IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    И да и не. Голям % от купувачите в София, все още си купуват първо жилище, а не имот за инвестиция. Та в тоя ред на мисли консерватизма на населението е напълно оправдан. Не може да нямаш покрив над главата и да се нашиеш със зверски кредити, с цел да отвориш бизнес, който я успее, я не. Ако успее супер. Но в противен случай си прецакваш целия живот. Все още шансът човек да изплати ипотека е значително по-голям, отколкото да създаде успешен бизнес у нас.

    Предприемачеството го остави за следващите поколения, на които няма да им се налага да купуват имоти, защото предците им са били прозорливи. Те ще трябва да се учат как да управляват и умножат богатството. Затова мисля, че на този етап е хубаво да не слагаме каруцата пред коня.
    Не е нужно да си предприемач, за да инвестираш в бизнес. Това може да стане чрез акции и други финансови инструменти. Дори не е нужно сам да се трудиш да правиш сметки в какво да набуташ пари, има си инвестиционни фондове, които се ограничават до българския сектор, които могат да го правят за теб, срещу комисионна разбира се. Вече друг въпрос е колко са надеждни сегашните които оперират у нас.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      Да очакваме ли поевтиняване на жилищата у нас? ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ
      Да очакваме ли поевтиняване на жилищата у нас?


      ===2039===

      Цитат: "За съжаление не можем да очакваме спад на цените на имотите. "

      ===2039===


      "...казва управителят на „КредитЦентър“ Тихомир Тошев."

      Коментар


      • Да очакваме ли поевтиняване на жилищата у нас? ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ
        Да очакваме ли поевтиняване на жилищата у нас?


        ===2039===

        Цитат: "За съжаление не можем да очакваме спад на цените на имотите. "

        ===2039===

        Last edited by два_таралежа; 23.10.2023, 10:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          В София и Варна активността се свива най-леко: съответно 5.4% и 6.7%[/B]
          Ама как така само 5%? Нямам търпение да видя коментара на любимия ни арменски

          Май ще отложим спада поне с година-две..

          Коментар


          • https://www.capital.bg/biznes/imoti/...t_sredno_s_13/
            Слабо лято за имотите: Сделките спадат средно с 13%

            Толкова малко продажби в страната през трето тримесечие не е имало от 12 години. В София и Варна активността се свива най-леко: съответно 5.4% и 6.7%
            • Сделките в страната са с 13% по-малко на годишна база, но в София, Варна и Бургас спадът е по-малък.
            • Варна е с повече сделки от Пловдив. Русе и Стара Загора не помнят толкова слабото тримесечие от десетилетия.
            • Ипотеките също са по-малко на брой, в София растат като дял от сделките през юли - септември.Русе и Стара Загора с рекорден отлив

            Русе и в Стара Загора не помнят трето тримесечие с толкова малко сделки поне от 2005 г. насам. В Дунавския град са регистрирани 1186 покупко-продажби (-18.8% спад на годишна база), като през същия период на миналата година също имаше спад, но само -3.3%. В Стара Загора сделките са едва 928, а намалението им -16.6% при -21% година по-рано. Те запазват позициите си на пети и шести градски пазар в страната.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...ali-svoya-vrah

              Финансови мениджъри в Европа залагат, че лихвите на ЕЦБ не са достигнали своя връх Част от най-големите финансови мениджъри смятат, че трейдърите грешат, в залозите си, че ЕЦБ е приключила с повишаването на лихвените проценти


              Алес Кутни, ръководител на отдел "Международни лихвени проценти" във Vanguard, се съгласява с пазарните оценки, според които ЕЦБ ще запази лихвените проценти в четвъртък, но казва, че търговците са твърде самоуверени по отношение на възможността за по-нататъшно затягане през следващите месеци. Фирмата наблюдава общо 1,9 трлн. долара активно управлявани активи с фиксирана доходност в световен мащаб.
              "Пазарът подценява шанса за ново повишение от страна на ЕЦБ", каза Кутни. "Същото беше и с Фед" до миналата седмица.
              Лихвите са достатъчно високи за да фалират всяка държава и фирма - проблемът е дългосрочният отрицателен дълг .
              Стискат се , но няма да издържат във времето и ще се наложи да рефинансират .

              Коментар


              • Как се казваше - магнит е тази тема, магнит.
                Пълна с акционери на 40% годишно чакащи срив на жилищните имоти и бягащи в акции.
                Добър финал на седмицата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Айде, и Фрости влезна в криптото.
                  ...и никога не купи и нищо по-скъпо от банална квартира (наем). А после и криптото му изгоре!
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Ама аз нямам никакви угризения, нито притеснения докато си живея в децката, да си вземам доходността по книжата - даже ми е много хубаво. За 40% годишна доходоност даже ако трябва ще се преместя от децката в гаража...

                    Бай Лоре, аз не те ли предупредих миналата година, че след 5 години ще ти се наложи да си продадеш хола, кухнята, детската... и гаража, за да си купиш само едно дялче от моите акции...
                    Айде, и Фрости влезна в криптото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      лордче, след години ще разказваме истории, как сме писали в един и същ форум с българския оракул
                      оракула въпреки нечувания ритърн, все още ще пие бирички в децката на угАсена лампа
                      и ще прави включвания, когато мама е на работа, за да го издържа
                      Кво ги правят тея ритърни, чудя се! . Една селска колиба не купиха. Целят се в столица, би трябвало да са избичили пара за сносен имот. Така се изкарват кинти, те ритърна го сънуват и следят Мъск. Не се ли усещат че тепърва активите ще поскъпват. Корекция от 10% в някои имотни сегненти едва ли ги устойва. Просто остават вечно некупили и проиграли шанс за каквото и да е. А изчезна и оня златаря Конан Варварина да им подгрява задните части със злато, платина и кво беше още там. И Ексчо да им сметне вероятностите и психологическите нива на движение - не се знае надолу или нагоре. Но нищо, да каляват психиката също е важно.
                      Last edited by bulgarian lev; 22.10.2023, 23:14.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                        Именно затова си стигнал до това ниво. От деЦката човек е неспособен да се научи да мисли, да решава проблеми или да поема отговорност. На практика всички важни неща за един мъж.

                        Аз също се изнесох (доброволно) на 19. На практика 3 месеца след като завърших гимназията и бях аут, без да ходя студент. Имах си спестени пари, вече пишех код дистанционно и направо си наех квартира в София, за да поема по моя път.

                        Дълго време родителите ми си мислеха, че им се сърдя нещо и затова бягам. Народопсихология на деЦката...
                        Сегашните момченца ще трябва да се потрудят, но не смеят. Сигурен съм че много от тях имат доходи които биха им позволили да ползват кредит и да завъртят кинти, не казвам че директно ипотечен трябва да блъснат. Но не искат да излизат от зоната си на комфорт. И се сепарират в кръга наематели, което не че е лошо, напротив. Най-лошо е да останат в детските по родните си места и годинките се търкалят.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          лордче, след години ще разказваме истории, как сме писали в един и същ форум с българския оракул
                          оракула въпреки нечувания ритърн, все още ще пие бирички в децката на угАсена лампа
                          и ще прави включвания, когато мама е на работа, за да го издържа
                          Абе, този имаше и смислени постове преди години, макар и вечен враг на недвижимостите, съм го чел с интерес. Напоследък, обаче е толкова изплискал, че пише някакви несвързани небивалици! Бил ме предупреждавал преди 1г., че след 5г. съм щял да продавам хол, кухня и гараж, сякаш това са отделни имоти!!!! Не го питах коя кухня, щото имам кухни с хладилници, 2 в Редута, 1 в Слатина, 1 в Бургас, 1 в Овча купел, 1 в Радомир и още 1 в радомирско село. Та, ми е интересно от коя кухня точно ще стартират продажбите, щото аз през съзнателния ми живот, съм имал само покупки????. А, и ако неговите извънземни акции са с 40% печалба годишно, дето ги пазарува от детската стая, моите купени от печалбата от 5 имота, всичките, толкова ли са губещи, за да си продавам холове и кухни?

                          Коментар


                          • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...ali-svoya-vrah

                            Финансови мениджъри в Европа залагат, че лихвите на ЕЦБ не са достигнали своя връх Част от най-големите финансови мениджъри смятат, че трейдърите грешат, в залозите си, че ЕЦБ е приключила с повишаването на лихвените проценти


                            Алес Кутни, ръководител на отдел "Международни лихвени проценти" във Vanguard, се съгласява с пазарните оценки, според които ЕЦБ ще запази лихвените проценти в четвъртък, но казва, че търговците са твърде самоуверени по отношение на възможността за по-нататъшно затягане през следващите месеци. Фирмата наблюдава общо 1,9 трлн. долара активно управлявани активи с фиксирана доходност в световен мащаб.
                            "Пазарът подценява шанса за ново повишение от страна на ЕЦБ", каза Кутни. "Същото беше и с Фед" до миналата седмица.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Тия от децките, се оказаха топ инвеститори на световните борси с по 40% ритърн, но интересното е, че не познавам уважаващ себе си бизнесмен да си живее в кутийка на родителите. Писанията на подобни представители на понижителната гилдия от перона, как би приел примерно покойния Шарлопов?
                              лордче, след години ще разказваме истории, как сме писали в един и същ форум с българския оракул
                              оракула въпреки нечувания ритърн, все още ще пие бирички в децката на угАсена лампа
                              и ще прави включвания, когато мама е на работа, за да го издържа
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                Търсенето на трофейни апартаменти в Токио тласка цените им до космически нива

                                защото япония е любима тема на портфеладжиите от децки и квартири
                                Тия от децките, се оказаха топ инвеститори на световните борси с по 40% ритърн, но интересното е, че не познавам уважаващ себе си бизнесмен да си живее в кутийка на родителите. Писанията на подобни представители на понижителната гилдия от перона, как би приел примерно покойния Шарлопов?

                                Коментар

                                Working...
                                X