IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    децата ми нямат никакъв шанс да си вземат нормален имот на прилично място сами.....
    Поне съм им решил този проблем и няма нужда да почват от нулата като мен....:-)
    Доста имаха късмет да получат нещо от лошото комунистическо минало, и тука да се тупат какви са инвеститори в имоти.
    А ти що така си почнал нулевак? И само със таблата и бакшишите по корабите ли се замогна?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Хаха, явно си гледал само мошеническите фондове, предлагани в БГ. Както всичко друго, и фондовете в България са една измама и нищо повече.
      Сега, ако си имал малко достъп с цивилизацията, все си видял белите хора как инвестират и в какво. Например Амунди, Вангард - индексни фондове. Но няма да ти давам повече безплатни съвети.

      А рискът да притежаваш няколкостотин квадрата никому ненужна жилишна площ в град с топящо се население? При това - абсолютно цялото ти имущество в една кошница - имоти, пък и всички имоти в БГ. Гарантиран финансов фалит те чака. Когато ти дойде време за пенсия ще се падат по 5 пенсионера на работеща касиерка в Лидела, а лифите все за идните 20-30 години отново ще ударят 5-6%. Като ти треснат и по един-два процента данък годишно, пенсията ти няма да стига само за текущите разходи по поддръжката. А през това време хората, инвестирали с разум, ще си цъкат дивиденти от Сименс и Даймлер и ще си свиркат.

      И не, нито с 2000, нито с 3000 лева доход можеш да си позволиш каквото и да било във Вазов - просто защото доходите в БГ са твърде ниски, за да може такива набалончени цени да се плащат.
      Ми не мерси, Не искам да се разправям с гаранционни фондове по Бахамите . Представяш ли си инвестирам 20К , фонда гръмне и требе да отида до Бахамите да си зема парите образно казано :-)))) Ама то без ваксина мое ли да стигна до там ?! :-) Джони язе съм шоп - РЪКА ДА ВИДИ , ОКО ДА ПИПНЕ!
      Тея с бинарните опции ще си получат ли парите някога ?
      О, мерси за безплатните съвети. То Амунди ги има сигурно от 10+ години у нас ама карай :-) Преглеждах ги едно време на бързи обороти.....:и изненада.... тулата спечели.....-) Знам прекрасно кои са големите играчи по света в сферата. Не ми допада административната част , за да мога да сложа на подобно място сериозна сума за моите възможности . Да 10-20К може и да сложа , за да се забавлявам... ама и хазарта не ме влече и не би ми дало удовлетворение при печалба така че що да го правя ?!
      Едно време в старата тема съм писал какъв ми е процента от активите в апарти и отговора е различен от всичко и жалко, че е така ама нали съм модерен и диверсифицирам та съм доста на минус от това сравнено с чиста тула....:-)
      Нямам чисто инвестиционни имоти / за наем/ . Всичко е купувано с цел да се ползва от близките ми хора / сега или някога/ та не ми дреме след 30 години колко ще са лихвите, ще има ли наематели и т.н. Обаче ми дреме , че тогава децата ми ще са с този среден доход от 2К и няма да имат абсолютно никакъв шанс да си купят във Вазов или Гоцето..... Вероятно дори и под наем няма да може да живеят на тези места с този доход.... Това щото съм стъпил на земята и съм начсно, че няма да са между тези няколко процента от хората, които ще могат да си купят такъв имот. А ако стане чудо и са в тези проценти то е все тая какво съм им оставил..... Имотите никога няма да са по-достъпни от сега спрямо дохода/разходите на хората.... В момента у нас все още е тънко поради наследството от комунизма. Но с амортизацията на този фонд, застаряването на нацията и повишаването на себестойността на строителство/ремонти + административна тежест за нови строежи децата ми нямат никакъв шанс да си вземат нормален имот на прилично място сами.....
      Поне съм им решил този проблем и няма нужда да почват от нулата като мен....:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Няма общо твоето мнение с темата, единствено сочи безсилие да смогваш на цените, които не ги определям аз.
        бъркаш ме с някой друг, споделял съм,че обитавам две къщи, на север и на юг от София и давам апартамент във града под наем

        Коментар


        • Първоначално изпратено от распутин

          Aко не се лъжа,Джони обиколи света и през ден е със нова кака,а ти с какво ще се похвалиш г-н Президент
          Няма общо твоето мнение с темата, единствено сочи безсилие да смогваш на цените, които не ги определям аз.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Така си е. Затва най-близките роднини на инвеститора живеят в сегашният ми блок и офиса му е тук.....Требе специално за тях/себе си да е строил супер некачествено . Избрал е този блок при примерно 20 други построени... Що ли ?! :-)
            Относно външният вид ако не знаеш както е по проект после не може да се променя. Та сградата е с перфектна визия и няма как да загрознее през годините ....Няма мазилка която да избледнее, няма висящи кабели и климатици дето им падне.... Да не влизам в детайли..... обяснението е лесно НОВО.....:-))))
            Тези цифри дето ги пишеш за довършителни работи ме плашат малко....:-) Номчето види ли ги шъ те напраи на 2 стинки... Като му писах едно време колко ми е изленало леко ме гъбаркаше :-).... или сега всичко е много нагоре....
            По-добро от мазилка нема. С налепени пластмаси по фасадата само се прикриват строителните дефекти.
            Всяка панелка може да се облепи така и ще прилича 1 към 1 на твоята сграда.

            Хайде дано доживеем да се пенсионираме. След 30 години ще направим оглед на моята сграда във Вазов (тухла около 70та година) и на твоята. Мога да се обзаложа, че старата тухла няма да е мръднала, а новият боклук ще е пропаднал от течове, при това разликата във възрастта им е 50 години.

            А тези довършителни са нищо. Ако искаш примерно италиански диван (напр. Flexform) нагоре си с 15к само оттук.
            Уреди Miele и масив - кухнята от 25к става на 50к аламинут. Паркет американски орех - още 300 лева на квадрат. Хайде и аз да не задълбочавам.
            Last edited by ejonny2376; 08.11.2021, 00:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Колко трябва да струва един имот, че да оправдае 500 евро на квадрат за настилки, мазилки и обзавеждане? По мое мнение поне пет пъти повече. Точно затова е неизгодно да купиш апартамент в смотан квартал - колкото по-скъпи довършителни работи да правиш, толкова повече се набутваш. Обратно, в топ квартал 500е/квадрат довършителни може да му вдигнат цената и с 1000е/квадрат.
              Тук вече съм съгласен с теб на 100%. Въпросният имот е в топ центъра на Л.Каравелов.
              Лошото е. че един такъв основен ремонт дори с евтини материали според мен ще излезе минимум половината.
              Тоест: Инвестиция в имот - да, но само на топ локация, качествени довършителни и лично ползване. Наемите приключиха. Който има стар коптор за отдаване - има. Сега обаче да купиш апартамент, да го обзаведеш и отдаваш - изгубена кауза.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                При него е още по-зле. Набил се е в ново стриителство, което ще падне много преди панела. Виж това от 90те на какво прилича. След 25 години е леш. Тогава поне е имало майстори, сега е някакъв ужас.
                Така си е. Затва най-близките роднини на инвеститора живеят в сегашният ми блок и офиса му е тук.....Требе специално за тях/себе си да е строил супер некачествено . Избрал е този блок при примерно 20 други построени... Що ли ?! :-)
                Относно външният вид ако не знаеш както е по проект после не може да се променя. Та сградата е с перфектна визия и няма как да загрознее през годините ....Няма мазилка която да избледнее, няма висящи кабели и климатици дето им падне.... Да не влизам в детайли..... обяснението е лесно НОВО.....:-))))
                Тези цифри дето ги пишеш за довършителни работи ме плашат малко....:-) Номчето види ли ги шъ те напраи на 2 стинки... Като му писах едно време колко ми е изленало леко ме гъбаркаше :-).... или сега всичко е много нагоре....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Джони, не мое сички да са убави и умни. Некои от нас требе да праим грешки та да мое вие да печелите повече :-)
                  Ти да си чувал как е с гаранционните фондове за акционни посредници в КФН ? Може ли сумата да покрие поне 1 гараж или трудно ? Нататък не ме интересува дали е ЕТФ, бинарни опции / четох че много фърфят напоследък у нас/ или па че койна станал мелеон.... Ма ич не ме брига :-) Земи ги ти тея печалби и ми вервай, че не ти завиждам за тях. Заслужени са спрямо риска. :-)

                  Джони кажи сега възможно ли е човек със средна заплата 2К в София да си купи имот във Вазов ?
                  Хаха, явно си гледал само мошеническите фондове, предлагани в БГ. Както всичко друго, и фондовете в България са една измама и нищо повече.
                  Сега, ако си имал малко достъп с цивилизацията, все си видял белите хора как инвестират и в какво. Например Амунди, Вангард - индексни фондове. Но няма да ти давам повече безплатни съвети.

                  А рискът да притежаваш няколкостотин квадрата никому ненужна жилишна площ в град с топящо се население? При това - абсолютно цялото ти имущество в една кошница - имоти, пък и всички имоти в БГ. Гарантиран финансов фалит те чака. Когато ти дойде време за пенсия ще се падат по 5 пенсионера на работеща касиерка в Лидела, а лифите все за идните 20-30 години отново ще ударят 5-6%. Като ти треснат и по един-два процента данък годишно, пенсията ти няма да стига само за текущите разходи по поддръжката. А през това време хората, инвестирали с разум, ще си цъкат дивиденти от Сименс и Даймлер и ще си свиркат.

                  И не, нито с 2000, нито с 3000 лева доход можеш да си позволиш каквото и да било във Вазов - просто защото доходите в БГ са твърде ниски, за да може такива набалончени цени да се плащат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ти за ETF-и да си чувал?
                    БФБ не става, но пък имаме достъп до световните пазари.

                    Инвеститор, набил целия си капитал в апартаменти, при това в град като София, където сме в демографска катастрофа, 30% празни жилища и лихви на исторически ниски нива (движение възможно само нагоре оттук нататък)... Че и мислиш още да купуваш...

                    В момента в София има точно X на брой песимиста като теб, които имат повече жилищна площ, отколкото им трябва. Всички те са налапали де що има имоти на зелено, затова и няма никакви оферти. Всичко живо ще "спасява" парите в имоти. Наемите пък падат, а наемателите ще стават кът. Ситуацията почва много да ми прилича на биткойна. Никакъв фундамент, но набалончени цени. Напълно излишна жилищна площ, която става все повече и повече. Биткойнът поне има шанс да стане глобална валута и тогава цената му може и да мине милион долара. А имотите в София? Кой ще живее в тях след 20 години? Кой ще плаща наеми, за да покрива качващите се данъци, амортизацията, ремонтите? Кой?
                    Ако отвориш тема за ETF , разбираемо да дуеш този актив, ама ти, както и други герои, упорито не излизате от темата за имотите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Млади - дъщери ако имаш, като плевенския гастар
                      100 няма да направите, панела пада след 70. Тогава и да мислите - булдозера и аре!
                      Хихихи. Имам си сичко дето съм поискал Крети....Ама панелите не е от тях :-)))) А от 2015 примерно + 70 години....Пак бива .....:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        А на 'сичкото отгоре е и антиваксър!

                        Затриха популацията, не остана кой да го купува тоя цимент!

                        Ако мислеха малко повече в перспектива - щяха да кажат на хората да се вардят малко повече...
                        Хиххихи, Юлка мани я другата тема. Понякога съм леко възмутен от някои спонсорирани мнения и не се сдържам, ама съм почти сигурен, че рядко ще се повтори. Който иска да се ваксинира, който иска не. За себе си имам отговора и всичко необходимо / естествен имунитет/ . Поне докато не ми поискат КЮР код за купуване на имоти.....:-)
                        Кажи сега за златото например колко съм изгубил в последните 5 години , че не го купих , а се набутах с тея тъпи тули ? Даже можеше и по-добре да е - да продам имот и да купя злато и сега като продам това злато да купя с парите 2 имота нали ? :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Ти за ETF-и да си чувал?
                          БФБ не става, но пък имаме достъп до световните пазари.

                          Инвеститор, набил целия си капитал в апартаменти, при това в град като София, където сме в демографска катастрофа, 30% празни жилища и лихви на исторически ниски нива (движение възможно само нагоре оттук нататък)... Че и мислиш още да купуваш...

                          В момента в София има точно X на брой песимиста като теб, които имат повече жилищна площ, отколкото им трябва. Всички те са налапали де що има имоти на зелено, затова и няма никакви оферти. Всичко живо ще "спасява" парите в имоти. Наемите пък падат, а наемателите ще стават кът. Ситуацията почва много да ми прилича на биткойна. Никакъв фундамент, но набалончени цени. Напълно излишна жилищна площ, която става все повече и повече. Биткойнът поне има шанс да стане глобална валута и тогава цената му може и да мине милион долара. А имотите в София? Кой ще живее в тях след 20 години? Кой ще плаща наеми, за да покрива качващите се данъци, амортизацията, ремонтите? Кой?
                          Джони, не мое сички да са убави и умни. Некои от нас требе да праим грешки та да мое вие да печелите повече :-)
                          Ти да си чувал как е с гаранционните фондове за акционни посредници в КФН ? Може ли сумата да покрие поне 1 гараж или трудно ? Нататък не ме интересува дали е ЕТФ, бинарни опции / четох че много фърфят напоследък у нас/ или па че койна станал мелеон.... Ма ич не ме брига :-) Земи ги ти тея печалби и ми вервай, че не ти завиждам за тях. Заслужени са спрямо риска. :-)

                          Джони кажи сега възможно ли е човек със средна заплата 2К в София да си купи имот във Вазов ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Трудно е да се каже. От опит на познати - апаратамент със 75 квадрата светла площ (95 квадрата РЗП) е излязъл около 100 хиляди лева.
                            Ползвани са обаче висок клас материали.

                            - За майсторите (труд, гипсокартони, лепила, къртене, ВИК, Електро)- 20.000 лева
                            - Кухня: Лакиран MDF, каменни плотове и гръб, уреди BOSCH - 25.000 лева
                            - Естествен трислоен дъбов паркет: 100-150 лева на квадрат
                            - Италиански гранитогреси за баня, кухня и коридори: 100лева на квадрат и нагоре
                            - Вграден, душ, вградена тоалетна - всичко италианско и швейцарско (Geberit)
                            - Поръчкови мебели - 30 000 лева
                            - Климатици мултисплит система 5000 лева
                            - Телевизори, друга техника - 5000 лева
                            - Декоративни мазилки, ламперии, скъпи осветителни тела, окачени тавани....

                            Най-много гълтат кухнята, банята, настилките, санитарията и душовете (дали ще се вграждат или не), мебелите ако са поръчкови са сериозна цифра също, климатиците, класът техника в кухнята...

                            Има и вариант с евтини плочки по 15-20 лева, класическо казанче и душ, ламинат по 30 лева, уреди Беко, кухня изцяло ПДЧ с термоплот, мебели Виденов, отказ от климатици, евтино осветление, всичко на латекс без мазилки и подобни....
                            В такъв случай предполагам 50.000 лева ще стигнат.
                            Колко трябва да струва един имот, че да оправдае 500 евро на квадрат за настилки, мазилки и обзавеждане? По мое мнение поне пет пъти повече. Точно затова е неизгодно да купиш апартамент в смотан квартал - колкото по-скъпи довършителни работи да правиш, толкова повече се набутваш. Обратно, в топ квартал 500е/квадрат довършителни може да му вдигнат цената и с 1000е/квадрат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Млади - дъщери ако имаш, като плевенския гастар
                              100 няма да направите, панела пада след 70. Тогава и да мислите - булдозера и аре!
                              При него е още по-зле. Набил се е в ново стриителство, което ще падне много преди панела. Виж това от 90те на какво прилича. След 25 години е леш. Тогава поне е имало майстори, сега е някакъв ужас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Може, ама дай първо да напраим 100 годин като хана ти и тогава да мислиме за събаряне м ?
                                При мене виреят само млади гаджета Крети.....градски млади и красиви :-))) селянките ги държа само е така от уважение към Великият Радомир ! Е днес обрах мушмулите....:-)
                                Млади - дъщери ако имаш, като плевенския гастар
                                100 няма да направите, панела пада след 70. Тогава и да мислите - булдозера и аре!

                                Коментар

                                Working...
                                X