в голямата си част (поне 80%) това са хора от мафията държава и гравитиращите покрай тях бели якички, обръчи от фирми и финансови 'акули'

                          изборите от вчера затвърждават тенденцията, че нещата така не може да продължават. Дали ще има криза , служебно правителство и нови избори или ще има временна стабилност не знам, но знам, че ще има много сериозна метла, защото се открадна много в последните години.

                          та къде според вас ще иде покупателната способност на група 2 в идните година-две-три.
                          колко време ще е нужно за формиране на нова подобна група и дали ще се случи предвид нестабилността на положението в политическите среди.


                          поздрави и успех и на чакащите и на гонещите влака
                          Берти, разположението на планетите дали влияе на цените на имотите?
                          А миграцията на лястовиците?

                          Голямо смукане от пръстите, голямо нещо..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                            Абе ще минат поне 3-4 години, докато българинът осъзнае и съответно се случи това да може да прави голям бизнес без рекет и конкурентен малък бизнес без състезание с облагодетелствени връзкари и перачи на пари. Тогава ще си налива парите там. Та "оправянето на държавата" изобщо не го брой като фактор цената да тръгне надолу.
                            чакай чакай ... никой не говори за 'оправяне на държавата', а за разместване на пластовете и персонажите гарнирано с политическа криза, а вероятно и икономическа такава.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Аз съм купувал на около тази цена и е съм доволен, но това не значи че всеки имот на тази цена е добра инвестиция

                              Студио 50квм с общите части ти е 25к евра за тия пари в София не можеш да се прекръстиш, а доходността може да ти е по висока от студио в София за 50к евра
                              и Имаш наематели 20 дни в годината.Страшна до0ходност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                понеже голяма част от повишителите ( 80% от тях са реално така наречени влакогонци) постоянно вменяват, че всичко свършва и имотите ще са непостижими се замислих над следното нещо :

                                кой купува и надцаква влакогонците?

                                1. хора с ипотека
                                2. хора с много пари (паднали от небето)
                                3. хора със спестявания, но стресирани

                                основни играчи са 2 та идва въпросът - кои са хората с много лесни пари, които купуват по 1-2-3-4-5 апартамента на децата в големия град да имат...

                                в голямата си част (поне 80%) това са хора от мафията държава и гравитиращите покрай тях бели якички, обръчи от фирми и финансови 'акули'

                                изборите от вчера затвърждават тенденцията, че нещата така не може да продължават. Дали ще има криза , служебно правителство и нови избори или ще има временна стабилност не знам, но знам, че ще има много сериозна метла, защото се открадна много в последните години.

                                та къде според вас ще иде покупателната способност на група 2 в идните година-две-три.
                                колко време ще е нужно за формиране на нова подобна група и дали ще се случи предвид нестабилността на положението в политическите среди.


                                поздрави и успех и на чакащите и на гонещите влака
                                Абе ще минат поне 3-4 години, докато българинът осъзнае и съответно се случи това да може да прави голям бизнес без рекет и конкурентен малък бизнес без състезание с облагодетелствени връзкари и перачи на пари. Тогава ще си налива парите там. Та "оправянето на държавата" изобщо не го брой като фактор цената да тръгне надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X