IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в момента а и от няколко месеца
    цените са в застой - НЕ РАСТЯТ а на места
    и НАМАЛЯВАТ

    това е очаквано поведение на пазара
    преди да се срине
    срива ще бъде доста години като
    ще се различава от този 2008 - кратък и
    с бързо падение на цените
    този ще е по мъчителен - бавен с плавно
    снижение на цените , с липса на наематели
    така че - никой влязал в него през последните
    ДВЕ години , да не може да излезе на нула , ако
    реши да продаде придобития актив
    в грешното време

    Коментар


    • закупиля имот 2008 със пълно отдаване от тогава досега под наем
      е на загуба , срещу купилия СП500 тогава


      също така - закупилият злато през 2008 е реално три пъти увеличил парите си
      а закупилият имот реално е на същите пари като 2008



      това е единствената истина и факт
      всеки може да го провери

      абсолютна грешка е да се купува В МОМЕНТА
      на балонизирани цени - още повече пък с кредит

      цените ще се потънат и имотите ще поевтинеят
      в следващите няколко години

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Ето ти ги най-обзорно:

        https://www.finanzen100.de/top100/di...dendenrendite/

        Различни браншове, възможни най разнообразни диверсификации. Аз имам от повечето по малко, имам и фирмени облигации, и ДЦК на ЮАР. Там само от валутния курс на рандa направих 20% за година и нещо, сега взе да пада и се чудя дали да не ги продавам.
        Супер, благодарско, много хубав линк. За немско неговорящи като мен всеки подобен сайт е супер полезен. Значи съм в топ 10 с BASF-a. Най много яд ме хваща, че не купих корабни компании като поскъпна транспорта, като гледам номер 4 в класацията с дивидентите е немския контейнерен превозвач Хапаг-Лойд. За капиталовата да не говорим, че е 4 пъти за една година. Дет се вика само от апартаменти може да се печели

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          То винаги е било така освен ако не си с апартите пазара на Дури...
          сакън
          моля ти се - да се уважаваме
          чакай да плювна три пъти през дясно рамо
          пфу пфу пфу

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Харча си пари на воля ,а наемите ми се събират и няма какво да купя с тях. Така няма как да стане.
            хихихихи

            голямо усилие трябва за да похарчиш 1000 лева на
            месец , та чак пък и '''на воля ''

            иначе си права - с хилядарка -вече
            няма какво значимо да се купи .
            даже за прахосмукачка ще трябва да
            ги събираш ДВА месеца
            хихихи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Къде го чете бре, в Нощен Труд ли, докато подпираше бариерата на платения паркинг дето си пазач? Те хората едва се изхранват и си плащат сметките - спестени пари хахахаха
              Вероятно познатите ти от твоя социален кръг се изхранват трудно, но не всички са така. Ако ти имаш труден живот и живееш бедно, в постоянен недоимък и притиснат от месечната вноска по кредита, други живеят спокоен живот. Аз те разбирам, потомствената бедност е ужасно нещо, но като си свикнал с нея и с мисълта че нищо не можеш да промениш и това е бъдещето ти - живееш някакси. Не губи надежда, все пак работиш и децата ти може да живеят малко по-добре от теб.
              Успех!
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                Никой не мисли за бизнес, никой не мисли да харчи пари за други неща.
                Това е написано от ejonny. Не отговаря на истината. Хората си движат бизнеса, а печалбата инвестират.
                Вчера четох една статия. 4/5 от покупките на имоти не са с ипотека, а със спестени пари. Това не се отнася за района зад Централна гара.
                Никой не е луд да си зареже бизнеса (дойната крава). Това са просто приказки. Има да чакате да купите евтини имоти от невъзможност за изплащане на кредитите. По-добре се надявайте на конфискации, национализации и тото.
                Къде го чете бре, в Нощен Труд ли, докато подпираше бариерата на платения паркинг дето си пазач? Те хората едва се изхранват и си плащат сметките - спестени пари хахахаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                  Алианц имах преди време 200 бр. преди да им забранят да дават дивиденти покрай локдауните и ги продадох, после взех BASF, но доста повече бройки, като дивидентът е същия процент като на Алианц в момента. Малко по-волатилен е BASF-a, ама така съм си го избрал.
                  Мислих си го наскоро този вариант, под наем с дивидента и в предпочитан квартал, а моят апартамент да го дам само на супер точни наематели или да си стои празен.
                  Ето ти ги най-обзорно:

                  https://www.finanzen100.de/top100/di...dendenrendite/

                  Различни браншове, възможни най разнообразни диверсификации. Аз имам от повечето по малко, имам и фирмени облигации, и ДЦК на ЮАР. Там само от валутния курс на рандa направих 20% за година и нещо, сега взе да пада и се чудя дали да не ги продавам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Това последното е истината. Вземи си под наем нещо прилично и го плащай от дивидентите.
                    Примерно Алианц - последно 9,60 Евро на акция.С 300к може да купиш към 1500-1600 акции, които ще ти носят поне 15к годишно от дивиденти. За 1250 Евро можеш да наемеш много по-готин апарт, отколкото можеш да купиш с 300к. И това при сегашната набалончена цена на акцията. Дивидентите им няма да паднат в идните години.
                    Алианц имах преди време 200 бр. преди да им забранят да дават дивиденти покрай локдауните и ги продадох, после взех BASF, но доста повече бройки, като дивидентът е същия процент като на Алианц в момента. Малко по-волатилен е BASF-a, ама така съм си го избрал.
                    Мислих си го наскоро този вариант, под наем с дивидента и в предпочитан квартал, а моят апартамент да го дам само на супер точни наематели или да си стои празен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ще я погледна сградата на Славище, но като те слушам и там отиваме доста над 350 К, което ми е над психологическата граница. По-скоро бих ги държал парите и да чакам да паднат борсите и тогава да вкарам в сини чипове или в някой проспериращ бизнес.
                      Това последното е истината. Вземи си под наем нещо прилично и го плащай от дивидентите.
                      Примерно Алианц - последно 9,60 Евро на акция.С 300к може да купиш към 1500-1600 акции, които ще ти носят поне 15к годишно от дивиденти. За 1250 Евро можеш да наемеш много по-готин апарт, отколкото можеш да купиш с 300к. И това при сегашната набалончена цена на акцията. Дивидентите им няма да паднат в идните години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Говоря ти за сградата (бялата) на ул.Славище/Кожух Планина. Много добре е изпипана, инвеститорът е страшен шемет.
                        Мястото обаче и там не е най-оптималното - вярно че си на 100 метра от алеята на парка, но улиците са едни стръмни и наоколо са кофти сгради, които закриват всякакви гледки.


                        Ето това що не го погледнеш?

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...52870710160954

                        Не се подлъгвай по цената на квадрат, земята е ценното. А мястото е страшна гъзария.
                        Ще я погледна сградата на Славище, но като те слушам и там отиваме доста над 350 К, което ми е над психологическата граница. По-скоро бих ги държал парите и да чакам да паднат борсите и тогава да вкарам в сини чипове или в някой проспериращ бизнес.

                        Обявата изглежда ОК, но и доста изриване има. Притесняваме само, че спалнитите изглеждат на стаички.
                        Last edited by nomche; 28.09.2021, 23:25.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          То винаги е било така освен ако не си с апартите пазара на Дури...
                          То дъри с нейната 20% доходност изби рибата. На финансовите пазари те смятат за гуро ако направиш такава годишна доходност, а тя от апарт в Изток ги прави( 55 000 долара за 700 долара наем)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Не този на 2300 не го знам, но не съм сигурен дали бих дал такава цена + ДДС каквото и да качеството, освен ако не е някаква супер локация тип първа линия пред морето, т.е. трябва да е на входа на парка, а такова нещо има само в Лозенец - квартала, не курорта. При мен е 2100 с включен гараж и до ключ, но пак ми се струват много щото не е в Стрелбище, то даже и в Гоцето май не е, но е на пеш разстояние от парка.
                            Говоря ти за сградата (бялата) на ул.Славище/Кожух Планина. Много добре е изпипана, инвеститорът е страшен шемет.
                            Мястото обаче и там не е най-оптималното - вярно че си на 100 метра от алеята на парка, но улиците са едни стръмни и наоколо са кофти сгради, които закриват всякакви гледки.


                            Ето това що не го погледнеш?

                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...52870710160954

                            Не се подлъгвай по цената на квадрат, земята е ценното. А мястото е страшна гъзария.
                            Last edited by ejonny2376; 28.09.2021, 23:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Ако е този строител, за който си мисля - готви се за нещо от порядъка на 2300 без ДДС. При това на първи етаж.
                              Не този на 2300 не го знам, но не съм сигурен дали бих дал такава цена + ДДС каквото и да качеството, освен ако не е някаква супер локация тип първа линия пред морето, т.е. трябва да е на входа на парка, а такова нещо има само в Лозенец - квартала, не курорта. При мен е 2100 с включен гараж и до ключ, но пак ми се струват много щото не е в Стрелбище, то даже и в Гоцето май не е, но е на пеш разстояние от парка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Стратегията ти е разумна. Искаме добри локации, а е трудно и скъпо. Да, опитай с коза аз давам толкоз, но аз ако опитам ще ги дам. В смисъл, не бързай с оферти, а прецени защо искаш този точно имот и можеш ли с тези пари да получиш 1,5 имот с по-добри показатели за наем.
                                Аз търся за лично ползване около Южния парк. Засега смислени оферти няма, или ще е пръв/последен етаж или ще е със скосявания, а аз нищо от това не пипам, че нямам вяра на никой строител, защото или ще протека или ще измръзна като куче, колкото и да ми хвалят новите строителни материали. След като са скрили всичко, ще ги чакам да се наиграят. На мен ми трябва 1 апарт, все някой ще реши да се пенсионира и да си купи къще в Гърция и що пък аз да не попадна на него. Даже мога и къщето в Гърция да му осигуря. Почнах дори да се замислям за под наем. Имаше един не лош тристаен за 620 евра в Стрелбище. Че то на тез пари кво му плащам, даже мога да се изнеса от раз, после да вдигат цената колкото си искат, аз къде да живея имам.
                                Last edited by nomche; 28.09.2021, 23:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X