IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Но аз имам предвид репортажите за млади двойки, които купуват евтини къщи, стягат ги и започват сами да си произвеждат всичко.

    И ако в селото има някоя баба или леля, ги учат как да садят, как да готвят селски манджи, как да плетат чорапи и други полезни селски неща.


    Аз харесвам битовия и народен стил, но не бих ходил всеки уикенд по селата.
    става ако имат професии, които да могат да упражняват оттам и не им пречи децата им да учат с циганета в някакво селско училище.
    въведат ли дистанционното обучение като възможност ще има много хора, които ще изберат живота на село, но ще са спокойни, че децата им могат да получат добро образование. В противен случай се изнасят в провинцията едва, когато децата порастнат.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение


      Джонката е прав за горите.

      Бившите ниви и поляни ги обзема растителност, но това не са букови гори. Почват да растат сливи, джанки, салкън, тръни, къпини и разни други дървета.

      Букова гора или борове могат да се появят, ако има поляна или нива (изоставени) и в съседство има подобна гора.
      Евгени, имам директни наблюдения над този бизнес, стига сте се упражнявали

      Ще подскажа, сече се там където има лесен достъп, иначе не е рентабилно.
      Last edited by yalokin; 01.11.2021, 13:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Искаш ли да се обзаложим, че съм прав (като общо залесяване) и не съм брокер?

        Изобщо какъв би ми бил мотива да лъжа?

        Вече си мисля, че си пиша с ученици

        Джонката е прав за горите.

        Бившите ниви и поляни ги обзема растителност, но това не са букови гори. Почват да растат сливи, джанки, салкън, тръни, къпини и разни други дървета.

        Букова гора или борове могат да се появят, ако има поляна или нива (изоставени) и в съседство има подобна гора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Залесен ти е мозъкът.
          На мен оголените северни склонове, превърнати в пущинаци, са ми пред очите. Сече се поголовно дори в границите на парка, а ежедневно камионите със 100-годишни трупи минават покрай къщата ми.

          Ходи си по огледите на панелки, мигар излъжеш някой глупак да ти даде 3% - там ти е силата. Не се изказвай обаче по теми, от които и идея си нямаш.
          Искаш ли да се обзаложим, че съм прав (като общо залесяване) и не съм брокер?

          Изобщо какъв би ми бил мотива да лъжа?

          Вече си мисля, че си пиша с ученици

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Онзи ден намерих кака, на 41, симпатяга. Образована, слуша Шопен, чете много книги. Трудно е Евго. Трудно се намират, тази сама ме намери.
            Минахте ли вече към по-съществената част,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Как да си намери жена Джонката като младите българки (25-38г) са от боклук до боклук. Цитирам мой приятел от преди няколко дни.


              Никой не им е длъжен да им плаща сметките, да ги издържа, да им търпи глупостите, а те да харчат яко по моловете.
              Онзи ден намерих кака, на 41, симпатяга. Образована, слуша Шопен, чете много книги. Трудно е Евго. Трудно се намират, тази сама ме намери.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Какво реши за апартамента ? Да си призная, мислила съм те Такова жилище в наше село ще струва около 700000-800000 евро
                Хм, Дъри. Във Ваше село предполагам средната заплата е нещо от порядъка на 7000 CHF месечно - едни 6 пъти над средното за София. Да се радваме на двойно по-ниска цена при 6 пъти по-ниски доходи как ти звучи?

                Този апартамент аз го следя вече над година. И аз съм го мислил доста. Трябва да намеря начин да осигуря сумата, която не е малка. Зависи от доста неща.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Как да си намери жена Джонката като младите българки (25-38г) са от боклук до боклук. Цитирам мой приятел от преди няколко дни.


                  Никой не им е длъжен да им плаща сметките, да ги издържа, да им търпи глупостите, а те да харчат яко по моловете.
                  И той стар ерген като тебе нали? Как тогава очаквате да си намерите жена, като във всяка виждате ковра?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Над Тетевен има едни пустеещи сгради над манастира. От другата страна, в самия град, пустее ресторантският комплекс.

                    Гората напредва много яко. Локални обезлесявания може и да има, но на национално ниво хората с всяка изминала година се увеличава и то значително. Това е факт, а не мнение. Даже по сателитни снимки се вижда, ако не вярвате на статистиката.
                    Ти разлика между храсталаци и пущинаци (в следствие на занемаряване и необработване) и вековен бук на 100-150 години правиш ли? Явно не.

                    Обработваните преди ливади, пасища и овощни градини сега постепенно заприличват на непроходими джунгли. Това може и да се вижда на сателитните снимки. Буковата гора обаче не може да се възстанови по никакъв начин - трябват стотици години.

                    Ако статистиката отчита запустяването като "залесяване", значи ситуацията е наистина безнадеждна. Подобно на това да построиш магистрала без разрешителни и да предплатиш от бюджета. Само в Булгаристан може да има подобни феномени.
                    Last edited by ejonny2376; 01.11.2021, 10:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      1 на 10 е много...

                      в селата няма как да има много фермери. просто с развитието на технологиите става така, че малко хора с техника могат да докарат що-годе рентабилно производство и при това не винаги. нужен е някакъв мащаб, за да се получи що годе приличен ходод, който да оправдава създаването на ферма.
                      Но аз имам предвид репортажите за млади двойки, които купуват евтини къщи, стягат ги и започват сами да си произвеждат всичко.

                      И ако в селото има някоя баба или леля, ги учат как да садят, как да готвят селски манджи, как да плетат чорапи и други полезни селски неща.


                      Аз харесвам битовия и народен стил, но не бих ходил всеки уикенд по селата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        Жонка, само за информация - България никога не е била по-залесена.

                        Този излишен драматизъм може да е причината да са си стар ерген
                        Как да си намери жена Джонката като младите българки (25-38г) са от боклук до боклук. Цитирам мой приятел от преди няколко дни.


                        Никой не им е длъжен да им плаща сметките, да ги издържа, да им търпи глупостите, а те да харчат яко по моловете.
                        Last edited by Evgo; 01.11.2021, 10:43.

                        Коментар


                        • Над Тетевен има едни пустеещи сгради над манастира. От другата страна, в самия град, пустее ресторантският комплекс.

                          Гората напредва много яко. Локални обезлесявания може и да има, но на национално ниво хората с всяка изминала година се увеличава и то значително. Това е факт, а не мнение. Даже по сателитни снимки се вижда, ако не вярвате на статистиката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Какво реши за апартамента ? Да си призная, мислила съм те Такова жилище в наше село ще струва около 700000-800000 евро

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              + 1

                              Но то и преди 20г в провинцията беше почти същото, защото тогава започна да си отива поколението на баба ми и дядо ми.

                              Силно е било през 70-те и 80-те години. А продажбите на селски имоти са доста трудни, не гледайте захаросаните репортажи за млади фермери. Те са нагласени и не отразяват реалността, това са единични случаи в 1 на 10 села.


                              Поздрави
                              1 на 10 е много...

                              в селата няма как да има много фермери. просто с развитието на технологиите става така, че малко хора с техника могат да докарат що-годе рентабилно производство и при това не винаги. нужен е някакъв мащаб, за да се получи що годе приличен ходод, който да оправдава създаването на ферма.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                                Жонка, само за информация - България никога не е била по-залесена.

                                Този излишен драматизъм може да е причината да са си стар ерген
                                Това е толкова нагла, гнусна и огромна лъжа, че чак не знам какво да кажа.
                                Last edited by RUBLA; 01.11.2021, 11:22. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X