IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Хубу Янчо щом така мислиш :-) За себе си знам кое как е и нямам съмнение в това знание :-).
    Иначе си прав зимата винаги е по-зле с наемите.... И тази година няма да е различно.
    А да и да ти кажа, че в някаква степен съм съгласен с теб с визията ти за локацията, че беше гоУема дискусия :-) Разбира се залиташ по крайности и там . Та съгласен съм че локацията е със изменчива стойност във времето, но има някои основни локационни компоненти , които не могат да се пропуснат. Например столицата ще бъде столица и след 100 години, морето ще го има и него след 100 години, НДК ще бъде там още 100 години или СУ или Народното събрание или Борисовата градина и Южният парк и т.н.. Има достатъчно много ФИКСИРАНИ неща, които ще привличат търсене в близост до тях. Има и такива с лесно променлива важност през годините. При тях има и ще има колебания. Например Младостите последните 15 години поскъпнаха много повече от всички други части на София, зоната около Лъвов мост преди 80-100 години топ място сега е по-зле от Люлин ....
    И разбира се имот в топ центъра на Тутракан или Петрич е обречен. Бил е обречен и през последните 100 години защото никое от тези места няма нищо специално в повече от другите места , които притеглят хората/ Жалко , че прадядо ти не ги е осъзнал тези неща.... :-)

    Айде стига ми писане...Изпълних си нормата за седмицата и сега пей сърце в Лидъл с надника :-))))
    аахахахахаахахахахах
    с големия пост само показваш малки знания

    така като това в черното са мислили
    преди 120/130 години и купуващите в топ центъра на Търново и Русе
    ама баш така - и са броили торби със злато (милиони сега )
    няма я Локацията - няма
    и никой не е говорил за петрич или радомир за къшата на деда ти
    говорил съм за големи бг градове
    били равни на софия за врмето си

    а щом си убеден в черното за след 100 години (ахахахахахахаха)
    купвай - до НДК , във борисовата градина купи лъвов мост
    тцтцтцтцтццтцтцтцт
    ти си ми изброил 5 забележителности на днешна софия бе
    купуваш ли ги
    хихиххихихихи
    я купи у младост или у малинова да ти видя ЛОКАЦИЯТА
    след 100 години
    ахахахахаахахахах

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

      Аз купувам със собствени средства. Това проблем ли е?
      п.п. И за да не ми се обезценяват парите ги влагам в kot dodi.
      Хаха и аз съм така горе долу...Кот доди само да е тухла :-))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

        не се прави и ти като доайенката бре

        ''моите колеги'' бла бла
        говоря ти за колегите ти по форум
        посока на пазара и цени -
        захлюпвачите сър

        можеш да ''казваш'' и разказваш каквото си искаш -
        няма откъде да дойдат наематели +
        в софия за да ти ''продънат'' телефоня
        и да имаш някое спорадично звънене
        след септември направо му изключвай
        батерията да не харчиш ток
        хихихихи
        наемите от октомври - надолу доста
        10% от бившите наематели си купиха
        10 % служители и работници са хоумофис в КЪЩИ
        10% студенти въобще от март не са ходили в софия

        наплив вика има
        ще ти се
        явно вече сте развели белия байряк за продажби
        и сте ги обърнали само на наеми -
        колкото /толкова
        хихихихихиххи
        Хубу Янчо щом така мислиш :-) За себе си знам кое как е и нямам съмнение в това знание :-).
        Иначе си прав зимата винаги е по-зле с наемите.... И тази година няма да е различно.
        А да и да ти кажа, че в някаква степен съм съгласен с теб с визията ти за локацията, че беше гоУема дискусия :-) Разбира се залиташ по крайности и там . Та съгласен съм че локацията е със изменчива стойност във времето, но има някои основни локационни компоненти , които не могат да се пропуснат. Например столицата ще бъде столица и след 100 години, морето ще го има и него след 100 години, НДК ще бъде там още 100 години или СУ или Народното събрание или Борисовата градина и Южният парк и т.н.. Има достатъчно много ФИКСИРАНИ неща, които ще привличат търсене в близост до тях. Има и такива с лесно променлива важност през годините. При тях има и ще има колебания. Например Младостите последните 15 години поскъпнаха много повече от всички други части на София, зоната около Лъвов мост преди 80-100 години топ място сега е по-зле от Люлин ....
        И разбира се имот в топ центъра на Тутракан или Петрич е обречен. Бил е обречен и през последните 100 години защото никое от тези места няма нищо специално в повече от другите места , които притеглят хората/ Жалко , че прадядо ти не ги е осъзнал тези неща.... :-)

        Айде стига ми писане...Изпълних си нормата за седмицата и сега пей сърце в Лидъл с надника :-))))
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.08.2021, 18:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
          Брей, що па един дето е купил със собствени средства не познавам... Па и предприемачи има в обкръжението си ... и ИТ-та... Няма лошо, ама това 30 процента били само с ипотека е глупост.
          Аз купувам със собствени средства. Това проблем ли е?
          п.п. И за да не ми се обезценяват парите ги влагам в kot dodi.
          Last edited by blackaquarius; 28.08.2021, 17:57.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
            Брей, що па един дето е купил със собствени средства не познавам... Па и предприемачи има в обкръжението си ... и ИТ-та... Няма лошо, ама това 30 процента били само с ипотека е глупост.
            Глупостите са ти в главата.... За да го потвърдиш има статистика на агенцията по вписванията....

            Коментар


            • Брей, що па един дето е купил със собствени средства не познавам... Па и предприемачи има в обкръжението си ... и ИТ-та... Няма лошо, ама това 30 процента били само с ипотека е глупост.

              Коментар


              • Да кажем молитвата на Ташунко:

                "Който в имоти инвестира два пъти повече да има,който пък срив на цените вижда и имоти не харесва и няма най-добре е никога да няма.Амин !”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Моите колеги се съмнявам / направо изключено/ да ги познаваш, та да ти разправят каквото и да било....леко си се Объркал :-)..... Макар всички да имат слабост към имотите и да са доста по-напред от мен....
                  Обясних го достатъчно ясно. Имам телефонен номер за обяви който ползвам когато имам нещо.. Да речем 20-ина или не знам колко брокери са си го записали и го прозвъняват , за да изпреварят другите брокери. До Март номера беше като да го няма, след това живна.
                  Както искаш го разбирай и мисли... просто факти :-)
                  не се прави и ти като доайенката бре

                  ''моите колеги'' бла бла
                  говоря ти за колегите ти по форум
                  посока на пазара и цени -
                  захлюпвачите сър

                  можеш да ''казваш'' и разказваш каквото си искаш -
                  няма откъде да дойдат наематели +
                  в софия за да ти ''продънат'' телефоня
                  и да имаш някое спорадично звънене
                  след септември направо му изключвай
                  батерията да не харчиш ток
                  хихихихи
                  наемите от октомври - надолу доста
                  10% от бившите наематели си купиха
                  10 % служители и работници са хоумофис в КЪЩИ
                  10% студенти въобще от март не са ходили в софия

                  наплив вика има
                  ще ти се
                  явно вече сте развели белия байряк за продажби
                  и сте ги обърнали само на наеми -
                  колкото /толкова
                  хихихихихиххи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                    мога да чета - да
                    и да мисля мога
                    и откъде се появиха търсачите на наеми - силно увеличени
                    хихихиххи
                    че от март и април твой колеги разправят
                    че силно са се увеличили купувачите на НИ -
                    бивши търсачи на наеми или понастоящем преминали
                    в предлагачи на наеми
                    а пък и потоци към софеа не съм забелязал да има
                    хихихиххихи

                    хай сега като го прочетеш
                    защото знам че можеш
                    и помисли преди да пишеш
                    Моите колеги се съмнявам / направо изключено/ да ги познаваш, та да ти разправят каквото и да било....леко си се Объркал :-)..... Макар всички да имат слабост към имотите и да са доста по-напред от мен....
                    Обясних го достатъчно ясно. Имам телефонен номер за обяви който ползвам когато имам нещо.. Да речем 20-ина или не знам колко брокери са си го записали и го прозвъняват , за да изпреварят другите брокери. До Март номера беше като да го няма, след това живна.
                    Както искаш го разбирай и мисли... просто факти :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Можеш да четеш нали ? Търсенето на наеми се увеличи сериозно от Април месец насам.
                      За останалото ще се досетиш сам....:-)
                      мога да чета - да
                      и да мисля мога
                      и откъде се появиха търсачите на наеми - силно увеличени
                      хихихиххи
                      че от март и април твой колеги разправят
                      че силно са се увеличили купувачите на НИ -
                      бивши търсачи на наеми или понастоящем преминали
                      в предлагачи на наеми
                      а пък и потоци към софеа не съм забелязал да има
                      хихихиххихи

                      хай сега като го прочетеш
                      защото знам че можеш
                      и помисли преди да пишеш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vincent1 Разгледай мнение
                        Здравейте, дали може да ми кажете на базата на вашите наблюдения моментната експанзия в новопостроени недвижими имоти в какво съотношение собствени средства : привлечен капитал (ипотеки, потребителски + кредити) е. Идеята ми е да разбера ако лихвите се вдигнат дали ще има отлив от покупки и намаляне на цените. Все пак за новото стройтебство за да вземеш ипотека е нужен акт 14, до който ако не бъркам трябва да платиш на строителя около 50% от апартамента. Което говори че тази експанзия, не се финансира само и кредити а има и много сериозно прехвърляне на пари от от дюшека към недвижими имоти.
                        Сега не знам как е, но до преди 1-2 години покупките с кредит бяха под 30-40% от сделките. За ново на добро място от собствен опит мога да ти кажа, че пак тогава 95% от покупките бяха без кредит. Строителите особено на желани места предпочитат купувачи без финансови проблеми, които имат нужда от кредит за покупка защото са ненадеждни.... При по-големи проекти или на не толкова желани места процента на хората с кредити ще бъде по-голям.
                        Принципно България е в топ 3 като страна с най-малко ипотечни кредити ползвани при покупка и процент на ипотекирани жилища в Европа. Т.е. процента на ипотеките е вероятно да се увеличава с годините. След ковид обаче расте процента на сделките с кеш.... Така ще бъде още известно време....и после ипотеките отново ще вземат превес.
                        При повишаване на лихвите разбира се че ще има отлив на купувачи и на теория това трябва да доведе и до спад на цените / в конкретният момент обаче това е дискусионни поради други фактори/
                        Схемите на плащане са много и различни при строителите. ... Има и такива с 90% след Акт 16

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                          хихихи
                          и какво се случва
                          след като си го осъзнал
                          Можеш да четеш нали ? Търсенето на наеми се увеличи сериозно от Април месец насам.
                          За останалото ще се досетиш сам....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Може, хайде сега правилната математика - а не каруцата пред коня - когато наемът му е 100 лева, може ли цената да е 30 000 евро и колко точно си се набутал, като я приемеш?
                            Крети както написах отдавам 1 гараж самостоятелно и мислиш ли че не знам колко взимам за него ? Забавен си факт, но ставаш смешен...С тея 100 лева може в Ловеч да си наемеш, в София и някои квартали може да направиш най-много оглед....:-)
                            Никой никого не кара насила да наема гаражи и апарти....Паркоместа по улиците и градинките бол и жилища под мостовете също....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Няма как да имам защото не съм обявявал нищо свободно скоро.
                              От брокерите за периода зимата до края на Март имах само няколко позвънявания / така или иначе нямаше какво да им предложа та все тая/, сега са толкова на седмица...Не е трудно да осъзнаеш какво се случва....
                              хихихи
                              и какво се случва
                              след като си го осъзнал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                А от наематели имаш ли позвънявания?
                                Няма как да имам защото не съм обявявал нищо свободно скоро.
                                От брокерите за периода зимата до края на Март имах само няколко позвънявания / така или иначе нямаше какво да им предложа та все тая/, сега са толкова на седмица...Не е трудно да осъзнаеш какво се случва....

                                Коментар

                                Working...
                                X